Wersja mobilna

  • Rozpoczynający wątek Przemojaro
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Jest planowana wersja mobilna na androidka? Bardzo by mi się przydała :)
 

DeletedUser14

Guest
Odp: Wersja mobilna

A plemiona są już na telefon??

Myśle, że jak będzie taka możliwość to dopiero za jakiś czas.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wersja mobilna

Plemion też niestety nie ma, a takie aplikację zwiększyły by popularność takich gier moim zdaniem :) Niestety przygodę z programowanie zacząłem dopiero na studiach i nie jestem w stanie określić czy taka aplikacja jest trudna do stworzenia :)
 

DeletedUser14

Guest
Odp: Wersja mobilna

Moim zdaniem nie zostanie wprowadzone takie coś.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Wersja mobilna

Co do aplikacji to jest, tylko, że wersja beta.

Poza tym gry zasadniczo się różnią od siebie pod względem liczby budynków, funkcjonalności itp.
W plemionach było kilka budynków i była łatwiejsza do zrobienia (aplikacja).
Nie jestem niestety programistą, żeby wypowiadać się na temat czy zrobienie tego jest łatwiejsze czy nie.

Myślę, że w przyszłości aplikacja będzie dostępna. Na razie poczekajmy na oficjalną wersję gry ponieważ dalej siedzimy w becie. :)
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Wersja mobilna

W przeglądarkach na telefony gra nie będzie działać, ponieważ nie obsługują one flash'a. Jeśli coś się w tym kierunku zmieni (producenci telefonów dodadzą obsługę flasha) to powiadomimy.

Na aplikację dla plemion czekaliśmy kilka lat, jest jak na razie na systemy iOS, prace dla androida trwają i nikt nie jest w stanie określić, kiedy się zakończą. Czy dla FoE będzie taka aplikacja - w tej chwili nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie. Można zakładać, że wraz z rozwojem gry, kiedyś taka aplikacja powstanie.

Pozdrawiam.
Temat zamykam ;)
 

DeletedUser

Guest
Na chwilę obecną, są telefony, które wspierają technologię flash, np. Samsung Galaxy IIIS, wraz z przeglądarką FireFox. Dowód poniżej:

sg3s_1.jpg

Dotyczyło to jednak tylko filmów i prostszych aplikacji, gdyż sprawa była rozwojowa. Dlaczego piszę w czasie przeszłym? Bo właśnie w sierpniu sprawa się rypła i technologia flash już nie będzie wpierana w systemie Android. Ostatnia wersja do pobrania to 11.1 a gra wymaga najnowszej wersji 11.2:

sg3s_2.jpg

Pozostaje poczekać na rozwój HTML5... Inna opcja, to aplikacja bez grafiki - ale to już w gestii InnoGames.

Sorry za jakość fotek.
 

DeletedUser5

Guest
Dziękujemy za pomocną odpowiedź.
Jak widać nadal jesteśmy tam gdzie byliśmy, jeśli chodzi o urządzenia mobilne. Może za jakiś czas powstanie odpowiednia aplikacja, tak jak np dla Plemiona.
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Zapewne niektórzy by chcieli pograć na urządzeniach typu: tablet, smartfon itp.
Otóż jest to możliwe pod warunkiem posiadania androida no i urządzenie też słabe być nie może.
Jest w markecie dostępna przeglądarka o nazwie Puffin (wersja free jest na miesiąc ale polecam wydać 10 zł na wersję normalną).
Przeglądarka ta umożliwia grę i oglądanie filmów we fleshu, ponieważ obsługuje tegoż flesha po stronie swoich serwerów.
Kiedy gry we fleshu do androida 4.1 w innych przeglądarkach się wykrzaczały tak w Puffinie nic mi nie muli.
W razie czego moje urządzenie to Samsung Galaxy SII :)
Gra się w miarę dobrze. Lepsze to niż tracenie punktów rozwoju kiedy nie możemy zalogować się na komputerze ;)
 

DeletedUser4108

Guest
faktycznie działa, ale mam pewien problem, bo nie mogę przesuwać ekranu miasta, widzę tylko połowę i nie mogę przesunąć ekranu do części nie widocznej
 

DeletedUser

Guest
faktycznie działa, ale mam pewien problem, bo nie mogę przesuwać ekranu miasta, widzę tylko połowę i nie mogę przesunąć ekranu do części nie widocznej
Mam to samo na Samsung Galaxy IIIS. Ponadto po jakimś czasie biały ekran...
 

