Trudności z werbowaniem aktywnych członków do gildii

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser19262
  • Data rozpoczęcia

Czy chcesz aby obok gracza wyświetlała się informacja o tym czy jest ONLINE lub OFFLINE?

  • TAK

    Głosy: 64 74,4%
  • NIE POTRZEBUJĘ

    Głosy: 22 25,6%

  • W sumie głosujących
    86

DeletedUser19262

Guest
Nie wiem czy był już taki temat, po wpisaniu 15 frazesów w szukaj nie znalazłam nic co miałoby chociaż namiastkę wyrażeń "jak pozyskiwać nowych członków gildii" "moja gildia ma mało członków" "jak skutecznie zwerbować aktywnych członków do gildii" itp.

Prowadzę gildię już ponad rok na Dinegu i mam jedynie 10 osób, z czego tylko kilka jest naprawdę aktywnych i zaangażowanych. Obserwując ranking widzę wiele gildii po 60-80 osób z niższym poziomem od mojej. Zapraszam mnóstwo ludzi, sąsiadów, znajomych (chociaż ci najczęściej już są w jakiejś gildii i nie chcą jej zmieniać) także z rankingu zapraszam osoby które nie mają obok nicku nazwy gildii jak i tych, którzy mają, ale co z tego skoro nie wiem ile z tych osób jest aktywnych i nadal gra?
To jak strzelanie po omacku.

Dlatego mam pytanie: jak udaje wam się zwerbować aktywnych członków gildii i od czego to zależy?
Moja gildia ma 10 poziom, daje 1 punkt rozwoju z ratusza, robimy wyprawy 64/48, mamy tasiemce i ładujemy sobie perły na bierząco, zawsze wklejam info o zbliżających się eventach itp. za to gildie, które nawet nie mają opisu i nie biorą udziału w turnieju wypraw werbują więcej członków :/
Proszę o pomoc doświadczonych Założycieli w aktywnym zarządzaniu :)
 
Ten problem dotyczy większości gildii. Aktywni, długoletni gracze są już w czołówkach gildii a w gildiach na niskim poziomie zostają mało aktywni maruderzy lub nowi gracze. W mojej gildii z kilkuletnią historią było zwykle około 60 osób, zawsze jest rotacja przy zmianie zasad i wymogów. Od długiego czasu było długo w granicach 40 członków a obecnie zostało 35 z czego część też nie jest jakoś specjalnie aktywna ale robią przynajmniej minimum sielankowych obowiązków: 2 poziomy wypraw, 100 nieprzetworzonych towarów na tydzień do skarbca gildii, 2 PR w rusztowania nowych pereł, 10 PR tygodniowo w wyznaczone Obserwatorium, z motywacją część leci w kulki chociaż 35 osób kliknąć z automatu to 30 sekund... Ale jest dobry klimat, jakoś się trzymamy i brniemy naprzód, gra ma być przyjemna a nie obowiązkiem jak praca :) Mamy 6 PR z ratusza dziennie, wsparcie kilku osób w rozbudowie pereł z Arkami na wysokim poziomie, łańcuszki z wymianą PR, cały czas coś się dzieje. Jesteśmy otwarci na nowych - AKTYWNYCH członków i wszelkie pomysły na urozmaicenie zabawy. Jak ktoś szuka Gildii na DINEGU to zapraszam do gildii NIGHTWATCH, mój nick pawel471986, jak Wam odpowiadają warunki, które opisałem to możecie wszyscy razem do nas dołączyć, nieaktywni sami się wykruszą z biegiem czasu, bo pilnujemy obowiązków, sprawdzamy jak się każdy sprawuje i sumiennie to rozliczamy :)
 

DeletedUser12062

Guest
NIE !!!!!! To moja sprawa przecież... Potem będą wiadomości, a za chwilę czemu nie odpisuję skoro jestem..... I to się tyczy zagadnienia offline i online....

Jeśli chodzi o to co piszesz w rozwinięcie pomysłu to:
1. Dla gildii panel Gildii
2. Dla wszystkich storna: http://www.forge-db.com/pl/ (lub inne metody ;) ).
 

DeletedUser20973

Guest
...by Nam aktywnym graczom było łatwiej bardzo pomocny byłby wprowadzony przez adminów tej gry licznik aktywności gracza. To znaczy by było widoczne kiedy ostatni raz był w grze aktywny. Pozdrawiam wszystkich solidnych graczy a tych mało zdecydowanych na przebywanie w Naszym gronie zachęcam by więcej czasu przy dobrej zabawie... oczywiście z Nami spędzali, bo to fajna gra ale to gracze ją kreują. Lepszy jeden solidny i zdecydowany niż dziesięciu "maruderów" - Pozdrawiam wszystkich :)
 

DeletedUser21929

Guest
Jacy aktywni gracze ? polowa jak nie wiecej to farmy pr-ow.
 

Busterion

Baronet
przede wszystkim to po co tworzyć kolejne gildie jeśli nie ma się na nie pomysłu? jeśli masz 10 aktywnych osób to pogadaj z gildią gdzie jest 40-50 i dołączcie tam :)
 

DeletedUser19275

Guest
Dobra gildia nie swiadczy o ilosci aktywnych graczy w gildii, tylko tych na których możemy polegać. Informacja czy dany gracz jest w danym momencie aktywny, powinna dotyczyć tylko graczy w zakresie danej gildii i dla graczy tej gildii.
 

DeletedUser22862

Guest
A ja już pół roku szukam aktywnej gildii (Greifental), te topowe nie chcą mnie - malucha a te mniejsze są bez aktywnych liderów. wpłaciłem już majątek na odblokowanie wypraw i zmieniłem mnóstwo gildii, dramat z drugiej strony!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

chemik12

Wicehrabia
To proszę bardzo (pisałeś że jesteś na D, na innych światach zmienić odpowiednio na PL1, PL2, itp.):
Klikasz na daną gildię a następnie na kalendarz aktywności. Wyświetla Ci się jakich dana gildia ma członków i jaka ich jest aktywność: czy walczą (muszą wykonać co najmniej 1 walkę na dobę), czy tylko zbierają zbiory (surka i pr) lub czy w ogóle się nie logowali. W sumie masz podgląd do 30 dni w tył.
 

DeletedUser21019

Guest
Moim zdaniem osiągi gildii są najważniejsze, by przyciągnąć nowego gracza do siebie.
W pierwszej kolejności sprawdzany jest poziom gildii a od kiedy są pola chwały to również liga w której dana gildia się znajduje jest brana pod uwagę zanim nowa osoba dołączy. Wiadomo że aktywni gracza utrzymają poziom na polach chwały co najmniej w złotej lidze a to przełoży się na większą ilość członków w danej gildii.
 

hdre

Szlachcic zagrodowy
Największym problemem są moim zdaniem złe doświadczenia w gildiach. Liderzy gildii dbają wyłącznie o własne interesy i mają chore ambicje. Także zostałem oszukany. Dopiero po wpłaceniu zgodnych z regulaminem towarów zostałem wyrzucony z gildii. Obecnie prowadzę własną jednoosobową gildię i mam wreszcie święty spokój.
 
Największym problemem są moim zdaniem złe doświadczenia w gildiach. Liderzy gildii dbają wyłącznie o własne interesy i mają chore ambicje. Także zostałem oszukany. Dopiero po wpłaceniu zgodnych z regulaminem towarów zostałem wyrzucony z gildii. Obecnie prowadzę własną jednoosobową gildię i mam wreszcie święty spokój.
Nie musiałeś czekać aż Cię wyrzucą mogłeś sam odejść z gildii bez łaski ze strony tego oszusta!
 
Do góry