[Inne] Udoskonalenia Gildyjnych Pól Chwały - Pomysł 2

Czy podoba Ci się pomysł?


  • W sumie głosujących
    72

SirZeli

Szlachcic
Pomysł 2
Powód zmiany
W obecnej chwili walki w GPC nie mają właściwie żadnego znaczenia jeżeli chodzi o ranking gildyjny.
Gildie z top 50 mają właściwie taki sam wskaźnik i punkty do rankingu gildyjnego. Powoduje to, że za ranking odpowiada tylko i wyłącznie walki rozgrywane w systemie gildia vs gildia. Jest to niesprawiedliwe co do gildii grających głównie mobilnie. Oba systemy powinny być proporcjonalnie widoczne w rankingu gildii.

Nagrody
Punkty za GPC mogłyby być przyznawane za wyniki w ostatnich 10 edycjach, w zależności od zajętych miejsc w grupie i ligi w której gildia walczyła, obowiązywałby mnożnik ligowy.
 

witl

Szlachcic zagrodowy
Czas na dobre zmiany, bo w takiej formie jak obecna, to raczej odciąga od gry
 

kayetano82

Szlachcic zagrodowy
w końcu ktoś ma jaja by o tym napisać o czym każdy myślał od dawna:) ciekawe czy twórcy FOE też będą mieli jaja by podjąć działanie;)
 

Blade1984

Książę
Nie, bo to ze ktoś gra glownie mobilnie lub nie gra w gvg to jego wybór, wiec dlaczego GPC ma miec wiekszy wplyw na ranking? Ja i moja gildia nie gramy w GvG i jakos nie mam problemu z tym że zanmuje takie a nie inne miejsce w ranku, nie wykorzytuje wszystkich opcji gry to dostaje mniej Punktów, proste i logiczne. Pamietajmy że ta gra powstała jako przeglądarkowa a apka jest dodatkiem.
 

SirZeli

Szlachcic
Nie, bo to ze ktoś gra glownie mobilnie lub nie gra w gvg to jego wybór, wiec dlaczego GPC ma miec wiekszy wplyw na ranking? Ja i moja gildia nie gramy w GvG i jakos nie mam problemu z tym że zanmuje takie a nie inne miejsce w ranku, nie wykorzytuje wszystkich opcji gry to dostaje mniej Punktów, proste i logiczne. Pamietajmy że ta gra powstała jako przeglądarkowa a apka jest dodatkiem.
Ale w tej chwili walki w PCH nic właściwie nie dają do rankingu. Żadnego zróżnicowania. Nie ważne czy jesteś dobr czy słaby w tym elemencie. To nielogiczne.
 

Blade1984

Książę
Dają, będąc w platynie jesteśmy kolo 100 miejsca, awans do diamentu pozwala nam awansować w rankingu o okolo50 pozycjj. Do rankingu liczą się nie tylko gvg i pch.
 
Ostatnia edycja:

kasia2389

Arcyksiążę
Ale w tej chwili walki w PCH nic właściwie nie dają do rankingu.
Oczywiście, że dają, odpuście sobie na dwa sezony walkę w GPCH, to zobaczysz.
Tak naprawdę, to pozycja w rankingu nic nie daje, nie ma za to żadnych profitów, no chyba, ze o czymś nie wiem.
Być może nie dotyczy to trzech pierwszych miejsc, kiedyś tak było, ale zniknęły oznaczenia, więc nie wiem.
 

SirZeli

Szlachcic
Oczywiście, że dają, odpuście sobie na dwa sezony walkę w GPCH, to zobaczysz.
Tak naprawdę, to pozycja w rankingu nic nie daje, nie ma za to żadnych profitów, no chyba, ze o czymś nie wiem.
Być może nie dotyczy to trzech pierwszych miejsc, kiedyś tak było, ale zniknęły oznaczenia, więc nie wiem.
Ranking to "Hall of Fame" czyli coś co pozwala się określić na tle innych. Jak z gildii nr 100 awansuje się na nr 50, a nastepnie od 50 do 1 nic nie zmienia to znaczy ze ranking jest źle skonstruowany, O to chodzi ze zmianą. Nie wiem o czym tu debatować. Obecnie jest źle.
 

