Wildlife 2021 - komentarze

piotresz

Hrabia
Trochę za trudny tak myślę
Nie jest wcale trudny, trzeba pomyśleć i powoli zbijać klocki.
W przeciwieństwie do eventu Archeo gdzie kupowało się największe paczki bonusowe (miotełki, dynamit) to w tym evencie wg mnie najcenniejsze z przyspieszaczy są te młotki do usuwania pojedynczych klocków. Poza tym na Becie bardzo trudno zbierało się monety, stąd problem z zebraniem największej paczki z bonusami, może to teraz zmienią
 

dawid17612

Hrabia
Bo wszystkie Ewenty są wzorowane na mini grach z gry.pl czy wyspa gier, ta np. jest wzorowana na grze w Diamenty choć ma wiele innych nazw,

Ciekawe czy w Niemczech lub Francji pisze też WildLife czy moze ich Suport ogarnia tłumaczenia, hahahaha..
 

mastika

Wicehrabia
Event zapowiada się fajnie, nagroda elegancka, ale nie podoba mi się wymuszanie na graczach przynależności do gildii. W jednym z zadań należy wpłacić do skarbca ileś tam surki (nie jest to opcją, a jedynym sposobem ukończenia zadania), spoko, rozumiem, można grać w jednoosobowej na potrzeby WG i wrzucić sobie do swojego skarbca, ale nie jest to fair rozwiązanie, ponieważ zasady nie wymagają obowiązkowego grania w gildii. A tu trzeba i już. Średnie to jest.
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
Ciekawe czy w Niemczech lub Francji pisze też WildLife czy moze ich Suport ogarnia tłumaczenia,
FoE Soccer Cup też nie był w naszej wersji językowej tłumaczony. tak dla przypomnienia. WildLife też dość ciężko przetłumaczyć tak, żeby to miało jakiś sens i było spójne z tym, co już w grze jest.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Event zapowiada się fajnie, nagroda elegancka, ale nie podoba mi się wymuszanie na graczach przynależności do gildii. W jednym z zadań należy wpłacić do skarbca ileś tam surki (nie jest to opcją, a jedynym sposobem ukończenia zadania), spoko, rozumiem, można grać w jednoosobowej na potrzeby WG i wrzucić sobie do swojego skarbca, ale nie jest to fair rozwiązanie, ponieważ zasady nie wymagają obowiązkowego grania w gildii. A tu trzeba i już. Średnie to jest.
Zasady nie wymagają też wielokrotnego stawiania i usuwania budynków, a przecież tak przyspieszamy np zebranie zaopatrzenia. Sporą ilość zadań można robić "sposobem", więc potraktuj to zadanie jako polecenie "Zapłać x towarów", załóż gildię, wpłać do skarbca, rozwiąż gildię. Plus jest taki, że zadanie nie narzuca konkretnego rodzaju towaru. :)
 

mastika

Wicehrabia
@Agatonka59 , ja sobie spokojnie poradzę, poza rekrutacją szwejów jest "sposób" na chyba każde zadanie, albo możliwość wyboru sposobu ukończenia. Pamiętam jak zdobywałem zadowolone mordki w jednym z pierwszych eventów, usunąłem i zbudowałem ponownie wszystkie drogi w mieście. Potem dopiero zauważyłem, że raz zdobyte zadowolenie jest "zaksięgowane" i wystarczy wziąć dekorację dającą, powiedzmy, 200 mordek, budować, usuwać, budować i zapętlić do oczekiwanego wyniku. Nie w tym rzecz, chodzi mi również o proporcje. W zadaniach zapłać x wskazanej surki ze swojej lub poprzedniej epoki mamy mniej więcej wartości 4 - 40 lub 7 - 52 (odpowiednio dla najniższej i najwyższej epoki gracza), a w tu nowy zawodnik dostaje obuchem przez głowę i ma do wpłaty minimum 40 towarów, plus założenie swojej gildii, potem rozwiązanie jej... no zwyczajnie brak alternatywnego sposobu ukończenia tego zadania mi średnio pasuje (nie dlatego, że będę miał jakikolwiek kłopot z jego zrobieniem), ale to czysto subiektywne :)
 

