[Inne] Udoskonalenia Gildyjnych Pól Chwały - Pomysł 1

Czy podoba Ci się pomysł?


  • W sumie głosujących
    83

Jake Long

Baron
Jestem po części za, po części przeciw, a po części opracowałbym to inaczej. Żeby pokazać mój punkt widzenia opiszę to cytując konkretne momenty Twojej propozycji.
[...]
Pomysł 1
Zmniejszenie ilości gildii w każdej lidze.
W diamentowej stworzenie maksymalnie 3 grup po 8 gildii. Odpowiednio podobne zastosowanie takiego układu w niższych ligach. Spadają po 2 gildie i po 2 awansują z każdej ligi, gildie na poziome danej ligi mieszają się. Czyli w sumie rotacja jest po 6 gildii. W ten sposób zorganizowane przynajmniej 4 poziomy ligowe. Pozostałe zostałyby wg współczynnika dotychczasowego. Na 4 poziomie pozostaje 18 gildii i wymienia się 6 spadkowiczów na gildie z najwyższym współczynnikiem jak dotychczas.
(Nie wiemy jak dużo jest gildii na danym świecie, więc można zastosować np. 5 poziomów)
[...]

Całkowicie za. Ale nie ustanawiałbym stałej ilości gildii na +/- 24 gildie. Idea związana z redukcją ich ilości jest w pełni uzasadniona. Moja gildia już 3 pola z rzędu ma problem ze znalezieniem walk NA DIAMENCIE. I tu nie mam na myśli takiej 8:20 i zajętej całej mapy, tylko o ogół całego dnia. Mamy 7 innych gildii na polach i do wulkanu zamiast wchodzić 3-4 razy w ciągu dnia - wchodzimy 2 razy, ponieważ żadna gildia nie jest w stanie z nami konkurować, bo:
a) w konkurencyjnych gildiach jest za mało graczy
b) w konkurencyjnych gildiach nie traktują pól jakoś bardzo poważnie (co w moim odczuciu jest błędne, ale to jest temat na inną dyskusję).
Jaką lukę ma twoja idea? Nie daj boże nagły bum na grę. Milion osób zaczyna grać na Jaims. Gildii się robi za mało w diamencie, a graczy nagle się robi dużo. Tu trzeba ustalić jakiś układ procentowy zrobić, ile gildii powinno być w diamencie. Wstępnie wywaliłbym co najmniej połowę z tej ilości która jest obecnie.

[...]
Nagrody:

Należy zróżnicować nagrody za zdobywane miejsca. Muszą one być odczuwalne dla graczy i gildii w przypadku awansu. Różnica powinna być również pomiędzy 1/2/3/4 itd. Jednak awans z poziomu 4 na 3 czy z 2 na 1 powinien być nagradzany dobrymi nagrodami, gdyż jest osiągnięciem. Nagrody za poszczególne walki powinny być takie jak obecnie stosowane.
[...]

Tu akurat nie tykałbym nic. W moim osobistym odczuciu to i tak jest mało użyteczne dla graczy w pasie mających całą wioskę w placach zwycięzców lv2. Ale dla graczy w takim Modernizmie, mającym dużo miejsca na statuy, to zrobienie inflacji na obecne nagrody mogłaby trochę źle się odbić na balansie rozgrywki. Chodzi mi tu bardziej o wyzwanie związane z utrzymaniem skarbca. Zostawmy problematyczne kwestie problematycznymi, żeby GpC nie było bułką z masłem, bo szybko się znudzą.

[...]
Przykładowe nagrody gildyjne.

100.000 towarów do skarbca – proporcjonalnie 5x najwięcej wydanych po 20.000 każdego towaru

1000000 – punktów do potencjału gildii za 1 miejsce
[...]

Zdecydowanie NIE. Głównie źle zorganizowane gildie mają problemy ze skarbcem. Jeżeli układasz się o nie niszczenie obozów na aktywnych polach, to z żadnymi surowcami nie ma problemu.
Potencjał gildii też jest limitowany (do poziomu 100), więc punkty potencjału też są w pełni zbalansowane. Jeżeli to zostanie zmienione, sens stracą Wyprawy Gildyjne dla niektórych graczy i wyścig związany z szybkością ich realizacji. Jeżeli dla waszej gildii problemem jest wyścig WG, to nie jesteście silną gildią.

