[Perły Architektury] Towar z Rdzenia SI

czy popierasz pomysł ?

  • Tak

    Głosy: 5 83,3%
  • Nie

    Głosy: 1 16,7%

  • W sumie głosujących
    6

ionn

Szlachcic zagrodowy
Wszyscy chyba widzą że przydatność tej perły(Rdzeń Si) jest znikoma ,zwłaszcza dla graczy z najwyższych epok ,nie potrzebują już towarów specjalnych ,a towar z Jowisza czy Wenus w skarbcu gildii tylko zalega ;) więc sorki ,nie będę pchał pr w perłę tylko dlatego że mi się podoba ,Od jakiegoś czasu obserwujemy jednak deficyt towarów z niższych epok , wiadomo, każdy się rozwija i dąży do podboju kolejnych epok. Siłą rzeczy coraz mniej graczy w niskich epokach i jest to problem nasilający się , brak nowych epok na gvg, a na te co są brak towarów . No ale nie pisze tu żeby ponarzekać ,a zaproponować rozwiązanie ;) i nie chce proponować zmiany bonusu tej perły ,a dodanie nowej funkcjonalności ,tak żeby można było zmieniać epokę z której ta perła dawała by towar , Myślę że szybko stała by się hitem w każdym mieście ;)
 

piotresz

Hrabia
Jak będzie ankieta to oczywiście na "tak".
Jest to gra strategiczna i pewne rzeczy należy przewidywać ale sprawa niedostatku towarów np. ze średniowiecza jest w trakcie rozwoju miasta i przechodzenia epok poza zakresem wyobraźni.
Wtedy w idealnej gildii musieliby być gracze z każdej epoki
 
Ostatnia edycja:

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Siłą rzeczy coraz mniej graczy w niskich epokach i jest to problem nasilający się
Gra powoli zjada własny ogon? Jest to problem każdej piramidy.
Swoją drogą, może ktoś wie (pamięta) skąd się wzięły proporcje 2:1 przy wymianie towarów z epok niższa/wyższa i odwrotnie?
Z tego, co pamiętam, to kilkakrotnie pojawiały się takie propozycje. Automatyczne przeszukanie forum podpowiedziało mi tylko jeden temat, choć jestem przekonana, że było ich więcej.
 
A podobno ograniczenie możliwości CF przez limit powtarzalnych miało nie wpłynąć na balans towarów w grze. A tu proszę, deficyty! :D
 

kasia2389

Arcyksiążę
Swoją drogą, może ktoś wie (pamięta) skąd się wzięły proporcje 2:1 przy wymianie towarów z epok niższa/wyższa i odwrotnie?
Z powodu, że cenę dyktuje silniejszy, a dawno temu było tak, ze towar z nizszej epoki był mniej pożadany niż ten z wyższej, a drożej nie można było ustawić ze wzgledu na ograniczenie w handlu, dodatkowo koszt wyprodukowania w monetach i młotkach podwajał sie z każdą epoką.
Taka tradycja.

A co do tego hitu, to jakoś nie wydaję się mi.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Z powodu, że cenę dyktuje silniejszy, a dawno temu było tak, ze towar z nizszej epoki był mniej pożadany niż ten z wyższej, a drożej nie można było ustawić ze wzgledu na ograniczenie w handlu, dodatkowo koszt wyprodukowania w monetach i młotkach podwajał sie z każdą epoką.
Taka tradycja.
Taak, a teraz płacz i zgrzytanie zębów. Nowe funkcje w grze spowodowały większe zapotrzebowanie na towary ze wszystkich epok. Na dodatek
gracze młodsi stażem okazali się bardziej kreatywni niż się tym "silniejszym" wydawało i wyczyścili rynek. To było do przewidzenia. Sama siła nie nie jest ani zła, ani dobra. Jednak bezmyślna lub krótkowzroczna...
 

GEoMax

Baron
Od początku gry uważam, że tylko równomierny rozwój daje wyniki. Może nie widać tego nie od razu ale po czasie na pewno tak. Fakt , nowe pokolenie graczy jest bardziej kreatywne, a przy okazji bardziej roszczeniowe , na bok odchodzi zabawa liczy się tylko wynik .
Proch już wymyślili , koło też krótko mówiąc nuda . Wracając do perły postawiłem bo chciałem i tego nikt nie zmieni , gram bo lubię. Jaki wniosek : bawić się grą dla własnej rozrywki.
Pozdrawiam serdecznie
 
Ale ta perła to poniekąd odpowiedź na głosy graczy. Ostatni tygodnie, jak nie dłużej, sporo było głosów, próśb i sugestii, że brakuje graczom towarów z wcześniejszych epok, że przydałoby się coś, co zmniejsza epokę budynków, albo coś w ty stylu. No to dostaliśmy perłę, która zwiększa ilość towarów produkowanych z wcześniejszych epok, czyli z aż kilkunastu syntezatorów i dwóch portów. Życzenie spełnione? Spełnione. A że nie tak, jak byście chcieli, to co innego. Widocznie życzenia i prośby były nieprecyzyjne, lub sugerowały zbyt duże ułatwienie, a zbyt łatwo być nie może, choć czasem by się chciało, żeby sobie przez grę przepłynąć, a nie przedzierać się.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Szczerze? Bez ironii... Ta perła powinna się pojawić przede wszystkim w miastach z niskich epok. Surka na budowę? Kosztowne poziomy? Cóż, może to właśnie jest ten punkt w grze, przy którym inicjatorzy tradycji uczciwego handlu powinni chwilę pomyśleć nad strategią. ;)
 

aza III

Wójt
Wow, perla dająca towar z wcześniejszych epok, już lecę stawiam. Chcesz towary z dowolnej epoki to postaw budynki towarowe z tej epoki. Poza tym nikt nie kazał gnać przez epoki bez wcześniejszego zgromadzenia towarów.
 

