[Inne] Udoskonalenia Gildyjnych Pól Chwały - Pomysł 4

Czy podoba Ci się pomysł?


  • W sumie głosujących
    73

leniwy

Rycerz
Wot - na całą europę
Wot ma 3 serwery w europie, Niemcy, Holandia i trzeciego nie pamiętam.
Ping w wot ma znaczenie, a np. BF czy CoD ma dużo większe gdzie zabijasz na jednego hita.
Dlatego:
kurcze jak inne gry sobie radzą mając serwery na całą europę?
nie radzą sobie jeśli takie są. Ponieważ:
fizyczna odległość od serwera ma znaczenie
Na Europę to może być różnica kilka/kilkanaście ms. Pomijając dostawców netu i inne.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Wot ma 3 serwery w europie, Niemcy, Holandia i trzeciego nie pamiętam.
Ping w wot ma znaczenie, a np. BF czy CoD ma dużo większe gdzie zabijasz na jednego hita.
Dlatego:
ale nie są rozbite lokalnie. Są wszystkie w jednym miejscu i grając z Polski możesz wybrac każdy i grać z kazdym na serwerze EU.

W każdej z tych gier ma identyczne znaczenie xD

nie radzą sobie jeśli takie są. Ponieważ:
Popatrz, a jednak sobie radzą. Gram w mase gier i ping 5 ms czy 50 ms nie robi różnicy, a w Europie tego typu są różnice. WIększosc serwerow jest i tak we frankfurcie i prawie kazdy z Euuropy ma podobną odległość
w Foe ten ping nie miałby takiego znaczenia. Wystarczy by serwer lokalnie naliczał wyścig i mierzył czas zdobycia sektora i potem dokonywał przeliczenia kto szybciej i zamykał wedle tego.
To sie wszystko da zrobić, wystarczy chcieć

Na Europę to może być różnica kilka/kilkanaście ms. Pomijając dostawców netu i inne.
Mówie, CS, Wot, Cod, Pubg. Dają sobie radę
 

Auraya

Hrabia
Wystarczy by serwer lokalnie naliczał wyścig i mierzył czas zdobycia sektora i potem dokonywał przeliczenia kto szybciej i zamykał wedle tego.
haha dobre sobie, nie wiem jak sobie to wyobrażasz. ostatnio ktos wrzucal film jak długo mu apka mieli na gpch
poza tym mówimy o społeczności międzynarodowej a nie tylko europie, więc nawet takiej australii..
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
haha dobre sobie, nie wiem jak sobie to wyobrażasz. ostatnio ktos wrzucal film jak długo mu apka mieli na gpch
poza tym mówimy o społeczności międzynarodowej a nie tylko europie, więc nawet takiej australii..
moze to podzielić kontynentami.... tak większość gier ma....
Ja widze, że typowe polactwo na forum to standard. Wszędzie tylko, dlaczego się nie da. Już nawet nie oceniacie pomysłu tylko od razu zaczynacie czemu się nie da tego zrobić xD

... i wszystko jasne.
Sugerujesz ze w grze typu FOE ms 5-50 zrobi różnice?> xD
nmawet w csie problemy odczuwasz przy MS 80-100+ do 50-60 na luzie wszyscy grają całe życie xD
haha dobre sobie, nie wiem jak sobie to wyobrażasz. ostatnio ktos wrzucal film jak długo mu apka mieli na gpch
To nie wina netu, tylko sprzętu. Jak ktoś gra na kartoflu to nie mój problem. Optymalizacja w tej grze leży (to winna IG), ale dziwnym trafem im lepszy telefon - tym lepiej gra śmiga.
Jak ktoś ma jakies telefonu nie "flagowce" - głowne modele - to cóż gra leży. Optymalizacja leży i tu nie ma znaczenia czy mieszkasz w Zimbabwe czy Nowym Jorku. Internet możesz miec 1tb/s lub 10 mb/s - dalej będzie problem spowodowany sprzętem. Nie internetem.
 

