Wersja 1.216 - komentarze

sanyo

Szlachcic zagrodowy
  • Naprawiliśmy problemy z długim ładowaniem na Gildyjnych Polach Chwały. Teraz Wy i Wasi towarzysze z gildii mogą walczyć i negocjować tak szybko, jak kiedyś!
Mam nadzieje
 

cayose

Szlachcic
Przypominam Twoje slowa Zyleta, ze nie mieliście czekac z naprawą GPC do kolejnej aktualizacji tylko zrobic to najszybciej jak sie da. Ja juz przestałem grac w GPC na komorce bo mnie szlag trafiał. Liczę, że faktycznie problem został rozwiązany.
 
... i po raz kolejny żadnej wzmianki o naprawieniu wyszukiwania w rankingu poprzez nazwę perły. Ile to już miesięcy odkąd "wprowadziliście" to ulepszenie? Nadal brak licznika pominięć zadań powtarzalnych.

  • Naprawiliśmy problemy z długim ładowaniem na Gildyjnych Polach Chwały. Teraz Wy i Wasi towarzysze z gildii mogą walczyć i negocjować tak szybko, jak kiedyś!
Mam nadzieje
Podobno nadzieja umiera ostatnia. Jak widać potrafią kompletnie olać nawet te poprawki, które odtrąbili dobrych kilka miesięcy temu ...
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Dodaliśmy dwa usprawnienia, które wejdą w życie z jutrzejszą aktualizacją:
  • Ponadto, wprowadziliśmy dalsze usprawnienia Systemu zamkowego w interfejsie.
  • Wśród tych ulepszeń, na przeglądarce w sklepie pojawi się liczba Punktów zamkowych powiązanych z każdym pakietem Diamentów.

Mamy nadzieję, że zmiana ta przypadnie Wam do gustu :)

Przypominam Twoje slowa Zyleta, ze nie mieliście czekac z naprawą GPC do kolejnej aktualizacji tylko zrobic to najszybciej jak sie da.

Niestety, szybciej się nie dało.

i po raz kolejny żadnej wzmianki o naprawieniu wyszukiwania w rankingu poprzez nazwę perły.

Żadnej wzmianki, ponieważ nie zostanie to "naprawione" w zbliżającej się aktualizacji.
Rozumiemy, że obecna funkcjonalność tej wyszukiwarki nie spełnia Waszych oczekiwań, ciężko jest natomiast mówić w tym przypadku o naprawie, gdyż wyszukiwanie Pereł Architektury działa poprawnie. Problemem jest sam system wyszukiwania (wykorzystywany jest ten sam, co przy wyszukiwaniu Graczy i liczba wyników też jest tu ograniczona). Oczywiście Wasza opinia w tej sprawie została przekazana do odpowiednich osób, które zajmą się usprawnieniem tego elementu gry.
 

Johnny McBride

Wicehrabia
Mnie tylko zastanawia, dlaczego nie wyłączycie pól i GVG do czasu aż będziecie w stanie zapewnić uczciwe i takie same warunki rywalizacji dla osób grających na telefonach lub komputerach. O GVG nie ma co się rozpisywać ,bo każdy wie że grają tam już prawie sami bociarze, ale z polami jest dużo większy problem. Teraz pola dla osób grających na telefonach są nie grywalne, jedne negocjacje próbowałem zrobić przez 5 minut - w tym czasie 2 razy zawiesiła mi się gra i musiałem uruchamiać od nowa a za trzecim razem diabelskie kółko kręciło się z pól minuty zanim mogłem rozpocząć negocjacje. To samo przy próbie zaznaczenia sektora do bicia - po stuknięciu gra zamarza i potrzebne jest ponowne uruchomienie. W tym czasie na innym świecie będąc zalogowanym na komputerze, zrobiłem prawie 100 walk. Żarty i kpina z graczy, a nie uczciwa rywalizacja. Kiedy można spodziewać się aktualizacji na telefony w sklepie play? Dlaczego nie wprowadziliście tej aktualizacji wcześniej, tak żeby do startu pól każdy już ją miał, tylko w środę po południu? W dalszym ciągu macie za dużo graczy, że ich tak traktujecie i pozwalacie sobie na kolejne fale odejść ?
 

Johnny McBride

Wicehrabia
Czy ktoś z teamu mógłby się wypowiedzieć dlaczego pola nie zostały wyłączone do czasu naprawy tego krytycznego błędu, praktycznie uniemożliwiającego rozgrywkę graczom grającym na smartfonach ? Nigdy się nie spotkałem z sytuacją żeby deweloper/wydawca udawał że nic się nie dzieje. W każdej grze, jeśli jakaś funkcjonalność zostaje zepsuta bądz jest jakiś exploit/bug itp itd ,to zostaje wyłączona do czasu naprawy a tutaj mamy sytuację że u grających na komputerach jest wszystko ok a grających na telefonach szlag trafia jak 2 minuty próbują zrobić jedną walkę i kilka razy muszą uruchamiać grę bo ta się zawiesza na polach. Testujcie dalej cierpliwość graczy, zobaczymy jak bardzo spadnie populacja , a spada co miesiąc.
 
Ostatnia edycja:

cayose

Szlachcic
To jest kpina z graczy! Nic nie zostało naprawione wręcz jest gorzej. U mnie kilka sekund otwiera się pierwsze okno po kliknięciu sektora, a następnie kilkanaście razy obraca się kółko zanim otworzy się okno z wojskiem. Sam wynik walki pojawia się już szybko, ale kolejny wybór armii to kolejne kilkanaście sekund. Tak się nie da grać! Kompletnie odpuszczam grę w gpc na komorce bo mam ochotę rzucić nią o ścianę! Niech zespół przestanie się zajmować pierdolkami które wszyscy mają gdzieś a zajmą się poważnym problemem z grą!
 
