Wildlife 2021 - komentarze

Markiz.

Książę
Event jeszcze nie jest nawet na półmetku, a już pojawia się narzekanie, że nie ma nagrody głównej :))
Może nadszedł czas na zmianę piaskownicy?
 

Lis Chytrus

Szlachcic zagrodowy
Podoba mi się, główny budynek bez problemu do zdobycia. Jedyny minus to przymus regularnego wydawania biletów przez co bez diamentów nie zagram o nagrody dnia.
 

dawid17612

Hrabia
dzisiaj dostałem wiadomość Systemową of FOE, która jest porażką w tej grze
bandicam 2021-07-19 11-19-40-955.jpg

Zaglądasz tam bo myślisz że jest coś ciekawego, a tam Wszystko po Angielsku, na polskim serwerze.
To po kiego to wysyłacie ciężko nagrać taki filmik? przetłumaczyć byle co... porażka po całości...

oglądasz sobie filmik myślisz spoko, możesz dowiesz się czegoś nowego, i nagle widzisz taki wynik monet
bandicam 2021-07-19 11-19-58-953.jpg

jak nic zdobył to wszystko z Misji, tak chorego filmiku nie widziałem od dawna, przebija nawet Tieru pijanego na Live.

Główna wskazówka to kupuj Diaksy z tego wynika
 

chemik12

Wicehrabia
A tak ciężko zmienić język napisów na polski? Nic nowego nie powiedział ale może w końcu komuś się oczy otworzą i załapie jak ma grać w minigrę. Jakby nie patrzeć to MooningCat jest jednym z najlepszych graczy (oczywiście wg mnie) dającym wskazówki co i jak. Jego arkusze kalkulacyjne idealnie się sprawdzają. I kto ci powiedział że masz kupować diamenty? Filmik powstał z składanek jego filmików z serwera beta gdzie diamenty dostajesz za free by była możliwość przetestowania wszystkich opcji (pewnie z stąd ta duża ilość monet). Do tego przez kilka tygodni przed eventem udostępniał nagrania z rozgrywek minigry które zarobił na serwerze beta (jak dobrze pamiętam zrobił ponad 100 - i te wszystkie rozdania można sobie obejrzeć i podejrzeć wszystkie sztuczki do rozgrania na pierwszy rzut oka beznadziejnie ułożonych klocków). To między innymi od niego wyszło że da się przy odrobinie szczęścia zrobić 2 budynki w tym evencie (za free lub z niewielkim dodatkiem diamentów). Co zresztą udowodnił i pokazał jak...
 

OliverJr.

Hrabia
Ten niewielki wydatek diamentów to ile? Nagrał może filmik jaką obrać strategię jak przez połowę ruchów nie pojawia się żadna łapka?
 

dawid17612

Hrabia
fajnie fajnie.. ale jak dla mnie polski serwer to polski serwer, ja nie załączam sobie Filmów na Cda.pl i nie klikam na napisy, jak wiem żę to polski serwer, i tak samo myśle o tej grze grasz z polskimi graczami na polskich serwerach więc Denerwujące jest załączanie takich informacji.

jak Ewent się zaczął wszyscy gadali jak to można zrobić spokojnie 2 ewentowe bez wydawania diaksów, i wiele osób się mnie oto pytało czy to prawda.
Tak można zdobyć 2 bez diaksów ale jak chemik12 podał że jest to niemozliwe dla większości graczy, sorki chemik12 podał tylko cytat i przykład

i nie zmienia to faktu że w jednej scenie na filmiku koleś ma 45k monet, a sam powiedział tłumacząc "rubcie więcej misji aby mieć więcej monet, aby kupywać więcej ruchów " to jakby powiedzieć że możliwość kupienia paczki za 1200 jest nie opłacalna i kupujcie dodatkowe 10 ruchów
 
