"wal się na ryj"

  • Rozpoczynający wątek Irenicus
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
mam do Was pytanie, czy sformułowanie:
"wal się na ryj"
czy można to podciągnąć pod obraźliwą wiadomość, czy też nie zasługuje na to?
bo nie wiem czy zgłaszać to czy nie?
 

DeletedUser

Guest
spójrz na inaczej:
jeżeli jest obraźliwe, a zgłosisz, to zgłoszenie zostanie przyjęte.
jeżeli nie jest obraźliwe, a zgłosisz, to zgłoszenie nie zostanie przyjęte.
więc w sumie niczego nie ryzykujesz zgłaszając, a ocena sformułowania będzie należeć do Team'u. co też nie jest najlepszym rozwiązaniem ;)
 

DeletedUser

Guest
Biorąc pod uwagę rozbiór logiczny sformułowania, według danych ze Słownika Języka Polskiego tudzież innych źródeł jest absolutnie pozbawione (sformułowanie) cech przypisywanych wulgarnym wypowiedziom ;)
 

DeletedUser

Guest
Biorąc pod uwagę rozbiór logiczny sformułowania, według danych ze Słownika Języka Polskiego tudzież innych źródeł jest absolutnie pozbawione (sformułowanie) cech przypisywanych wulgarnym wypowiedziom ;)
i... :) pewnie taka będzie odpowiedź "suportu"....:)
bo przecież "wal się na ryj" to to samo co "padnij na twarz" ;) wg "sjp" nie ma takiego sformułowania "wal się na ryj" ale za to jest definicja "ryj" - u zwierząt przedłużenie pyska, pospolicie - twarz :)
albo
"frajer" to naiwniak ,człowiek łatwo dający się oszukać,
prawda drogi Teamie? :)
aczkolwiek jak dla mnie sformułowanie "wal się na ryj" jest obraźliwym, zresztą Team usunął mój post z takim sformułowaniem określając go jako obraźliwy - chociaż był w formie pytania do "członka" Teamu, który wcześniej uzasadniał czemu słowo "frajer" nie jest obraźliwe...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
jest absolutnie pozbawione (sformułowanie) cech przypisywanych wulgarnym wypowiedziom ;)
wyrażenie obraźliwe (jak inwektywa) nie muszą zawierać wulgaryzmów. sformułowanie "wal się na ryj" świadczy źle o piszącym - nie potrafi wyjść poza trzyliterowe słowa ;) a jak je traktować? mnie by nie obraziły, bo nie mam ryja, a jeśli ktoś tak myśli, to jego problem. irytujący jest natomiast sam fakt otrzymywania takich niepożądanych wiadomości. piszący przecież nie wie do kogo pisze i taka wiadomość może trafić np. do 8-latka, który odbierze to niewłaściwie... ale jak pisałem wcześniej - nic nie tracisz, zgłaszając ;)
 

DeletedUser3220

Guest
Według mnie, wszystko zależy od indywidualnego punktu widzenia. Jeżeli czujesz się tym urażony, poinformuj support. Nikt przecież nie zrobi Ci krzywdy za to :)
 

DeletedUser

Guest
Według mnie, wszystko zależy od indywidualnego punktu widzenia. Jeżeli czujesz się tym urażony, poinformuj support. Nikt przecież nie zrobi Ci krzywdy za to :)

Droga moja ;)
Masz rację nikt krzywdy nie zrobi natomiast na 100 % Support, przekona Ciebie, że obraźliwie wcale nie jest obraźliwe i nie ma sprawy :)
vide słowniki ;)
I w ten sposób gloryfikacja a przynajmniej przyzwolenie na obraźliwe sformułowania w kontaktach między graczami zostanie "przyklepane":)

Ok, juz się "zamykam" i zmykam :)
Pozdrawiam wszystkich bez wyjątku
abe
 

DeletedUser3220

Guest
Droga moja ;)
Masz rację nikt krzywdy nie zrobi natomiast na 100 % Support, przekona Ciebie, że obraźliwie wcale nie jest obraźliwe i nie ma sprawy :)
vide słowniki ;)
I w ten sposób gloryfikacja a przynajmniej przyzwolenie na obraźliwe sformułowania w kontaktach między graczami zostanie "przyklepane":)

Ok, juz się "zamykam" i zmykam :)
Pozdrawiam wszystkich bez wyjątku
abe

Zależy od każdego osobiście ;)
Ja tam trafiam w supporcie na różne obelgi, ale nie wrzucam ich wszystkich do jednego worka :)
Każdy jest inny, więc na spokojnie trzeba te sprawy indywidualizować ^^
 

DeletedUser

Guest
Według mnie, wszystko zależy od indywidualnego punktu widzenia. Jeżeli czujesz się tym urażony, poinformuj support. Nikt przecież nie zrobi Ci krzywdy za to :)

podałem ten przykład dlatego że w innym temacie jeden/jedna z Was (teraz nie mogę tego dokładnie potwierdzić bo ten post - jak również moja odpowiedź - zostały wykasowane) napisał, że kieruje się Ona "SJP" (słownik języka polskiego) przy ocenianiu zgłoszonych obraźliwych wiadomości i podała przykład słowa "frajer" uzasadniając że wg tego słownika użycie tego słowa w stwierdzeniu "ty frajerze" nie może zostać uznane za obraźliwe by bo słowo to oznacza osobę "naiwną, łatwo dającą się oszukać", ale moim zdaniem jest różnica pomiędzy sformułowaniem "ty frajerze" a sformułowaniem "ty osobo naiwna"... prawda?

Droga moja ;)
Masz rację nikt krzywdy nie zrobi natomiast na 100 % Support, przekona Ciebie, że obraźliwie wcale nie jest obraźliwe i nie ma sprawy :)
vide słowniki ;)
I w ten sposób gloryfikacja a przynajmniej przyzwolenie na obraźliwe sformułowania w kontaktach między graczami zostanie "przyklepane":)

Ok, juz się "zamykam" i zmykam :)
Pozdrawiam wszystkich bez wyjątku
abe

masz rację bo przecież nie będą tworzyli "precedensu"...

Zależy od każdego osobiście ;)
Ja tam trafiam w supporcie na różne obelgi, ale nie wrzucam ich wszystkich do jednego worka :)
Każdy jest inny, więc na spokojnie trzeba te sprawy indywidualizować ^^

a ja uważam że nie powinno to zależeć od Waszego widzimisię ale w pewien sposób określone jakie wyrażenia i w jakim kontekście są lub mogą być obraźliwe a jakie nie...
tu na forum nie można napisać słowa określającego "4 litery" bo zostaje "wygwiazdkowane" chociaż nie jest wulgaryzmem to ciekawe jak by było ono przez Was zinterpretowane gdyby zostało użyte w wiadomości np. "Ty d.u.p.o...." ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3220

Guest
Niestety, jesteśmy tylko ludźmi nie maszynami. Nie wpisze się nam programu, który jedne słowa będzie uważał za obraźliwe, inne nie. Ale wydaje mi się, że to dobrze. Bo każda sprawa powinna być interpretowana oddzielnie.
Mówię tu jednak w swoim imieniu, bo każdy podchodzi do tego tematu inaczej. Bo każdy z nas jest inny :)
 

DeletedUser

Guest
heh wal się na ryj tez mi obraźliwe.. chyba ,że ktoś jest mega wrażliwcem to może się obrazić..
 
Status
Zamknięty.
Do góry