[...]
Przykładowe nagrody indywidualne – po 1000 punktów rozwoju dla zawodników zwycięskiej gildii w danej lidze.
[...]

Znowu za dużo chcesz. Po to PRy się chomikuje, ponieważ nie lecą nagle z nieba, bo ktoś tak chce. Inna nagroda - spoko, ale nie PR i nie towary. Mogą być medale w sensownej ilości, ale żeby zostały opracowane nowe wydatki dla nich. Bo obecnie zbiera się ich miliony i nie ma na co wydawać. Towary nie - ze względu na skarbiec gildii i mój argument podany wyżej.

[...]
Stworzenie budynku wielopoziomowego – 20 poziomów za miejsca w poszczególnych ligach. Itp.

Masz już statuę honoru i dróżkę do niej. Jedynie co bym ewentualnie dodał to możliwość alternatywy obrony w ataku na atak w ataku. Nic innego bym nie zmieniał pod tym kątem. I tak wszystkie te dróżki daję do kolegi handlarza, ale możliwość wyboru ataku w konkretniejszej ilości byłaby jakąś możliwością przemyślenia postawienia tego.
No i bym podciągnął premię obrony tej dróżki do obrony o co najmniej 2 pkt procentowe. 5% z budynku 2x3, gdzie na takim obszarze mogę 24% z wartowników, albo nawet chociażby 4% na obszarze 2x2 z wrót boga słońca.
 
Ostatnia edycja:

goldenage

Szlachcic
Podstawa GPC to zdrowa rywalizacja, a bez przeciwników na podobnym poziomie tej rywalizacji nie ma, także kluczowe jest dobre dopasowanie grup, bez tego nie ma emocji, zostaje marazm, nuda i wymiana sektorów, a tego chyba nie chcemy?:)
 

Fatherland

Książę
Ciekawe, że to nikomu nie przeszkadza jakoś na GvG ? Hipokryzja... ;)
GPC to jedna z niewielu rzeczy, jaka developerom wyszła w tej grze... Oczywiście do czasu, do póki tego nie skopią durnymi pomysłami...
 

SirZeli

Szlachcic
Ciekawe, że to nikomu nie przeszkadza jakoś na GvG ? Hipokryzja... ;)
GPC to jedna z niewielu rzeczy, jaka developerom wyszła w tej grze... Oczywiście do czasu, do póki tego nie skopią durnymi pomysłami...

Jak nie przeszkadza? GvG bez podłączenia mobilnego jest też wypaczone. Jednak pewnie wymaga to dużo więcej inwencji gdyż kilka razy już o to była walka.

Jeżeli chodzi o pomysły to czy nie lepiej użyć słowa "nietrafionymi" zamiast durnymi? Nikogo nie obrażasz ja Ci się nie podoba pomysł.
 

ll7ll

Szlachcic zagrodowy
Ciekawe, że to nikomu nie przeszkadza jakoś na GvG ? Hipokryzja... ;)
GPC to jedna z niewielu rzeczy, jaka developerom wyszła w tej grze... Oczywiście do czasu, do póki tego nie skopią durnymi pomysłami...

To zdaje się jest temat dotyczący GPC, a nie GVG, który pewnie też był wiele razy poruszany
 

goldenage

Szlachcic
Zachęcam do głosowania na TAK, bo GPC to już tylko zgarnianie sektorów po innych gildiach, liga diamentowa to obecnie kpina, gildie po 10 osób, które nie mogą wyjść do góry ze sztabu przez całą edycję i biorą tylko dwa boczne sektory na co schodzi im cały dzień. Na świecie Dinegu walczy kilkanaście gildii, a liga diamentowa ma już chyba ok. 100 miejsc. Nie ma w tym żadnej zabawy dla jednych i drugich.
 

Edezja 123 Litościwa

Szlachcic zagrodowy
Witam,
Chcielibyśmy, z grupa gracy ze świata D, ożywić trochę GPC, żeby było ciekawiej, bardziej emocjonująco i sprawiedliwie.
Mam nadzieję, że coś z tego wypali, lub Twórcy zrobią coś od siebie bo wieje od jakiegoś czasu strasznie nudą. Zacznijmy