leniwy

Rycerz
Sugerujesz ze w grze typu FOE ms 5-50 zrobi różnice?
Napisałeś "masa gier" i wyciągnąłeś wniosek, że chodzi mi o FoE?
W FoE jest tyle problemów z samymi serwerami i cykliczną (po aktualizacjach) współpracą z przeglądarkami/systemami operacyjnymi, że pingami bym się w ogóle nie przejmował.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
W FoE jest tyle problemów z samymi serwerami i cykliczną (po aktualizacjach) współpracą z przeglądarkami/systemami operacyjnymi, że pingami bym się w ogóle nie przejmował.
dalej to nie jest argument by nie próbować takich zmian wprowadzać. Gdyby każdy tak myślał to byśmy dalej w jaskini siedzieli.
Jak lokalnie? Gdzie?
Nie wiem jak teraz są zrobione serwery. Czy każdy kraj ma swój serwer - czy jest jeden wspólny na Europę a tylko gra jest podzielona na kraje
Czy jest po porstu tyle serwerów ile krajów.
Wtedy wyścig jest liczony "lokalnie" - na serwerze na którym stoi świat. Np Polska gildia ma mierzony czas na polskim serwerze. Niemiecka gildia na niemieckim i potem serwer sobie porównuje te czasy i zmienia kolor sektora.

+ fajnie byłoby wtenczas dodać statystykę do sektora - ile czasu która gildia robiła walki.
Napisałeś "masa gier" i wyciągnąłeś wniosek, że chodzi mi o FoE?
Nie, tylko zapewne Tobie chodziło, że zdanie 5ms czy 50 ms nie robi różnicy i że to jest bzdura - czyli że się nie znam. Bo w teorii nawet 1 ms ma znaczenie.
Tak to zabrzmiało.
Teoria teorią, a granie w gre - graniem w gre i grałem przeciwko rożnym ludziom z róznymi pingami. Sam grałem na róznych pingach i 5-50-60 jest pomijalną różnicą. W takim czasie pakiety dochodzą i wracają na luzie bez opóźnień.
Problemy w strzelankach, które zapewne ktoś może przestawić między 1, a 60 ms to nie wynikają z pinga, tylko z tickratow serwerów. (popularny problem w CS pomiędzy Matchmakingiem, a Faceitem) (tickrate 64 vs 128) - na szczęscie w Foe takie rzeczy nie występują.


Prawda jest taka - że poszerzenie listy gildii na GPC byłoby czymś super... Nie chodzi już nawet o poziom czy rywalizację, tylko o zwykłą powtarzalność tych samych nazw.

Skoro totalnie niewykonalnym (co nie jest prawdą) dla IG byłoby połączenie GPC międzynarodowo to chociaż w ramach kraju.

Zapewne może się pojawić pewien problem w czymś takim, że jak zachować odrębność serwerów przy połączeniu mapy GvG - Tu są dwa rozwiązania.
1. GPC wyciagnąc do osobnego okna na osobny podserwer. (czy jak to tam nazwać)
2. Gra nie musi się odbywać na jednej mapie. Wystarczy by na każdym serwerze gildie z danego turnieju widziały to samo. Ale gildia na E bije na E - i ten wynik jest kopiowany na mape dla gildii na G. etc. Tu może sie pojawić problem z czasem reakcji na budynki - np fortece. Ale to wystarczy wpisać w zasady działania GPC - że budowa budynków następuje z opóźnieniem 5 sekund ( na przykład) z uwagi na warunki technologiczne. (btw - jak przeliczenie GvG, raz 5 sekund, a czasem 2 minuty)
 

leniwy

Rycerz
Nie wiem jak teraz są zrobione serwery. Czy każdy kraj ma swój serwer - czy jest jeden wspólny na Europę a tylko gra jest podzielona na kraje
Czy jest po porstu tyle serwerów ile krajów.
Każdy świat to osobny serwer.
Wtedy wyścig jest liczony "lokalnie" - na serwerze na którym stoi świat. Np Polska gildia ma mierzony czas na polskim serwerze. Niemiecka gildia na niemieckim i potem serwer sobie porównuje te czasy i zmienia kolor sektora.
I co to zmienia zakładając, że pingi mają wpływ ( a w odpowiedzi na ten argument dałeś pomysł)? Niemcy będą mieli krótkie czasy, a Bułgarzy długie.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
I co to zmienia zakładając, że pingi mają wpływ ( a w odpowiedzi na ten argument dałeś pomysł)? Niemcy będą mieli krótkie czasy, a Bułgarzy długie.
no własnie nie. Bo będziesz bił na "swoim" serwerze według "aktualnych" opóźnień
Każda gildia bedzie biła na swoim na serwerze- będą miały mierzony czas. I potem porównany. Ze gildia X z Polski zrobiła sektor "u siebie" w 20 sekund, a gildia w belgii - także u siebie w 25 sekund. Serwer od GPC - porówna te czasy i zadecyduje czyj jest sektor.
 
Do góry