to już nie jest strategia

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5256
  • Data rozpoczęcia

czy gra jest dalej strategią?

  • nie

    Głosy: 44 72,1%
  • tak

    Głosy: 17 27,9%

  • W sumie głosujących
    61
Status
Zamknięty.

DeletedUser212

Guest
Z tymi wyprawami to trochę przesadziłem cięzko porównywać epokę średniowiecza do epoki wirtualnej. :) Ale mimo wszystko o wiele łatwiej jest punktować we wcześniejszych epokach niż w powyżej epoki postepowej, ze względu na dostepność surowców. :)
 

DeletedUser7795

Guest
@jamarkus w epoce postępowej do przejścia całych wypraw wojskiem powinno Ci wystarczyć 170% do ataku i obrony dla armii atakującej.
 

Azzie

Baron
Co do informacji o top3 za 1,9, zajętych miejscach w perle, czy też nie zamykaniu pereł, to najprościej je po prostu zignorować. Szczagólnie, jeżeli trafi się upierdliwy sąsiad.
 

DeletedUser20282

Guest
Trudno się nie zgodzić z powyższymi wypowiedziami. Z założenia była to gra strategiczna, ale też militarna. W GvG wciąż pozostaje element strategiczny. Z drugiej strony pokażcie mi inną grę, która pozwala grać zarówno w przeglądarce jak i na telefonie. Grę, która nie ma end game'u. Grę z ładną oprawą graficzną, która w trybie walki ręcznej oferuję taką różnorodność zagrań. Ja takiej nie znalazłem, dlatego rok temu będąc już świadomym na czym polega ta gra, zdecydowałem się w nią zagrać. Wspólne GvG z gildią i wyścigi WG z innymi gildiami to coś co mi wystarcza w tej grze, a ranking ? Ten solo jest bez znaczenia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser21929

Guest
Trudno się nie zgodzić z powyższymi wypowiedziami. Z założenia była to gra strategiczna, ale też militarna. W GvG wciąż pozostaje element strategiczny. Z drugiej strony pokażcie mi inną grę, która pozwala grać zarówno w przeglądarce jak i na telefonie. Grę, która nie ma end game'u. Grę z ładną oprawą graficzną, która w trybie walki ręcznej oferuję taką różnorodność zagrań. Ja takiej nie znalazłem, dlatego rok temu będąc już świadomym na czym polega ta gra, zdecydowałem się w nią zagrać. Wspólne GvG z gildią i wyścigi WG z innymi gildiami to coś co mi wystarcza w tej grze, a ranking ? Ten solo jest bez znaczenia.
Tak gra dawno nie jest ani strategia ,i ciezko ja podciagnac pod cos.Rozwoj przez handel miedzy swiatami z multi kont ? To jakas parodia i zabijanie gry.Pozniej placz ze znajomi to duchy i nie motywuja itp....
 

DeletedUser21953

Guest
Mogę się zgodzić co do tego, że gra nie jest już tylko strategią - że można grać w inny sposób, jako zwykły "klikacz", jednak to od Gracza zależy w jaki sposób będzie grał. To, że zostały wprowadzone pewne zmiany w grze, nie znaczy, że trzeba je wykorzystywać do zwiększenia zysków (wewnątrz gry) - jak ktoś grał w tę grę, z tego względu, że lubił strategiczne podejście w niej, to nic nie stoi na przeszkodzie by grał w ten sposób dalej. Jeśli się na to zdecyduje, to owszem, będzie odstawał od najlepszych, ale jeśli dla Gracza ważniejsze jest być top1, niż bawić się dalej w grę strategiczną, to nie powinien narzekać, w końcu to był/jest jego wybór :)
Troche pozno jak na odpowiedz, ale takie nazywanie graczy "klikacz" jest obrazliwe. Jak zaczynalem grac (prawie od poczatku ) to gra byla bez gildi, czysta przyjemna rywalizacja. Co jest teraz - WIELCY MISTRZOWIE z suma punktow prawie 500000, ktore zdobyli dzieki armii czlonkow. Sami to pewnie ciagneli by sie gdzies na koncu. Nie mam nic przeciwko gildi, ale powinien byc rankng indywidualny , gdzie bylyby liczone punkty tylko zdobyte przez gracza i ranking gildi. FoE wyczul pismo nosem , ze na gildiach mozna zarobic i tak robi. Pare razy zapytalem sie dlaczego tak jest , ale chyba nie jest to miejsce na cytowanie odpowiedzi. Nie kazdy gracz chce brac udzial w wyscigu szczurow (czytaj gildie), ale aby pograc. Generalnie wiekszosc zmian, premii , itp, itd sa robione pod gildie. Nie chce nawet myslec , ze ZESPOL jakos wspolpracuje z niektorymi gildimi. Jestem otwarty na dyskusje.
 