Pomysł 1
Zmniejszenie ilości gildii w każdej lidze.
W diamentowej stworzenie maksymalnie 3 grup po 8 gildii. Odpowiednio podobne zastosowanie takiego układu w niższych ligach. Spadają po 2 gildie i po 2 awansują z każdej ligi, gildie na poziome danej ligi mieszają się. Czyli w sumie rotacja jest po 6 gildii. W ten sposób zorganizowane przynajmniej 4 poziomy ligowe. Pozostałe zostałyby wg współczynnika dotychczasowego. Na 4 poziomie pozostaje 18 gildii i wymienia się 6 spadkowiczów na gildie z najwyższym współczynnikiem jak dotychczas.
(Nie wiemy jak dużo jest gildii na danym świecie, więc można zastosować np. 5 poziomów)

Powód:
Dzięki takiemu rozwiązaniu gildie będą rywalizować w grupach wyrównanych. Każda edycja będzie emocjonująca. Awanse i spadki po walkach. Wyeliminuje to granie dobrych gildii ze słabymi. Będące dla jednych nudą, a dla drugich frustracją.

Nagrody:
Należy zróżnicować nagrody za zdobywane miejsca. Muszą one być odczuwalne dla graczy i gildii w przypadku awansu. Różnica powinna być również pomiędzy 1/2/3/4 itd. Jednak awans z poziomu 4 na 3 czy z 2 na 1 powinien być nagradzany dobrymi nagrodami, gdyż jest osiągnięciem. Nagrody za poszczególne walki powinny być takie jak obecnie stosowane.

Przykładowe nagrody gildyjne.
100.000 towarów do skarbca – proporcjonalnie 5x najwięcej wydanych po 20.000 każdego towaru
1000000 – punktów do potencjału gildii za 1 miejsce

Przykładowe nagrody indywidualne – po 1000 punktów rozwoju dla zawodników zwycięskiej gildii w danej lidze.
Stworzenie budynku wielopoziomowego – 20 poziomów za miejsca w poszczególnych ligach. Itp.

Reszta pozostaje bez zmian jeżeli chodzi o system rozgrywek i nagrody za poszczególne walki.
Jestem za wprowadzeniem takich zmian
 

Piotr89

Szlachcic zagrodowy
Jak dla mnie dobór gildii powinien być czysto losowy, pod warunkiem, że ilość gildii w diamencie się zmniejszy. Pamiętam sezony, gdzie wszystkie gildie na mapie prezentowały wyrównany poziom. Przy zachowaniu losowości trafiałyby się zarówno sezony trudniejsze, jak i łatwiejsze, ale nie seriami te same gildie w tych samych zestawieniach.
Zgaduję, że teraz rozstawienie odbywa się na podstawie pewnych współczynników. Rozstawienie takie ma minus, że wartości takich współczynników osiągają wartości brzegowe, jak to ma miejsce teraz i albo należałoby wyzerować/zrestartować system, albo wprowadzić pełną, moim zdaniem, losowość w dobrze przeciwników, żeby takie serie się nie przytrafiały, a rozpoczęcie każdego sezonu budziło emocje inne niż "Bleee znowu oni... to sobie nie pogramy / nie mamy przeciwników"
 

kasia2389

Arcyksiążę
Jak dla mnie dobór gildii powinien być czysto losowy, pod warunkiem, że ilość gildii w diamencie się zmniejszy.
Dobrze zrozumiałem, ze chciałbyś, aby o ile nie zmniejszy się ilość gildii w lidze dobór pozostał tak jak jest teraz?
Z cała pewnością Wasze błagania o zmniejszenie ilości gildii w lidze diamentowej nie zostaną wysłuchane, bo gdyby się tak stało, to dopiero wtedy zaczęły by się płacze.
Szkoda, że taki genialnie prosty pomysł na uzdrowienie sytuacji w lidze diamentowej nie ma szans na wprowadzenie.
A może pójść na całość i zmniejszyć ilość glidii w diamencie do zera?
Ciekawy jestem jaka ilość była by dla Was satysfakcjonująca?
0. 8, 16, 32, 40, 48, ....
 

Piotr89

Szlachcic zagrodowy
Ciekawy jestem jaka ilość była by dla Was satysfakcjonująca?
Przy obecnych uwarunkowaniach, na pewno nie 100. Powiesz mi jaki jest sens rozstawiania kilkuosobowej gildii, która w ciągu sezonu zrobi kilka walk i nie zdobędzie nawet sektora z gildiami, które liczą po 70 osób i starają się grać aktywnie? Celowo użyłem słowa starają, bo ww sytuacjach po prostu się nie da, ale to już nie miejsce na taką dyskusję.
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
Proponuję 10, wtedy moja gildia, która jest 11, nigdy by nie weszła do diamentu zbierać łomotu od tych 10 silniejszych. Zawsze by wygrywała platynkę.
A, nie, czekaj. co 2 edycję by wchodziła do diamentu zbierać łomot, a później by spadała do platyny spuszczać łomot innym. Tak samo jak 2 najsłabsze z tych 10 najsilniejszych. Dobry plan.
Chyba sporo gildii już tak ma w obecnym systemie. Więc co by się zmieniło? Tylko tyle, że kilka najmocniejszych gildii byłoby cały czas w diamencie tak jak teraz, a te troszkę słabsze byłyby tam co 2 edycje, tak jak teraz te jeszcze słabsze?
 

SirZeli

Szlachcic
Proponuję 10, wtedy moja gildia, która jest 11, nigdy by nie weszła do diamentu zbierać łomotu od tych 10 silniejszych. Zawsze by wygrywała platynkę.
A, nie, czekaj. co 2 edycję by wchodziła do diamentu zbierać łomot, a później by spadała do platyny spuszczać łomot innym. Tak samo jak 2 najsłabsze z tych 10 najsilniejszych. Dobry plan.
Chyba sporo gildii już tak ma w obecnym systemie. Więc co by się zmieniło? Tylko tyle, że kilka najmocniejszych gildii byłoby cały czas w diamencie tak jak teraz, a te troszkę słabsze byłyby tam co 2 edycje, tak jak teraz te jeszcze słabsze?
Opisałeś dobrze działający system ligowy. Kiedyś w hokeju Polska była za słaba na grupę A a za silna na grupę B.
Teraz tak niestety nie działa.

Poza tym gracze w gildiach się zmieniają i może zmienić się układ sił. I to by był fajne. Coś by się działo.
 

Your Illusion

Szlachcic zagrodowy
Witam,
Chcielibyśmy, z grupa gracy ze świata D, ożywić trochę GPC, żeby było ciekawiej, bardziej emocjonująco i sprawiedliwie.
Mam nadzieję, że coś z tego wypali, lub Twórcy zrobią coś od siebie bo wieje od jakiegoś czasu strasznie nudą. Zacznijmy

Pomysł 1
Zmniejszenie ilości gildii w każdej lidze.
W diamentowej stworzenie maksymalnie 3 grup po 8 gildii. Odpowiednio podobne zastosowanie takiego układu w niższych ligach. Spadają po 2 gildie i po 2 awansują z każdej ligi, gildie na poziome danej ligi mieszają się. Czyli w sumie rotacja jest po 6 gildii. W ten sposób zorganizowane przynajmniej 4 poziomy ligowe. Pozostałe zostałyby wg współczynnika dotychczasowego. Na 4 poziomie pozostaje 18 gildii i wymienia się 6 spadkowiczów na gildie z najwyższym współczynnikiem jak dotychczas.
(Nie wiemy jak dużo jest gildii na danym świecie, więc można zastosować np. 5 poziomów)

Powód:
Dzięki takiemu rozwiązaniu gildie będą rywalizować w grupach wyrównanych. Każda edycja będzie emocjonująca. Awanse i spadki po walkach. Wyeliminuje to granie dobrych gildii ze słabymi. Będące dla jednych nudą, a dla drugich frustracją.

Nagrody:
Należy zróżnicować nagrody za zdobywane miejsca. Muszą one być odczuwalne dla graczy i gildii w przypadku awansu. Różnica powinna być również pomiędzy 1/2/3/4 itd. Jednak awans z poziomu 4 na 3 czy z 2 na 1 powinien być nagradzany dobrymi nagrodami, gdyż jest osiągnięciem. Nagrody za poszczególne walki powinny być takie jak obecnie stosowane.

Przykładowe nagrody gildyjne.
100.000 towarów do skarbca – proporcjonalnie 5x najwięcej wydanych po 20.000 każdego towaru
1000000 – punktów do potencjału gildii za 1 miejsce

Przykładowe nagrody indywidualne – po 1000 punktów rozwoju dla zawodników zwycięskiej gildii w danej lidze.
Stworzenie budynku wielopoziomowego – 20 poziomów za miejsca w poszczególnych ligach. Itp.

Reszta pozostaje bez zmian jeżeli chodzi o system rozgrywek i nagrody za poszczególne walki.
Bardzo dobry pomysł
 
Do góry