Wersja 1.137 - komentarze

DeletedUser7795

Guest
Fragmenty w skrzyniach - czy wy naprawdę nie macie lepszych pomysłów?
Dodajcie lepiej info takie jak przy wsparciu zamiast wielkiego okna tawerny podczas odwiedzania tawern znajomych.
 

DeletedUser7795

Guest
Za dużo świątyń i studni powpadało z tych zadań to muszą za te procenty dać coś innego.
 

Atli

Hrabia
Świeży gracz z radością bierze udział w wyprawach. Ja je jeszcze robię od czasu do czasu z przyzwyczajenia - nie dla nagród, nie dla emocji. A wprowadzenie negocjacji to IMO był już zupełnie poroniony pomysł.
 

HuanMing

Książę
Był. Teraz mam je prawie zawsze w zadaniach dziennych. Od wprowadzenia tylko raz nie miałam negocjacji o_O
 

DeletedUser7795

Guest
Wywalcie negocjacje i fragmenty z zadań dziennych. Ktoś o to prosił !?
 

ZjemCię

Wójt
Wywalcie negocjacje i fragmenty z zadań dziennych. Ktoś o to prosił !?
A to jest jakiś koncert życzeń? Nie odpowiada? Wywalaj za drzwi ;)
Nowi gracze nie mają szans sobie tak rozbudować miast jak Ci którzy regularnie od kilku lat graja i zbierają na eventach tyle rzeczy że miejsca już pod nie brak.
Dopiero co beczałeś w wątku o evencie jesiennym " ze olaboga trzeba diamenty wydawać bo młyna nie bedzie". Młyn do zgarnięcie był w połowie już i wszystko cacy, ale żeby nowy gracz mógł chociażby w fragmentach zebrać to co Ty już masz to Ci nie pasuje? Bo Ty nie skorzystasz, czy nie potrafisz?

To jest doskonały pomysł. Nowi gracze będą mogli się bogacić i mieć miasta tak jak Ci którzy grali wcześniej. Szanse się wyrównują i super. Chyba o to chodziło żeby każdy miał szanse bez diamentów, nie prawda?
 

HuanMing

Książę
ale żeby nowy gracz mógł chociażby w fragmentach zebrać to co Ty już masz to Ci nie pasuje? Bo Ty nie skorzystasz, czy nie potrafisz?
Ale do tej pory do zgarnięcia były świątynie wiedzy, więc wiesz, prawdopodobieństwo, że taki nowy gracz zgarnie sobie całą świątynię było większe. Teraz żeby sobie uzbierać taką świątynię będziesz potrzebował szczęścia 15 razy zamiast raz, jeden..
A co do negocjacji, to właśnie nowi gracze powinni narzekać, oni nie mają stosów towrów z każdej epoki w inwentarzu, a te negocjacje są nieproporcjonalnie drogie (droższe niż na wyprawach na najwyższym poziomie) w porównaniu do tego co możesz dostać i dziwnie trafiają się w praktycznie każdym zadaniu dziennym.

To jest doskonały pomysł. Nowi gracze będą mogli się bogacić i mieć miasta tak jak Ci którzy grali wcześniej. Szanse się wyrównują i super. Chyba o to chodziło żeby każdy miał szanse bez diamentów, nie prawda?

I właśnie będzie odwrotnie. Zamiast się bogacić i wygrywać świątynie nowi gracze będą dostawać plany. Zamiast robić dzienne wykonując i tak codzienne czynności jak zbieranie złota, młotków czy motywowanie będą wydawać surowce, które są im potrzebne na badania (bo wiesz, większość graczy grających od lat ma już drzewka skończone i zapas surowców) a mają ich niewiele.
Więc tak, masz rację. A co do tego żeby ktoś kto gra chwilę miał takie miasto jak Ci co grają 6 lat to chyba nie o to chodzi....
 

DeletedUser11629

Guest
Ale do tej pory do zgarnięcia były świątynie wiedzy, więc wiesz, prawdopodobieństwo, że taki nowy gracz zgarnie sobie całą świątynię było większe. Teraz żeby sobie uzbierać taką świątynię będziesz potrzebował szczęścia 15 razy zamiast raz, jeden..
Skrzynie z fragmentami NIE zastąpią tych skrzyń, w których była do wylosowania światynia wiedzy czy studnia życzeń. To po prostu nowe skrzynie, zwiększające raczej szanse na zgarnięcie większej ilości świątyń - a na pewno nie zmniejszające ich.
 

hlnrys

Baron
Zwiększające?
Załóżmy, że do tej pory było 10 skrzyń z nagrodami, w tym jedna z ŚW i jedna ze studnią.
Automat losował 1 skrzynię z 10, do zadania dziennego.
(pomijam inne nagrody w skrzyni, choć to jest też bardzo istotne)
Teraz dojdą 2 skrzynie z puzzlami i automat będzie losował 1 skrzynię z 12.
To jest większa szansa na zdobycie ww nagród w zadaniach dziennych?
Nie liczę także szans na nazbieranie 15 puzzli.

W którym momencie szansa na zdobycie ŚW, czy studni została zwiększona?
 

DeletedUser18795

Guest
Fragmenty na świątynie wiedzy lub fontannę to poroniony pomysł ale na zmniejszenie studni już jest fajne bo w eventach dopiero co się pojawiło więc można sobie pozbierać na zmniejszenie bo zamiast 2 w tym samym miejscu można postawić 3 i to jest fajne ale powiem szczerze że puzzle będą się zbierały straaaasznie długo. A co do negocjacji w codziennych zadaniach to faktycznie już przestaje robić te zadania bo się nie opłaca za dużo towarów chcą a premia w tawernie nie zwiększa prób więc jak są 3 to więcej się nie da a diaksów wole nie wydawać na kolejną próbę żeby dostać badziewie.
 

