Wersja HTML5 - komentarze

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Drodzy Gracze Forge of Empires,

Ten wątek powstał, aby zebrać Wasze opinie dotyczące wersji HTML5 gry, która będzie dostępna w krótkim czasie po zakończeniu aktualizacji do wersji 1.128.

Ponieważ jest to duża zmiana od strony technicznej, proszę abyście wraz z komentarzami dodawali następujące informacje:
  • Z jakiej przeglądarki korzystacie? (Chrome, Opera, Firefox, Sarafi, Edge)
  • Z jakiego systemu operacyjnego korzystacie? (Windows 10, Windows 7, Linux, MacOS)
  • Jakiej części gry dotyczy komentarz? (Miasto, Wyprawy gildyjne, Badania, GvG, itp. )
  • Jeśli możliwe, na jakim sprzęcie gracie? (Pamięć, Procesor, Karta graficzna)
  • Jak płynnie gra działa w wersji HTML5?
  • Jeśli odnosicie się do czegoś, co można zobaczyć, pomocny może być również zrzut ekranu.
Jeśli chcecie, możecie również przejść do ustawień, wybrać zakładkę 'O grze' i skorzystać z przycisku 'Skopiuj do schowka', a następnie wkleić te pomocne informacje do komentarza.

Z niecierpliwością oczekujemy Waszych opinii! :)
 

DeletedUser18808

Guest
2018-06-13_11h39_00.png

Ja się pytam gdzie mogę włączyć HTML5?

Leryske
1.128
Chrome Google
 

TieruYT

Baron
Hmm, jeśli chodzi o płynność gry, to zmian nie widzę, ale jest wiele poprawionych płynniejszych animacji wyskakujących okienek/informacji - tak mi się wydaje.
 

ZjemCię

Wójt
No i pojawił się błąd w związku z HTML5.
Chodzi o błąd z literką "ą" - chyba dobrze znany. Przypomnę że po jej wpisaniu kasuje się dotychczas napisany tekst.
Na wersji FLASHowej u mnie to nie występuje - pojawiło się wraz z przełączeniem na HTML5.
Poza tym bardzo się cieszę że została ta wersja uruchomiona :)
Pozdrawiam
 

DeletedUser7795

Guest
Wyprawy po kilku pojedynkach tak mi zamuliły, że nie dało się wybrać konfliktu. Zniknęły mi też z miasta dwa tarasy rolne. Dobrze, że to tylko efekt wizualny a nie trwałe usunięcie.

Niestety musiałem z powrotem przełączyć na Flasha ;/

1.128.f03df7112e (13.06.2018 10:42)
Chodzonce Zuo (209615)
pl1, pl_PL
WIN 30,0,0,113
Windows 10
Firefox/31.0
1366x606, DirectX9Ex (Baseline Extended) , 336 MB VRAM

Procesor: Intel Celeron N2840 2,16 GHz
Pamięć RAM: 4GB
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16948

Guest
juh6sr

czat wygląda imponująco
juh6sr
 

DeletedUser7795

Guest
Ja wiem, że to była spora aktualizacja, bo HTML5 ale tym bardziej powinni się do tego przyłożyć aby nie było niespodzianek.
 

bartekmod

Książę
- brak możliwości wejścia prawym przyciskiem myszy na forum czy do supportu (moglibyście to obejść dodając skróty klawiszowe F - forum, H (jak help) - support)
- każdy świat osobno trzeba ustawiać, jakby nie dało rady raz dla wszystkich światów wczytać ustawień (chociaż dzięki temu porównuję dwa światy na innych ustawieniach na kartach koło siebie i mam lepsze obserwacje)
- czat czy okienko wiadomości o wiele mniej czytelne, wszystkie teksty są takie "rozmazane", literki mniej czytelne - tylko to podświetlenie okienka wiadomości informujące o nowej wiadomości lepsze, bo wyraźniejsze
- przewijanie zadań powtarzalnych jest szybsze
- motywowanie z historii też szybsze, z paska + przewijanie paska też lepiej śmiga, siadanie w tawernie szybciej
- ładowanie pola walki wyświetla taką "ramkę" przyciemnioną grubą obwódkę, gdzie samo pole walki pozostaje jaśniejsze cały czas, po chwili to ciemne pole zanika, niby nic ale po kilku walkach zaczyna być irytujące takie miganie

podsumowując: poprawcie wyświetlanie czcionki i będzie git
 

DeletedUser17220

Guest
Potwierdzam błąd z literką "ą" i rozjechanym czatem
Ja wracam do Flasha

1.128.f03df7112e (13.06.2018 10:44), ChudyPiotrek (1064715), pl7, pl_PL, WEB 7,1,1,0, Windows 7, Chrome/64.0.3282.119, 1366x647, OpenGL Vendor=WebKit Version=WebGL 2.0 (OpenGL ES 3.0 Chromium) Renderer=WebKit WebGL GLSL=WebGL GLSL ES 3.00 (OpenGL ES GLSL ES 3.0 Chromium) (512 MB VRAM)

