[Zgłoszone] Wiecej klawiatury w grze

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2776
  • Data rozpoczęcia

Czy potrzebujemy skrotow klawiszowych

  • Tak, tego mi brakuje

    Głosy: 21 75,0%
  • Nie, po co to komu

    Głosy: 5 17,9%
  • Wszystko mi jedno

    Głosy: 2 7,1%

  • W sumie głosujących
    28
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser2776

Guest
Grajac w FoE czasem az mnie nosi jak mam caly czas tylko klikac i klikac. Mam propozycje, zeby czesc akcji dalo sie tez realizowac za pomoca klawiatury.

Na poczatek: okienka dialogowe zadan. Domyslnie ENTER potwierdza (akcja zielona), ESC anuluje (akcja czerwona)
Okienko perly: 1-9 przydzielenie 1-9 punktow, 0 przydzielenie 10 punktow, ESC zamkniecie okienka
Okienko ratusza: W/P/T otwiera odpowiednia zakladke, dodatkowo H dla historii, A dla listy wspieranych perel, ESC zamyka okienko.
Okienko walki: spacja jesli nie chcemy wykonywac jednostka zadnej akcji

Prosze o opinie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4477

Guest
pomysł nie jest zły o lepiej jeden klawisz niż kilka kliknięć
 

DeletedUser

Guest
Pomysł bardzo ciekawy ale sądze że klawiaturą można się pomylić np. przy przydzielaniu punktów rozwoju. Ale mimo tego jestem na tak :)
 

DeletedUser5192

Guest
A jeszcze fajniej by było gdyby FOE można by obsługiwać za pomocą komend :)
NP /zbierzprodukcje Alchemik, /zaatakuj Debil8429 (xD)
Wersja dla znudzonych :D
Jednym słowem jestem na tak.
 

DeletedUser9945

Guest
Poprzez przeglądarke klawiature?? Przez pomyłke klikne w ESC 2 razy i wywali mnie z gry i będe musiała znowu wpisywać hasło..
Widzieliście jakąś gre przeglądarkową sterowaną klawiaturą??
To jest nie do zrobienia a przynajmniej 2 razy dłużej gra by się ładowała...
I tak klikasz w oknie wiadomości p i Cie z okna wywala i Ratusz otwiera... Tak sobie to wyobrażasz??

- - - Zaktualizowano - - -

Nie ma takiego skryptu który nie powodowałby takich sytuacji
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Nie ma takiego skryptu który nie powodowałby takich sytuacji

Wiesz to z doświadczenia i zajmujesz się takimi sprawami że wiesz?
A jak działają skróty np. CTRL+V (wklej) w przypadku kopiowania tekstu? Czy widziałaś w programie żeby ci zadziałał ten skrót kiedy nie jesteś w miejscu gdzie można coś wpisywać?
Na tej samej zasadzie działają inne skróty które nie działają wtedy kiedy się coś pisze bo wtedy nie jest to wykrywane jako klawisz skrótu tylko jako litera.
Np. w przeglądarkowej grze Settlers żeby wejść do koszar trzeba kliknąć B (od Barracks) i kiedy pisze się na czacie lub PRIV to jakoś nie otwiera koszar ;)
 

DeletedUser7261

Guest
A ja wolę pozostać przy kliknięciu. Przynajmniej jest to pewny sposób. Jestem na nie.
 

DeletedUser8457

Guest
Fajne, ale nowym graczom może się mylić jak chcą wyjść z gry i myślą że to esc, to mogą sobie coś anulować
 

DeletedUser8996

Guest
Powinna być opcja włącz/wyłącz skróty klawiaturowe i wszyscy będą zadowoleni :)
 

DeletedUser

Guest
Jestem jak najbardziej za, skróty klawiszowe uczyniłyby grę jeszcze przyjemniejszą ;).
 

DeletedUser9945

Guest
problem jest czy zamiast myszki czy dodatkowo oprócz myszki
bo np. w IPadzie klawiatura jest na ekranie nietypowa jak będzie tylko skrótami to Ci ludzie korzystający z IPada nie będą mogli czegoś wykonać bo nie ma takiego skrótu jeżeli klawiatura i myszka to nie wiem czy niektórzy nie zrobią czegoś 2 razy najpierw przycisną myszką później klawiaturą i nie będą mieć tego co chcieli... Nie jestem przekonana do tego projektu bo musiałaby gdzieś być lista jaki skrót odpowiada jakiemu działaniu i co zrobić jak np. skrótem wydało się 100 diamentów których się nie chciało wydać
 
Status
Zamknięty.
Do góry