DeletedUser11629

Guest
Zwiększające?
Załóżmy, że do tej pory było 10 skrzyń z nagrodami, w tym jedna z ŚW i jedna ze studnią.
Automat losował 1 skrzynię z 10, do zadania dziennego.
(pomijam inne nagrody w skrzyni, choć to jest też bardzo istotne)
Teraz dojdą 2 skrzynie z puzzlami i automat będzie losował 1 skrzynię z 12.
To jest większa szansa na zdobycie ww nagród w zadaniach dziennych?
Nie liczę także szans na nazbieranie 15 puzzli.

W którym momencie szansa na zdobycie ŚW, czy studni została zwiększona?
Ja tam se w evencie uzbierałam świątynię z puzzli i zdecydowanie wolę jedną świątynię zamiast pierdyliarda buteleczek z boostem do monet. Więc szanse, wcale nie znikome, są.

Otóż nowe skrzynie mogli wprowadzić z dowolną zawartością - wprowadzenie ich z fragmentami pożądanych budynków imho zwiększa szanse na to, że będzie się miało świątynię lub studnię po jakimś tam czasie wykonywania zadań dziennych. Z praktyki wynika, że bardzo długim, ale jednak.

Nie wiem, co wy w ogóle macie do tych fragmentów - naprawdę wolicie zamiast nich zbierać kompletnie nieprzydatne śmieci, których nigdy nie użyjecie?
 

ZjemCię

Wójt
Ale do tej pory do zgarnięcia były świątynie wiedzy, więc wiesz, prawdopodobieństwo, że taki nowy gracz zgarnie sobie całą świątynię było większe. Teraz żeby sobie uzbierać taką świątynię będziesz potrzebował szczęścia 15 razy zamiast raz, jeden..
A co do negocjacji, to właśnie nowi gracze powinni narzekać, oni nie mają stosów towrów z każdej epoki w inwentarzu, a te negocjacje są nieproporcjonalnie drogie (droższe niż na wyprawach na najwyższym poziomie) w porównaniu do tego co możesz dostać i dziwnie trafiają się w praktycznie każdym zadaniu dziennym.....

I właśnie będzie odwrotnie. Zamiast się bogacić i wygrywać świątynie nowi gracze będą dostawać plany.

Zwiększające?
Załóżmy, że do tej pory było 10 skrzyń z nagrodami, w tym jedna z ŚW i jedna ze studnią.
Automat losował 1 skrzynię z 10, do zadania dziennego.
(pomijam inne nagrody w skrzyni, choć to jest też bardzo istotne)
Teraz dojdą 2 skrzynie z puzzlami i automat będzie losował 1 skrzynię z 12.
To jest większa szansa na zdobycie ww nagród w zadaniach dziennych?
Nie liczę także szans na nazbieranie 15 puzzli.

W którym momencie szansa na zdobycie ŚW, czy studni została zwiększona?
Ja wiem że nie umiecie w statystykę za bardzo ale sprawdźcie to jeszcze raz ;)
https://media.innogamescdn.com/com_FOE_DE/Changelogs/changelog_1_137.png
Szansa na świątynie wiedzy w fragmentach jest ciągle większa niż na świątynie trafioną w całości jako nagroda.
Mi wystarczy jako dowód to że nigdy z dziennego nie trafiłem świątyni czy studni - a fragmenty trafią się na pewno jeśli będzie to tak rozłożone jak jest na ilustracji.
Koniec dyskusji.
 

HuanMing

Książę
Absolutnie nie, bo nie podałeś po ilu próbach :) A matematycznie szansa i tak jest większa na fragmentach.

Też nie podałeś, i radośnie stwierdziłeś, że taki dowód Ci wystarczy. Ja tylko biorę przykład :p A co do szansy trafienia to się dopiero okaże po tym jak będziemy wiedzieć jak często się pojawiają i jak wpływa to na pojawienie się skrzyń ze świątynią wiedzy.
 

ZjemCię

Wójt
A tu jest dowód empiryczny :)
https://scr.hu/XPDBRdY

Zdecydowanie wolę prawie pół świątyni niż jakiegoś śmiesznego bosta czy 10 pr. W innym mieście mam świątyń pod dostatkiem i brak miejsca do stawiania a i tak uważam że fragmenty są świetnym rozwiązaniem bo inni będą mogli zdobywać te budynki nie czekając na eventy.

Aktualizacja na +
Żegnam.

@down
Może i się czepiam, a może po prostu pleciecie bzdury, bo argumentacja już się zmieniła z: to jest nie potrzebne i jest głupie na "a ja trafiłem świątynię" ;) i nie atakuje się samych zmian w grze a moje poglądy :D
Dowodów czysto matematycznych nie muszę dostarczać bo są one podane na tacy w grze, więc jeśli ktoś umie w statystykę sam sobie sprawdzi i przestanie wygadywać bzdury.
 
Ostatnia edycja:

HuanMing

Książę
A tam dowód, a gdzie próbka statystyczna? Częstotliwość pojawiania się fragmentów świątyni na tle innych nagród? Prawdopodobieństwo wylosowania, itd? Czepiasz się, że ludzie "nie umieją w statystykę", a zdarzenie jednorazowe traktujesz jako dowód :p
 

DomLuk

Wójt
Nie chwal dnia przed zachodem słonca :(
Moja cierpliwośc do tej gry już pomału sie wyczerpuje naprawiliscie pasek ale podzas błedu przerwania gry lub internetu czałkiem znika czat rece opadają
 
Do góry