Usunięcie Forum Gildii - komentarze

Borisel

Hrabia
Mam tylko jedno pytanie - czy w wiadomościach jest opcja rozmowy tylko z wybranymi "zaufanymi" członkami z gildii ?
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
W zakładce Społeczność. Ewentualnie można zapewnić "zaufanym" uprawnienia moderatora/lidera/założyciela (a pozostałym takie uprawnienia odebrać).
 

Markiz.

Książę
Czy jest możliwe przywrócenie "przypięcia" głównego wątku gildyjnego tak, aby po przejściu na kolejną stronę z wiadomościami nie znikał on z listy?
 

Fatherland

Książę
Przede wszystkim, zacznijmy od tego, że nie zapewniliscie w dalszym ciągu możliwości przeniesienia forum, wykonania archiwum, w taki sposób aby odbyło się to automatycznie z późniejszą możliwością zablokowania dalszych edycji. Tak jak byście zwyczajnie mieli w tyłku zespoły ludzi grające latami. Druga sprawa, w ogłoszeniu podajecie, że "mimo iż jesteście pewni tej zmiany, to dalej czujemy się w obowiązku stosownie o tym poinformować". Otóż nie, nie jest to stosowny sposób - wykazujecie tutaj wielką łaskę, że to dajecie ludziom do informacji... Ani we wrześniu, ani teraz, nie jesteście nic a nic przygotowani do tej zmiany i poraz kolejny pokazujecie, że najważniejsze opinie ludzi z forum bety macie gdzieś.
 

Blade1984

Książę
"W związku z tym zdecydowaliśmy o odsunięciu w czasie usunięcia forum gildyjnego

Oznacza to, że fora nie zostaną wyłączone 5 października 2020. Nowa data planowanego wyłączenia nie została jeszcze ustalona, ponieważ najpierw chcemy przeanalizować Wasze komentarze. Następnie ocenimy, co można dodać lub zmienić w obecnym centrum wiadomości, aby uczynić przeniesienie forum gildyjnego na centrum wiadomości łatwiejszym." cytat z ogłoszenia supportu. Jak widac nie przeanalizowiscie naszych komentarzy skoro usuwacie, po drugie mieliście ulatwic przeniesienie forum do centrum wiadomosci i co teraz? Ludzie maja to wszystko przepisywac?
 

Persarum Rex

Zablokowany
Prosiłbym o wskazanie programu do wykonania automatycznej kopii offline całego forum gildyjnego w grze lub o skontruowanie takiego eksportera do czasu usunięcia forum.
Kazda przegladarka ma opcje "zapisz strone" zwykle gdzies w ustawieniach jak podasz jakiej używasz to konkretnie odpowiem.
 

chemik12

Wicehrabia
@Persarum Rex niestety to tak nie działa by można było zapisać tylko forum będącego częścią gry.
Program httrack raczej tu również nie pomoże (nieraz pobierałem na dysk spore witryny do przeglądania offline - ale tu raczej nie będzie działać)
 

Azulena

Baron
Zespół nadal nie rozumie, że Forum a Wiadomości, to dwie zupełnie różne rzeczy, nie podobne nawet do siebie. Poza oczywistym podobieństwem, że w obu jest tekst...

Na Forum zamieszcza się informacje STAŁE - w przypadku zmian w grze, edytuje się zapis i nadal jest on STAŁY.

Każdego nowego Gracza w Gildii można skierować na Forum, aby zapoznał się na przykład z zasadami w Gildii - JAK do ..... mam to zrobić w wiadomościach, w których NIE MA osobnych TEMATÓW???
Wszystkie wątki są jeden pod drugim, w aktywnej Gildii jest ich sporo, czasem mnie samej trudno się w tym połapać - a na Forum zawsze jest porządek, bo są Tematy ogólne a dopiero w nich konkretne wpisy na ten temat...

JAK można nie wiedzieć, że żadne znikające wiadomości nie zastąpią Forum??
Żeby te wiadomości ulepszać na różne sposoby, to wciąż TYLKO wiadomości!
Nikt z Graczy nie będzie sobie zawracał głowy przewijaniem wątku gdzieś do samego początku, zresztą wiadomości w wątkach są USUWANE!
Czyli te najstarsze, stanowiące zasadniczą treść, będące na początku, są właśnie usuwane!

Nie mogę pojąć, dlaczego w zespole tworzącym grę, nie ma obowiązku grania w nią! Aby stale, na bieżąco mieć z nią osobisty kontakt i "czuć" co jest potrzebne a co nie!
 

Telvas

Szlachcic
Kazda przegladarka ma opcje "zapisz strone" zwykle gdzies w ustawieniach jak podasz jakiej używasz to konkretnie odpowiem.
Zamiast bzdury gadać, spróbował byś najpierw zapisać sobie tak stronę i zobaczyć, co się stanie i jak ona wygląda.

