Wersja 1.200 - komentarze

Dark Raider

Baronet
Ale naprawili poprzednie błędy ? Naprawili :) Nikt nie oczekiwał że naprawią kolejne błędy przy tej aktualizacji.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DomLuk

Wójt
Pisałem ostatnio o błędzie na PC w zamykaniu perły już 6 raz mi się to przytrafiło w ciągu tygodnia co straciłem około 10 tyś pr.
Ale nie support tłumaczy ze wpisuje złą liczbę, czyli ponad stan do gracza z 7 letnim graniem wtf.
Tłumacze jak się to przytrafiło po 6 razie tego przypadku:
1 miejsce w arce tabelka wpisuje liczbę za dużo mi się o jedną wpisało( w tym momencie został przerwany internet sprawdzone wykazie) poprawiam teraz chwile sprawdzam i klikam byle gdzie by mi nie dodało liczby jakieś i potwierdzam wpłatę. Zamykam okno bum błąd gry restart wchodzę do gry z powrotem perła zamknięta.
Według Was jest to prawidłowe działanie ze wpis nie działa ale potwierdzenie tak po przerwaniu internetu?
 

Chodzonce Zuo

Szlachcic
@DomLuk mi też już nie raz się zdarzyło to samo, a wpisywałem dobrze ilość PR, jestem tego pewien. Nie widać też wpisów w wiadomościach. Myślałem że to ja pierwszy się wpisałem na dane miejsce ale jednak po ponownym wejściu w wiadomości okazało się że byłem wolniejszy o ułamek sekundy, a tego nie zobaczyłem. To jest ewidentny błąd gry i powinniśmy otrzymać zwrot PR które straciliśmy. ❗
 

DomLuk

Wójt
To jest ewidentny błąd gry i powinniśmy otrzymać zwrot PR które straciliśmy.
Nic nie dostaniemy bo według supportu gra działa , ale nie działa oto odpowiedź :
"Jak piałam - nie wykryliśmy błędów z wpłatami konkretnych ilości Punktów Rozwoju w Perły. Z Pańskiego opisu wynika, iż mógł Pan posiadać słabe bądź niestabilne połączenie z internetem. W przypadku dowolnych znaczących akcji na grze, należy się upewnić, że połączenie z serwerem jest stabilne, aby uniknąć opóźnień w przesyle danych co może skutkować opisaną sytuacją."
Bo ja to jasnowidz ze akurat w tej wrzutce brak internetu będzie i mi potwierdzi zły wpis zamiast poprawionego co to ma być robienie ludzi w balona ?
Po prostu przyznajcie się ze jest błąd i tyle nie powinno potwierdzać wpisanej ilości pr po przerwaniu internetu. To jest jak ze sklepem na półce cena a przy kasie inna kto kupi i się nie odezwie ?
 

Chodzonce Zuo

Szlachcic
@DomLuk ale to nie chodzi o błędna wpłatę tylko o nie wyświetlanie wpisów w wiadomościach w wątkach perłowych. Gdybym widział że ktoś był ode mnie szybszy i pierwszy się wpisał na dane miejsce to bym nie wrzucał punktów albo wpisał się na kolejne miejsce.

Słabego połączenia nie miałem na pewno, korzystam z WiFi więc nie ma takiej możliwości, prędkość internetu cały czas taka sama.
 

Devine111

Baron
@DomLuk ale to nie chodzi o błędna wpłatę tylko o nie wyświetlanie wpisów w wiadomościach w wątkach perłowych. Gdybym widział że ktoś był ode mnie szybszy i pierwszy się wpisał na dane miejsce to bym nie wrzucał punktów albo wpisał się na kolejne miejsce.

Słabego połączenia nie miałem na pewno, korzystam z WiFi więc nie ma takiej możliwości, prędkość internetu cały czas taka sama.
Trzeba sobie wbić zasadę, ktoś ogłasza perłe z miejscami, pisze ktore chce miejsce. Wychodzę i wchodzę, sprawdzam czy ktoś nie był szybszy i dopiero wrzucam, nie lecę bemyślnie do perły
 

Chodzonce Zuo

Szlachcic
@Devine111 bezmyślne było wrzucanie aktualizacji na serwery bez jej sprawdzenia czy nie zawiera błędów. Wiadomości powinny być odświeżane z chwilą naszego wpisu a nie po ponownym wejściu w nie. Koniec tematu.

