Test wiedzy o FoE.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser625
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser625

Guest
Sam rzem coś takiego skomponował. Proszę rozwiązujcie i podajcie mi swoje uwagi oraz propozycje, co jeszcze można dodać, bo ilość pytań jest nieograniczona. :D


Test wiedzy o FoEl
 

DeletedUser8110

Guest
Uffff... Zdałam pomimo, że nie zauważyłam licznika czasu i dwa pytania mi umknęły, bo przełączyłam kartę... :D

Fajny pomysł ^^ Dodałabym jakieś pytania o błazna albo o eventy, które już minęły :D
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
W jakiej epoce podboju na kontynencie po raz pierwszy pojawia się bonus do ataku i obrony właściciela prowincji?
Pojawia się już w epoce brązu więc masz błąd :)
Który budynek produkujący zaopatrzenie produkuje go najwięcej?
Zaznaczyłem farma i jest źle to porównaj:
Farma120300730121018203640
Bednarka8020049081012202440

WYNIK: 12 / 15 (80 %)
Z czego jedno pytanie mi przeminęło bo pisałem na forum, a dwa powyższe to błąd czyli wychodziło by 100% :)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser9756

Guest
W epoce brązu :|?

Przypadkiem nie po wprowadzeniu tych wszystkich zmian itp. czyli jak nie grałem od dawna w tej epoce :p?

Właściwie to przy Wiedźmie Hagazussie powinien być wielokrotny wybór.
Chyba, że chodzi o pierwsze spotkanie.

Mogłoby być pytanie jak nazywa się jednostka, której portret widnieje przy wojowniku z maczugą.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
W epoce brązu :|?

Przypadkiem nie po wprowadzeniu tych wszystkich zmian itp. czyli jak nie grałem od dawna w tej epoce :p?

Po wprowadzeniu zmian w prowincjach dodali nawet obronę w brązie. O ile mnie pamięć nie myli było +20% w jakimś sektorze.
Nawet na forum jest temat gdzie ktoś narzeka dlaczego jest obrona zwiększona w takiej prowincji (tylko nie wiem czy chodziło o brąz czy o żelazo lub wczesne średniowiecze w tamtym temacie).
 

Hikari36

Polonista
Polonista
12/15 czyli 80%, nie jest źle :p Liczę na kolejne testy, ale trochę trudniejsze, bo to umila czas ;P
 

DeletedUser625

Guest
Pojawia się już w epoce brązu więc masz błąd

Naprawdę? Cóż w epoce brązu byłem w październiku zeszłego roku widać zmieniło się. :)

Błędy poprawię, podawajcie propozycje, co można dodać.
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Pojawia się dopiero w Jesieni średniowiecza bonus 15%
Hmm, sprawdziłaś czy nie ma wcześniej że mnie poprawiasz? Bo dla pewności ja teraz sprawdziłem na świecie gdzie mam dostęp do prowincji ze wczesnego średniowiecza i tam już występuje +20% w prowincji Pfefferberg w której odblokowuje się wieżę z tejże epoki.
A jest duża szansa że występuje we wcześniejszych epokach, ale sprawdzę to dopiero w dzień bo teraz nie mam możliwości.
Dam wam znać :)
 

DeletedUser9756

Guest
Sprawdzę na Dinegu bo akurat mnie usunęli :)
I ciekawe sąsiedztwo :p
Będzie co rabować 8>
 

DeletedUser9756

Guest
A więc - w epoce brązu bonus się nie pojawia (sprawdzone na Dinegu).
 

DeletedUser625

Guest

Masz błąd w ilości zadań na raz. Otóż nie zawsze jest to 2. Ja w chwili obecnej mam 3, a jak event był miałem nawet 4.

Czy w Epoce Kamienia na jedyne badania musimy wydawać PR ?

Chyba Epoce Brązu, bo w kamienia nie ma ani jednego badania :D

Czy Ratusz zmienia swój wygląd od razu po wkroczeniu do nowej epoki czy po odblokowaniu pierwszego badania ?

A. Po odblokowaniu pierwszego badania
B. Od razu po wkroczeniu do nowej epoki

Tu nie ma tak naprawdę żadnej różnicy w odpowiedziach :D


Ile dostępnych jest aktualnie dróżek ( nie licząc "diamentowych" ) w grze ?

W Epoce Przemysłowej jest ich 7, a nie 6.
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Masz błąd w ilości zadań na raz. Otóż nie zawsze jest to 2. Ja w chwili obecnej mam 3, a jak event był miałem nawet 4.
Tutaj Guana masz rację.
Chyba Epoce Brązu, bo w kamienia nie ma ani jednego badania :D
Jest jedno. Nazwa to "Społeczność plemienna" i jest to badanie które się wykonuje w tutorialu.

Czy Ratusz zmienia swój wygląd od razu po wkroczeniu do nowej epoki czy po odblokowaniu pierwszego badania ?

A. Po odblokowaniu pierwszego badania
B. Od razu po wkroczeniu do nowej epoki
Tu nie ma tak naprawdę żadnej różnicy w odpowiedziach :D
Też prawda.
Wkroczenie do nowej epoki równa się odblokowaniu pierwszego badania.
A dokładniej: aby wejść do nowej epoki trzeba odblokować pierwsze badanie tej epoki.

W Epoce Przemysłowej jest ich 7, a nie 6.
Też racja.
 

DeletedUser625

Guest
PablooS napisał:
Jest jedno. Nazwa to "Społeczność plemienna" i jest to badanie które się wykonuje w tutorialu.

Ale jest ono z góry opracowane, więc się nie liczy i w tutorialu pierwsze badanie jakie wykonujemy to Domy na palach.
 

DeletedUser9756

Guest
Jak ja to czytałem to z początku myślałem, że autorowi testu chodziło o to, że wkroczenie do epoki to danie nawet 1 PR na badanie. Bo w pewnym sensie w epoce jesteśmy ale nie oficjalnie ;)
 

Hikari36

Polonista
Polonista
W pierwszym badaniu chodziło mi o to, czy my musimy wydawać na nie PR, czy jest ono automatycznie wykonywane przez system :)
Jeszcze raz za błędy przepraszam, ale jak się o 23 liczy te wszystkie dróżki to mogą wyjść małe błędy, a wena niestety tylko późno w nocy u mnie jest :/
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Ale jest ono z góry opracowane, więc się nie liczy i w tutorialu pierwsze badanie jakie wykonujemy to Domy na palach.

Liczy się odpowiedź na pytanie:
Czy w Epoce Kamienia na jedyne badania musimy wydawać PR ?
A odpowiedź brzmi: NIE

Wydajemy dopiero 3 punkty w tutorialu na badanie gdzie odblokowujemy domy na palach.

P.S
Czy w Epoce Kamienia na jedyne badaniE musimy wydawać PR ?
Popraw "a" na "e".
 

DeletedUser625

Guest
Ja bym ułożył inaczej może te pytanie. Czy w Epoce Kamienia wydajemy Punkty Rozwoju na opracowanie badania? Odp: Tak, lub Nie. Tak moim zdaniem będzie bardziej zrozumiale, nie sądzisz PablooS?

EDIT:

To teraz zbiorę pytania i odpowiedzi z obu testów, poprawię błędy i wydam jako v3. Jeśli Hikari nie ma nic przeciwko. Podsuńcie pomysł na jakieś dodatkowe pytania.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry