Uproszczony system naliczania pkt do Rankingu

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1724
  • Data rozpoczęcia

Czy chciałbyś wprowadzenia takiego sposobu naliczania pkt do Rankingu?

  • TAK

    Głosy: 3 42,9%
  • NIE

    Głosy: 4 57,1%

  • W sumie głosujących
    7

DeletedUser1724

Guest
Pewnie wielu z Was zauważyło skoki punktów w rankingu, każda kolejna aktualizacja przyprawia nas o palpitację serca czy aby po wgraniu nowej wersji ten błąd zniknie, lecz niestety nadal on występuję.

System naliczania pkt jak dla mnie jest strasznie nie zrozumiały i już wiele osób się przekonało iż jest spore grono osób, które sztucznie te pkt nabijają wojskiem/walkami co jak dla mnie jest niedopuszczalne i w rażący sposób uraża to osoby poświęcające tej grze sporo czasu i wysiłku grając głównie ECO.

Ja osobiście jestem za uproszczeniem naliczania punktów do rankingu ograniczając go tylko i wyłącznie do wydanych monet, zaopatrzenia oraz diamentów.

Pewnie osoby sztucznie nabijające sobie punkty poczują się urażone lecz powinni pamiętać, że mają nagrodę pocieszenia w postaci darmowego poszerzenia terenu gdy tylko uzbierają odpowiednią ilość medali, a co mają powiedzieć osoby co grają ECO ??? Nikt z nimi się nie liczy i Oni też mają się nie liczyć w tej grze ???

Tak więc podsumowując propozycję swą kieruję do Administracji by jednak zwróciła uwagę na problem Rankingu bo wiele osób jest pokrzywdzonych, a niestety Administracja tego problemu nie widzi :(:(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2001

Guest
Można by wprowadzić, żeby gracze ECO mogli sobie wykupić powiększenie areału ziemi poprzez wydanie różnych zasobów, nie tylko złota czy diamentów.

A co do rankingu. To faktycznie trochę mnie wkurza, że ja tu się buduję, wydaję ciężko zarobione pieniądze i młotki, a tu ranking się powiększa o kilkanaście punkcików. :(
 

DeletedUser766

Guest
Dlaczego mamy cofać się w ewolucji? z tego co pamiętam już był kiedys taki system naliczania pkt...

Pewnie osoby sztucznie nabijające sobie punkty poczują się urażone lecz powinni pamiętać, że mają nagrodę pocieszenia w postaci darmowego poszerzenia terenu gdy tylko uzbierają odpowiednią ilość medali, a co mają powiedzieć osoby co grają ECO ??? Nikt z nimi się nie liczy i Oni też mają się nie liczyć w tej grze ???

Ta gra łączy elementy strategi ekonomicznej i wojskowej, dlatego premiowani powinni być gracze łączący te style gry. A ty wręcz przeciwnie chcesz ich dyskryminować. A rozszerzenia terenu za walki należą się jak psu kość, bez tego nikt by nie chciał walczyć, bo po co marnować surowce na tworzenie jednostek?

Osoby takie jak ty, czujące sie urażone tym sposobem naliczania pkt, powinny pamiętać, że za swoja gre eco mają młotki i złoto jako nagrodę pocieszenia.
Głupi tekst, co nie? A ty napisałeś coś takiego wyżej.

Jeśli obecny ranking, za duzy nacisk kładzie na walki to można delikatnie zmienić przelicznik, ale nie odbierać pkt. osoba walczącym.
Zresztą najlepszy pomysł, rozwiązujący takie problemy, to ten proponowany przez Lordyp'a, rozdzielający obecny ranking na ekonomiczny i za walki. Ten pomysł popieram, a z twoim zupełnie się nie zgadzam

Pisał to vect0r:
-człowiek "sztucznie nabijający sobie punkty"
-człowiek, który poświęca swój czas i surowce, żeby walczyć i oczekuje za to rekompensaty.
(niepotrzebne skreślić)
 

DeletedUser740

Guest
No i mamy taka sama sytuacje jak przed wprowadzeniem pkt za walki, tyle ze obrucona o 180 stopni.... pamietam wypowiedzi oburzonych wojakow, ze byle zbieracz ma sztucznie napedzone miejsce w rankingu poprzez klikanie na chatkach ....
fakt, dwa osobne rankingi byly lepsze a w swiatowym mogloby byc srednia wypadkowa z tych dwoch ...
a co gry laczacej dwa elementy, to akurat nie calkiem prawda, poniewaz mozna ja przechodzic bez jednej walki, wszystko zalatwiajac na drodze handlu lub zbieractwa ....
 

DeletedUser5

Guest
No i mamy taka sama sytuacje jak przed wprowadzeniem pkt za walki, tyle ze obrucona o 180 stopni.... pamietam wypowiedzi oburzonych wojakow, ze byle zbieracz ma sztucznie napedzone miejsce w rankingu poprzez klikanie na chatkach ....
fakt, dwa osobne rankingi byly lepsze a w swiatowym mogloby byc srednia wypadkowa z tych dwoch ...
a co gry laczacej dwa elementy, to akurat nie calkiem prawda, poniewaz mozna ja przechodzic bez jednej walki, wszystko zalatwiajac na drodze handlu lub zbieractwa ....