DeletedUser4108

Guest
Już rozkminiłem jak to zrobić. Trzeba otworzyć toughpada i na nim przytrzymać kursor dwoma palcami i przeciągnąć w interesującą nas stronę.
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Już rozkminiłem jak to zrobić. Trzeba otworzyć toughpada i na nim przytrzymać kursor dwoma palcami i przeciągnąć w interesującą nas stronę.

A dokladniej:
Otwieramy touchpada (po lewej stronie) trzymiemy palcem w jego obrebie, innym palcem klikamy (JEDNO klikniecie) gdzies poza touchpadem (nadal trzymajac jeden z palcow na nim) i wtedy tym palcem co caly czas trzymalismy przesuwamy.
Wyrobicie sie po jakims czasie jak ja ;D
 

DeletedUser5592

Guest
No w końcu... :) lepsze to niż nic, ale wciąż myślę że czekamy na prawdziwą mobilną wersję
 

DeletedUser14

Guest
Jeżeli telefon obsługuje najnowszy "Adobe Flash Player" to bez problemu w FoE pogra ;]
 

DeletedUser

Guest
Ja mam Sony E. K750i i mi chodzi FoE nie wiem jakim cudem ale chodzi i ma się dobrze co prawda jak się zaloguję to nic nie mogę zrobić ale..
 

DeletedUser

Guest
Podzielę się kilkoma obserwacjami (święta wymusiły odstąpienie od tradycyjnego sposobu gry):

Puffin jest godny polecenia - chodzi nawet na kiepskich androidach - trzeba jednak uważać - zjada dużo danych, więc lepiej go uruchamiać pod wi-fi (jedna sesja, typu zebranie czynszu to ok 5-10 MB). Jest rzeczywiście problem z przesuwaniem ekranu, ale omówiono to wyżej (touchpad puffina wypada najskuteczniej). Jeśli tracimy kontakt z tradycyjnym sposobem gry to Puffin jest w chwili obecnej najlepszą alternatywą - powiem nawet, że wersja mobilna nie zaoferuje dużo lepszych rozwiązań. Inną sprawą jest wersja free (ograniczony czasowo dostęp do flash'a) - sprawnie załatwia to wzajemna wymiana kodów, sądzę że sprawna gildia sobie to rozwiąże.

Pozdrawiam z nowym rokiem.
 

DeletedUser5531

Guest
Flasha 11.2 można wgrać, tylko trzeba go osobno pobrać i zainstalować - specjalnie pod Androida nie jest wspierany, co nie znaczy, że się nie da, skoro FoE na Linuxie chodzi, to czemu nie miałby na Androidzie? Z tego co pamiętam Po zainstalowaniu tej wersji Dolphin ma się dobrze z czytaniem Flash'a (o ile się odpowiednio w ustawieniach wtyczki powłącza). U mnie to kwestia tylko tego, że wolę stabilniejsze 11.1, niż 11.2 które w tym wypadku może się delikatnie przycinać i czasami crash'ować.
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Flasha 11.2 można wgrać, tylko trzeba go osobno pobrać i zainstalować - specjalnie pod Androida nie jest wspierany, co nie znaczy, że się nie da, skoro FoE na Linuxie chodzi, to czemu nie miałby na Androidzie? Z tego co pamiętam Po zainstalowaniu tej wersji Dolphin ma się dobrze z czytaniem Flash'a (o ile się odpowiednio w ustawieniach wtyczki powłącza). U mnie to kwestia tylko tego, że wolę stabilniejsze 11.1, niż 11.2 które w tym wypadku może się delikatnie przycinać i czasami crash'ować.

