The Settlers - zwykła gra

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser11758
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser11758

Guest
The Settlers co myślicie o tej grze. Ta gra jest bardzo ciekawa i posiada ciekawą bajkową grafikę. Grałem tylko dwie części 3 i 4. 3 część prezentuje poziom i warto zagrać dla kampanii. Przed kampanią warto obejrzeć film który wyjaśnia o co chodzi w kampanii i jest bardzo ciekawy. 3 części gramy Azjatami , Rzymianami , Egipcjanami. Dodatku Amazonkami. Nie ma wielkich różnic między nacjami. Różnica polega na surowcach który potrzebują bardziej. Azjaci potrzebują więcej drewna. Egipcjanie potrzebują więcej kamienia a Rzymianie używają tyle samo surowców. Ulubiona nacja to Azjaci i Rzymianie. Amazonki nacja przypadła mi średnio do gustu. Filmik przed ich kampanią jest ciekawy. Czwarta część. Bardzo ciekawa i prowadzono poważne różnice między nacjami. Prowadzili dla każdej jednostki specjalne jednostki , czary i budynki. Pojawiły się okręty. Wikingowie - nie potrzebują kopalń węgla bo mają możliwość robienia węgla drzewnego. Majowie - moja ulubiona nacja. Ciekawy wygląd budynków i bardzo silna jednostka specjalna. Ta jednostka paraliżuje wroga.Wystarczy 10 tych żołnierzy by sparaliżować sporą grupę żołnierzy wroga i wtedy zwykłe jednostki dobiją szybko wroga. Dodatku Trojanie. Bardzo silna nacja. 5 piąta część grałem krótko. Ta część i następne nie mają nic wspólnego z tą grą.
 

DeletedUser

Guest
Zgadzam się, że settlersi skończyli się na 4tej części. Ja grałem jeszcze w 2 i 2 dziesięciolecie i chyba te dwie najbardziej lubię:) chociaż 3-ka też super. Zazwyczaj grałem rzymianami, nie przypadły mi jakoś inne nacje albo może za mało nimi grałem. Szkoda, że już nie robią takich settlersów.
 

DeletedUser9456

Guest
Nowi Settlersi zostali zapowiedzeni, mimo tego Ubisoft dalej nic sobie z tego nie robi... Że DRM to syf...

Swoją drogą, ci nowi Settlersi mają więcej nawiązań do Warcrafta, niż do Settlersów, mowa tu akurat o aspektach wojskowych, ekonomicznych itp. To mają być Settlersi w realiach fantasy, o ile VII tacy nie byli huh?

Anyway... Settlersi VI jak dla mnie, dalej najlepsi z względu iż ta część oddaje mocno klimat osadników.
 

DeletedUser

Guest
W Settlersów to grałem od jedynki do czwórki.
Przyznam, że jedynki nie bardzo pamiętam (w tamtym czasie bardziej interesowałem się Alien Legacy), ale już dwójka przypadła mi do gustu (choć dopiero po kilku dniach grania doszedłem o co chodzi z tymi katapultami... Ehem...). W trójce (w czwórce w sumie też)nie mogłem przebaczyć twórcom, że pozbyli się dróg. Drogi zapewniały dostęp do surowców każdemu budynkowi. Tragarze znajdowali się na drogach; pomiędzy jedną flagą a drugą i przenosili materiały od jednej do drugiej flagi(częściej użytkowana droga zmieniała się w żużlówkę i w miarę możliwości dodatkowo była wyposażona w osiołka, który podwajał jej "przepustowość"). W trójce zawsze mnie denerwowało, że tragarze po dostarczeniu ładunku nie wracają na swoje miejsca; często dochodziło do sytuacji, gdzie produkcja stała, bo nie miał kto dajmy na to przenosić drewna od drwala do tartaku, tylko dlatego, że wszyscy poszli daleko w góry, w czasie gdy budowałem tam kopalnie i już tam zostali.
To było naprawdę upierdliwe, zmieniać ich w pionierów, zawracać i zmieniać z powrotem w tragarzy. I tak w kółko Macieju, bo przecież dostarczali tam jadło, a ruda z kopalni szła do przetwórni, które znajdowały się blisko kopalni...
Drugą sprawą był fakt, że okrętem nie można było przenieść artylerii, więc na moich ulubionych mapkach (wyspy) traciłem praktycznie trzon mojej armi.
W czwórce Dodano uzbrojone okręty, nawet swego rodzaju pojazd osadniczy, toteż i Czwórka jest moją ulubioną częścią Sellersów.
Zawsze (prawie) brałem Azjatów, ale w czwórce już grałem tylko trojanami.
 