chemik12

Wicehrabia
ja sobie spokojnie poradzę, poza rekrutacją szwejów jest "sposób"
Mój sposóby na to zadanie jest dość prosty:
1. zbiór z alcatraz (jednorazowo ale zawsze jedno zadanie szybciej...)
2. WG - etapy I-III konflikt 3, 7, 11 i 15 na danym etapie daje jednostki, czasem wpadnie jeszcze czempion z innych konfliktów...do tego z reliktów.
3. GPCh - jest szansa na uzyskanie jednostek jako nagroda
4. jako nagroda z niektórych budynków eventowych
5. emisariusze?
To tak w skrócie...zazwyczaj szybciej niż produkcja w budynkach wojskowych...


Zadanie z zadowoleniem (zdobyciem) - budowa drogi na drodze (bez kasowania) - chyba najprostsze i najszybsze.
 

mastika

Wicehrabia
@chemik12 , ja to załatwiam Willą gubernatora + emisariuszami jeśli jest do zrekrutowania więcej niż 4, generalnie te zadania są raczej proste :)
 

aza III

Wójt
Użyłem biletu fo gry i skończyły mi się ruchy...co teraz? Kontynuować płacąc im podana kwotę czy wyjść j zacząć od nowa? Bo rozumiem że kolejna gra to nowa plansza?
 

dawid17612

Hrabia
jak nagroda warta uwagi, to tak a jak nie to czekaj,
jest wielka wada w w tym Ewencie, czemu ten Samouczek wymusza na graczach marnowanie Biletów?
to gracz powinien decydować,
oto przykład na samym starcie Ewentu
Screenshot 2021-07-13 at 11-29-30 Forge of Empires.png

może wolałem skasowac marchewki na dole a tak jestem w plecy 1 Bilet, i zapewne Support mi tego nie zwróci i znowu zostane oszukany jak w Archeologicznym

czyli na start wszsycy sa w plecy 5 kliknięć, to ja nie wiem po co dodajecie ten opis na początku ewentu jak potem każdy i tak jest zmuszony do brania udziału w Samouczku
 

Suated

Szlachcic zagrodowy
Na wymioty bierze już od ilości i jakości tych pseudo eventów:
1. Co ma zbieranie marchewek czy łapy zwierząt wspólnego z Forge of Empires? Jak to ma się tematycznie? Odpowiedź NI JAK. Czy FoE ma konkurować z przytoczonym wyżej gry.pl? Może zrobicie że eventy będzie można zapuszczać na żądanie gracza? Zalążek rankingów już jest w postaci tego bezużytecznego nowego budynku w rogu mapy. Gdybym chciał sobie pograć w mini gry, to bym poszedł na gry.pl czy inny portal. Grac w FoE zacząłem bo chcę grać w tematykę która mnie przyciągnęła do gry: czyli wieki średnie. Teraz mamy podróże kosmiczne a za chwilę będzie droga mleczna czy tez czarne dziury. Co dalej? Bóg?
2. Kolejny sposób na wymuszenie logowania się co kilka godzin. Czyli uzależnienie od tego badziewiu.
3. Kiedy znaleźć czas na robienie osad kulturowych? Skoro eventy są najrzadziej co 2 tygodnie. A teraz zrobili "kolejna mechanikę" co jeszcze bardziej zagęści eventy. Bez obaw - to nie ma się przyjąć, tylko to już jest na stałe - nowy element tego badziewia. Kiedyś były normalne czasy: gry kupowane na CD/DVD. Kupowało się grę, grało się tyle czasu ile się go miało wolnego. Wyłączało się grę (tak - dało się to zrobić - i gra była uśpiona). Następnego dnia (albo i później) włączało się grę i kontynuowało - nic nie straciliśmy. Tu takie coś jest nie do pomyślenia, bo nawet za nie logowanie się przez 30 dni jest groźba skasowania konta które rozwijało się przez wiele lat! Dzisiaj z perspektywy czasu uważam czas poświęcony na FoE za stracony. Ale ta "gra" ukształtowała mnie. Bo gdy spróbowałem innego cuda z Inno: Elvenar, to po około miesiącu przerwałem grać i wiem że nigdy więcej nie zacznę. Potrafię szybciej wyłapywać uzależniacie od dawców rozrywki.
Współczuję młodym, którzy wychowują się na tak niskiej jakości grach. Musicie uważać że tak niskiej jakości produkty rozrywkowe są fajne, a tak naprawdę służą do tego aby wyciągać dużą kasę w tym zdeprawowanym świecie.

