Wbijanie do pereł znajomym

Status
Zamknięty.

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Czy ja narzucam? ja zmusze ich do grania po mojemu?
Ja tylko tłumacze, dlaczego podejście bez 1,9 jest głupie.
To jest róznica.
Z postu autora wychodzi arogancja i czepialstwo, że 1,9 jest to wymysł graczy i absurd.

Ja tylko tłumaczę, że dobrowolne marnowanie PR jest głupie i nieefektywne. Nikomu nie narzucam swojej wersji tylko przedstawiam argumenty przeciwko wersji autora postu.
i nie mówie, żę on tak nie może grać, tylko wskazuję, że w jego stylu nie ma co liczyć na poważne granie, bo żadna szanująca się (walcząca o głowne cele) gildia go w życiu nie przyjmie.

Wygląd miasta jest jednym z elementów na które ja patrze przy przyjmowaniu nowych graczy, kolejność rozwoju pereł, posiadanie podstawowych pereł, epoka etc etc. . Ewentualnie sprawdzam ich otwartość na przyjęcie rad i chęć zmiany wyglądu miasta ;)
 

kloc2

Rycerz
vs



Pogubiłem się, nie można narzucać, czy nie mogą narzucać inni?
Sam mam wszędzie arki na 80+, ale nie wpadłoby mi do łba pisać tym co nie mają, że psują grę, albo trzeba ich edukować.
Trafiłeś w sedno.
Gracz ten posiłkuje się argumentem, że część graczy głupio gra bo nie gra na zasadach 1,9 bo jest ono łatwiejsze.
Ja tylko tłumacze, dlaczego podejście bez 1,9 jest głupie.
+ piękna metafora kopania dołów
Zaś w drugiej dyskusji stwierdza:
...
łatwiejsze nie znaczy lepsze. Gra ma polegać na graniu. Masz wejść na tą gre i zbierać co te 13-20h to alcatraz jeżeli chcesz zmaksymalizować zysk.
ułatwianie sensownych mechanik jest słabe bo totalnie wyłącza potrzebe logowania. A gra powinna wymagać jak najczęstszego logowania.
To idąc tym tokiem myślenia, sam powinieneś być przeciwnikiem 1,9 bo ułatwia grę xddd:idiot:

Co najciekawsze rozmowy mają miejsce w podobnym czasie a różnica w poglądach o 180 stopni
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Grać należy jak najefektywniej. 1,9 ułatwia grę, gdyż jest to wbudowany system, zaplanowany przez twórców (tu Natalia wciska kit, żę IG nie myslalo o 1,9 bo nie bez powodu, perły do 80 są akceptowalne kosztowo, a potem ich przyrost jest dużo mniej opłacalny)

Jest takie mądre powiedzenie, rób wszystko jak najprościej, ale nie prościej ;)

Fragmenty prowokacyjne i jedynie oceniające innego Gracza zostały usunięte.
//Mattias
 
Jesteś w postmodernizmie - niezbyt dobra epoka, masz 200 pr ze zbiorów śmiech na sali, zamek z deal, cerkiew i royal do wywalenia, to perły śmieciowe, przede wszystkim powinna już stać Arka na 80 lvl - mam nadzieje że ją masz? castel, katedra zeus na 60 lvl do tego alcatraz, chateau i arktyczna oranżeria z tych ważniejszych. To jest największy błąd sporej ilości graczy, byle do przodu z epokami, a nie na tym to polega. No i później jest płacz i zgrzytanie zębów bo wszystko drogie nie mam monet nie mam zaopatrzenia, wojska, mały % do ataku i wyprawy gildyjne stają się nie do zrobienia.
Wbijanie w 1,9 w tej epoce powinieneś mieć już dawno opanowane. Standardem w tej grze jest posiadanie arki na 80 lvl - ta zwiększa zyski podczas wbijania w topy w perłach innych graczy. Na 80 lvl jest to 90%, dlatego są wątki 1,9 czyli podstawowy zwrot + arka 80 ( 100% zwykły zwrot + 90% bonusu z arki to jest 190% inaczej 1,9) Im wyższy poziom arki tym bonus większy z tąd też np. wrzutki 1,94. Dla przykładu top 3 w perle X ma 35 zwrotu - czyli tyle dostaniesz bez arki. mnożysz razy 1,9 (35 x 1,9 = 67) jak ci wyjdzie po przecinku to trzeba zaokrąglić.

1. "Zamek z Deal, Cerkiew i Royal do wywalenia, to perły śmieciowe" - Zgadzam się, perły obronne to jakiś żart. (Kto w ogóle je stawia? )
2. "To jest największy błąd sporej ilości graczy, byle do przodu z epokami" - Popełniałem ten błąd, za szybko podskoczyłem do wczesnego, ale udało się przetrzymać. We wczesnym trochę postałem, planowałem dłużej w rozkwicie, ale musiałem szybko podskoczyć do jesieni, ponieważ tego wymagała gildia. Na szczęście w jesieni posiedzę kilka miesięcy do roku.
3. "Dla przykładu top 3 w perle X ma 35 zwrotu - czyli tyle dostaniesz bez arki. mnożysz razy 1,9 (35 x 1,9 = 67) jak ci wyjdzie po przecinku to trzeba zaokrąglić" - Jak ma się arkę na 80. poziomie to wtedy nawet nie trzeba obliczać, bo wtedy samo pokazuje ile trzeba wpłacić. (W sensie pokazuje bonus arki w pr)
 

Gozur

Wójt
1. "Zamek z Deal, Cerkiew i Royal do wywalenia, to perły śmieciowe" - Zgadzam się, perły obronne to jakiś żart. (Kto w ogóle je stawia? )
Tylko zapomniałeś, że
Zamek z Deal daje PR (u mnie tylko 36) oprócz tego bonus do ATAKU i obrony;
Cerkiew daje monety i zasoby wsparcia ;
Roya Albert Hall daje towary i premię do zaopatrzenia - nie ma w opisie nic o obronie;
Faktycznie są to perły obronne...
 
Przy Arce lvl 80 medale z innych źródeł nie są potrzebne, bo za darmo wpadają ich tysiące.
Tyle, że najpierw trzeba tą arkę na 80 lvl rozwinąć, ale korzyści są ogromne.

konsekwencje to spam w skrzynce wiadomości :haha:
Trzeba się do niego przyzwyczaić, ale niekiedy zysk bywa naprawdę pokaźny.

Cerkiew daje monety i zasoby wsparcia
Royal Albert Hall daje towary i premię do zaopatrzenia - nie ma w opisie nic o obronie;
Faktycznie są to perły obronne...
Cerkiew daje bonus do obrony i monety. Royal Albert Hall owszem daje towary i bonus do zaopatrzenia, ale to po prostu lepsza wersja bonusów Latarni, a LF jest dużo mniejsza, ale wydaje mi się, że z tej 3 najwięcej sensu ma właśnie ta perła, ale i tak jest słaba.
 

Gozur

Wójt
Przy Arce lvl 80 medale z innych źródeł nie są potrzebne, bo za darmo wpadają ich tysiące.
I jak rozumiem arkę lvl 80 postawisz w 24 h?
Pominę milczeniem czas jaki musisz spędzać na szukaniu, pilnowaniu itp. tych zwrotów z 80 poziomu.
że z tej 3 najwięcej sensu ma właśnie ta perła, ale i tak jest słaba.
Nie twierdzę, że jest super perełką, ale obecnie mam kilka pereł dających towary i monety i nawet nierozwinięte do niebotycznych poziomów dają sporo.
 

smerfova

Baron
Pominę milczeniem czas jaki musisz spędzać na szukaniu, pilnowaniu itp. tych zwrotów z 80 poziomu.
Jeśli masz dobrą gildię z wątkiem 1.9, to zawsze znajdzie się perła, w którą można wrzucić. No i raczej właściciel perły dba o blok, więc niczego nie trzeba pilnować.

I jak rozumiem arkę lvl 80 postawisz w 24 h?
Nie, ale porównując do Zamku i tak wygrywa.
Zamku wcale nie rozwiniesz dużo szybciej, a ilość medali, które wpadają to śmiech na sali.
 

leniwy

Rycerz
I jak rozumiem arkę lvl 80 postawisz w 24 h?
Mam 8 arek na 80+. Stawiałem je wszystkie hurtowo i trwało to około 2-3 miesięcy przy nieprzesadnie rozwiniętych miastach.
Pominę milczeniem czas jaki musisz spędzać na szukaniu, pilnowaniu itp. tych zwrotów z 80 poziomu.
Nie mam czasu grać w gildii więc ładuję zbiory do sąsiadów. Oczywiście tylko z blokiem i na 9 światach trwa to 15 minut.
Nie twierdzę, że jest super perełką, ale obecnie mam kilka pereł dających towary i monety i nawet nierozwinięte do niebotycznych poziomów dają sporo.
Jeśli ktoś handluje towarem to perły towarowe są przydatne. Ja osobiście mam wszędzie po 12-15 budowniczych sań + budynki ewentowe i mam towaru pod sufit bez tych pereł.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
2. "To jest największy błąd sporej ilości graczy, byle do przodu z epokami" - Popełniałem ten błąd, za szybko podskoczyłem do wczesnego, ale udało się przetrzymać. We wczesnym trochę postałem, planowałem dłużej w rozkwicie, ale musiałem szybko podskoczyć do jesieni, ponieważ tego wymagała gildia. Na szczęście w jesieni posiedzę kilka miesięcy do roku.
To jest największa głupota, którą piszesz
Małe gildie tłuczące by siedzieć w nieskich epokach i dopiero potem dalej to jest tragedia FOE.
Wbić arke, alcatraz i castel i można leciec do EP...

Nie mam czasu grać w gildii więc ładuję zbiory do sąsiadów. Oczywiście tylko z blokiem i na 9 światach trwa to 15 minut.
cóż a w normalnej gildii 1,9 zawsze coś jest, albo wysatrczy napisac na głownym kanale ze potrzebujesz sie spakować i w minute masz perełke...
Patrząc po ilości czasu spędzanego na forum to argument "nie mam czasu" zdecydowanie odpada
 

Mathieu

Wójt
Ex-Team
Trochę późno reaguję, ale dopiero co wróciłem z urlopu…
Oczywiście dyskusja rozwinęła się w kompletnie niewłaściwą stronę i z tego też względu większość postów została usunięta. Jako że od dawna jej temat był inny i nieodwołujący się do zapytania autora wątku, pozwolę sobie go zamknąć.
 
Status
Zamknięty.
Do góry