DeletedUser11758

Guest
Trzecią część cenie za fabułę kampanii. Czwartą część też za fabułę kampanii i za poprawienie inteligencji komputera. Trzeciej części można było na raty podbijać wroga a czwartej części nie da się tego zrobić i trzeciej części nie trzeba tworzyć aż tak wielkiej armii . Można zdobyć kilka wież ale wróg odbije swoje wieże. Czwartej części trzeba mieć sporą armie która zatrzyma atak wroga.Wierzyłem że piątej części pojawią się wszystkie nację i każda dostanie jednostkę specjalną i pojawi się kawaleria.
 

DeletedUser11758

Guest
Teraz gram 4 część osadników. Przechodzę kampanie Trojanami. Pierwszej misji trudno znaleźć miejsce na port bo w morzu są skały. Czy można coś zrobić z tymi kamieniami?.
 

DeletedUser11758

Guest
Ja to lubię Amazonki z "trójeczki". Do dziś zdarzam mi się grać w osadników.

Tylko kampania Amazonek. Kampania zawiera ciekawy filmik i prawdopodobnie pojawiają się następne filmiki. Zwykła misja nie gram nimi. Nie podoba mi się wygląd ich budynków i wygląd jednostek. Dziwnie się gra kobietami. Amazonki stworzono by zainteresować kobiety i dzieci tą grą . Rzymianie ich wygląd budynków i jednostek 3 i 4 Prezentuje poziom. Szczególnie ciekawie wygląda grupa żołnierzy Rzymskich. Egipcjanie budynki i jednostki wygląd średni. Ich świątynia ma ciekawy wygląd. Azjaci ciekawy wygląd budynków ale średnio podoba mi się wygląd jednostek.Czwarta część. Wikingowie wygląd budynków średni a wygląd jednostek ciekawy. Jednostka specjalna średnia. Majowie wygląd budynków i jednostek bardzo ciekawy a jednostka specjalna bardzo silna bo paraliżuje wroga i dzięki temu można nie wielką armią zwykłych jednostek sparaliżować wroga a łucznicy na ziemi lub wieżach dobiją ich a zwykli żołnierzy mogą zdobywać wieże lub pomóc dobić wroga. Trojanie wygląd budynków i jednostek wspaniały i najlepszy w grze.Specjalna jednostka silna a trzeba sporo surowców by ją zbadać. Musi mieć pociski a te produkuje odpowiedni budynek. Czwartej części kopalnia daje kamienie ale wadą jest że potrzeba coraz więcej manny a 3 części potrzeba było tyle samo manny i to powoduje że trudniej jest używać czaru który daje surowce .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12062

Guest
The Settlers 2 gold.... Klasyka gatunku gier komputerowych, chyba jedna z najlepszych. Do tej pory w to gram. Niestety kolejne nieco odbiegły od konwencji i jak dla mnie straciły coś ;)
 

Azulena

Baron
Moja ulubiona część serii to VI - Rise of on Empire.

Z bardzo konkretnego powodu - tylko ta część posiada absolutnie rewelacyjny Edytor własnych map do gry, a dzięki społeczności Graczy jest też do tego skrypt, który znacznie rozbudowuje możliwości tworzenia własnych scenariuszy na tych własnych mapach. ;)

Nadal tym się bawię, ostatnio zmusiłam kolegę do kupienia sobie Settlersów, po to tylko, abym ja mogła mu zrobić taką własną mapkę. ;)
 
Do góry