Trochę o walkach...

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15738
  • Data rozpoczęcia

Czy chcecie film z przykładowej walki?

  • Możesz wrzucić.

    Głosy: 0 0,0%
  • Nie obchodzi mnie to.

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    3
  • Głosowanie zakończone .

DeletedUser15738

Guest
Cześć.
Jest to mój pierwszy, ale przemyślany wątek. Dobra przejdźmy do rzeczy.

W FoE gram od końca wakacji, teraz kończę Wczesne. Ponieważ sąsiedztwo jest 2/10 niedługo poproszę o jego zmianę. Ale nie każdy. Niektórzy pytają mnie jak przeszedłem prowincje itd. Oto kilka moich trików, znanych lub nie:
- każda jednostka ma swój bonus do obrony i ataku. Jeżeli możecie, wdrapcie się tym łucznikiem czy legionistą na skałę, by ten bonus Ci pomógł,
- do obrony miasta cofnij lekkozbrojne, część strzeleckich i artylerii. W ataku maxuj w ciężkie i artylerię, ewentualnie szybkie,
- większość ma problem z Paruuchem. Ja połowę sektorów tam negocjowałem, ale ogólnie łatwo przejść tam sektory wykorzystując teren,
- wykorzystuj realne taktyki, tj. Oskrzydlanie, flankowanie.
- "zakrecać kurek" jak mówi mój znajomy, czyli w wypadku zbiornika wody na mapie (można próbować bez, ale braknie jednostek), zbudować mur z jednostek chowając za nim artylerię bądź strzelców,
- jeżeli ktoś was non-stop plądruje to obejrzyjcie demko jak złamał Wam obronę, jeżeli mieliście lepsze wojsko to na pewno miał dobrą taktykę,
- front bitwy (tj. tam gdzie się walczy :p) przesuńcie jak najdalej na przeciwnika,
- walczcie grupami, czyli przeciwnie jak komputer: wybiegnijcie kilkoma jednostkami w to samo miejsce, wtedy jak Wam zaatakują jednego bijecie go resztą, czyli nigdy Rychu Peja solówka,
- jeżeli jednak masz nieregularność produkcji i wystawiasz strzeleckie z szybkimi na artylerię i lekkozbr. szybkimi doleć do artylerii (WAŻNE!!! Nie na początku bitwy tylko w jej czasie gdy artyleria nie chroniona). Takowa w obronie zacznie atakować Was z bliska, a nie supportować tych na froncie. Po czasie ktoś pewnie wróci Cię rozwalić, a wtedy dochodzisz (heh, dochodzisz) strzeleckimi i ubijasz dziada.

To na razie tyle, jeśli się uda nagram przykładową bitwę z mojej epoki.
Myślę, że rady dobre, NIE STOSOWANE NA GvG, TAK WIĘC BEZ PRETENSJI, ŻE TAM NIEDZIALAJĄ.
P.S. Jeżeli niewłaściwy dział, proszę o przeniesienie.
Dzięki i do następnego czasu, CZEŚĆ
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Przeniosłem temat do poradników graczy - tam chyba lepiej pasuje.
Porady dobre, ale już nie dla mnie, gram na automacie :D

P.S O ile się nie mylę i widząc jak piszesz, jesteś pewnie widzem Izaka, lub jeśli się mylę to na bank bywasz na twitchu ;)
PPS. Jakbyś odpowiadał tylko na P.S to na PW.
 

DeletedUser15738

Guest
PablooS wystarczy gra w CS:GO i jutup, a twój mózg zostanie zlasowany różnymi podtekstami, żargonem, slangiem (to to samo) i językiem rosyjskim
 

DeletedUser15738

Guest
@edit
- podczas walki warto znać wszystkie parametry wojsk wroga (jeżeli jesteś nieogarem, zanotuj sobie). Przykład: artyleria wroga ma dość niski zasięg, przeciwnie do moich strzeleckich, które mają duży. Obieram więc taktykę osłonięcia strzelców cieżkozbroj. (obie jednostki muszą być poza zasięgiem artylerii), kiedy osłaniani wybiją artylerię
 

kasia2389

Arcyksiążę
Do obrony należy dawać najlepsze jednostki otrzymywane z zadań i to tyle, obrona to nie jest rzecz którą warto sobie zaprzątać głowę.
Należy budować perły ofensywne i Alkatraz.
Jeśli się nie ma jeszcze to w ewencie wylosować legowisko/a łotrów.
A potem w pvp automat :)

Bardzio cenne wskazówki.
kilka uwag do walki na mapie:
1. jeśli można to w pierwszej rundzie przesunąć jednostki na pola bez obstrzału (czasem się nie da ze względu na artylerię przeciwnika).
2. Niszczyć jednostki wroga w kolejności ich ataku widocznym na dolnym pasku.
3. Najpierw niszczyć te jednostki, które zgina na dwa strzały.
4. nie używać automatu chyba, ze się ma miażdżącą przewagę.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser15092

Guest
Jeśli już o walce, zadam takie pytanie, wie ktoś jak obliczyć, ile otrzyma się obrażeń na podstawie ataku i obrony jednostek?
 

DeletedUser

Guest
Był kiedyś na to wzór w dziale FAX, ale został usunięty.
Może później zrobię statystykę obrażeń w dziale poradniki graczy już mam dużo informacji na temat obrażeń.
 

DeletedUser19494

Guest
Możesz rozwalić wszystko czołgami stealth i 7 łotrami
 
Do góry