DeletedUser19790

Guest
Ludzie o czym Wy piszecie? Ta gra nigdy nie miała za wiele wspolnego z prawdziwą strategią! Miałem okazje pograć trochę na poczatku istnienia tej gry i naprawdę to była i jest do tej pory, prosta klikanka, gdzie wystarczy nauczyć się kliku powtarzalnych wzorów i do przodu. Poleciłbym kilka tytułów ale one niestety nie spełniają wymogów cukierkowo kolorowego świata i niestety wymagają czegoś znacznie więcej od ciągłej "stretegii" przestawiania miasta. FoE to fajny klikacz z odrobiną, ale naprawdę jedynie odrobiną prawdziwej strategii. Miło sie tu gra, ale jedyna strategia to taka zeby nie zapomnieć o zbiorach, dobrze inwestować PR-y budować właściwe perły i to wszystko. Cała reszta sprowadza sie albo do wałków z milionem multi albo do towarzystw wzajemnej adoracji, zwanej tu gildiami
 

DeletedUser222

Guest
WIELCY MISTRZOWIE z suma punktow prawie 500000
Hehe :)

Nie mam nic przeciwko gildi, ale powinien byc rankng indywidualny , gdzie bylyby liczone punkty tylko zdobyte przez gracza i ranking gildi.
Może coś takiego?
E3OSHlq.png
 

DeletedUser3372

Guest
juz od dawnych lat nie jest juz jest strategia i juz nie bedzie widocznie zalozenia tych co robia ta gre zmienilo sie

mysle zeby to zmienilo sie zeby nie bylo zozbicia na kraje
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser20713

Guest
Oczywiście, że nadal jest to strategia, a to że nie jest zbyt wymagająca to już inna sprawa, jednakże Forge zdecydowanie nie jest od tego by być wymagającą strategią, a bardziej grą casualową
 

DeletedUser21953

Guest
Hehe :)


Może coś takiego?
E3OSHlq.png
Tak na marginesie, jak gracz ze Wpolczesnosci moze miec perly z Wirtualnej Przyszlosci czy tez Oceanicznej przyszlosci, prawda ze ciekawe - niedlugo perly beda z Marsa jak mniewam. Aby zabrac glos w tej sprawie czy tez innych watkach trzeba byc fair. Moze jakies transfery miedzy swiatami byly. Takie dzialania niszcza wlasnie gre. Jakby sie przyjrzec innym , ktorzy udzielaja sie na forum i daja "dobre" rady to jest nie inaczej. Pozdrawiam was serdecznie a szczegolnie bakerinho. PS - aby to sprawdzic stworzylem swiat na tym serverze, oczywiscie grac tam nie bede.
 

DeletedUser21929

Guest
Oczywiście, że nadal jest to strategia, a to że nie jest zbyt wymagająca to już inna sprawa, jednakże Forge zdecydowanie nie jest od tego by być wymagającą strategią, a bardziej grą casualową
Fakt ,trzeba obmyslec jak dac rade obsluzyc farmy pr na wielu swiatach, i wymienic je na glowne konto.
 

DeletedUser20713

Guest
No tak, bo to jedyny element strategiczny tej gry, a nie czekaj, to nie jest żaden element strategiczny, a ponadto jeżeli ktoś wkłada pracę w swoją farmę, robi eventy i zadania, rozwija ją w miarę możliwości i spędza nad nią trochę czasu, a nie gra na leniwca to zapracował na wszystkie pr, które z niej ma i są one w pełni zasłużone i nie ma o co się spinać, i ewentualnie możesz też samemu coś zrobić jeżeli nie możesz zdzierżyć tego, że ktoś sobie wypracował więcej pr od ciebie.

He,he - No pieknie, ale w tym rankingu sa liczone punkty zobyte dzieki gildi. Wystarczy zobaczyc co WIELKI garcz ma w miescie.
a jakie są punkty zdobyte dzięki gildi? :?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser21953

Guest
a jakie są punkty zdobyte dzięki gildi? :?
No to chyba Szanowny kolega powinien znac zasady punktacji, chociazby na ten przyklad z perel. Nie mnie to wyjasniac. Jedno mnie cieszy , ze na forum ten temat zostal poruszony. Jak widze dla niektorych bardzo niewygodny,no coz.
 

DeletedUser20713

Guest
Cóż, normalnym jest, że mogę czegoś nie wiedzieć/nie pamiętać lub nie zwrócić na coś uwagi, a już w szczególności jeżeli chodzi o takie drobiazgi. Według wiki jedyne punkty jakie dostajemy dzięki gildii (w rankingu graczy) to te z wpłacanych do gildii towarów, i choć da się zauważyć możliwość farmienia punktów w ten sposób to jednak nie wydaje mi się, żeby miało to jakiś szczególnie zły wpływ na ranking, tym bardziej, że każdy jest to w stanie robić.
 

DeletedUser222

Guest
Tak na marginesie, jak gracz ze Wpolczesnosci moze miec perly z Wirtualnej Przyszlosci czy tez Oceanicznej przyszlosci
Normalnie, za surkę kupioną za PRki. A Ty jak stawiasz swoje perełki?

niedlugo perly beda z Marsa jak mniewam.
Nie będzie, obie są słabe.

Aby zabrac glos w tej sprawie czy tez innych watkach trzeba byc fair. Moze jakies transfery miedzy swiatami byly.
Nie było, ale nie widzę nic złego w takich wymianach. Jeśli komuś chce się ogarniać więcej niż jeden serwer, to jaki problem?

Pozdrawiam was serdecznie a szczegolnie bakerinho.
Pozdrawiam również :)

No to chyba Szanowny kolega powinien znac zasady punktacji, chociazby na ten przyklad z perel. Nie mnie to wyjasniac.
A wyjaśnisz może, jaka jest różnica we wrzutkach 1,9 w gildii, a z osobami z czatu globalnego? Poza tym, że w gildii jest to wygodniejsze?
 

DeletedUser21953

Guest
Cóż, normalnym jest, że mogę czegoś nie wiedzieć/nie pamiętać lub nie zwrócić na coś uwagi, a już w szczególności jeżeli chodzi o takie drobiazgi. Według wiki jedyne punkty jakie dostajemy dzięki gildii (w rankingu graczy) to te z wpłacanych do gildii towarów, i choć da się zauważyć możliwość farmienia punktów w ten sposób to jednak nie wydaje mi się, żeby miało to jakiś szczególnie zły wpływ na ranking, tym bardziej, że każdy jest to w stanie robić.
To chyba zacytuje jezeli kolega chce odpowiedz z ZESPOLU co do punktacji - chociazby za perly, no ale chyba szanowny kolega to wie, jak perly wplywaja na punktacje.
 
Znaczy co ma rozwijanie pereł gildyjnych i otrzymywanie z tego profitów, choćby z przybywających punktów rankingowych, do strategii? Właściwie to ma, bo im wcześniej zadbasz o to by posiadać dane perły, to tym więcej zyskasz na rankingu, co w tym złego że bez wysiłku? Chociaż w sumie z wysiłkiem, wszak rozbudowanie Arki i innych pereł na sensowne poziomy, bez mocnej gildli, to jest dopiero strategia, a nawet powiedziałbym że survival horror w klimacie RTS :) Wiem coś o tym.
Rozumiem że to własnie Ci przeszkadza, że punkty wpadają na zasadzie, parafrazując "Czy się stoi, czy się leży punkcik do rankingu się należy"? Zupełnie nic nie robiąc tych punktów by nie było, szanowny waldi46.
 