1. Gra potrzebuje funkcjonalności "tablicy ogłoszeń". Forum robiło to dobrze. Kanały z wiadomościami robią to źle. Bo są... kanałami z wiadomościami?
2. Fora zawierają monstrualne ilości krytycznych do działania gildii informacji (jak choćby sojusze, regulaminy, spisy linków, instrukcje, logi dobrej/złej współpracy). Albo dajcie opcję zarchiwizowania tego, albo przestańcie zatruwać ludziom grę.
 
Powodzenia w zapisaniu tego forum specjalnym programem
Nie ma co z nim dyskutować, chłopak gdzieś coś tam czytał, może nawet widział, udało mu się zapisać stronę napisana w jakimś niezłożonym języku teraz myśli że każda strona to jedynie kilka poleceń i parę obrazków.

c62b742808_jestem_hakerem_.jpg
 

Persarum Rex

Zablokowany
Cóż zamiast "płakać" to kartka i długopis i przepisywać ;) - a już poważnie - jak widać Inno potraktowalo te fora jako mało dla nich istotne i bedące "obciążeniem" - przykre ale jak widać nie ma co liczyc na pomoc z ich strony w archiwizacji :(
Fatherland napisal: "Tak jak byście zwyczajnie mieli w tyłku zespoły ludzi grające latami" i jak widać ma rację :(
 
Ostatnia edycja:

Telvas

Szlachcic
Mam tylko jedno pytanie - czy w wiadomościach jest opcja rozmowy tylko z wybranymi "zaufanymi" członkami z gildii ?
1. Nie ma takiej opcji. Można tylko po uprawnieniach, i to tylko wybranych ("Wątek administracyjny").
2. Przez ostatnie miesiąc? dwa? "Wątki administracyjne" nie działały. Tworzyłeś taki wątek, dodawał się automatycznie tylko "zarząd" gildii, zaczynałeś dyskusje na wrażliwy teamat, a po ok. 5-15 minutach do wątku automatycznie dodawała się CAŁA gildia. Z racji automatycznego zarządania listą uczestników, nie dało się z tym nic zrobić - aby chronić wrazliwe informacje trzeba było NATYCHMIAST usuwać wątek. I tak było przez 2 miesiące. Jak dla mnie po tej wtopie wątki administracyjne są spalone, nikt tej funkcji więcej nie zaufa (a na pewno nie ja).

Ponawiam pytanie do Twórców: w jaki sposób gildia ma zastąpić funkcjonalność "Bazy wiedzy" oraz "Tablicy Ogłoszeń", które pełni forum? Bo przepisywanie kilkunastu-kilkudziesięciu wątków z forum do wątków w wiadomościach, to jest farsa. Wymieszanie czatu z tablicą ogłoszeń jedynei zaśmieci i tak już uciążliwe w obsłudze centrum wiadomości (wielkie okno wyświetlające zaledwie 4 wątki na stronę... trzeba ciągle przewijać strzałkami... dlaczego nie można wyświetlić całości na raz? przewijać całej listy wątków normalnie myszą?). Już widzę "ucieszonych" gidlian, którym nagle pojawią się dodatkowe 4 strony do przewijania w centrum wiadomości...

Na chwilę obecną widzą pospieszną migrację do Google docs i na Discorda, być może taki był zamysł InnoGames, aby "wyoutsourceować" te funkcje i graczom telefonicznym jeszcze bardziej utruć życie i odciąć dostęp do informacji i współpracy w gildii...

P.S. Nie wspominam już nawet o luźniejszych dyskusjach na forum, które zawierają nierzadko po 6-7 lat historii gildii... Kawał czasu i masa sentymentu, który trzeba będzie albo spisać na straty, albo mozolnie, strona po stronie kopiować i "gdzieś" zapisywać...
Jestem ciekaw, czym zastąpicie takie budowanie historii i sentymentu? Powodzenia w przewijaniu wiadomości choćby o tydzień wstecz, a co dopiero kilka miesięcy czy lat - a nie, przepraszam, tak się nawet nie da, bo wiadomości zapisywanych jest tylko kilkadziesiąt ostatnich, starsze są kasowane...
 
Ostatnia edycja:

Fatherland

Książę
Może zapiszemy sobie fora jakimś botem z dobrym makrem xD :))))
Bo się chyba tutaj nie doczekamy pomocy jak zapisać archiwum naszych forów od działu wsparcia technicznego FoE PL
 

Telvas

Szlachcic
Właśnie zauważyłem kolejną właściwość Centrum Wiadomości, która jest absurdalna, jeśli mamy ich używać jako zamiennika Forum Gildyjnego: Centrum Wiadomości samo bez ostrzeżenia kasuje wątki, jeśli są nieaktywne przez kilka tygodni!
To ja się pytam - jak mamy ogłoszenia, bazę wiedzy, sojusze czy regulamin gildii przenieść do Wiadomości? co tydzień wklejać jakieś śmieci, zakopując właściwe wiadomości? Żeby nam ich nie skasowano? To tylko dodatkowy spam oraz upierdliwa czynność do pamiętania i bezsensownego powtarzania.
 
Do góry