Wersja 1.209

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Drodzy Gracze Forge of Empires,

cieszymy się, mogąc zaprezentować Wam nasz Sprint Społecznościowy w aktualizacji do wersji 1.209. To jest tylko pierwsza partia zmian, nad którymi pracowaliśmy, jako że zmiany te będziemy kontynuować w wersji 1.210. W ciągu ostatnich kilku tygodni zbieraliśmy Wasze opinie i otrzymaliśmy wiele próśb o nowe funkcjonalności i ulepszenia (wszystko dobrze, szczegółowo i bardzo interesująco opisane).

Ponadto, mamy na uwadze to, że wielu z Was prosiło o ogromne zmiany w oknach Zarządzania Armią, Inwentarzu i Targu. Niemniej jednak, zakres prac dla takich zmian byłby zbyt duży na 1 lub 2 aktualizacje, niestety. Dlatego nie mogliśmy dostarczyć wszystkich zmian, o które prosiliście, w tych dwóch aktualizacjach, ale to nie znaczy, że nie zrewidujemy tych funkcji w przyszłości.

Aktualizacja gry do wersji 1.209 odbędzie się 21 lipca. W czasie aktualizacji nastąpi krótka przerwa w dostępie do światów, przepraszamy za tę niedogodność.

Teraz, bez zbędnych ceregieli, lista zmian. Mamy nadzieję, że ulepszenia spodobają się Wam tak samo jak nam! :)

Ulepszenia Sprintu Społecznościowego

 • Poprzednio, po osiągnięciu ogólnej liczby 80 znajomych, nie było możliwe wysłanie kolejnych próśb o nowe znajomości. Jednak wciąż było możliwe otrzymanie zaproszeń do znajomych przez kolejne 60 osób. Od teraz możecie mieć do 140 znajomych bez względu na to, kto wysyła zaproszenia (co oznacza, że możecie wysyłać zaproszenie do znajomych aż do osiągnięcia 140 osób na liście).
 • Przegląd towarów został ulepszony, dzięki czemu łatwiej będzie rozróżnić towary z różnych epok w kilku oknach: tworząc ofertę na Targu, w Inwentarzu i Skarbcu Gildii:
 • Każde osiągnięcie, które nie zostało w pełni osiągnięte, wskazywało progres do następnego poziomu (np. Wygraj 3000/50000 bitew). Jednak, po osiągnięciu maksymalnego poziomu osiągnięcia, wyświetlana była wiadomość "Udało się zdobyć najwyższy poziom tego osiągnięcia!". Teraz, wraz z tą wiadomością, będziecie mogli zobaczyć dalszy postęp w tego osiągnięcia (np. Wygraj 65000/50000 bitew).
 • Zakładka Gracze w Rankingu Globalnym nie wyświetlała epoki Graczy na przeglądarce. Zaktualizowaliśmy interfejs Rankingu Globalnego i zawarliśmy tam tę informację:
 • Zmieniliśmy sposób rekomendacji gildii. Poprzednio, niektóre polecane gildie wyświetlane na liście były nieaktywne. Wprowadziliśmy nowe kryteria, aby określić, jakie gildie powinny być zaprezentowane na tej liście, co zmniejszy prawdopodobieństwo dołączania Graczy do nieaktywnych gildii.

Poprawki błędów

Arena PvP
 • W niektórych miejscach Areny PvP nie były wyświetlane tłumaczenia. Problem ten został naprawiony.
 • Naprawiliśmy błąd z powiadomieniami Areny PvP na koniec sezonu, gdy były wysyłane kilkukrotnie.
 • Błąd, w wyniku którego Ranking osobisty nie był poprawnie resetowany, został naprawiony.
Ogólne błędy
 • Naprawiliśmy błąd na przeglądarce, w wyniku którego nie było możliwe natychmiastowe zakończenie zwiadu niektórych prowincji na Marsie, zanim nie przejęło się kilku innych prowincji.
 • W pewnych okolicznościach, nowi zarządzający gildią mogli czasami nie otrzymać uprawnień do usuwania, zaznaczania wątków jako ważnych i/lub zamykania istniejących wątków gildyjnych.
 • Naprawiliśmy błąd, gdzie na pasku z prawej strony czasami wyświetlana była ikona niepołączonego budynku, nawet jeśli wszystkie budynki były poprawnie dołączone do drogi.
 • Posiadając budynki z ujemnym zadowoleniem (np. Dom Wilka, Czarna Wieża itp.), błędnie podliczane było wymagane zadowolenie mieszkańców. Błąd ten został naprawiony.

Zmiany w wersji mobilnej

Te zmiany dotyczą tylko aplikacji mobilnych. Są to zmiany, których nie zobaczycie w przeglądarkowej wersji gry lub dotyczą tylko mobilnego interfejsu. Pamiętajcie, że czas, w którym dostępna jest aktualizacja mobilna, zależy od sklepów i może upłynąć kilka dni nim będzie dostępna do pobrania. Nie zdziwcie się więc, jeśli jeszcze nie widzicie aktualizacji na swoich urządzeniach!
 • Dodaliśmy opcję wyłączenia animacji banerów "Zwycięstwa" i "Porażki" po rozegranej walce. Można było je pominąć, po prostu wykonując kliknięcie, ale pomijanie ich setki razy, po każdej walce każdego dnia mogło być denerwujące. Dlatego też, od teraz, po pominięciu tej animacji 10 razy, wyświetli się okno z możliwością jej wyłączenia.
 • W szczególnych okolicznościach, walka na mapie kampanii po wizycie w Osadzie Kulturowej Starożytnego Egiptu mogła prowadzić do błędu. Zostało to naprawione.
 • Naprawiliśmy błąd, w wyniku którego po otworzeniu zakładki Zapasy w Inwentarzu, wyświetlane były towary z poprzednich epok, zamiast obecnej.
 • Styl tekstu po aktywowaniu bonusu podczas wymiany przedmiotów u Handlarza Antykami został poprawiony.

Jeżeli chcielibyście podzielić się z nami swoją opinią na temat wprowadzanych zmian, zapraszamy do specjalnego tematu na forum (klik) lub odwiedzenia naszej strony na Facebooku! ;)

Jeśli chcielibyście być na bieżąco informowani o naszych nowych funkcjonalnościach, odwiedźcie nasz serwer Beta, albo sprawdźcie Program Testowy aplikacji dla serwera Beta.

Wasz,
Zespół Forge of Empires