Wiedźmin 3

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser12062
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser12062

Guest
Szukałem tematu ale nie mogę znaleźć ;). Graliście??
Powiem tak parę lat temu sięgnąłem jako fan książek Sapkowskiego o Wiedźminie po pierwsza odsłonę. Przeszedłem ją chyba z 8 razy i zapewne to nie koniec. Dla super bo nie zależało mi na grze, w której ktoś wciska na siłę całą klawiszologię, tylko na przełożeniu książki na grę. Można sobie spokojnie chodzić walki problemem przy tym modelu sterowania nie są :). Potem kupiłem sobie drugą odsłonę.... Cóż tutaj według mnie ambicje twórców i zamiłowanie do innych gier tego rodzaju popsuły zabawę takim graczom jak ja... No nie gram po to, żeby na siłę uczyć się walk tylko odkrywać świat Wiedźmina i porównywać z własnym wyobrażeniem ( a wystarczyło w opcjach gry podzielić na graczy "normalnych" i zaawansowanych ). Sceptycznie podchodząc do sprawy zakupiłem trzecią część... I tak o to od półtora tygodnia chodzę i z zapartym tchem podziwiam :D. SUPER !!! Jak dla mnie arcydzieło, milowy krok do przodu w porównaniu z pierwszym i o lata świetlne wyprzedza część 2 ;). Tak szczerze mówiąc to po tych ok 11dniach jestem może w połowie... To chyba najlepiej wydane 119zł ;P. A już nie wspomnę o widokach kiedy na Płotce wiedziemy na jakieś wzgórze na Skelige i możemy podziwiać zachód słońca nad morzem :D:D:D. Bajka !! :)

P.S.
Jeśli macie problem z instalacją to chciałbym poinformować, że twórcy gry wypuścili na rynek ogromną ilość gier z... uszkodzoną drugą płytą... Trzy sposoby:
1. Reklamacja
2. Ściągnięcie oryginału poprzez stronę i kod z instrukcji w oryginalnym pudełku
3. Można próbować zgrać płytę na dysk lub poprzez Daemon Tool ( sporadycznie się udaje ).
 

DeletedUser4428

Guest
Nie grałem w pierwszą część, jedynie oglądałem gameplaye, więc nie mogę się o niej zbytnio wypowiedzieć. Grałem za to w drugą :) Gra świetna, przeszedłem ok 8 razy :D Nie zgodzę się, że system walki był zły. Na pewno był o wiele ciekawszy niż w pierwszej części :p Za każdym razem gra sprawiała mi niesamowicie dużo radości (no może oprócz fragmentów z jaskiniami :p ). Co do "Dzikiego Gonu" - Obecnie przechodzę ją już drugi raz :D Gra wspaniała, nic więcej nie trzeba pisać. Gwint jako mini gierka bardzo mi się podoba i chętnie zobaczyłbym ją w prawdziwym życiu :)
 

DeletedUser12062

Guest
Ale jednak w tej drugiej ta klawiszologia cała... Ech... Zwłaszcza że ja jestem fanem innego rodzaju gier to niestety połapanie się w tym stanowiło pewną przeszkodę ;). A gwint fakt :). Na początku byłem jakoś sceptycznie nastawiony bo mi nie szło ale pokombinowałem coś troszkę poczytałem i naprawdę to jest super sprawa :):)
 

DeletedUser4428

Guest
W tej chwili moja talia jest na tyle silna, że najsłabszą jednostką jest trebusz o mocy 6 :D (oczywiście nie licząc niebieskich pasów, medyczki itp. z ich umiejętnościami :p )
A właśnie, kogo miałeś w Kaer Morhen? (o ile już doszedłeś do tej fazy gry :p )
 

DeletedUser12062

Guest
Nie doszedłem :D. Ile ty poświęciłeś na tą grę ?? Żona mnie już od kompa goni, chodzę po tym świecie robię zadania a jakbym był na początku dopiero ;P.

Tak swoją drogą dostałem kiedyś Enemy front, fajna gierka o powstaniu warszawskim nie wiem ile kosztowała ale.... po 3 dniach było po... A tutaj... :D
 

DeletedUser4428

Guest
Póki co jedynie 70h :D Byłoby więcej, ale za pierwszą próbą nie włączyłem od początku i się nie naliczało :(
 

DeletedUser12062

Guest
Czyli wszystko w jak największym porządku :). I to właśnie pokazuje, że to najlepiej wydane 119zł :D. Tak swoją drogą miałem pewne obawy po przeczytaniu wymagań, że jednak będę musiał i5 podmienić na i7, bo tylko to pół roku temu kupiłem kapinkę słabsze ale... miła niespodzianka jednak pod i5 działa i śmiga prawie bez problemu ( bardzo sporadycznie ma jakieś chwile słabości ale szybko mu przechodzi i nie wadzi zbytnio ;) ).
Fajnym motywem jest też to, że można grać w niektórych fragmentach Ciri ;). To było bardzo miłe zaskoczenie ;). No i oczywiście wielkość tej mapy :) Mega skok w porównaniu z jedynką. Tutaj tylko raz udało mi się szukając alternatywnej drogi chcąc ominąć wąwóz trafić na napis w stylu: "w tym miejscu już nawet psy dupami szczekają" :p
Parę lat temu wujek, który zajmuje się takimi grami, rekomendował mi ( tytułu właśnie nie pamiętam :/, co gorsze on już też nie :D ) jeden z tytułów, obiecał nawet, że przyniesie. Tam podobno można było właśnie jeździć po gigantycznym terenie, kształtować bohatera i każdy krok w grze miał wpływ na dalszy ciąg rozgrywki ( jeśli np. zabiliśmy małego chłopca, który coś kradł to u innego gracza okazywało się, że ten jegomość został królem... u nas z racji egzekucji królem był ktoś inny ). I to właśnie mi się chyba podoba najbardziej, że po tych 3 latach dostałem coś podobnego, gdzie wyborów jest dużo i każdy może zakończyć to zupełnie inaczej :D.
 