Wcześniej było wszystko w porządku, dopiero po ostatniej aktualizacji zaczęły się robić takie cyrki. Dlaczego do cholery ja mam tracić punkty przez błędy programistów, co?
 

hddk

Hrabia
@Chodzonce Zuo Problemy z odświeżaniem wiadomości są od zawsze. Jak dwie osoby wyślą na raz wiadomość to bywa, że jedna się nie wyświetli albo będą zamienione miejscami. Odświeżanie wątków 1.9 przed wrzutką to podstawowa zasada przy inwestycjach. Po jakimś czasie wchodzi w nawyk :)
 

Devine111

Baron
@Devine111 bezmyślne było wrzucanie aktualizacji na serwery bez jej sprawdzenia czy nie zawiera błędów. Wiadomości powinny być odświeżane z chwilą naszego wpisu a nie po ponownym wejściu w nie. Koniec tematu.

Wcześniej było wszystko w porządku, dopiero po ostatniej aktualizacji zaczęły się robić takie cyrki. Dlaczego do cholery ja mam tracić punkty przez błędy programistów, co?

Tutaj wprowadzasz w błąd, bo ten problem z odświeżaniem wiadomości jest od naprawdę dawna. Jeśli teraz doświadczyłeś, może po prostu wrzutek nie robiłeś wcześniej, albo miałeś szczeście być w wątkach, które nie cieszą się dużą aktywnością
 

chemik12

Wicehrabia
Dokładnie. Opóźnienia są odkąd pamiętam .Czasem zdarza się że widzisz swój podwójny wpis...Odświeżanie wątku po przez wyjście z centrum wiadomości i ponowne wejście do niej to podstawa. Już nie raz w ten sposób uratowałem tysiące PR - swoje lub kogoś (bo akurat inny gracz również wpłacał tyle że wolniej, czy też właściciel chciał zrobić podwójny zbiór z perły).
 

OliverJr.

Hrabia
Od rana nie da się wejść na pola w aplikacji. Do tego wiadomości się nie odświeżają i po edycji dalej widnieje poprzednia treść, dopiero wyjście i ponowne wejście do wątku pokazuje zmiany
 

Devine111

Baron
Ja miałem dziś raz problem by wejść na apke - wifi/mobilne oraz 2 razy przerwało mi grę na gpch na pc, ekran lądowania i nic więcej. Kolejne modyfikacje gry, które mają ją ułatwić, zrobić jeszcze lepszą niż jest wchodzą....

Edit teraz zaczęły się pojawiać błędy wewnętrzne przy walkach na zwykłej mapie kontynentu. Co jeszcze popsujecie, Panie @Zyleta1991
 
Ostatnia edycja:

Suated

Szlachcic zagrodowy
Przypomniał mi się taki dowcip bardzo popularny w dawnych czasach (nie pamiętam go dokładnie więc troszkę zaimprowizuję):
Jedzie 3 kolegów wypasioną furą (Fiatem 126p). Nagle silnik zaczyna się dławić, z rury wydechowej zaczynają wydobywać się kłęby dymi, aż w końcu silnik milknie i samochód zatrzymuje się w szczerym polu. Kierowca mówi: Może zabrakło mi benzyny? Daleko jest do najbliższej stacji paliw?
Na to odpowiada mechanik samochodowy: Nie, to na pewni nie brak benzyny. To może być problem ze świecami, albo zerwał Ci się pasek od chłodnicy. Trzeba też sprawdzić gaźnik. Tak czy inaczej nie pojedziemy. Bez narzędzi nic nie poradzę.
Na to wszystko odzywa się informatyk: Hej, chłopaki! To na pewno nie jest nic poważnego. Wysiądźmy wszyscy z samochodu i wsiądźmy ponownie. To na pewno pomoże.

@DomLukMyślałem że to ja pierwszy się wpisałem na dane miejsce ale jednak po ponownym wejściu w wiadomości okazało się że byłem wolniejszy o ułamek sekundy, a tego nie zobaczyłem.
Od myślenia to są projektanci gry. Oni musza przewidzieć wszystkie nienormalne sytuacje i zlecić takie napisanie kodu aby był niewrażliwy na wszystkie nietypowe sytuacje. Niestety ale takie podejście wymaga ogromu pracy, ale za to efekt finalny jest taki że wszystko pracuje jak w szwajcarskim zegarku :)

Z Pańskiego opisu wynika, iż mógł Pan posiadać słabe bądź niestabilne połączenie z internetem. W przypadku dowolnych znaczących akcji na grze, należy się upewnić, że połączenie z serwerem jest stabilne, aby uniknąć opóźnień w przesyle danych co może skutkować opisaną sytuacją."
Jaka jest definicja słabego lub niestabilnego połączenia z internetem? Co to są znaczące akcje w grze? Jak sprawdzić stabilność połączenia z serwerem? To użytkownik ma wpływ na opóźnienia w przesyle danych?
To była rozmowa szefa z projektantem gry? Czy może członka pomocy technicznej ze zwykłym użytkownikiem? Rozwiązanie takich kwestii leży po stronie projektanta - to on ma przewidzieć wszelkie sytuacje nienormalne i odpowiednio zaprojektować ich obsługę!

