to już nie jest strategia

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5256
  • Data rozpoczęcia

czy gra jest dalej strategią?

  • nie

    Głosy: 44 72,1%
  • tak

    Głosy: 17 27,9%

  • W sumie głosujących
    61
Status
Zamknięty.

DeletedUser5256

Guest
Od pewnego czasu gra zaczęła mnie męczyć. Na początku grało się przyjemnie dla tych co lubią tego typu gry. Planowanie miasta, przebudowa, to napędzało chęć do logowania się. Ostatnio gra coraz bardziej zmienia się i nie ma już nic wspólnego ze strategia a stała się tandetną MMO. Wyprawi gildyjne to nic innego jak instancje, które stały się obowiązkiem a nie przyjemnością. Wyścig o tylko zaliczenie tygodniowych instancji z marnymi nagrodami. Wojny gildii to porażka. Gdzie tu strategia jak wszystko ograniczyło sie do budowy arki i innych pereł. Nie ma żadnego celu w grze, zostały tylko obowiązki, motywowanie, tawerna, misje gildyjne, zero balansu między ekonomią a walką. Ci co nastukali punktów na podbijaniu 1 sektora sa juz nie do doścignięcia. Wywaliłem wszystkie budynki produkcyjne bo nie ma sensu ich posiadać. Młotki, medale zalegają i tak bez sensu a nielicza się do niczego. Nawet gdybym produkował towary to nie ma na co je wydać.
Tak jak widać pod awatarem gram od 2013 i ostatnio trzyma mnie przy grze zainwestowany czas i ludzie w gildii, bo gra stała się tandetą nie związaną ze strategią, bez jakiegokolwiek celu w grze. Co to za cel osiągnąć 100 lvl, 200lvl, 300lvl arki. Ostatni rok to coraz większa tandeta zwłaszcza z podziałem arktycznej przyszłości na etapy, bo kolejne etapy nie były wyzwaniem. Nie trzeba było nic planować, duzo przebudowywać, kombinować.
W zapowiedziach nie widzę aby miało cokolwiek zmienić się aby gra znów stała się strategią a raczej dowalą kolejne elementy z MMO, to że nie ma smoków nie zmienia nic w mechanice, zostaje tylko dzienne zaliczanie zalogowań.
 

DeletedUser14598

Guest
Gra przestała być strategią od momentu zmiany naliczania pkt do rankingu która nastąpiła rok temu oraz odgórnego pozwolenia na wymiany pkt miedzy światami . Gra jest maszyną do robienia pieniędzy przez jej twórców . Żeby karawana mogła jechać dalej i nowi gracze zyskali jeszcze jakiś sens grania , poszkodowani zostali Ci wszyscy którzy grali w grę strategiczną . Arka to już gwóźdź do trumny .
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Mogę się zgodzić co do tego, że gra nie jest już tylko strategią - że można grać w inny sposób, jako zwykły "klikacz", jednak to od Gracza zależy w jaki sposób będzie grał. To, że zostały wprowadzone pewne zmiany w grze, nie znaczy, że trzeba je wykorzystywać do zwiększenia zysków (wewnątrz gry) - jak ktoś grał w tę grę, z tego względu, że lubił strategiczne podejście w niej, to nic nie stoi na przeszkodzie by grał w ten sposób dalej. Jeśli się na to zdecyduje, to owszem, będzie odstawał od najlepszych, ale jeśli dla Gracza ważniejsze jest być top1, niż bawić się dalej w grę strategiczną, to nie powinien narzekać, w końcu to był/jest jego wybór :)
 

DeletedUser14806

Guest
Z cieżkim sercem ale musze ci przyznać racje żyleta.
 

