Wersja 1.192 - komentarze

Ferdinand

Baron
Muszę powiedzieć, że spodziewałem się nowych przedmiotów po evencie zimowym a tu już teraz, fajnie :D ikonki jak najbardziej na plus
 

Midi

Baronet
Fajnie że dochodzą nowe przedmioty do handlarza, pytanie czy chociaż część tych najmniej wartościowych zostanie usunięta. Jeżeli nie to szansa na trafienie nowych będzie znacząco mniejsza. W ofertach handlarza rzadko pojawia się coś ciekawego, może to pora zmienić a nie tylko koncentrować się na aukcjach?
 

Solshine

Baron
Liczba bonusów na ikonach - fajne, bardzo mi tego brakuje w przypadku TT i BG. Gdyby tylko jeszcze boczny pasek z nimi nie wymagał przewijania, by dostać się do bonusów z dołu paska, a raczej zamiast tego wyświetlał na przykład od góry te najnowsze, z ograniczoną liczbą "ładunków", zamiast np. wkaźnika zadowolenia czy niepodłączonych budynków. Chodzi mi o przeglądarkę, nie wiem jak jest w mobilce.
 

Markiz.

Książę
Bardzo dobrą decyzją jest zniesienie limitów dla wątków "Ważnych".
Warto się zastanowić nad wprowadzeniem kilku dodatkowych zakładek, przynajmniej w dziale "Społeczność".
 

OlaLuv

Szlachcic zagrodowy
a co z punktami w badaniach,dalej nic ?? opcja - całość z paska pr,albo klikać po 1 pr :/,bo nie ma opcji po 10pr
 

OlaLuv

Szlachcic zagrodowy
no to dlaczego na grafice gracza nade mną jest opcja po 10pr ?

dobra załapałam,gracz enkidueu,zrobił sobie żart,bo na pasku pr miał tylko 10pr,albo wrzut po 10pr ale z inwentarza
temat zamkniety i dzięki za odpowiedzi :) ale wciąż pozostaje pytanie,dlaczego nie ma możliwośći wrzucania po 10pr z paska ? nic z tym nikt z ekipy nie robi
 

-Destroyer-

Szlachcic
Naprawcie tą czcionkę od paska pereł bo po aktualizacji aż w oczy razi jak się wejdzie na gracza i lista pereł ma taki wrzaskliwe białe liczby. Nie dało się jak dawniej zostawić kolor np taki jak poziomy?

lista.PNG

A kiedy pojawi się Wieża Galata ?
Oby wcale bo by tylko zepsuli ostatnią dobrą rzecz w tej grze. to po co Muzeum Atlantydy i wysoko perły ataku jak potem plądrować sąsiadów nie pójdzie. Sąsiadów zawsze się plądrowało i to był najlepszy element w grze, bo była rywalizacja a teraz jakieś cyrki się zaczynają. Najpierw tawerny z tarczą, a teraz jeszcze perły co ograniczają łup...
 

DamianD1992

Szlachcic zagrodowy
Naprawiliście jeszcze "błąd", który był korzystny dla graczy, mianowicie można było na mobilu "zbierać wszystko", włącznie z peerkami, jeśli miało się powyżej 100 pr w pasku... a szkoda, że to zabraliście.
 

Mark R

Wójt
ąsiadów zawsze się plądrowało i to był najlepszy element w grze, bo była rywalizacja
Rywalizacja ? Żartujesz chyba. Gdzie w tym elemencie jest niby rywalizacja ?
Jakby gracz miał szansę obrony przed atakiem samemu sterując armią to by wtedy była rywalizacja.
W tym momencie nie różni się to niczym od np. zadania eventowego w stylu "Pokonaj te małą armię"

Nie sposób uzyskać taki % w obronie by było to skutecznym odparciem ataku, a dodając to że walka gracz vs. komputer (o stopniu zaawansowania na poziomie kalkulatora), sprawia że zawsze gracz broniący jest na straconej pozycji.

Przez 5 lat gry chyba raz miałem takiego sąsiada że nie mogłem się przebić przez jego obronę, ale miałem wtedy mizerny % w ataku a on bardzo duży bonus obrony i ataku w defensywie plus armia o dwie epoki wyżej.
Więc wyjątek potwierdza regułę - Obijanie sąsiadów nie jest żadnym wyzwaniem ani tym bardziej rywalizacją
 
Ostatnia edycja:

Midi

Baronet
Rywalizacja ? Żartujesz chyba. Gdzie w tym elemencie jest niby rywalizacja ?
Jakby gracz miał szansę obrony przed atakiem samemu sterując armią to by wtedy była rywalizacja.
W tym momencie nie różni się to niczym od np. zadania eventowego w stylu "Pokonaj te małą armię"

Nie sposób uzyskać taki % w obronie by było to skutecznym odparciem ataku, a dodając to że walka gracz vs. komputer (o stopniu zaawansowania na poziomie kalkulatora), sprawia że zawsze gracz broniący jest na straconej pozycji.

Przez 5 lat gry chyba raz miałem takiego sąsiada że nie mogłem się przebić przez jego obronę, ale miałem wtedy mizerny % w ataku a on bardzo duży bonus obrony i ataku w defensywie plus armia o dwie epoki wyżej.
Więc wyjątek potwierdza regułę - Obijanie sąsiadów nie jest żadnym wyzwaniem ani tym bardziej rywalizacją

w 100% zgadzam się z @Mark R rywalizacja to jest w Plemionach gdzie jest jakaś szansa odeprzeć atak, który się widzi a tutaj beznadziejny system, który powoduje że ktoś kto siedzi kilka lat w jednej epoce może lać gości, którzy nie dawno się zalogowali - wg. mnie IG to powinno zmienić lub zlikwidować.
 