Procek to jakieś i5,
RAM 4 GB
 

DeletedUser14806

Guest
Zastanawiam się po co jest to mikro opóznienie wczytywania wszystkiego? Czy to jest specjanie tak czy ktoś nie zwrócil uwagi..flash o tej godzinie działa dużo szybciej niż HTML ale zobaczymy o godzinie 20 w gvg na co stać ten cały HTML.
 

DeletedUser14806

Guest
Dno i metr mułu ten cały HTML , wracam do flash..." ino gejms" brawo za świetną zmianę. 5 min ładuje się całe miasto.
 

DeletedUser13642

Guest
Przy zbiorach wyskakuje błąd podsumowanie dzienne i mimo zebrania towaru dalej on wisi po resecie .
 

DeletedUser17606

Guest
Działa dużo szybciej i stabilniej przy odtworzeniu kilku swiatów nie zawiesza któregoś któregoś nieużywanego po powrocie do niego. Jedyne co to naprawcie czat. Duży + nie obciąża tak komputera jak flash. Czat gildyjny wygląda normalnie jedynie czat ogólny litery nachodza na siebie do tego żółte z bialymi pomieszane

Przegladarka Opera
stacjonarka i7 32bg ram ddr4 2x1080Ti
laptop i5 4gb ram grafika intel
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15836

Guest
juh6sr

czat wygląda imponująco
juh6sr
Coś te grafiki nie wyszły

Ja wiem, że to była spora aktualizacja, bo HTML5 ale tym bardziej powinni się do tego przyłożyć aby nie było niespodzianek.
Dlatego jest Early Access dopiero ;)

Ode mnie uwaga, ale nie związana stricte z HTML, a z jej włączaniem - belka nazwy jest po angielsku i część opisu jest ucięta - kończy się na "twoje" ;)
 

DeletedUser7795

Guest
Nie da się grać na HTMLu... Wyprawy zamulają po kilku walkach. Kongratulejszyn!
 

bartekmod

Książę
ja mam zarzut, że podczas walki ruchy rywala nie odbywają się w tle, przykładowo widzę że teraz 5 jednostek rywala ma ruch, przerzucam sobie kartę w przeglądarce, czytam artykuł i po minucie wracam na pole walki... a tu niespodzianka rywal nie wykonał ruchu i dopiero teraz go robi :/
 

Borisel

Hrabia
Kolejny błąd - przy używaniu HTML okno handlu jest strasznie zamulone . Przy wyborze konkretnego towaru - pasek zamula i trzeba odczekać kilka sekund . Przy "starej wersji" z flashem - śmiga bez problemu.
 

DeletedUser18808

Guest
Zastanawiam się po co jest to mikro opóznienie wczytywania wszystkiego? Czy to jest specjanie tak czy ktoś nie zwrócil uwagi..flash o tej godzinie działa dużo szybciej niż HTML ale zobaczymy o godzinie 20 w gvg na co stać ten cały HTML.

Dno i metr mułu ten cały HTML , wracam do flash..." ino gejms" brawo za świetną zmianę. 5 min ładuje się całe miasto.

@rotszild: U mnie wczoraj na GvG ładnie szło na html5 niz flash na Chrome Google (najnowsza wersja) ;)

@bartekmod: To samo jak u mnie. Trzeba poprawić czat (czcionek itd.).

Kod:
1.128.f03df7112e (13.06.2018 10:44), Leryske (2419149), pl5, pl_PL, WEB 7,1,1,0, Windows 10, 
Chrome/68.0.3440.25, 1920x974, OpenGL Vendor=WebKit Version=WebGL 2.0 (OpenGL ES 3.0 Chromium) 
Renderer=WebKit WebGL GLSL=WebGL GLSL ES 3.00 (OpenGL ES GLSL ES 3.0 Chromium) (512 MB VRAM)

System: Windows 10 Home, 64 Bit 
Procesor: Intel Core i5-4590, 3.3GHz
Pamięć: Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9
Dysk: 240 GB SSD GoodRam Iridium Pro + 1 TB HDD Western Digital Caviar Blue, 3.5'' (SATA/600, 7200RPM, 64MB cache)
 
Do góry