DeletedUser17485

Guest
@Zyleta1991, to szczera wypowiedź na temat gry. Super, że jednak support jednak potrafi być bezstronnym sędzią między InnoGames, a graczami FoE. Ale co do gracza, tego zwykłego, który loguje się by tylko grać - to każdy z nich chce być top 1. Po to mamy strategię, po to rywalizujemy w konfliktach i ekonomii by właśnie osiągnąć zaszczytne miejsce i być najlepszym z najlepszych. FoE to jedna z lepszych strategii IG (ponieważ ma ogrom możliwości) i może być w czołówkach listy jako kolejna sztandarowa produkcja IG. Ale czy twórcy będą chcieli analizować grę pod kątem przyszłości na kilka lat do przodu, czy jednak pójdą w stronę suchych statystyk gier najczęściej instalowanych na aplikacje w roku bieżącym i wezmą udział w owczym pędzie za odbiorcą, który de facto może okazać się nieaktywnym graczem - to okaże się po kolejnych kilku aktualizacjach. Podobno nadzieja umiera ostatnia.
 

Fatherland

Książę
Dno już dawno gra osiągnęła... Ranking nie istnieje w tej grze, jest tylko wymiana push między światami. Gram od.początku istnienia gry jednym kontem jednym światem przeżyłem tutaj wszystko. Z gry zrobiono syf. A twierdzenie ze nie trzeba używać dostępnych narzędzi aby dobrze się bawić bo nie liczy się ranking jest jakaś kolejna kpina dla mnie.. Dno. Tak zapamiętam firme.inno games. Szkoda bo plemiona były dobre...

Inaczej. Słuchajcie możecie iść do pracy zarobkowej Ale.długo wtedy będziecie status społeczny ustsnswiax i raczej wysoki nie będzie. Jest możliwe żeby kraść i jak by co za to nie.karamy. no i będziecie prezydentami... Już dawno taka ankieta powinna powstać.

Brak logiki - lubił grę stategiczns, ważne jest strategia, jak nie interesuje go ranking to może wybrać strategie i będzie odstawal wtedy od top... Czy to jest balans? Zasady ? Rot Ty się przyjacielu zastanów co Ty polubiles powyżej :) przemysl... Gdzie tu logika? Zasady? Ranking ? Nabijanie nielegalne punktów tylko to jedyne prowadzi.do top. Wynaturzenia stworzone przez niemyslacyxh ludzi inno games w foe. I ta cała.armia baranów wsparcia. Żal gry bo była dobra dawno temu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
nie wiem mi się podoba , kiedyś zaczałem ale szybko skończyłem teraz zamierzam przejśc ją do końca, bo chyba kiedyś się kończą epoki...
zacząłem na H jestem w średnioweczu i po kolei idę dalej, ale jak ktos juz to przeszedł i zaczyna od nowa to nie dziwię sie ze mu się nudzi
 

DeletedUser17136

Guest
Jak powstaje nowy świat szanse powinny być równe dla wszystkich - a "dzięki" wymianom międzyświatowym nigdy takie nie bedą. Dlatego nie masz szansy na top na nowym świecie bez top (lub minimum solidnego) konta na pozostałych światach.
Sam korzystam z wymian aby trochę ułatwić grę (na H mam tylko eventowe), ale gdyby ograniczyć wymiany tylko do jednego świata - IMHO byłoby lepiej.
 

Fatherland

Książę
nie wiem mi się podoba , kiedyś zaczałem ale szybko skończyłem teraz zamierzam przejśc ją do końca, bo chyba kiedyś się kończą epoki...
zacząłem na H jestem w średnioweczu i po kolei idę dalej, ale jak ktos juz to przeszedł i zaczyna od nowa to nie dziwię sie ze mu się nudzi

Od nowa ? W jakim sensie ? Jak można przejść tą grę ?
 

DeletedUser14806

Guest
Father ale to chodzi o to że teraz pełno bezmyślnych klikaczy którzy prą na ranking bez jakiegoś celu i to psuje też gre , gracze tacy nie są mile widziani w gildiach i w ogóle nikogo nie interesuje ich zajawka ale mimo to oni są i istnieją w pewnym sensie ich gra odbija sie na innych co jest tylko jednym z wielu czynników psujących tą gre , ktoś powie że to wina gry że na to pozwala ( osobiście sam tak uważam ) a ktoś inny powie że to wina graczy że zle interpretują zasady , ale że jest bałagan to nie ulega wątpliwości i to moim zdaniem jest wina IG które tak kreuje swoją politykę że jakaś część graczy wykorzystuje zamieszanie i w sposób jawny olewają ta strategie i bezmyślnie klikają codziennie w imie głupiego rankingu który tak naprawdę dawno przestał mieć swoją realną wartość.
Strategia to tu obecnie jest jedyna w tej grze...jak skutecznie wymieniac pr miedzy światami żeby zamaskować przekręty z lewych kont oraz przesadne pushowanie z nie rozwijającego sie konta. Oto strategia obowiązująca obecnie na foe.
 