piotresz

Hrabia
@aza III
Drugie zdanie - zgoda
Trzecie - a ile wg ciebie trzeba zebrać towarów w epoce żeby korzystać z nich w następnych latach ? po 10 tys. ? po 100 tys. ?
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
@aza III, @piotresz
Pozwolę sobie przypomnieć sens pomysłu.
brak nowych epok na gvg, a na te co są brak towarów . No ale nie pisze tu żeby ponarzekać ,a zaproponować rozwiązanie ;) i nie chce proponować zmiany bonusu tej perły ,a dodanie nowej funkcjonalności ,tak żeby można było zmieniać epokę z której ta perła dawała by towar
Rdzeń zasila skarbiec towarami z epoki miasta. Pomysł dowolnego wyboru epoki jest moim zdaniem za dużym ułatwieniem. Jednak propozycja produkowania w mieście w budynkach towarowych surek do skarbca jest chyba trochę anachroniczna...
 

astrotaurus

Hrabia
Kiszkowatych Pereł jest w tej grze co niemiara, jedna więcej to małe miki.
Gospodarka towarami jednak urasta do rangi problemu. Setki tysięcy praktycznie zbytecznych towarów kosmicznych w skarbcu i chudnące zasoby z niskich epok to rzecz do przemyślenia.
Niechby tylko obserwatorium - jedyny wyłącznie gildyjny budynek - miało opcję wyboru epoki towarów - już byłoby ok.
 

Marik

Książę
Wybór towaru do skarbca hmm.. Na to bym nie liczył, już prędzej dostaniemy perłę dającą towary do skarbca z poprzedniej epoki, taki gildyjny Tropiciel gwiazd
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
A gdzieś tu był pomysł już o wyborze towarów do skarbca z pereł... Gdzieś dawno i dla wszystkich.

To jest pewnie też kwestia kiedy brak urośnie do rangi mega problemu. Kiedy gra dojdzie do ściany bo nie będzie towarów z niskich, a wszyscy będą w wysokich i perły do skarbca staną się ble.
Dlatego warto wskazywać coś zawczasu, może ktoś tam zauważy że to już jest problem.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Dlatego warto wskazywać coś zawczasu, może ktoś tam zauważy że to już jest problem.

Był taki pomysł. Zgłaszany kilkakrotnie przez różnych graczy. Niebezpieczeństwo skutków ubocznych kreatywności "młodego pokolenia" graczy widać było już 5 lat temu :p
Nie zmieniłam zdania odnośnie sensu takiego bonusu, ale zastanawiam się na ile zmieniłby warunki gry. Kto i na jakim etapie gry stawiałby jakąkolwiek perłę skarbcową, poza Arką oczywiście? Może faktycznie "młodzież" powinna mieć szansę na zbudowanie potencjału wojskowego, zanim zacznie się "dorzucać" do wspólnego garnuszka?
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Był taki pomysł. Zgłaszany kilkakrotnie przez różnych graczy. Niebezpieczeństwo skutków ubocznych kreatywności "młodego pokolenia" graczy widać było już 5 lat temu :p
Nie zmieniłam zdania odnośnie sensu takiego bonusu, ale zastanawiam się na ile zmieniłby warunki gry. Kto i na jakim etapie gry stawiałby jakąkolwiek perłę skarbcową, poza Arką oczywiście? Może faktycznie "młodzież" powinna mieć szansę na zbudowanie potencjału wojskowego, zanim zacznie się "dorzucać" do wspólnego garnuszka?

Wiem, wiem że był pomysł.
W sumie w tym temacie mówimy o wybieraniu towarów do skarbca, a w temacie obok jest pomysł o zmianie zapłaty we wszystkich epokach z medali na losowe towary (bo za medale to za tanio)
Pozycja widzenia zależy od pozycji siedzenia.

Jak na razie gildie wciąż sobie radzą... Więc może nie jest to taki problem jakby mogło się wydawać (oczywiście proszę pamiętać o pozycji siedzenia) dla gry żeby wprowadzać takie zmiany.

Ja widzę że nawet Atomium wróciło do łask, może więc przez to że perły do skarbca są popularne to ktoś w ten sposób rozwiązuje problem skarbca. Nie musicie pisać że to krótkowzroczność, ja tylko insynuuje.

W tej grze są takie pewne kamienie milowe, dodanie gvg, dodanie pereł powyżej 10, dodanie alkatraz plus kryjówki łotrów, dodanie arki (największy kamień) teraz dodanie GPC... I co ciekawe to ostatnie dodawano bo gvg się nie podoba, bo rywalizacji się chce i uwaga, bo towary w skarbcu się odkładają...
Już nawet nie wchodzę w dyskusję że autor dodając te zmiany miał co innego na myśli, a gracze zweryfikowali to w praktyce zupełnie inaczej.
 
Do góry