Większe możliwość manewrowania położeniem ekranu

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser10931
  • Data rozpoczęcia

Podoba Ci sie pomysl?

  • tak

    Głosy: 14 82,4%
  • nie

    Głosy: 0 0,0%
  • obojętne mi to

    Głosy: 3 17,6%

  • W sumie głosujących
    17
Status
Zamknięty.

DeletedUser10931

Guest
Witam,
pewna niedogodność doskwiera mi już od dłuższego czasu, chodzi właściwie o zbyt małą możliwość przemieszczania ekran, gdyż górny narożnik dostępnego terenu jest nie do końca widoczny. W tym miejscu nie widać czy dany budynek zakończył produkcję czy nie. Niewielka zmiana ułatwiła by zbieranie wyprodukowanych surowców, jak i ponowne włączenie produkcji.
Jeśli macie podobne odczucia zapraszam do wspierania postu.
Pozdrawiam Wieczny
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Gdyby dało się jeszcze bardziej przesunąć, graficy musieliby dorysować mapy, aby nie było widać tam jakiś braków czy czarnego tła :) A rada myślę na to jest prosta - nie stawiać w takich miejscach budynków produkcyjnych, tylko albo Perły ( 1 raz na dzień się najedzie i sprawdzi, czy już skończyła produkcję, co nie jest szczególnym wysiłkiem ) lub budynek kulturowy :)

Narzędzia tematu -> Dodaj ankietę -> czas na 0 -> jednokrotny wybór :)
 

DeletedUser6174

Guest
Jestem za. W lewym górnym rogu stoi moja latarnia z Faros i nie mogę podziwiać jej w całej okazałości ;)
Dodaj ankietę.
 

DeletedUser

Guest
Jestem za każdym udogodnieniem w grze (nie mylić z ułatwieniem).
Pamiętam, że również miałem kłopot gdy epoce kolonialnej posiadałem mnóstwo stosunkowo niewielkich budynków i był problem z ustawieniem lub zbiorem zasobów. Dziś już nie zauważam tej niedogodności ale jestem jak najbardziej za :)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Ja również za!
Teraz dopiero będe tam się rozrastać, ale jak mam dać gwiazdkę komuś w takie miejsce czasami nawet nie wiem na co i czy można.
Do tego czasem trzeba specjalnie zwijać listę działań (sabotaż, motywacja, restauracja) zeby zobaczyć budynek.
 

DeletedUser6358

Guest
jestem za popieram pomysl tez mnie to denerwuje

btw przydaloby sie tez mozliwosc oddalenia mapy jescze troche
 

DeletedUser

Guest
Ale ten górny róg i tak jest zasłonięty. Niezależnie od wielkości ekranu.
Ktoś kto projektował nie pomyślał i tyle. "Kratki" się zmieściły, więc jest ok, a to, że raczej mało budynków jest płaskich i trochę na tymi "kratkami powierzchni" musi być miejsca to już nie zostało uwzględnione ;)
 

DeletedUser

Guest
Jak najbardziej jestem za, niewielki to wysiłek dla programistów/grafików, a na pewno się przyda.

PS. Dodaj ankietę, bo nie ma jak zagłosować :p
 

DeletedUser

Guest
Taka możliwość jest podobno na ekranach HD. Jest możliwość wtedy zobaczenia całego miasta, a nie połowy czy 3/4 :)

Aby oddalić widok bardziej, niż jest to możliwe w grze, należy zmienić rozdzielczość monitora/ ekranu. Nie ma znaczenia czy jest on HD czy nie.
 

DeletedUser

Guest
To przyznam jestem w szoku (może nie śmiertelnym, ale zawsze :p). Gram na trzech laptopach, przy czym do jednego podłączam dodatkowy monitor żeby "ogarniać" dwa miasta na raz i na każdym sprzęcie to działa.

Oczywiście nie ma trzech jednocześnie...
 

DeletedUser10845

Guest
Ja mam dodatkową prośbę/propozycję. Może można byłoby wprowadzić dodatkowy przycisk np. rzut miasta, który pomógłby w 'przebudowie' i organizowaniu przestrzeni. Często trudno zorientować się, które pola są wolne (często są przysłonięte przez budynki). Również wymiary budynków są dostępne tylko w menu budowy i żeby zaplanować przebudowę trzeba za każdym razem sprawdzać w nim wymiary. Rodzaj 'planu'/'rzutu' podobny do Tetrisa pomógłby w reorganizacji i rozbudowie.
Pozdrawiam wszystkich.
Hav
 

DeletedUser625

Guest
Także zrealizowane, od dawna mamy już większy teren w mieście i bez zgłaszania, ani podbijania do perełek. :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry