Wersja 1.207 - komentarze

kasia2389

Arcyksiążę
  • W Centrum Eventów naprawiliśmy licznik odmierzający czas do rozpoczęcia eventu, upewniając się, że mieści się on w przeznaczonym miejscu.
To właśnie przeszkadzało graczom najbardziej, można powiedzieć, że prawie uniemożliwiało grę. Dziękujemy, właśnie gracze na takie zmiany czekają.

To oczywiste, że byle jak.
 

Marik

Książę
Kilka aktualizacji temu wprowadziliście przydatną funkcję, dzięki której można było aktywować premie z butelek typu bonus do monet, jedna po drugiej i nie musieć za każdym razem wchodzić do inwentarza. W kolejnej zmiana znikła, czekam już jakieś 4 aktualizacje i dalej nic się nie zmieniło. Żadnej wzmianki, czy informacji że zostało to usunięte z tego i tego powodu.
Kolejna kwesta która już się na forum powtarzała - co z ta niedorzeczną ilością medali ze złotego reliktu? Zostanie to zmienione lub co lepsze usunięte?
 

BlackHunter77

Szlachcic zagrodowy
Na plus centrowanie mapy wypraw w wersji mobilnej. Jak grało dużo osób to ciężko było zebrać relikty bo ciągle się mapka przestawiała.
 

chemik12

Wicehrabia
A czy to pierwszy raz? Chyba że się ktoś dopiero obudził i zacznie robić...ma w końcu jeszcze czas :]
 

Kuba010101

Szlachcic zagrodowy
A o zmianach ilości slotów na sektorach cisza. Jedynki nie mają już 3obozów (żadna), w dwójkach bardzo rzadko występuje 3slotowiec. Ale to przecież mało istotna zmiana. Ważne, że w ostatnim dniu eventu poprawiono licznik.
Tak przy okazji - tak znów namieszaliście z PCH, że jedna gildia miała pkt już przed pierwszym przeliczeniem (załącznik). Coś macie problemy z tymi licznikami..
 

Załączniki

  • PCH_24.06.2021.jpg
    PCH_24.06.2021.jpg
    125,4 KB · Wyświetlenia: 43

chemik12

Wicehrabia
U nas na polach 3 jedynki mają po 3 sloty, 1 jedyna ma 2 sloty. Jeśli chodzi o dwójki to mamy 3 po 1 slocie, 3 po 2 sloty i 2 po 3 sloty. więc wydaje się że jest ok. Sprawa losowości. (oczywiście podobnie jak u was, świat F)
 

Jake Long

Baron
A o zmianach ilości slotów na sektorach cisza. Jedynki nie mają już 3obozów (żadna), w dwójkach bardzo rzadko występuje 3slotowiec. Ale to przecież mało istotna zmiana. Ważne, że w ostatnim dniu eventu poprawiono licznik.
Dopiero ostatnio się tematem zainteresowałeś, a ta kwestia od zawsze była losowa. Raz bywa że wszystkie jedynki mają 3 sloty, innym razem że żadna nie ma 3 slotów.
Co do kwestii licznika, to pewnie jakiś bug jest, który i tak pewnie niewielkie będzie miał znaczenie w kwestii rozrachunku całych pól chwały. Niemniej Inno powinno się tym zainteresować, bo to może mieć poważniejsze konsekwencje później jak się okaże że licznik jest wadliwy przez całe pola a nie na tylko ich początek.

Pytanie też z mojej strony: Kiedy zmienił się skład dostępnych rzeczy u handlarza antykami? Umknęło mi to a chciałbym wiedzieć, kiedy wprowadzono posterunek wartownika i jakie rzeczy dodano oprócz niego.
 

Kuba010101

Szlachcic zagrodowy
Dopiero ostatnio się tematem zainteresowałeś, a ta kwestia od zawsze była losowa. Raz bywa że wszystkie jedynki mają 3 sloty, innym razem że żadna nie ma 3 slotów.
Co do kwestii licznika, to pewnie jakiś bug jest, który i tak pewnie niewielkie będzie miał znaczenie w kwestii rozrachunku całych pól chwały. Niemniej Inno powinno się tym zainteresować, bo to może mieć poważniejsze konsekwencje później jak się okaże że licznik jest wadliwy przez całe pola a nie na tylko ich początek.
Ja wiem, ze była losowa, tylko zdziwiło mnie, że na światach na których gram akurat tak wypadło, że nie ma na jedynkach żadnego 3slotowca, a na dwójkach jest jeden 3slotowiec. Skoro piszecie, że są nadal 3slotowce na jedynkach, to najwyraźniej spory zbieg okoliczności.
Co to licznika, bug, tylko wiadomo, że tego nikt nie liczy. Irytują takie pierdoły.
Chyba nie było informacji o nowych rzaczach u handlarza, aczkolwiek widać, że są (wartownik, gubernator i pewnie inne)
 

Dark Raider

Baronet
A ja z innej beczki , losowość (brak losowości) Gildii w GPCh zamieniliście na losowość ( brak losowości ) towarów wymaganych na stawianie budynków w GPCh , od 3 edycji w na okrągło potrzeba tych samych towarów w prowincjach , A może to miało być te podwyższenie trudności w GPCh , niech się surka z 1 towaru wystrzela to debile zaczną kupować za diamenty
 

Jake Long

Baron
A ja z innej beczki , losowość (brak losowości) Gildii w GPCh zamieniliście na losowość ( brak losowości ) towarów wymaganych na stawianie budynków w GPCh , od 3 edycji w na okrągło potrzeba tych samych towarów w prowincjach
Te towary dynamicznie się zmieniają w losowych momentach. Przerabiałem to robiąc Excela z towarami i średnio raz na kilka dni zmienia się jeden towar na danym sektorze potrzebny do postawienia konkretnego budynku. Nie zmieniają się jednak wartości w zapotrzebowaniu surowców.
Pomijając to - towary potrzebne na polach są uzależnione od tego w jakich epokach byli gracze w momencie rozpoczęcia sezonu pól chwały i jest to w pełni uzależnione od ilości graczy w danych epokach - tzn, jeśli masz w gildii 10 osób i 9 masz w przyszłości i jednego gracza w arktyce, to adekwatnie częściej będą się pojawiały towary z przyszłości jako koszt w budowie konstrukcji niż towar z arktyki.

