Trudności z werbowaniem aktywnych członków do gildii

Czy chcesz aby obok gracza wyświetlała się informacja o tym czy jest ONLINE lub OFFLINE?

  • TAK

    Głosy: 43 70,5%
  • NIE POTRZEBUJĘ

    Głosy: 18 29,5%

  • W sumie głosujących
    61

Katarzyna Pierwsza

Szlachcic zagrodowy
Nie wiem czy był już taki temat, po wpisaniu 15 frazesów w szukaj nie znalazłam nic co miałoby chociaż namiastkę wyrażeń "jak pozyskiwać nowych członków gildii" "moja gildia ma mało członków" "jak skutecznie zwerbować aktywnych członków do gildii" itp.

Prowadzę gildię już ponad rok na Dinegu i mam jedynie 10 osób, z czego tylko kilka jest naprawdę aktywnych i zaangażowanych. Obserwując ranking widzę wiele gildii po 60-80 osób z niższym poziomem od mojej. Zapraszam mnóstwo ludzi, sąsiadów, znajomych (chociaż ci najczęściej już są w jakiejś gildii i nie chcą jej zmieniać) także z rankingu zapraszam osoby które nie mają obok nicku nazwy gildii jak i tych, którzy mają, ale co z tego skoro nie wiem ile z tych osób jest aktywnych i nadal gra?
To jak strzelanie po omacku.

Dlatego mam pytanie: jak udaje wam się zwerbować aktywnych członków gildii i od czego to zależy?
Moja gildia ma 10 poziom, daje 1 punkt rozwoju z ratusza, robimy wyprawy 64/48, mamy tasiemce i ładujemy sobie perły na bierząco, zawsze wklejam info o zbliżających się eventach itp. za to gildie, które nawet nie mają opisu i nie biorą udziału w turnieju wypraw werbują więcej członków :/
Proszę o pomoc doświadczonych Założycieli w aktywnym zarządzaniu :)
 

pawel471986

Szlachcic zagrodowy
Ten problem dotyczy większości gildii. Aktywni, długoletni gracze są już w czołówkach gildii a w gildiach na niskim poziomie zostają mało aktywni maruderzy lub nowi gracze. W mojej gildii z kilkuletnią historią było zwykle około 60 osób, zawsze jest rotacja przy zmianie zasad i wymogów. Od długiego czasu było długo w granicach 40 członków a obecnie zostało 35 z czego część też nie jest jakoś specjalnie aktywna ale robią przynajmniej minimum sielankowych obowiązków: 2 poziomy wypraw, 100 nieprzetworzonych towarów na tydzień do skarbca gildii, 2 PR w rusztowania nowych pereł, 10 PR tygodniowo w wyznaczone Obserwatorium, z motywacją część leci w kulki chociaż 35 osób kliknąć z automatu to 30 sekund... Ale jest dobry klimat, jakoś się trzymamy i brniemy naprzód, gra ma być przyjemna a nie obowiązkiem jak praca :) Mamy 6 PR z ratusza dziennie, wsparcie kilku osób w rozbudowie pereł z Arkami na wysokim poziomie, łańcuszki z wymianą PR, cały czas coś się dzieje. Jesteśmy otwarci na nowych - AKTYWNYCH członków i wszelkie pomysły na urozmaicenie zabawy. Jak ktoś szuka Gildii na DINEGU to zapraszam do gildii NIGHTWATCH, mój nick pawel471986, jak Wam odpowiadają warunki, które opisałem to możecie wszyscy razem do nas dołączyć, nieaktywni sami się wykruszą z biegiem czasu, bo pilnujemy obowiązków, sprawdzamy jak się każdy sprawuje i sumiennie to rozliczamy :)
 

al1984

Książę
Ex-Team
NIE !!!!!! To moja sprawa przecież... Potem będą wiadomości, a za chwilę czemu nie odpisuję skoro jestem..... I to się tyczy zagadnienia offline i online....

Jeśli chodzi o to co piszesz w rozwinięcie pomysłu to:
1. Dla gildii panel Gildii
2. Dla wszystkich storna: http://www.forge-db.com/pl/ (lub inne metody ;) ).
 

Pokuta

Szlachcic zagrodowy
...by Nam aktywnym graczom było łatwiej bardzo pomocny byłby wprowadzony przez adminów tej gry licznik aktywności gracza. To znaczy by było widoczne kiedy ostatni raz był w grze aktywny. Pozdrawiam wszystkich solidnych graczy a tych mało zdecydowanych na przebywanie w Naszym gronie zachęcam by więcej czasu przy dobrej zabawie... oczywiście z Nami spędzali, bo to fajna gra ale to gracze ją kreują. Lepszy jeden solidny i zdecydowany niż dziesięciu "maruderów" - Pozdrawiam wszystkich :)
 

Busterion

Szlachcic zagrodowy
przede wszystkim to po co tworzyć kolejne gildie jeśli nie ma się na nie pomysłu? jeśli masz 10 aktywnych osób to pogadaj z gildią gdzie jest 40-50 i dołączcie tam :)
 

Adrianaaa

Szlachcic zagrodowy
Dobra gildia nie swiadczy o ilosci aktywnych graczy w gildii, tylko tych na których możemy polegać. Informacja czy dany gracz jest w danym momencie aktywny, powinna dotyczyć tylko graczy w zakresie danej gildii i dla graczy tej gildii.