[Jednostki] W menu wojska jednostki skumulowane pod jedną ikoną

Czy chcesz, żeby jednostki wojska na pasku armii były widoczne jedna ikona = jeden rodzaj i liczba?

  • Tak

    Głosy: 41 97,6%
  • Nie

    Głosy: 1 2,4%

  • W sumie głosujących
    42

Sengrath

Szlachcic zagrodowy
Przy większej ilości jednostek wybór do walki wiąże się z męczącym przewijaniem zanim np. dojedziemy do tych łotrów jeśli mamy inne piesze jednostki. Gdyby tak jak w herosach na pasku wyświetlać jednostki zgrupowane pod jedną ikoną z ich liczbą w rogu byłoby o wiele łatwiej i da to znaczną poprawę przejrzystości tego menu. Bo kto właściwie z zaawansowanych graczy teraz wie ile ma wojska i jakiego?
 

Sengrath

Szlachcic zagrodowy
Jak chodzi o niezależne to mogą być oddzielną ikoną, jedna ikona na jednostkę z budynku, jedna na niezależną. Jak chodzi o niepełne zdrowie to nie wiem, może domyślnie na końcu lub możliwość otwarcia dodatkowego okna że szczegółami gdzie można ręcznie wybrać każdą jednostkę indywidualnie...
 

stonellic

Szlachcic zagrodowy
Ja to widzę mniej więcej tak:

Adnotacja 2020-04-23 185939.png

Nie byłyby wtedy potrzebne zakładki
1587661284764.png

Trzeba byłoby tylko wymyślić sposób oznaczania osobno normalnych jednostek, rannych jednostek i niezależnych
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser17847

Guest
witam jestem za i jeszcze jedna sprawa. Pokaż jednostki jest ok, ale można dołożyć zakładkę lub zakładki - Aktualnie wybrana Armia na jednej zakładce mam 4 armaty 2 piechoty na drugiej 3 auta 5 czołgów itd .A tak trzeba strasznie mieszać tymi wojskami ,aby ustawić wojsko to by przyspieszyło wybór odpowiedniej Armii i walkę
 

Sengrath

Szlachcic zagrodowy
Wiecie może od czego zależy czy ten pomysł będzie rozważony do realizacji? Co się powinno właściwie zadziać?
 

Sengrath

Szlachcic zagrodowy
No i chyba nic z tego nie będzie... Fajnie byłoby dostać chociaż jakiekolwiek info zwrotne od ekipy Foe, że się nie da, nie opłaca czy coś, ech, smuteczek...
 

Blade1984

Książę
jestem za, tylko wg mnie powinno być tak że jak klikniemy na dana jednostkę to wtedy pokazuję wszystkie np czołgi i widzimy które są niezależne i ile maja życia.
 

Mark R

Wójt
Podpisuję się pod tym dwiema nogami dwiema rękami i czym tam jeszcze mam.
Zawsze w pasku pokazuje kilkadziesiąt szt. każdej jednostki. I gdy wybieram do armii łotrów, których mam 15 tys to i tak widzę kilkadziesiąt już uszkodzonych jednostek. Po co ?
Wprowadzić czym prędzej.
Proste.

Ikona zawsze przedstawia zdrowie najzdrowszej jednostki.
Gdy masz np. 10 łotrów - 5 zdrowych i 5 takich już po jakimś starciu

1594644656048.png
To ikona wygląda np. tak:
1594645043687.png
To po dodaniu do armi 5 zdrowych jednostek ikona zmienia się na taką
1594645148995.png
Widzisz wtedy że zdrowe jednostki się skończyły i już zostały tylko takie nadgryzione. Dodajesz kolejną i ikona zmienia się na:

1594645245096.png

Chyba prościej się nie da :)

No i do tego prosty podział na zależne oraz nie zależne i po temacie.
 

Sengrath

Szlachcic zagrodowy
Dzięki za udzielenie się. Cieszę się, że temat nie umarł i ciągle liczę, że trafi do perełek. Przedstawiłeś gotową koncepcję w właściwie. Teraz jak mamy GPC i robi się jeszcze więcej walk niż wcześniej to obecne menu wojska zabija jakąkolwiek przyjemność z prowadzenia walk dla mnie, a chyba można to zmienić...
 

Sengrath

Szlachcic zagrodowy
Zmieniłem epokę, mam coraz więcej wojska i jest coraz większy dramat. Nie wiem czemu takie centrum wiadomości, które nie było najgorsze może być poprawiane. A taki syf jak wybór armii obecnie jest nie ruszany a pomysł - z tego co wiem - nigdzie nawet nie rozważany.
 

Evort01

Baronet
+ jak najbardziej po wymienie jednostek obitych powiedzmy by sie gdzies tam chowaly a gdy juz beda full to potem sie stackowaly i tyle
 

Mark R

Wójt
Myślę że Inno powinno wziąć się do roboty z tym tematem.
Nie wiele pomysłów zbiera w ankietach takie wyniki.

@Support - Może już czas pchnąć to dalej ?
 
Do góry