Usprawnienia Gildyjnych Pól Chwały - komentarze

hddk

Hrabia
Punkty Ligowe, czyli obecny MMR, powinny być znane i widoczne od początku wprowadzenia GPC. To w końcu one decydują o przynależności do ligi, a w obrębie ligi o doborze gildii na Polu. Twórcy gry zobaczyli, że gracze i tak do wszystkiego doszli sami, więc wreszcie zdecydowali się to ujawnić. Teraz to jeszcze nie wejdzie, wystąpiły problemy na apce, ale miejmy nadzieję że się z tym szybko uporają :)

Droga do Zwycięstwa to doczepka-wagonik do Statui, dostępny w diamentowej i platynowej lidze: https://forgeofempires.fandom.com/wiki/Road_to_Victory
Potrzeba 100 puzzli na 1 doczepkę, wpadają ze skrzynki na koniec turnieju i w nagrodach za walkę. Z tego co widzę, to za walki póki co wpadają za często, kosztem innych nagród (w tym PRów), bo puli nagród chyba nie zwiększono. Oby to poprawili, bo inaczej walki GPC dla PRów będą już średnio opłacalne.

Znaczniki fajna sprawa, widać od razu na czym trzeba się skupić, nie trzeba klikać miliona sektorów i sprawdzać czasów kłódek i ilości obozów. Poziomy SH jak dla mnie też OK.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser21158

Guest
w GPCh brakuje 2 rzeczy najbardziej aby zarząd gildii mógł planować strategie

1 - licznik oporu, niestety jest tylko licznik walk/negocjacji, to oznacza że gracze bija chętnie tam gdzie są zniżki a nie biją tam gdzie ich niema, mimo ze to ważne strategicznie sektory, licznik oporu byłby wskazany do rozliczania graczy z minimum aktywności, a bicie z zniżkami było by już tylko i wyłącznie dla aktywnych na zarobek. Gracze chętniej bili by sektory z pułapkami itp

2 - historia aktywności graczy, w dzienniku pola chwały dodać zakładkę gdzie pokazywała by się 1 minutowa historia z tego co kto podbijał/negocjował, które sektory kto przejmował, nie musi być to zapisywane w pamięci, tylko podczas przebywania na polach żeby było do podejrzenia
 

DeletedUser13517

Guest
Najbardziej to jest potrzebna kto przejął sektor
Są informacje kto buduje kto niszczy a tego nie mogą dodać.
 

-Destroyer-

Szlachcic
Dlaczego ostatni lvl Statuy żeście popsuli? Obcięte pr spowoduje że mało kto ten 8 lvl zrobi bo korzyści nie widać...
10 towaru więcej nie robi różnicy (zwłaszcza że to 10 razem więc tylko po 2 każdego). Komu znowu przeszkadzało że fajny budynek będzie?
Teraz lepiej będzie zrobić Statue do 7 lvla i postawić nową niż marnować ulepszenie...

Poza tym kiedy będzie poprawiony czat na GPC bo kolejna aktualizacja a dalej nie naprawiliście tak ważnego błędu jak znikający czat.
I dodajcie w końcu informację kto przejął sektor...
 

Arox

Baron
Teraz lepiej będzie zrobić Statue do 7 lvla i postawić nową niż marnować ulepszenie...
A co jak ktoś już nie może postawić kolejnego budynku? Nie ulepszy?

A wiesz że lepiej jest mieć 10 Statui pierwszego poziomu (dają razem 20 punktow rozwoju dziennie) niz 2 Statue poziomu 5 (dają tylko 12 punktów)?

Każdy gra jak mu się podoba... nie chcesz nie ulepszaj nikt ci nie każe.
Niektórzy zapominają że to budynek który ma wzmacniać gildie do której należy... Punkty rozwoju są tylko miłym dodatkiem.
 

Azulena

Baron
O tym, że będą dalsze poziomy Statuy, już było, o tym, że będzie oznakowanie sektorów było już dawno, itd... czyli podsumowując: wreszcie... i oby to oznakowanie działało!
A póki co, gra w przeglądarce wiesza mi się raz lub dwa razy na dzień. coś niesłychanego... net działa, inne strony działają, a na FoE kółeczko się kręci i kręci i kręci... :(
 

DeletedUser11629

Guest
A co jak ktoś już nie może postawić kolejnego budynku? Nie ulepszy?

A wiesz że lepiej jest mieć 10 Statui pierwszego poziomu (dają razem 20 punktow rozwoju dziennie) niz 2 Statue poziomu 5 (dają tylko 12 punktów)?

Każdy gra jak mu się podoba... nie chcesz nie ulepszaj nikt ci nie każe.
Niektórzy zapominają że to budynek który ma wzmacniać gildie do której należy... Punkty rozwoju są tylko miłym dodatkiem.
Och jej. Arkę też pewnie budujesz dla gildii, a nie dla siebie?

Punkty są po to, żeby toto ktoś chciał w ogóle stawiać, oprócz tych 5% szlachetnych i bezinteresownych. 3 poziomy dla 1 PR to kpina, nie usprawnienie.
 

DeletedUser11629

Guest
A @hddk juz wyłączyli zdobywanie fragmentów tych budyneczków podczas walk, zwiększyli ilość fragmentów na koniec pól.
 

hddk

Hrabia
Tak, widziałem dzisiejszego changeloga :) Aczkolwiek i tak nie jestem przekonany do tego budyneczku. Jakieś pewnie postawię, ale bez szaleństw.
 

Arox

Baron
Och jej. Arkę też pewnie budujesz dla gildii, a nie dla siebie?

Punkty są po to, żeby toto ktoś chciał w ogóle stawiać, oprócz tych 5% szlachetnych i bezinteresownych. 3 poziomy dla 1 PR to kpina, nie usprawnienie.
No dobrze... skoro bardzo cenisz sobie punkty rozwoju to budujesz Statue Poziomu do 5 poziomu i stawiasz kolejną... aż dojdziesz do miejsca gdzie już wiecęj nie zbudujesz i ulepszaszasz te co już masz....
Albo najpierw budujesz Statuy Poziomu poziomu 1 i dopiero potem ulepszasz....
Ja niestety nie mogę sobie pozwolić na szastanie Statuami gdzie popadnie, miejsca brakuje a częste eventy wcale nie pomagają sytuacji...
Dlatego zwiększam swój Atak i Obronę by brać udział w jak największej ilości walk na GPC... gdzie będę miał szanse na zdobyciu dużo Punktów Rozwoju tam.... a wypadają bardzo często... A pamiętajmy że mamy jeszcze budynki które dają szanse że opór się nie zwiększy się po walce... i potrzebne do tego właśnie są towary która ta Statua daje(tak jak Arka i Obserwatorium).
 

Koval92

Szlachcic
Słaby ten budynek, chyba większość to stawia tylko bo gildia wymaga żeby nie wywalic
co mi osobiscie z towarów dla gildii jak mi ich brakuje po negocjacjach a nie gildii
 

beniosz

Szlachcic zagrodowy
Tyle te plany trzeba zbierać, że mogliby sobie pozwolić chociaż na te 8 PR, bo tak naprawdę, to szału wielkiego nie ma...
 

Fatherland

Książę
7 to więcej niż 5 a powierzchnia ta sama. Chyba że rząd coś zmienił i teraz 5 jest większe od 7 a beta po live a na końcu alfa.
 

DomLuk

Wójt
Czy tylko ja zauważyłem ze zostało wiele zmienione w ilości w dawaniu pr i fragmentów budynku.
A oblężnicze ciut gorzej działają, ale za to płapki trochę lepiej
 
Czy możecie dodać usprawnienie w dzienniku PCH, aby było widać np. tylko dla danej gildii, kto wystawił flagę, namierzył pole, zignorował pole, albo jako ostatni atakował dane pole? Bo też tylko ogólne info dla wszystkich gildii widać.
 

Valhan

Wójt
Łączenie gildii w turnieju GPC w tej samej lidze to jakiś żart...
a po 2 to tak wiele osób domaga się jawności co do tego kto z gildii przeprowadził atak ( chociażby w formie chat-boxu) a Inno jakby głuche na te wezwania... czyli albo totalnie olewają feedback od graczy albo po prostu nie wiedzą jak.
 
Do góry