Ostatnia edycja:

chemik12

Wicehrabia
fajnie fajnie.. ale jak dla mnie polski serwer to polski serwer
Nie wiem czy zauważyłeś ale przekierowanie jest na miedzynarodowy serwis YouTube.com . Do tego samego filmu dołączone jest kilkadziesiąt napisów w różnych językach. Sama gra nie jest polska a tylko wersja językowa. Nie zdziwiłbym się by podczas montażu użyto urywki rozgrywek kilku graczy - nie koniecznie samego MooningCat ( by była jasność nikogo nie chce bronić czy wybielać...wystarczy zerknąć na jakich nierealnych poziomach są perły programistów na serwerze beta. Swego czasu krążyła takowa lista gdzie np Castel byl na poziomie ponad 200... i być może to jest urywek gdzie ilość monet jest ponad 45 tys...kto tam to wie)
Padło również pytanie ile diamentow należy brać pod uwagę do wydania. Jeśli dobrze liczę do konca eventu będzie jeszcze jakieś 42-45 darmowych biletów odnawianych co 8 h. Nie biorę pod uwagę kilku sztuk które mogą wpaść z "smieci". Czyli np mi potrzeba jeszcze ok 6-8 łapek średnio na rozdanie...pewnie będę musiał kupić 1-2 pakiety monet...ciężko wyliczyć czy to wystarczy ale biorąc pod uwagę że w poprzednich eventach trzeba było wydać ok 13-18 tys diamentow na kolejny budynek to tu koszt wydaje się niewielki.

I jeszcze jedno - wstępne wyliczenia gdzie wynikało że możliwe będzie zrobienie 2 budynków za free wynikało z wyników średnich uzyskiwanych na serwerze beta gdzie średnio wypadało około 5-6 łapek na rozdanie. Na serwerach live były spore zmiany- zmniejszono ilość biletów uzyskiwanych z linii zadan (juz nie co drugie a co trzecie lub czwarte zadanie) do tego ilość monet za zadanie (z 20 zmniejszono na 10) przy jednoczesnym utrzymaniu kosztu narzędzi czy zestawu...I do tego "puste" plansze gdzie na becie nie miałem ani razu...
 
Ostatnia edycja:

Markiz.

Książę
Niestety, po to jest Beta, żeby twórcy mogli przeanalizować, skrócić, zmienić, utrudnić przed wprowadzeniem na serwery międzynarodowe. Tak aby nagrody były możliwe do zdobycia, ale nie dla wszystkich "od ręki".
Nie ma co płakać i narzekać. Jeden budynek główny postawi każdy choć trochę ogarnięty gracz. A inni będą narzekać - jak co miesiąc, to znaczy jak co event.
 

Iselut Soldar

Wicehrabia
Niestety, po to jest Beta, żeby twórcy mogli przeanalizować, skrócić, zmienić, utrudnić przed wprowadzeniem na serwery międzynarodowe. Tak aby nagrody były możliwe do zdobycia, ale nie dla wszystkich "od ręki".
Nie ma co płakać i narzekać. Jeden budynek główny postawi każdy choć trochę ogarnięty gracz. A inni będą narzekać - jak co miesiąc, to znaczy jak co event.

Nie narzekam na eventy i od lat wykonuję wszystkie bez wydawania diamentów, chyba że wyraźnie się zagapię lub nie mam czasu i bez drobnej pomocy się nie obędzie. Ale w tym już wiem, że będę mieć problem. Nie pomogą mi tutaj ani regularnie opróżniane bilety, żeby nie zalegały na pasku, ani skrzynka z ulepszeniem z poprzedniego eventu, ani zbieranie wydarzeń wokół miasta, zakładając, że co 5 daje mi monety, ani nawet nie pomoże w niczym wykorzystywanie monet na dodatkowe ruchy czy ułatwiacze. Tu nawet diamenty niewiele pomogą, jeśli znowu trafię na pustą planszę. Nie powiem, raz się odbiłam od tych pustych i w jednej grze zdobyłam z 8 łapek. Ale w kolejnej była 1, potem 2, a potem 4 plansze puste. Kup diamenty, wymień na monety, monety na ruchy czy bonusy i dalej miej pustą planszę, to jednak może zirytować. Już wolałabym nierozwiązywalną planszę, z fatalnym ułożeniem, żebym chociaż miała poczucie, że próbowałam, myślałam, kombinowałam, byle była jakaś zabawa i ekscytacja - zdobędę łapkę czy nie zdobędę? Ale moment, w którym klikam dla klikania i nic z tego nie ma... No nie.
 

smerfova

Baron
A mnie się podoba event. W końcu coś więcej niż beznadziejne klikanie bez większego sensu.
Gdybym miała pudełko z poprzedniego eventu, to na 100% bym miała nagrodę główną. Jednak myślę, że bez niego też się uda, bo są jeszcze dwa tygodnie.
 