A może to miało być te podwyższenie trudności w GPCh , niech się surka z 1 towaru wystrzela to debile zaczną kupować za diamenty
Po to te towary są, żeby był jakiś wyznacznik co do hamowania się pod względem wydawania surowców ze skarbca. Ogarnięte gildie już z tym problemów nie mają i radzą sobie grając całe pola na obozach, bez konieczności ograniczania się do strażnic.

Co to licznika, bug, tylko wiadomo, że tego nikt nie liczy. Irytują takie pierdoły.
Diabeł tkwi w szczegółach.
Też jestem zwolennikiem działania jak tylko coś podobnego się wydarzy. Chociaż z drugiej strony, może ta wartość punktowa to ilość punktów z pierwszego sektora jaki zajęła ta gildia? Może mieli taką moc że zdobyli sektor w poniżej 30 sekund? Przypomnę że serwery sumują te punkty jakieś ~40 sekund po upłynięciu pełnej godziny.
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
jedna gildia miała pkt już przed pierwszym przeliczeniem
może dlatego, że punkty się naliczają z opóźnieniem, czasem ponad minutę, a oni szybko przjeęli pierwszy sektor? Może naliczyły im się punkty na tym podliczeniu o 8:00, które jest trochę opóźnione? jeśli tak, to sektor przy bazie musiałby dawać te 45 pkt, jeśli nie, to błąd wynika z czegoś innego
 

Rafal.77

Rycerz
Pomijając to - towary potrzebne na polach są uzależnione od tego w jakich epokach byli gracze w momencie rozpoczęcia sezonu pól chwały i jest to w pełni uzależnione od ilości graczy w danych epokach - tzn, jeśli masz w gildii 10 osób i 9 masz w przyszłości i jednego gracza w arktyce, to adekwatnie częściej będą się pojawiały towary z przyszłości jako koszt w budowie konstrukcji niż towar z arktyki.

Według mnie liczba graczy w epoce nie wpływa na ilość towarów potrzebnych do postawienia obozu (chyba, że coś się zmieniło), u nas była taka sytuacja, że mieliśmy jedną osobą w danej epoce, a do wybudowania obozu potrzeba było ponad 2000szt jednego towaru właśnie z epoki tego gracza. Taka sytuacja miała miejsce przez 2 albo 3 edycje.


Co do nowych rzeczy u handlarza to z tego co wiem pojawiły się wraz z aktualizacją w środę, tylko ktoś zapomniał o tym poinformować :)
 

Jake Long

Baron
Według mnie liczba graczy w epoce nie wpływa na ilość towarów potrzebnych do postawienia obozu (chyba, że coś się zmieniło), u nas była taka sytuacja, że mieliśmy jedną osobą w danej epoce, a do wybudowania obozu potrzeba było ponad 2000szt jednego towaru właśnie z epoki tego gracza. Taka sytuacja miała miejsce przez 2 albo 3 edycje.
Możliwe że odmienne doświadczenia mamy. Jak wspominałem wyżej:
Te towary dynamicznie się zmieniają w losowych momentach. (...) Nie zmieniają się jednak wartości w zapotrzebowaniu surowców.
I prawdopodobnie przez cały sezon mieliście właśnie taką sytuację.

W naszym doświadczeniu była sytuacja, że na 76 osobową wówczas gildię mieliśmy jedną osobę z wirtualnej przyszłości i praktycznie zero zapotrzebowań na obozy z tej epoki. Dopiero na czwartek drugiego tygodnia pojawił się na jednym sektorze Złoty ryż z jednym slotem.
Stąd też teza, że liczba graczy w epoce na to wpływa. Ponadto z tego doświadczenia wynikło, że bardzo dużo zniknęło ze skarbca wtedy nanocząsteczek i mosiądzu, ponieważ z tych dwóch epok w sumie mieliśmy wtedy około 25 graczy.

Towary się zmieniają jak ludzie epoki zmieniają albo z gildii wylatują
Pierwszą część zaprzeczę od razu: Nikt u nas nie zmieniał epoki w drugim tygodniu pól.
Drugą też zaprzeczę, bo nikt z naszej gildii wtedy nie odszedł na czas trwania pól.

I też nie wiem czy do końca zrozumiałeś kontekst w którym to pisałem. Miałem na myśli moment trwania pól, a nie różne sezony.
 

OliverJr.

Hrabia
Towary się zmieniają w trakcie trwania tak jak napisałem. Najwidoczniej zmieniają się nawet jeśli nic z tych dwóch rzeczy się nie wydarzy. Zaprzeczaj sobie gdzie indziej
 

Markiz.

Książę
W naszym doświadczeniu była sytuacja, że na 76 osobową wówczas gildię mieliśmy jedną osobę z wirtualnej przyszłości i praktycznie zero zapotrzebowań na obozy z tej epoki. Dopiero na czwartek drugiego tygodnia pojawił się na jednym sektorze Złoty ryż z jednym slotem.
Wydaje mi się, że ilości konkretnych towarów potrzebnych do postawienia budynków w każdym z sektorów są jednakowe i niezmienne przez cały czas trwania jednej edycji.
 
Do góry