Usunięcie forum gildyjnego - komentarze

Legenda wojownika

Wicehrabia
I komu to przeszkadzało? Są gildie które żyją od początku gry, mają tam swoistą pamiątkę... Nikt tego nie używa od lat, ale historia pozostała, a Wy tak po prostu ją kasujecie.
Popieram , może ktoś z supportu wyjaśni dlaczego usuwają forum ? Bo chyba jedynym powodem jest to ,że mało osób go użytkuje , a skoro tylko dlatego go usuwacie, to czemu nie usuniecie pereł typu koloseum ,których nikt nie buduje (oprócz początkujących graczy ) ?
 

Solitarius

Szlachcic
Nie podoba mi się ten pomysł. Bardzo mi szkoda tych wszystkich zapisów które się tam znalazły na przestrzeni lat. Przenoszenie tego do Centrum Wiadomości jest kiepskie bo zarządza tym inny system. Moja gildia cały czas używa Forum Gildii. Apeluję aby zostawić to tak jak jest. Była przeprowadzona rozmowa na ten temat? Zawsze pytacie nas o zdanie i też w jego oparciu budujecie FoE. Więc zapytam też i ja: Komu to przeszkadzało? Komu przeszkadzało Forum Gildii? Nawet jak mało osób z niego korzysta to nikomu to nie wadzi, nie utrudnia poruszania się po FoE. Korzystam z obu wersji i to było niezłe uczucie kiedy nie musiałem rezygnować z gry kiedy byłem poza domem jak weszła wersja mobilna. Ale nie niszczmy wersji przeglądarkowej na kompa z powodu mobilnej aby ujednolicić obie platformy. Wersja na kompa przoduje nad wersją mobilną, jest bardziej rozbudowana. Powoli się to zmienia. Coś dochodzi do mobila, coś znika "z kompa". Ale dopiero Forum Gildii uważam za poważną stratę. Dodam na koniec... Najprzyjemniej rozgrywa mi się FoE niezmiennie na kompie - najlepszy klimat. Pozdrawiam wszystkich maniaków FoE.

I komu to przeszkadzało? Są gildie które żyją od początku gry, mają tam swoistą pamiątkę... Nikt tego nie używa od lat, ale historia pozostała, a Wy tak po prostu ją kasujecie.
Pewnie, że tak!

Popieram , może ktoś z supportu wyjaśni dlaczego usuwają forum ? Bo chyba jedynym powodem jest to ,że mało osób go użytkuje , a skoro tylko dlatego go usuwacie, to czemu nie usuniecie pereł typu koloseum ,których nikt nie buduje (oprócz początkujących graczy ) ?
No właśnie...
 

midh

Wójt
ja nie widze zadnych argumentow u Solitariusa- sprawa jest prosta- nikt nie korzysta z tego forum- argument historyczny do mnie nie przemawia, co do zrownania fona z kompem, no coz- to chyba logiczne- gra powinna byc identyczna na obu nosnikach, czekam z utesknieniem na usuniecie gvg- kolejnego reliktu dawnych czasow, zaburzajacego ranking gildijny
jeszcze odnosnie nosnikow- gram w 99% na kompie- na innych urzadzeniach to albo niemozliwe albo bardzo trudne
 

Markiz.

Książę
Moim zdaniem, zrównanie apki z kompem powinni zacząć od dodawania tego, czego w apkach brakuje - najpierw wprowadzenie zbiorów za diamenty. Później można brać się za usuwanie, tego co niepotrzebne.
A czytając komentarze, to forum gildii zbędne nie jest, bo jednak jeszcze ktoś z niego korzysta.
 

Blade1984

Książę
gram w 99% na kompie- na innych urzadzeniach to albo niemozliwe albo bardzo trudne
Co ty za bzdury wypisujesz? Cała masa ludzi gra na apce. I z tego właśnie powodu należałoby ujednolicić obie wersje, ale powinno się to odbyć poprzez wprowadzanie do apki funkcji które są na kompie, takich jak czat globalny czy wlasnie gvg ktore na pewno nie jest reliktem. Jeśli są gracze którzy używają forum to niech sobie zostanie zwłaszcza, że tym którzy nie używają nic to nie wadzi.
 

Helenkor

Szlachcic zagrodowy
argument historyczny do mnie nie przemawia,
Tak to jest, że do tych, którzy nie mają tej swoistej pamiątki, jaką są notki sprzed kilku lat, ten argument nie przemawia, ale do tych, który taką pamiątkę mają i z sentymentem do niej zaglądają ten argument przemawia bardzo mocno. Odrobina empatii każe przyznać rację tym, którzy mają i zaglądają.