Persarum Rex

Zablokowany
Ranking to "Hall of Fame" czyli coś co pozwala się określić na tle innych. Jak z gildii nr 100 awansuje się na nr 50, a nastepnie od 50 do 1 nic nie zmienia to znaczy ze ranking jest źle skonstruowany, O to chodzi ze zmianą. Nie wiem o czym tu debatować. Obecnie jest źle.
Wystarczy sprawdzić np. na A jak gildie z top 10 odpuściły gvg to pospadały w rankingu ale co tam ranking jak na gpch "cukiereczki" za darmo ;)
 

Jake Long

Baron
Idea dobra, ale wymaga sprecyzowania czego się oczekuje z pomysłu.
Jak na moje powinny być opracowane filtry wyszukiwarki w rankingu gildyjnym. A limit punktów chwały na 1000 PL usunięty. A podział na ligi opracować w układzie procentowym wprost proporcjonalnie do ilości gildii w diamencie, która by była narzucona. Sama kwestia zmniejszenia ilości gildii w diamencie jest już w innych propozycjach, dlatego tu się nie będę zagłębiał więcej.
Momentalne upadki gildii zdażają się naprawdę rzadko. I nawet jeśli miałoby do czegoś takiego dojść, to szybko pola zweryfikowałyby w takim rankingu.
 

goldenage

Szlachcic
Równowaga w przyrodzie jest ważna, tak samo tutaj dobrze by było, gdyby standardy rywalizacji zostały zachowane. Kiedy 100 gildii z automatu dostaje 18000 punktów jest naprawdę niesprawiedliwie. Na świecie D topowa gildia pewnie sama rozwaliłaby te 50 gildii z dołu, które jakimś cudem są w diamencie i zawsze tylko siedzą w sztabie.
 

linuxgeek

Baronet
Proponuje stworzyc perle (lub istniejaca statue honoru) ktora zamiast PR-ow do budowy kolejnych poziomow bedzie wymagala fragmentow statuy honoru. Bonusy w niej powinny rosnac proporcjonalnie do poziomu. Optymalnie stworzyc perle ktora by miala mozliwosc wybierania dodatkowego bonusu z rozwijalnej listy w zaleznosci od potrzeby gracza.
 

SirZeli

Szlachcic
To zglos do "sprintu" :)
Wszystko w sprincie już jest, co można "łatwo" zrobić i nie budzi kontrowersji. Nie wrzuciłem tylko połączeń światów i różnych krajów, bo to akurat trudne do zrobienia i widzę też opór części graczy, którzy maja swoje argumenty. Reszta przeniesiona.
 

goldenage

Szlachcic
Obecnie ok. 100 gildii na świecie D bez względu na moc uderzeniową dostaje z automatu 18000 punktów do rankingu głównego, jaki w tym sens? Gildia numer jeden na świecie, z którą nikt obecnie nie ma szans ma tyle samo punktów co gildie kilku osobowe co poklikają czasem z nudów na kiblu;)
 

i.am

Baron
Obecnie ok. 100 gildii na świecie D bez względu na moc uderzeniową dostaje z automatu 18000 punktów do rankingu głównego, jaki w tym sens? Gildia numer jeden na świecie, z którą nikt obecnie nie ma szans ma tyle samo punktów co gildie kilku osobowe co poklikają czasem z nudów na kiblu;)
więc może pora na sprawdzenie się z gildiami w gvg? (gidlia versus gildia) po to w końcu to jest?
 

i.am

Baron
W GvG, akurat jest ten problem że nie da sie grac z telefonu. Mimo wszystko gildia w której gram walczy dzielnie. Jednak nie jest to ta sama walka.
kup komputer, ja mam za słaby telefon żeby mieć apkę i walić pola cały dzień :p
i jak sam zauważyłeś nie jest to ta sama walka wiec dlaczego " Oba systemy powinny być proporcjonalnie widoczne w rankingu gildii "
 

kasia2389

Arcyksiążę
wiec dlaczego " Oba systemy powinny być proporcjonalnie widoczne w rankingu gildii "
Czasem ludzie sobie cos ubzdurają, i myślą, że to co sobie unzdurali jest prawdą, a zazwyczaj tak nie jest.
Wydaje się, że piszącym tu a popierającym ten pomysł, chodzi to aby punkty za walki w polach miały większą wagę niż za walki w GvG.
Oto zestawienie prestiżu czołówki na serwerze C.
1620050747492.png

Można założyć, że każda z tych gildii ma w tym prestiżu 18000 punktów za pola, a pozostałe to punkty za poziom i GVG, wykonując proste działanie matematyczne, można obliczyć, Jak się mają punkty za pola 18000 do punktów za GVG (dla pierwszej gidii to 13091), widać wyraźnie, że punkty za pola są większe niż za GvG, a przecież o to im chodzi, mają to czego chcą.
 
Do góry