Z czego do korzystania z gry typu FoE na androidzie i przeglądarkach typu Dolphin czy inne trzeba mieć bardzo dobry sprzęt.
Mnie na Samsung Galaxy SII przeglądarki obsługujące flesha przymulają (użycie procesora bardzo wysokie +/- 60+ co żre baterie ostro) przy FoE a Puffin (+/- srednio 45% ale tylko "skacze" do tej wartości - mniejsze zużycie baterii) chodzi przepięknie bo obsługuje flesha po stronie swoich serwerów.
 

DeletedUser5531

Guest
Z czego do korzystania z gry typu FoE na androidzie i przeglądarkach typu Dolphin czy inne trzeba mieć bardzo dobry sprzęt.
Mnie na Samsung Galaxy SII przeglądarki obsługujące flesha przymulają (użycie procesora bardzo wysokie +/- 60+ co żre baterie ostro) przy FoE a Puffin (+/- srednio 45% ale tylko "skacze" do tej wartości - mniejsze zużycie baterii) chodzi przepięknie bo obsługuje flesha po stronie swoich serwerów.
Z czego FoE mi tnie się i na komputerze. Więc gdzie różnica? Porównujesz grę która pobiera i zajmuje sporo pamięci to czego? Do przeglądarki w HTMLu z 2MB plikiem flash na środku?
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Z czego FoE mi tnie się i na komputerze. Więc gdzie różnica? Porównujesz grę która pobiera i zajmuje sporo pamięci to czego? Do przeglądarki w HTMLu z 2MB plikiem flash na środku?
I co z tego że tnie ci się na komputerze? To jest temat o telefonach, nie o komputerach.
Ja tu porównuje inne przeglądarki do Puffina który mi w ogóle nie tnie, jeśli nie zrozumiałeś mojego posta.

Więc gdzie różnica?
Różnica jest w sprzęcie i temacie.

A FoE jeszcze nie jest takie pamięciożerne, gram w inną online grę we fleshu i przy zwykłej przeglądarce w HTML-u nie działa wcale (przeglądarka w momencie się crashuje).
 

DeletedUser5531

Guest
I co z tego że tnie ci się na komputerze? To jest temat o telefonach, nie o komputerach.
Ja tu porównuje inne przeglądarki do Puffina który mi w ogóle nie tnie, jeśli nie zrozumiałeś mojego posta.
Telefon to komputer. Różnica tylko w SO, w mocy obliczeniowej komputera, która mimo wszystko rośnie w bardzo szybkim tempie. Tranzystor to tranzystor - tego nie zmienisz.
Różnica jest w sprzęcie i temacie.

A FoE jeszcze nie jest takie pamięciożerne, gram w inną online grę we fleshu i przy zwykłej przeglądarce w HTML-u nie działa wcale (przeglądarka w momencie się crashuje).
Nie rozumiem, co ma HTML do FLASHa w twojej wypowiedzi, ale idąc twoją drogą myślenia - wyjdź na pole - procesor będzie się mniej grzał przez co lepiej chodził... Nie mam czasu na ciągłe granie, jednak jestem na tyle bystry by od czasu do czasu sprawdzić co komputer przymula - a że w jednej przeglądarce mam otwarte co innego w innej co innego - jestem w stanie określić - że w formie aktualnej - FoE jest pamięciożerna - jak na standardy komputerów z funkcją GSM.
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Telefon to komputer. Różnica tylko w SO, w mocy obliczeniowej komputera, która mimo wszystko rośnie w bardzo szybkim tempie. Tranzystor to tranzystor - tego nie zmienisz.

My tu piszemy o komputerze jako jednostce centralnej a nie jako sprzęt bo wiem o tym i tak samo bym mógł napisać że kalkulator to komputer ;]

Nie rozumiem, co ma HTML do FLASHa w twojej wypowiedzi

Np., to że chodziło mi o przeglądarki które nie mają flesha w "sobie" i które strasznie zamulają.
 

DeletedUser

Guest
Najnowsza wersja odtwarzacza Flash na Androida 4.0 to 11.1.115.36. Gra niestety wymaga nowszego, też się zdziwiłem jak chciałem sobie pograć na tablecie.
Sprawdzę tego Puffina.
 
Status
Zamknięty.
Do góry