A tu perełka od Zespołu FoE:
Po usunięciu flagi "ważne" w nocy, wszystkie wiadomości starsze niż 60 dni zostaną usunięte, nawet jeśli zostaną ponownie oznaczone jako ważne w ciągu dnia.
A co się stanie, gdy usunę flagę w ciągu dnia, a ponownie oznaczę w nocy ??? :|
 

kasia2389

Arcyksiążę
A co się stanie, gdy usunę flagę w ciągu dnia, a ponownie oznaczę w nocy ???
Dokładnie to samo, tylko odwrotnie.

Wydaje się, że to nieścisłość w tłumaczeniu:
1600703006307.png
prawdopodobnie użyte tu "overnight" należało by rozumieć "przed północą" w znaczeniu godziny 0:00, bo zapewne wtedy przeterminowane wiadomości są kasowane.
 
Ostatnia edycja:

Azulena

Baron
Pamiętajcie także, że normalne wiadomości w zakładce gildia są usuwane po 60 dniach, więc jeśli nie chcecie ich stracić pamiętajcie o oznaczeniu wątków jako ważne! Rozmowa gildyjna oznaczona jako ważna nigdy nie będzie miała usuniętych wiadomości.
Po przeczytaniu powyższego, byłam spokojna o treści z Forum Gildii, bo pomyślałam, że je przeniosę - chociaż nie byłam zadowolona, bo Wiadomości Gildyjne nie mają żadnego podziału, na różne tematy.

Ale spokój mi minął, kiedy spróbowałam oznaczyć wątki gildyjne jako "Ważne" i okazało się, że takich "Ważnych" może być tylko pięć!

Jestem bardzo zła na tę dziwną decyzję, szczególnie, że nie podano logicznego wyjaśnienia.

Na tym Forum wewnętrznym Gildii od 3 lat gromadzę wiedzę o grze - kiedy do Gildii dołącza Gracz nowy w grze, mam teksty pod ręką, albo odsyłam do czytania (rzadziej) albo kopiuję sobie i używam w wiadomościach do Gracza, lub kilku Graczy, jeśli tak szczęśliwie się złoży, że dołączą dwie / trzy osoby w tym samym czasie.
Miałam również pozakładane wątki z takimi wiadomościami, ale nowi Gracze przestawali być nowi, wątek nie używany znikał.

Cały ten system komunikacji w Gildii, jak dla mnie "kupy się nie trzyma". Brak podziału na działy - tematy, tylko 5 wątków może być "ważnych", a jednocześnie te "nieważne" znikają...

Nie ma gdzie przechowywać "szkoleń" z gry dla nowych, nie ma gdzie przechowywać zapisów, dotyczących historii Gildii, itp - te rzeczy właśnie są u mnie na Forum Gildii, które "Państwo" beztrosko postanowili skasować, nikogo nie pytając o zdanie.

Jak zawsze, wychodzi, że nikt z zespołu tworzącego FoE nie gra we własną grę! :( :( :(
 

Dark Raider

Baronet
Ja nie korzystam z forum, ale decyzję uważam za słuszną ponieważ wiem, że sporo Gildii opiera się na tym elemencie. Co nie zmienia faktu, że obecne centrum wiadomości uważam za Shit .
 

Azulena

Baron
Bardzo dobrze, ale...

Jeśli zespół będzie się kierował tylko tym, co było "szybkim protestem" przeciw zaskakującej i negatywnie ocenionej zmianie, to znowu może być nie to, co potrzebne.

Nowe wiadomości NIE są dobre i satysfakcjonujące dla użytkowników. Jak już się robi dużą zmianę, to naprawdę warto bardziej się przyłożyć i od razu zrobić to dobrze.
Porozmawiać, przemyśleć, może wreszcie samemu wejść do gry, dołączyć do prawdziwej Gildii, pogadać w tych wiadomościach... Rozmarzyłam się...
 

Busterion

Baronet
"(...)Rozumiemy, że dla niektórych z Was forum może być bardzo istotne, ale chcemy zapewnić Graczom i sojuszom prostsze i łatwiej dostępne narzędzia do organizowania tematów gildii, przez ujednolicenie wersji mobilnej i przeglądarkowej.(...)"

Trochę to dziwne :) w temacie ujednolicenia nic nie słychać o tym wyłaczeniu GvG :)) Ale forum to obraza majestatu bo nie może istnieć na przeglądarce a nie istnieć na mobilce :D
 

Ferdinand

Baron
W kwestii ujednolicenia wersji mobilnej i przeglądarkowej moim zdaniem powinni zacząć od dodawania funkcji (np. wiele razy wspominany zbiór za diamenty jakże nieobecny w wersji mobilnej) a dopiero później usunąć ewentualnie zbędne aspekty.
 
Do góry