DeletedUser8110

Guest
Ja co prawda nie grałam, ale przyglądałam się osobie grającej i jednym uchem nasłuchałam się dialogów. Nie powiem, niektóre momenty ociekają sapkowskim humorem. :D Może jak skończy się sesja...
 

DeletedUser11123

Guest
po tym co napisał al juz wiem, ze bez nowego procesora nawet nie mam się co zabierać do III. Pytanie czy dostane coś jeszcze na socket 1155 co ogarnie temat.
 

DeletedUser12062

Guest
po tym co napisał al juz wiem, ze bez nowego procesora nawet nie mam się co zabierać do III. Pytanie czy dostane coś jeszcze na socket 1155 co ogarnie temat.
Dużym plusem tej gry jest to, że sporo rzeczy da się ustawić ( można zjechać z grafiką i wszelkiego typu efektami do minimum ). Zapewne pozwoli to jednak odpalić grę na czymś kapkę słabszym tylko zabierze część rozgrywki. Akurat ja jeśli chodzi o sprzęt komputerowy to jest cienki bardzo, wszelkie porady i dobór komputerów zlecam wujkowi, który w tym siedzi ale... Może i z tego da się coś wycisnąć, trzeba by poszukać ;)
 

DeletedUser11123

Guest
no trochę poszukałem i pod 1155 znalazłem Intel Core i5 3570 3,40 GHz. Pytanie tylko czy ten procesor wystarczy, bo zakładam że skoro pół roku temu wymieniałeś sprzęt, to Twoja i5 pewnie jakaś nowsza jest i pod inne złącze
 

DeletedUser12062

Guest
E jest ok... Tak teraz policzyłem heh to było 9 miesięcy temu już... Ale ten czas leci :/.

ja mam i5-4460 3,2ghz i działa naprawdę bardzo dobrze ;)
 

DeletedUser11123

Guest
no wg tego co znalazłem na benchmark.pl i5 3570 jest nieco bardziej wydajny, czyli do wiedźmina powinien się nadać.
 

DeletedUser11123

Guest
no ja zawsze sprawdzałem na Can You Run It. Ale od kiedy kilka gierek spokojnie mi śmigało, choć wymieniona stronka kompletnie mój sprzęt dyskwalifikowała, to ostrożnie już podchodzę do tych "wyroków". Fakt że zapewne ustawienia które mam, wielu uznałoby za nie do przyjęcia ale jak gra jest miodna, to i mizerne ustawienia mi nie przeszkadzają. Grę kupię tak czy siak, najwyżej poczeka na lepsze czasy.
PS. Dzięki keirarot za podesłanie stronki, pomoże w razie modernizacji
 

DeletedUser

Guest
Moim zdaniem genialna gra, chyba najlepsza typu RPG, w jaką grałem. Przeszedłem już Wiedźmina 3 dwukrotnie, za pierwszym razem skupiając się na ścieżce fabularnej, za drugim robiąc wszystkie możliwe questy i odkrywając tereny. Świat Wiedźmina wciągnął mnie niezmiernie. Wkrótce ma wyjść patch 1.07, oprócz tego będą kolejne DLC, żyć - nie umierać :).
 

DeletedUser

Guest
Grałem przez chwilę i już miałem kaca moralnego na dzień dobry (co drugie zadanie jest takie, że jak zadowolisz jednego, to pokrzywdzisz drugiego). Mocna gra, z realistycznymi dialogami, bardzo dobrze przedstawiony świat, choć to nie moje klimaty, no i bardzo przyjemnie się jeździ konno (i co ważniejsze, nie gubi się go).
No i bardzo duże walory wychowawcze ze względu na prawdziwość świata w tej grze.
"Powiadają, że wiedźmini dzieci porywają" - luźno rzucona i niepoparta niczym pogłoska służy niczym fakt naukowy jako casus pulsu*.
A mój kuzyn omijał najlepsze momenty, i potem nie rozumiał fabuły.
Przy okazji, pokazywaliście Szambelanowi, jak się kłaniacie?

*powód pobicia.
 

DeletedUser12464

Guest
Powtarzam, Geralt nigdy się nie kłania, kto czytał książki ten wie o czym mówię - wiedźmini są neutralni plus nie uznają niczyjego zwierzchnictwa poza momentami kiedy przyjmują zlecenia. To że w grze jest opcja to już inna sprawa - kanonicznie należy się nie kłaniać , a Emhyr skomentuje że mimo czeladnikowania na dworze Foltesta, Geralt nadal nie nauczył się dworskich obyczajów. Ukłonisz się? To Emhyr cię wyśmieje :)
 

DeletedUser

Guest
No ale tak czy siak, przez naukę ukłonów i ukłonienie się przed szambelanem trzeba przejść. Cesarzowi można się nie kłaniać, ale przed szambelanem trzeba się ugiąć.
 

DeletedUser55

Guest
Odświeżając temat, czy ktoś miał okazję zagrać na PC i konsoli? Czy macie jakieś porównanie? Ja grałem i tu i tu i mam mieszane uczucia co do konsolowej wersji....
 
Do góry