Mam nadzieję, że chodziło Ci przechodzenie bez walk PvP, bo nie da się rozwijać nie walcząc w przejmowaniu prowincji.
My również nie podzielamy sposobu naliczania pkt lub sposobu ich wyświetlania. Całkiem możliwe, że sposób naliczania pkt zmieni się przynajmniej jeszcze raz.

Dla zadowolenia tych z Was, którzy robią na nas naciski, że niby nic w sprawie zgłaszania pomysłów nie robimy: w połowie sierpnia została zgłoszona propozycja przynajmniej rozdzielenia rankingów na militarne i ekonomiczne - oczywiście obok głównego okna z pkt. Teraz należy cierpliwie czekać aż propozycja zostanie zrealizowana, nie pytajcie kiedy, bo to zależy od autorów i programistów gry.
 

DeletedUser971

Guest
Gra naciska na PVP więc moim zdaniem punkty za walki są jak najbardziej ok. Nie wyobrażam sobie przechodzenia prowincji bez walki. Jeszcze żadnej prowincji nie wynegocjowałem. Wszystkie podbiłem. Co do punktów rankingowych to obecny system wydaje mi się ok. Nie widzi mi się klikanie non stop w produkcję co 5 min. po to tylko aby wzbijać się w rankingu. Byloby zbyt nudno. Poza tym gracze którzy grają za diamenty byliby non stop top. A tak przynajmniej można ich przegonić walcząc. Przynajmniej coś się dzieje a nie tylko handel, produkcja, produkcja, handel :).Niektórzy nawet potworzyli sobie miasta specjalnie do walk więc jeślli wprowadzilibyście zmianę w punktacji dając więcej punktów za ekonomię niż walki to wiele osób zrezygnowałoby z gry.
Marrszoo a jaki system podzielacie? Ten na początku gry? Gdzie za walki nie dostawało się nic? Wtedy bez sensu są wieże PVP. Ktoś może powiedzieć, że są dla medali. Tak ale i dla motywowania do walki. Medali dostaje się mało tak naprawdę a na rozszerzenie terenu zwycięskiego potrzeba ich duuużo, więc trzeba parę tygodni wygrywania w turniejach żeby zdobyć jedno rozszerzenie. Też lubię budować miasto itd. ale lubię też powalczyć a jeśli ktoś chce grać tylko eco to może pograć sobie w simsy :).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5

Guest
Zobaczcie grę Plemiona, tam punkty dostaje się wyłącznie za budynki w wioskach. Z walk mamy punkty jako agresor i jako obrońca - ale kiedyś było inaczej. Mi tam brakuje jeszcze tylko pkt za miejsca w zagrodzie, które zajmują wojska.

Tak samo nie wiadomo do końca jak będzie w FoE. Może kiedyś zostaną tylko pkt za walki, może do rankingu ogólnego będzie się liczyło wszystko, a może walki będą liczone oddzielnie a eko oddzielnie - kto to wie? Poza tym ranking nie może wskazywać kto co ma lub ile czego ma, ale bardziej umiejętności gracza, a do tego trzeba rozsądnie liczyć i pkt za walki i pkt za eko - oddzielnie zupełnie się nie da, bo mając tylko wojsko lub tylko ekonomię nie da się rozwijać...
 

DeletedUser740

Guest
Mam nadzieję, że chodziło Ci przechodzenie bez walk PvP, bo nie da się rozwijać nie walcząc w przejmowaniu prowincji.
My również nie podzielamy sposobu naliczania pkt lub sposobu ich wyświetlania. Całkiem możliwe, że sposób naliczania pkt zmieni się przynajmniej jeszcze raz.

Dla zadowolenia tych z Was, którzy robią na nas naciski, że niby nic w sprawie zgłaszania pomysłów nie robimy: w połowie sierpnia została zgłoszona propozycja przynajmniej rozdzielenia rankingów na militarne i ekonomiczne - oczywiście obok głównego okna z pkt. Teraz należy cierpliwie czekać aż propozycja zostanie zrealizowana, nie pytajcie kiedy, bo to zależy od autorów i programistów gry.
mam ze dwie lub trzy prowincje zdobyte bez zadnej walki, sama negocjacja... czyli mozna grac i rozwijac sie bez walki....
sa gry gdzie walka to tylko dodatek do eco (Anno, patrican, port royale) i calkiem sporo ludzi w nie gra .... co do rankingu to mysle ze miejsce w "swiatowym" to wypadkowa miedzy eko i mili .... albo nie ma swiatowego jest tylko mili i eco ... ale to tylko moje spostrzezenia.... po malu trace chec do dalszego rozwoju tutaj, jak widze jak powoli zdobywa sie surowce, jak dlugo sie odkrywa, ceny negocjacji w stosunku do nagrody za prowincje.... i chyba nie jestem jedynym takim graczem ....
 

DeletedUser971

Guest
Jak dla mnie gra jest super. Ale każdy ma inne upodobania. Ja zamierzam grać do końca ;).
 
Do góry