Czy ktoś z teamu mógłby się wypowiedzieć dlaczego pola nie zostały wyłączone do czasu naprawy tego krytycznego błędu, praktycznie uniemożliwiającego rozgrywkę graczom grającym na smartfonach ? Nigdy się nie spotkałem z sytuacją żeby deweloper/wydawca udawał że nic się nie dzieje. W każdej grze, jeśli jakaś funkcjonalność zostaje zepsuta bądz jest jakiś exploit/bug itp itd ,to zostaje wyłączona do czasu naprawy a tutaj mamy sytuację że u grających na komputerach jest wszystko ok a grających na telefonach szlag trafia jak 2 minuty próbują zrobić jedną walkę i kilka razy muszą uruchamiać grę bo ta się zawiesza na polach. Testujcie dalej cierpliwość graczy, zobaczymy jak bardzo spadnie populacja , a spada co miesiąc.
Myślę, że odpowiedź jest prosta. W wiele różnych gier grałam przez ostatnie lata. Zazwyczaj, gdy coś jest naprawiane, a w tym celu wyłączane, choćby na krótki czas, gracz nagradzany jest drobną rekompensatą. Najczęściej jest to płatny surowiec, odpowiednik naszych diamentów. Wniosek - wyłączenie Pól na czas bliżej nieokreślony to strata dla graczy. Strata, którą twórcy byliby zobligowani zrekompensować, a każda rekompensata w postaci diamentów (inne nie miałyby odpowiedniej wartości), to z kolei strata dla twórców. Widocznie odpływ graczy narzekających na walkę na Polach na smartfonach to mniejsze zło, niż porządna, kosztowna naprawa poważnego błędu. Reasumując - zazwyczaj wszystko rozbija się o pieniądze: ich zysk lub stratę.
 

OliverJr.

Hrabia
Zero odpowiedzi, nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić wasze postępowanie
 

aza III

Wójt
Będę z Wami szczery, nie macie co liczyć na odpowiedź. Jeśli jakaś funkcja nie działa tylko części graczy to support ma to gdzieś. Pamiętam jak kilka miesięcy temu po aktualizacji nie działały pola chwały. Jak się okazało tylko osobom które miały internet od Orange. Najpierw było zwalanie winy na operatora(po Telefonach do orange wyszlo, że wina leży po stronie inno, to ci niespodzianka) a potem totalne olanie tematu. Połowa graczy w gildii nie mogła grać więc wyniki były wypaczone. Na sugestię, że powinny być jakieś rekompensaty lub przynajmniej zamrożenie rankingów GPC dostałem odpowiedź, że przecież to dotyczy tylko kilku graczy i oni nic nie muszą z tym robić. Tak więc nie liczcie na to, że wasze narzekania i uwagi coś zmienią.
 

Foto172

Szlachcic zagrodowy
Wy piszecie że na GPCh problem dotyka tylko smartfonów. A ja powiem, że gram na lapku z Win8.1/FF i jeden atak na GPCh trwa od minuty do około 2 minut.
Dziwi mnie to bo podobnie wyglądające ataki na WG śmigają jak należy. Sprawdzałem inne przeglądarki (Opera i Chrome) i tam GPCh działa jak należy. Tyle że ja FF muszę używać. Jak odpalę dwie przeglądarki (FF + Opera lub Chrome), to da się żyć (Opera bardzie zapycha komp niż Chrome), ale jak odpalić wszystkie 3 na raz, to w miarę można tylko grać na FF - reszta koszmarnie wolno działa (szczególnie Opera).
Nie wiem, więc czy ten problem dotyczy tylko smartfonów. Rozwiązuję problem idąc w domu z lapka na drugi komp, który jest szybszy i tam wszystko śmiga jak należy, zarówno na WG jak i GPCh (przeglądarka też jest FF)
 

dawid17612

Hrabia
przeważnie używasz FF więc masz tam więcej ciasteczek zapchanych i pewnie mocniej spowalniają ci procesor, skasuj ciasteczka, może pomoże.
 

Foto172

Szlachcic zagrodowy
Usuwałem poza ciasteczkami cały cache przeglądarki i nic nie pomaga.

Teraz druga ciekawostka z liczbami w tle:
Zrobiłem 3 poziomy WG. Robię wszystko na "szybkiej walce", więc idzie jak burza. 8 ataków wykonuję w około 2 minuty i 15 sekund.
Teraz gildia otworzyła IV poziom WG i staram się go robić (na "szybkiej walce"), ale nie jest to proste. Opiszę wykonanie ataku drugiego i trzeciego (pierwszy z racji dociągania ikon trwał dłużej).

0:00 Klikam i wybieram atak
3:15 Pojawia się okno z wyborem armii do ataku i klikam "Szybka Walka"
6:30 Wynik po pierwszej fali ataku i kolejny raz "Szybka Walka"
9:09 Wynik drugiej fali ataku
12:00 punkty za atak i odbieram nagrodę
xx:xx odebranie nagrody za atak
16:15 Mogę kliknąć kolejny atak
====
Cały atak trwa 16 minut i 15 sekund

Drugi atak był jak błyskawica, bo trwał tylko 13 minut i 35 sekund

Tak działa ta gra (a raczej nie działa). Czym sie różnią pierwsze 3 poziomy WG od czwartego poziomu? Tak samo wolno jest na GPCh. Laptop nie jest za wolny, bo 3 poziomy WG robię szybko. Problemem jest skopany kod gry. Za takiego bubla każą sobie płacić. Raczej powinno być odwrotnie: to ja za testowanie gniota powinienem dostawać wynagrodzenie.
 
Do góry