MaraJade

Szlachcic zagrodowy
Dobrze ale nie odnieśliście się do tego co było tematem czyli wieża galata czy ona umożliwi zaczynającym dopiero graczom na obronę przed tymi co siedzą długo w epokach, moim zdaniem nie. Osobiście nie będę jej raczej budować.
Nikt nie zauważył że teraz jak się chce usunąć budynek czy to w osadach kul. czy w mieście potwierdzenie usunięcia jest po drugiej stronie niż wcześniej co osobiście uważam za utrudnienie. Dlaczego to było zmieniane to nie ma sensu jedynie utrudnia życie graczom już dzisiaj 5 razy z rzędu w osadzie kulturowej anulowałam usunięcie budynku przez tę głupią zmianę, umysł ma zakodowane gdzie kliknąć i takie zmiany mogą tylko przynieść szkodę np. ktoś może chcieć anulować a kliknie tam gdzie wcześniej było anulowanie i usunie sobie budynek. plus okienko ma większe litery po co? zmieniła się też wysokość pojawiania się okienka od dolnej krawędzi ekranu, takie rzeczy niepotrzebnie zmieniane tylko wkurzają,
 

kasia2389

Arcyksiążę
To jest taka nowa koncepcja:
1606334799552.png
Mówca I: Zaktualizowanie okien potwierdzających spowodowało niemały zamęt. To fakt...
Mówczyni I: ...Był to jednak zamęt grubymi nićmi szyty i wiemy, lep jakiej propagandy kryje się za tymi nićmi...

 
Ostatnia edycja:

Azzie

Baron
Kiedyś zepsuła się Wam koperta wiadomości tak, że nie mrugała, gdy coś przyszło, teraz mruga podwójnie... I czasem po ponownym wejściu nie ma nowych wiadomości, a czasem jako nowe oznaczone są te, które chwilę wcześniej się przeglądało....
 

Mark R

Wójt
Dobrze ale nie odnieśliście się do tego co było tematem czyli wieża galata czy ona umożliwi zaczynającym dopiero graczom na obronę przed tymi co siedzą długo w epokach, moim zdaniem nie
No właśnie jak wcześniej opisałem daje jakąś teoretyczną szansę na odparcie dwóch plądrowań na niskich levelach, gdzie na 81 lvl to 50% w 6 kolejnych atakach w ciągu dnia, więc pół na pół. To zawsze większe prawdopodobieństwo niż obecnie wynoszące 0.
Niech każdy sobie zada pytanie jak często, albo ile razy dziennie jest atakowany.

Nie można zapomnieć o towarach. W Galacie mamy najlepszy przelicznik:
na 70 lvl
Latarnia - 79 szt - 4x4=16 pól, czyli z jednego pola - 4,94 szt
Babel - 75 szt - 4x4=16 pól, czyli z jednego pola- 4,68 szt
Strażnik Żywiołów - 94 szt - 6x6=36 pól, czyli z jednego pola- 2,61 szt
Galata - 72 szt - 3x3=9 pól, czyli z jednego pola- 8 !!!


Nikt nie zauważył że teraz jak się chce usunąć budynek czy to w osadach kul. czy w mieście potwierdzenie usunięcia jest po drugiej stronie niż wcześniej co osobiście uważam za utrudnienie. Dlaczego to było zmieniane to nie ma sensu jedynie utrudnia życie graczom już dzisiaj 5 razy z rzędu w osadzie kulturowej anulowałam usunięcie budynku przez tę głupią zmianę, umysł ma zakodowane gdzie kliknąć i takie zmiany mogą tylko przynieść szkodę np. ktoś może chcieć anulować a kliknie tam gdzie wcześniej było anulowanie i usunie sobie budynek. plus okienko ma większe litery po co? zmieniła się też wysokość pojawiania się okienka od dolnej krawędzi ekranu, takie rzeczy niepotrzebnie zmieniane tylko wkurzają,

No masakra. Wcześniej była jeszcze sygnalizacja kolorem. Też jak mi wyskoczyło dzisiaj takie okno to na moment zgłupiałem :)

Kiedyś zepsuła się Wam koperta wiadomości tak, że nie mrugała, gdy coś przyszło, teraz mruga podwójnie... I czasem po ponownym wejściu nie ma nowych wiadomości, a czasem jako nowe oznaczone są te, które chwilę wcześniej się przeglądało....
Też to zaobserwowałem. Na szczęście nie utrudnia w grze a tylko irytuje.
 
Ostatnia edycja:

Johnny McBride

Wicehrabia
To żaden błąd , po prostu nie czytasz historii towarzyszącej głównej linii zadań. Musisz odrestaurować i zmotywować określoną liczbę budynków
 

HEEGON

Szlachcic zagrodowy
Naprawcie tą czcionkę od paska pereł bo po aktualizacji aż w oczy razi jak się wejdzie na gracza i lista pereł ma taki wrzaskliwe białe liczby. Nie dało się jak dawniej zostawić kolor np taki jak poziomy?
podpisuję się pod tym dowolną ilością kończyn ...
 

Johnny McBride

Wicehrabia
W aplikacji mobilnej błędnie podświetlone są zwykłe dekoracje zamiast dekoracji premium. Przykład: statua żeglarza koszt 5070 monet, 1940 zaopatrzenia ,podświetlana jak premium, natomiast wodotrysk kosztujacy 110 diamentów bez podświetlenia. Z pomnikiem konnym i salonem prasowym taka sama sytuacja, dodam że błędy są w każdej epoce. Wersja gry 1.192.21
Screenshot_20201206-231143_Forge of Empires.jpgScreenshot_20201206-230708_Forge of Empires.jpg
 
Do góry