Fatherland

Książę
I tak to.właśnie należy ująć. Nie ma opcji takiej ze ranking jest spoko i bilans też
I że jak.ktoś chce wybrać strategie to nie będzie się interesował rankingiem. Gra ma.wypaczone zasady korzystania oraz nie ma balansu tak hucznie wydawanego... Wciąż w rankingu są problemy z dawnych błędów nie zostało to zbilansowane a doszły jeszcze wymiany... Gra absolutnie nie jest strategiczna a jeśli posiada ranking to.powinien od odzwierciedlać.osiągnięcia, a.nie jakieś nakładki ze swinkami i bogami towarowymi.
 

DeletedUser17535

Guest
Wciąż dodawane są owe światy. Myślałem: fajnie, mogę zacząć równo z innymi i rywalizować z nimi na równych zasadach. Po pewnym czasie wiedza: możliwość wymiany pr pomiędzy światami. Ktoś, kto ma silnie rozbudowane inne światy może całość pr przeznaczyć na nowy i na tym się kończy równość rywalizacji. A na kombinowanie z zakładaniem kont na każdym świecie zwyczajnie nie mam ochoty. Wniosek: nie warto rozpoczynać gry na nowym świecie.
 

DeletedUser17098

Guest
Też gram na jeszcze jednym, dałem się ponieść wyścigowi szczurów i zacząłem grać na nowym H, wytrzymałem parę dni i skasowałem. Teraz mam jeden główny i taki jeden jeszcze ;P Gdyby Team zdecydował się w końcu i zakończył ową interakcję międzyświatową wcale bym nie żałował. Może nawet gra zaczęła by chodzić przyzwoicie... Tyle że musieli by się naprawdę wysilić czym zachęcić nowych graczy do gry w owych opustoszałych nagle światach, no bo po co komu wtedy "eventówka" na większości ze światów jak nie po pr-y... po diamenty? nie noo :p
 

DeletedUser15075

Guest
Strategia na szybkie podnoszenie poziomow Perel

LeeJKPOP
swiat G
w Perlach (poziomy 12-15)
Galaktyka, Straznik, Wieza Innowacji, Alcatraz Castel, Bazylika, Latarnia
dorzycali PRy gracze, ktorych rank wynosi 1000-1500 penktow
a ich Nicki:
minek5
minek284

pacio110
pacio111
pacio112

paola100
paola101
paola102
paola103
paola104
paola105

poi22
poi222
poi33
poi333

mara176
mara284
mara222
mara2222
mara1122

don176
don284
don1122
don1111
don222

qaz100
qaz1000
qaz11
qaz111


zaq 1111
zaq 11111
zaq111111
zak2222
zak22222

sad22
sad222
sad2222
sad111
sad1111

koza176
koza284
kozaa111
koza222
koza1122

mall111
mall1111
mall1122

all 176
all111
all1111
al22
all222
al2222

marek176
marek284

gracz LeeJKPOP nadal gra i pomimo, ze gracze

persival77
cieslax

wiedza o nieuczciwej grze gracza LeeJKPOP

ciagle podnosza poziom Arki u gracza LeeJKPOP, by zdobywac medale i plany.
 

DeletedUser14806

Guest
Ekstremalny przypadek ale takich są setki jeśli nie tysiące na różnych światach oczywiście w mniejszej skali ale jednak proceder kwitnie.
 

DeletedUser21893

Guest
Trochę stara już dyskusja, ale mimo to chcę dodać, że absolutnie zgadzam się z Fatherland. Właśnie zakończyłem moje drugie kilkutygodniowe podejście do tej gry. Nie mogę zrozumieć, jak twórcy gry mogli dopuścić stawianie dowolnej perły w dowolnej epoce. Ratusz z żelaza, a obok Rzeźników - Canaveral!! Ratusz Średniowiecza, szewcy, klasztor - i na środku bęc: ten syf zwany Arką. Wszyscy doradzają: "Nie awansuj do kolejnej epoki, ale wbijaj perły" - ok, ale to zabija grę. Przecież to ma być radość odkryć: proch, papier, metalurgia... Przystąpiłem do dobrej, aktywnej gildii: w tydzień postawiłem Zeusa, Faros, Akwizgran, Castel, a gdybym chciał (=gdyby nie mój opór wewnętrzny), to mógłbym jeszcze Krakena, Arkę i Wieżę Innowacji!! Surowce za friko dzięki "mnożeniu", sens produkcji upada. I pełna zgoda z Fatherland w tym miejscu, że gadanie "to graj po swojemu, ty decydujesz" jest śmieszne - bo co to za gra z poczuciem niewykorzystanych szans, możliwości, z których w dodatku korzysta 90% twoich znajomych?! To twórcy gry mają takie możliwości usunąć. Czy tak ciężko wprowadzić ban na perły z Przyszłości w żelazie??? Na mnożenie surowców bez limitów i za darmo, między członkami gildii?

Do tego rozwój i wygląd miast: jak wysypiska śmieci. Żadnego znaczenia nie ma estetyka, zgodność stylów architektonicznych, realizm. Nasr..ne wszystkiego: Na kupie razem: tarasy rolne, domki myśliwego, Zamki św. Mikołaja, Kolosy, Arka, Zeus, Dynamic Tower, a wszystko otoczone 100-ma studniami życzeń lub 50-ma świątyniami wiedzy. PATRZEĆ SIĘ NA TO NIE DA!!! Przechodzę od miasta do miasta znajomych i chce mi się rzygać!! Twórcy gry najpierw bardzo się postarali, by poszczególne budynki były piękne i realistyczne, po czym zrobili wszystko, by efekty własnej pracy zniszczyć!
I nawet w perły wbijać już dowolnie ludziom nie można, bo oczywiście wszystko poblokowane na 1.9...
Cóż, gra mogłaby być dużo lepsza przy kilku prostych, choć dużych zmianach.
Ale deweloperzy wybrali pęd na ranking i inne mechanizmy uzleżniające psychicznie od klikań, logowań i kupna diamentów - przy tym wspominanie o estetyce miast czy realizmie rozwoju brzmi jak kompletna naiwność. I dlatego po raz drugi w ciągu pół roku skasowałem swoje miasto i wiem, że trzeciej próby nie będzie. I każdemu życzę siły krytycyzmu potrzebnych do tej decyzji!
 

DeletedUser20713

Guest
Ja tam lubię tę grę, po prostu staram się nie zwracać uwagi na te niedociągnięcia z perłami (i również z nich nie korzystam) ,
choć faktem jest, że nie powinno być dopuszczalne żeby mieć perłę wcześniej niż max 1/2 epoki przed, ale również naprawienie tego teraz (w całej grze) najprawdopodobniej graniczyłoby z cudem, i byłoby wysoce nie opłacalne dla twórców, chociażby z tego faktu, że ta znaczna większość, która z tego korzysta by zaczęła straszliwie marudzić( i itp.).
Jeżeli chodzi o estetykę zaś, to problemem nie jest gra, a ludzie, niezależnie od tego jakich budynków eventowych byś nie miał, zawsze się je da ustawić tak, żeby wyglądały w miarę ładnie i fajnie, po prostu znaczna większość ludzi buduje swoje miasta na odwal się (często nawet nie patrząc na to ile miejsca marnują) i jest to trochę smutne, ale trzeba to zwyczajnie olać, community niestety w każdej grze jest do bani, zawsze większość jest tych, którzy grają w ten czy inny sposób nie tak, lub nawet takich którzy są toksyczni, nie świadczy to jednak w żaden sposób źle o grze, jedynie o samych graczach.

(Ps. Ban za perłę z przyszłości w żelazie to byłby nie tylko nie wiarygodnie dziwny ale też nie sprawiedliwy ruch ze strony twórców, bądź co bądź nie jest winą gracza, że ma taką możliwość, on z niej tylko skorzystał tak samo jak setki innych, jedynym rozsądnym rozwiązaniem jakie widzę w tej sytuacji byłoby stworzenie nowego świata bez interakcji z innymi światami, w którym perły byłyby przypisane do grupy epok [tzn. wcześniej niż epoki do, których perła byłaby przypisana nie dałoby się jej zbudować], w ten sposób ów problem zostałby jako tako naprawiony tym samym jednak nie psując wszystkiego graczom, którzy grali na dotychczasowych zasadach)
 

Borisel

Hrabia
Rozwiązaniem z perłami to po prostu nowy serwer z nowymi zasadami . By wybudować perłę z epoki jesieni średniowiecza trzeba najpierw odkryć technologię np w przypadku Castel technologia proch strzelniczy jako ukoronowanie epoki , PC z postmodernu technologia loty kosmiczne , Arka z przyszłości arkologie itd . Dodatkowo surowce - jeśli ktoś jest w epoce żelaza nie ma możliwości handlu na towary z wyższych epok - co jest logiczne wbrew pozorom . Przecież normalnie ludzie nie handlują towarami , których nie znają - dopiero jak odkryją technologię , badania czy będą wiedzieli do czego użyć to będzie miało jakiś pożytek .

Co do tego że miasta są "wyjęte z krowiego gardła - każdy może układać miasto jak chce i to jest piekne w grze . Żadnych wytycznych czy konsekwencji - budować budynki z brązu a obok arkologie ;D
 

DeletedUser20713

Guest
uważam, że brak jakiegokolwiek handlu surowcami z wyższej epoki niż jesteś byłby dość problematyczny, bo co mam zrobić jeżeli mam osobę w gildii, która jest ode mnie wyżej w epoce, a nie wpłaci towarów na odblokowanie wypraw? jasne, mogę wyrzucić taką osobę, ale wtedy przez cały ten tydzień będę gorszy mając mniejsze zyski z samych wypraw i również możliwe, że przez to nie będę mógł wykonać jakichś zadań (z eventu lub codziennych) i byłoby to wtedy trochę niesprawiedliwe, lepiej byłoby porostu zniechęcić jakoś ludzi do handlu za pr, bo i tak za pomocą normalnego handlu raczej nie dostaniesz surowców z więcej niż 2 epok wyżej, chyba, że trafisz na kogoś szalonego lub desperata :haha: (pomijam tutaj jednak, możliwość, że ktoś mógłby dać "za darmo" jako pomoc, jednakże jeżeli nie będzie można stawiać pereł z przyszłości to takie zachowanie będzie miało sens i tak tylko przy towarach z epoki, w której jesteś, a więc ów zakaz nie miałby właściwie na to większego wpływu, a jedynie na sytuacje jak ta z wyprawami)
 

DeletedUser212

Guest
A jaka to strategia gdzie gracz z epoki średniowiecza ma budynek z epoki przyszłości ? gdzie tu sens ? Jaka to strategia gdzie na Polski serwerze A mam 47%/ 24 % w jednostkach atakujących plus kilka pereł na surowce i wyprawy gildijne wciagam nosem w 3 dni na 4 lvl bez wiekszych strat w woju( robie na automacie) a i praktycznie diamentów nie wydaje w trakcie robienia wypraw a jestem amatorem w tej grze w porównaniu do innych graczy a na Międzynarodowym serwerze w świecie A mam 200%/ 87% w jednostkach atakujących i już na początku 3 lvl wypraw z automatu cięzko korzystać :) surowców na negocjacje ciągle brak, więc i te wyprawy mało opłacalne :)
Gdzie tu logika gdzie tu sens ??
 

DeletedUser7795

Guest
@jamarkus a w jakich epokach masz miasta? Im wyższa epoka tym większy bonus mają jednostki przeciwnika w wyprawach.
 
Status
Zamknięty.
Do góry