Trzeba sobie wbić zasadę, ktoś ogłasza perłe z miejscami, pisze ktore chce miejsce. Wychodzę i wchodzę, sprawdzam czy ktoś nie był szybszy i dopiero wrzucam, nie lecę bemyślnie do perły
Aha. Już wiem. Ale czy to nie było w tym dowcipie?
Nazwij to po imieniu: "Trzeba sobie wbić zasadę" jak postępować z wadliwym oprogramowaniem, aby zminimalizować skutki uboczne niechlujstwa, braku kompetencji, braku umiejętności ... i czego tam jeszcze, tych co taki bubel stworzyli.

@Chodzonce Zuo Problemy z odświeżaniem wiadomości są od zawsze. Jak dwie osoby wyślą na raz wiadomość to bywa, że jedna się nie wyświetli albo będą zamienione miejscami. Odświeżanie wątków 1.9 przed wrzutką to podstawowa zasada przy inwestycjach. Po jakimś czasie wchodzi w nawyk :)
A to że błąd jest od zawsze to znaczy że już stracił status błędu? Nie należy przyzwyczajać się do czegoś gorszego, bo za chwilę stanie się to normą. Uwierz mi że istnieje lepszy świat. ale do tego potrzeba szefa-wizjonera.

Dokładnie. Opóźnienia są odkąd pamiętam .Czasem zdarza się że widzisz swój podwójny wpis...Odświeżanie wątku po przez wyjście z centrum wiadomości i ponowne wejście do niej to podstawa. Już nie raz w ten sposób uratowałem tysiące PR - swoje lub kogoś (bo akurat inny gracz również wpłacał tyle że wolniej, czy też właściciel chciał zrobić podwójny zbiór z perły).
BINGO. W końcu ktoś to zauważył. Dodam tylko że opóźnienia będą zawsze i to rolą projektanta jest przyjąć to do wiadomości i tak zaprojektować program aby był na nie przygotowany.

Moje obserwacje z poprzedniego Eventu: Zauważyłem że wykonując "znaczące akcje" w oknie Eventowym Dnia św. Patryka mimo pokazania efektu ich działania wcale one nie były akceptowane przez serwer gry. Wystarczyło tylko przeładować stronę gry aby się przekonać, że wszystko co klikałem w ciągu ostatnich kilku-kilkunastu sekund trafił szlag. Więcej. Zauważyłem że jak nie zamknę w porę okna Eventowego i nie otworzę go ponownie to gra wywali mi jakieś nieziemsko brzmiące komunikaty o błędzie i poleceniem ponownego przeładowania okna gry! Zauważyłem też że jak po wykonaniu kilku "znaczących akcji" zamknę okno Eventowe i ponownie je otworzę (aluzja do samochodu?), to otwiera się ono nieziemsko długo (sporo ponad 5 sekund - myślę że często to było nawet powyżej 10 sekund) i w międzyczasie wyskakują powiadomienia o otrzymaniu nagród za wykonanie "znaczących akcji" zleconych w zamkniętym już oknie Eventowym. Czy to jest poprawne działanie programu? Czy to użytkownik ma tropić jak myśliwy poprawne procedury obsługi programu? Nauczyłem się żyć z zepsutym programem, ale to nie oznacza że ten program jest sprawny.

Życzyłbym tylko sobie aby w Inno pojawił się wizjoner, który zwolni nieodpowiednich projektantów. Zatrudni nowych projektantów którzy zaprojektują całą grę od podstaw w taki sposób aby ruszanie kodu w jednym miejscu nie burzyło zachowania kodu w innym miejscu. Dopiero wtedy będzie można ocenić pracę programistów. Najlepszy programista nie stworzy idealnego kodu jeżeli projekt będzie z tyłka wzięty.
 

MarSzal71

Szlachcic zagrodowy
Żyleto - proszę o odpowiedź: kiedy naprawicie gvg ? czyli przywrócicie funkcje, które były przez aktualizacją ?
 
Do góry