DeletedUser21953

Guest
Cóż, normalnym jest, że mogę czegoś nie wiedzieć/nie pamiętać lub nie zwrócić na coś uwagi, a już w szczególności jeżeli chodzi o takie drobiazgi. Według wiki jedyne punkty jakie dostajemy dzięki gildii (w rankingu graczy) to te z wpłacanych do gildii towarów, i choć da się zauważyć możliwość farmienia punktów w ten sposób to jednak nie wydaje mi się, żeby miało to jakiś szczególnie zły wpływ na ranking, tym bardziej, że każdy jest to w stanie robić.
To tak dla przypomnienia - maly ulamek
https://pl.wiki.forgeofempires.com/index.php?title=Ranking_Graczy#Per.C5.82y_Architektury

Znaczy co ma rozwijanie pereł gildyjnych i otrzymywanie z tego profitów, choćby z przybywających punktów rankingowych, do strategii? Właściwie to ma, bo im wcześniej zadbasz o to by posiadać dane perły, to tym więcej zyskasz na rankingu, co w tym złego że bez wysiłku? Chociaż w sumie z wysiłkiem, wszak rozbudowanie Arki i innych pereł na sensowne poziomy, bez mocnej gildli, to jest dopiero strategia, a nawet powiedziałbym że survival horror w klimacie RTS :) Wiem coś o tym.
Rozumiem że to własnie Ci przeszkadza, że punkty wpadają na zasadzie, parafrazując "Czy się stoi, czy się leży punkcik do rankingu się należy"? Zupełnie nic nie robiąc tych punktów by nie było, szanowny waldi46.
Nie mam nic przeciwko , sznowny jadowity, niech kazdy sobie zbiera punkciki jak chce. Najwazniejsze jest aby ranking rozgraniczyc, gdyz aktualny ranking sumuje punkty indywidualne zdobyte dzieki gildi, ktore normalna draga sa nie do zdobycia - czy to jest zdrowa rywalizacja? Dalej, jezeli gracz bakerinho uwaza , ze wymiana miedzy swiatami, tak krytykowana na forum, jest rzecza normalna, to o czy my tu mowimy. FoE zyskalby wiecej dajac motywacje dla pojedynczych graczy niz preferowac "wyscig szczurow" - jezeli szanowny "jadowity" wie o czym mowie. Cieszy mnie to , ze dyskusja trwa, chociaz z gory wiadomo ze do niczego nie doprowadzi. Takie pytanie do "sznownego jadowity" - czy jest mozliwe pare godzin po odpaleniu nowej ery dojsc z dwoma perlami do poziomu 12 a po trzech dniach do poziomu 71 ??? - co w tym zlego - bez wysilku??? - prawda. Jak zebrac 639 planow w trzy dni, no mozna kupic za prawie 130000 diamentow i te PR jeszcze. Hmm, ciekawe - co w tym zlego? Zespol FoE uwaza , ze to normalne - pytanie do innych - czy Wy tez tak sadzicie? I czy to jest zdrowa rywalizacja?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser222

Guest
czy jest mozliwe pare godzin po odpaleniu nowej ery dojsc z dwoma perlami do poziomu 12 a po trzech dniach do poziomu 71 ???
Oczywiście.

bez wysilku???
Z wysiłkiem.

Jak zebrac 639 planow w trzy dni
A jak się zbiera plany? Trzeba wrzucać innym graczom PR w tą perłę, której planów potrzebujesz. Fakt, trochę czasochłonne.

no mozna kupic za prawie 130000 diamentow
No można, ale można też zrobić inaczej.
 

DeletedUser20269

Guest
Coż mnie też te arki i premie +300%atak/obrona wkurzają.
To samo epoki dzielone na części , ale mara już dorósł i był od razu w całości na szczęście.:haha:
 
Status
Zamknięty.
Do góry