Widzę po swojej gildii ile osób kończy eventy. Jeżeli taki jest trend w innych gildiach, to zastanawiam się po co Inno produkuje kolejne eventy?

PS. Drogi moderatorze: jeżeli wyłapujesz niby wulgaryzmy, to nie zmieniaj sensu zdań, aby nie było wiadomo na co się oburzam.
 
Ostatnia edycja:

dawid17612

Hrabia
Pytanie odnośnie Biletów w Ewencie, czy one się produkują co 8 godz? bo nie wiem czy mam zużyć wszystkie teraz, ponieważ niema nigdzie żadnych informacji o tym,.

jedyne informacje są takie :
Screenshot 2021-07-13 at 12-49-40 Forge of Empires.png

Fajnie że macie FOE Beta, część graczy może się pobawić a błędy widać zostają.
 

Czarny Ziutek

Szlachcic zagrodowy
Dołączam do pytania powyżej
A tak BTW widzieliscie jaka wypasiona jest nagroda za zrobienie 22 zadan - zawsze bylo cos
zwiazanego z eventem a teraz premia Dostaniemy pewnie 150% do mlotkow albo monet juz sie jaram xD
 

dawid17612

Hrabia
no to kolejna wada tego ewentu, co mi da to że mam co 8godz bilet jak nagroda słaba, będzie nagroda dnia która mnie interesuje i będe mógł wydać tylko 3 bilety, max, chyba ze mam dużo monet, to i tak szału niema,

miało to sens w ewencie z football-em bo była tam Liga i ranking a tutaj jedyny sens to zebranie dużej ilości śmieci, i mało nagród dnia które was interesują

Kasia dziękuje za pomoc, :D
ponieważ jedyne co widze u siebie to :
Screenshot 2021-07-13 at 13-03-39 Forge of Empires.png

żadnego znaku " ? " co oznaczałoby jakąś informacje o biletach itp.
 

Czarny Ziutek

Szlachcic zagrodowy
A jest jakis limit ile mozna miec biletow na pasku bo jak tak to lipa musze zuzywac na biezaco
zamiast poczekac na nagrode dzienna taka jak mnie interesuje
 

kasia2389

Arcyksiążę
nie ma limitu, ale jak masz 4 to już nie przyrasta.
Dla dociekliwych: https://forgeofempires.fandom.com/wiki/2021_Wildlife_Event

Wygląda na to, że potrzeba 6 ulepszeń, dwa dostajemy z zadań, wiec 4 trzeba zdobyć, aby to zrobić trzeba zdobyć 10 wielkich nagród czyli potrzebujemy 200 łapek:, jedno jest z boxa z poprzedniego ewentu więc wiec 3 trzeba zdobyć, aby to zrobić trzeba zdobyć 7 wielkich nagród czyli potrzebujemy 140 łapek:


A tu bezłapkowe plansze są, to kolejne kuriozum, ja się pytam, pytam się, gdzie są łapki.

1626174644993.png

Oczywiście odpowiedź nasuwa się sama:
W ...
 
Ostatnia edycja:

Borisel

Hrabia
Miałem 2x plansze bez łapek - dopiero mi się pojawiła jak zużyłem ponad 10 + ruchów - i nie miałem żadnych szans na ściągnięcie ich na dół - tak mi się fatalnie ułożyły te kostki że nijak nie mogłem zrobić . Mogłem bawić się młotkiem czy innymi fajerwerkami - ale to nadal nie jest to . Chyba jestem za głupi na tą grę
 

Wódz JARL

Szlachcic
Buduję budynki produkcyjne wykonując 1 z początkowych zadań, ale nie uznaje mi budowy ( nie odlicza kolejno wybudowanych budynków ).
 

dawid17612

Hrabia
tutaj nie musisz się śpieszyć, jeżeli np. wzorując się na obrazie kasi usuniesz marchewki bo jest ich najwięcej zrobisz źle, czemu zapytaz przecież to logiczne?
ponieważ kasując inne połączysz te marchewki
 
Do góry