Borisel

Hrabia
Wydałem diaxy - pierwszy raz po kilku latach gry wydałem na coś innego niż rozszerzenie terenu . Teraz mam większą szansę na zdobycie max poziomu budynku głównego . Jednak nadal głównym problemem są puste plansze , które potrafią wkurzyć .
 

mastika

Wicehrabia
Jutro minie siódmy dzień eventu, robię teraz 7 nagrodę główną, czyli up głównego budynku. Do końca listy nagród (jest ich piętnaście i po ostatniej rolka od początku), są jeszcze dwa ulepszenia. Pomimo usilnych starań twórców (puste plansze, nierozwiązywalne bez bonusów "doły") po prostu nie widzę opcji niezebrania jednego kompletu głównej nagrody. Nie widzę też opcji zebrania wszystkich trzech kompletów, ale to inna historia :D
 

chemik12

Wicehrabia
Na luzie, bez wydawania choćby 1 diamentu, jeszcze dziś nie polowałem na łapki. Jak widać - najsłabiej idzie mi na C (brakuje 25 łapek), na innych światach po kilka sztuk (1-3 łapki). Czyli po 6-7 dniach wszędzie będzie max (wliczam to pudełko eventowe i ostatni up za zadania). A jeszcze 2 tyg...I pewnie zapoluje na 2 budynek tylko na głównym świecie bo na pozostałych zwyczajnie mi się nie chce...
 

Załączniki

  • C.JPG
    C.JPG
    106,2 KB · Wyświetlenia: 15
  • E.JPG
    E.JPG
    105,2 KB · Wyświetlenia: 17
  • F.JPG
    F.JPG
    105,1 KB · Wyświetlenia: 16
  • H.JPG
    H.JPG
    105,7 KB · Wyświetlenia: 15

mastika

Wicehrabia
chcesz powiedzieć że znajdujesz dziennie 20 łapek?
Nie, bez przesady, 20 dziennie nie wyciągam, choć na początku miałem więcej biletów i sporo pograłem. Ale teraz z jednej planszy wyszło 5 łapek, żeby zebrać kolejny up brakuje mi dwóch, jedyne bonusy, które kupuję to młoteczki. Do tego liczę pudło i nagrodę za wszystkie zadania, to równa się max level nagrody. Liczę również, że do końca zostało bez mała 14 pełnych dni, a żeby dostać kolejny up potrzeba mi będzie 60 łapek. Więc (dobra, wiem, że od więc się nie zaczyna) jeśli do dziś zebrałem ich prawie 140, to nie ma siły, żebym nie uciułał tych sześćdziesięciu. "Nagrodowość" eventów rozpatruję w większej skali niż tylko bieżąca impreza okolicznościowa. W poprzednim max nagrody zrobiłem rzutem na taśmę, dzięki dodaniu up'a do ligi amatorskiej, w jeszcze poprzednim też jakoś fartem, do tego nagrody dzienne trafiały się jak na lekarstwo, a w tym wpadło mi aż pięć rotund :)

edit: No i już jest, 4x up, podstawka + pudło + nagroda za zadania = 7 poziom nagrody :)eve.jpg
 
Ostatnia edycja:

anaconda8

Baron
Czy wy też tak macie? Ułożyło się pudełko na cztery gwiazdki. Zeszło, cudem. Dostałam... 3 punkty rozwoju (huraaaa!) Ułożyło się pudełko na dwie gwiazdki. Zeszło z bólem. Dostałam... 3 punkty rozwoju (yieeepeee!). Pudełko na pięć gwiazdek i co myślicie? 5 punktów? Budyneczek? Jakieś diaxy? Nieee... 3 punkty rozwoju. Dziwna jest ta gra. ;)
 
Do góry