Towary na odkrytych prowincjach

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser18590
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser18590

Guest
Czy towary odkrywane podczas eksploracji danego regionu prowincji są losowe czy każdy gracz ma tak samo. Chodzi mi o produkcję np. czterogodzinną (nie +1 tylko +5).
 

Borisel

Hrabia
Chodzi Ci o bonusowe towary gdzie produkujesz na pełnych parach? Tak , jest to losowo przydzielane - np w epoce brązu na jednym świecie mam marmur i barwnik a w drugim barwnik i wino . Jednak jest duża możliwość że niektóre bonusy mogą się powtarzać jeśli się gra na różnych światach . Od epoki modernizmu dochodzi dodatkowy bonus gdzie zamiast produkcji 2 towarów masz 3 - więc odczujesz "większą różnorodność" bonusów ;)
 

DeletedUser18590

Guest
Czyli jeśli gram od początku na East-Nagach to każdy inny gracz grający też na tym świecie będzie miał te same bonusy w towarach tak? Ale zaglądając na targ, handlując z innymi kontaktuję się z graczami grającymi na innych światach? Krótko mówiąc jeśli jestem w stanie np. wyprodukować w 8 godzin 10 jedwabiu i tylko 2 szt. mosiądzu w tym samym czasie to gracz z którym handluje może mieć sytuację totalnie na odwrót czy tak? :)
 

Atli

Hrabia
Czyli jeśli gram od początku na East-Nagach to każdy inny gracz grający też na tym świecie będzie miał te same bonusy w towarach tak? Ale zaglądając na targ, handlując z innymi kontaktuję się z graczami grającymi na innych światach? Krótko mówiąc jeśli jestem w stanie np. wyprodukować w 8 godzin 10 jedwabiu i tylko 2 szt. mosiądzu w tym samym czasie to gracz z którym handluje może mieć sytuację totalnie na odwrót czy tak? :)

Pierwsze pytanie - nie. Ostatnie pytanie - tak
 

DeletedUser18590

Guest
Dzięki za odpowiedź. Czyli więcej handlu a mniej stawiania budynków produkujących po jednym towarze tylko na 3 godziny wydaję się bardziej opłacalne przecież ;) Teraz w ten sposób produkcję towarów będę ogarniał i zobaczymy jaka różnica będzie w grywalności :)
 

DeletedUser19136

Guest
Ogólna zasada produkuj tylko takie towary do których masz zasoby na mapie, a resztę towarów poprostu wymieniaj na targu
 

DeletedUser18590

Guest
Z reguły tak intuicyjnie robiłem ale często gęsto stawiam budynek i sobie tam pyka po trochu czasochłonnie ale to nic. Spróbuję w ogóle nie stawiać tych co nie mam na mapie w zasobach. Pytanko tylko zakładam że ten sam gracz nie może handlować jakby sam ze sobą.. ;) Grając na dwóch światach nie będę mógł ze sobą handlować a dlaczego jeśli poleciłem kogoś i ktoś się pnie w górę inny gracz zupełnie to nie mogę go odnaleźć w ogóle ani w sąsiadach ani w znajomych ani w wyszukiwarce żeby zaprosić... bez sensu trochę :(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19136

Guest
Różne światy w żaden sposób na siebie nie odziaływują, pomijam zdobyte diamenty z różnych światów, które są przypisywane do wspólnego jednego konta, to żadna interakcja miedzy światami taka jak np wymiana towarów, czy pr miedzy SAMYM SOBĄ jest niemożliwa. Jedyne co można zrobić to wymiana miedzyświatowa z innym graczem na zasadzie JA ci dam towar albo pr na świecie A, W zamian oczekuje towaru lub pr na swiecie G itp.
Jednym zdaniem, towar który wyprodukujesz na świecie A, możesz wykorzystać tylko i wyłącznie ta swiecie A.
 

DeletedUser18590

Guest
Dzięki za pomoc. A tak przy okazji jaki jest sens grania na dwóch światach? Żeby się ścigać z samym sobą czy jak? :D :D :D
 

MacKayla*

Wójt
...a dlaczego jeśli poleciłem kogoś i ktoś się pnie w górę inny gracz zupełnie to nie mogę go odnaleźć w ogóle ani w sąsiadach ani w znajomych ani w wyszukiwarce żeby zaprosić... bez sensu trochę :(
Może gra na innym świecie.

A jeśli chodzi o grę na dwóch czy kilku światach - to przyczyny są bardzo różne, każdy gra tak, jak mu pasuje. Jeden ma świat główny i poboczne, inny ma równoległe, niektórzy mają światy do tego, o czym napisała @iza82 , inni dla porównania lub do stosowania różnych strategii, niektórzy zaczynają kolejny świat, bo na tym już mają wiele albo chcą zacząć inaczej, czasem z nudów, a czasem i do wyścigów - jak kto chce (każdy swój powód ma, więc i sens się znajdzie).
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser19136

Guest
Ja gram na kilku światach praktycznie z jednego powodu a są nim Diamenty:), Które wykorzystuje potem tam gd\zie najbardziej s ą potrzebne:)
 

DeletedUser18590

Guest
No ale to z jednego świata możesz wykorzystać diamenty na drugim? Kumulują się???
 

DeletedUser19136

Guest
Jest tylko jeden warunek a jest nim gra na innych światach ALE na tym samym koncie gry.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Diamenty można wykorzystywać na każdym świecie dlatego, że to specjalny walor albo jak wolisz waluta; Diamenty kupić można za prawdziwą kasę, a zatem możesz je wykorzystywać na każdym świecie/serwerze. Takie jest jedno z głównych założeń tej gry. A że do wspólnej puli dochodzą diamenty zdobywane na różnych światach ( np. w zadaniach i wyprawach), to konsekwencja, efekt tego założenia gry. Jeśli zapłacisz za diaxy prawdziwą kasą, to czemu nie miałbyś wykorzystywać diamentów na każdym świecie? Pula diamentów jest jedna. Dla ciebie, bo ty grasz na światach pod tym samym nickiem.Diamenty przypisane są graczowi, a nie do konkretnego świata.
A wracając do tematu.
Towary odkrywane w prowincjach powinny być losowe. W epoce każdy dostaje po 2 surowce a musi obracać pięcioma. Potrzebne są do badań technologii, to do pereł, to znowuż do kupowania prowincji i wreszcie do negocjacji w wyprawach. Mając tylko 2 zdobyte towary musisz podjąć wymianę z innymi graczami chociaż można zauważyć w sąsiedztwach, że niektórych surowców jest nadmiar a niektórych brakuje. I tutaj rodzą się wątpliwości czy rzeczywiście szansa odkrycia każdego towaru z epoki jest jednakowa. No ale po to są, w końcu, gildie i znajomi, żeby uzyskać nowe surowce lub dostęp do pereł.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry