Test A/B reklam na urządzeniach mobilnych II - dyskusja

Johnny McBride

Wicehrabia
Szkoda to w ogóle komentować, graczom grającym na komputerach zwisa to i powiewa bo i tak będą mieć te opcje za darmo bez marnowania czasu i pieniędzy.
A użytkownikom aplikacji mobilnej trzeba jeszcze bardziej dokręcić śrubę i zawalić kolejnymi reklamami, poniekąd zmuszając do zakupu FOE PLUS. żeby w tych reklamach nie utonęli. A mają być kolejne, powodzenia życzę, niezła odklejka.
 

Midi

Baronet
Moim zdaniem Inno Games zbyt mocno uderza w monetyzację gry.
Dodatkowo zauważyłem, że coraz trudniej dostać diaxy np. z WG a wypadają głownie plany, od jakiegoś czasu.

Oczywiście ja rozumiem, że gra musi się finansować (co jakiś czas kupuję ofertę związaną z diamentami - wspieram Twórców i Ich pracę) - jednak to co zaczyna się dziać w grze, powoli zaczyna zniechęcać co jest złym sygnałem. Bo jeżeli grając aktywnie w WG i w GPCH-ach głównymi nagrodami są minety, młotki czy plany a trafienie np. wiaderek do ulepszeń graniczy z cudem (co kiedyś nie stanowiło problemu) - zaczynam myśleć, że w coś się zmieniło w ustawieniach gry na niekorzyść graczy (co zachęca do zakupów za PLN), wprowadzili niedawno w śmiesznej cenie Forge Plus a teraz dochodzą reklamy i faktycznie powoli zaczyna się ulewać.....

Może lepszym pomysłem na zmotywowanie graczy do częstszego sięgnięcia do kieszeni byłoby zgonienie grafików do pracy, żeby np. za niewielką ilość diaxów można było zmienić layout otoczenia miasta - np. żeby odpowiadał epoce w której jest gracz.

Wiele jest rzeczy, które można byłoby wprowadzić za drobne opłaty co poprawiłoby rentowność gry. Ale jak widać IG wybrało drogę zmuszania graczy do oglądania czegoś za co ktoś im zapłaci... dla mnie żenada jak na tak dużą firmę - zachowują się jak bankomaty EuroNetu :)

Mam nadzieję, ze ktoś przekaże uwagi tym u góry - jestem przeciwny wszelkiego rodzaju reklamom w grach - szczególnie dla Tych graczy, którzy chociaż raz kupili ofertę z diamentami i wsparli Twórców gry.
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Za ~30zl na miesiąc, to straszna lipa, nawet z tymi 2tys. zamków. Jeśli by to była jednorazowa opłata, to bym się skusił. Niestety w obecnej sytuacji, za tę cenę, to słaba oferta. Wymagany większy/dodatkowy bonus ;/
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Wielokrotnie padały na forum deklaracje "jak tak dalej pójdzie, to trzeba będzie poszukać innej gry". Dotychczas nie było jakichś gremialnych rezygnacji. Dzisiaj nadmiar reklam, uniemożliwiających normalną grę, spowodował pierwszą rezygnację z gry. Czy to trend ogólny, czy nerwy nielicznych, to jeszcze nie wiadomo. Czym innym jednak jest kuszenie profitami za doraźną wpłatę, a czym innym tego typu "przekonywanie" do wykupienia abonamentu.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Nie, inaczej to ujmę - przesiąść się na PC i nie mamy reklam. Proste.
Bardzo teoretycznie. Dotychczas za gotówkę można było uzyskać na tyle nieznaczną przewagę, że była ona do nadrobienia ilością czasu poświęconego grze lub ... odrobiną cierpliwości. Teraz nasz kolega stanął przed ultimatum: płacisz albo w ciągu dnia jesteś praktycznie wykluczony z gry. Może sobie poklikać wieczorami lub w weekendy. Nie dla każdego taka gra jest satysfakcjonująca. Dla niego akurat na tyle irytująca, że zrezygnował z gry w ogóle.
 
Ja nie rozumiem idei wrzucania reklam do telefonów. Jak chcę coś kupić to wpisuje w google, szukam i kupuje, a nie chciałbym mieć spamu reklam, bo gram na telefonie. PC jest 100 razy lepszy, ale nie wszędzie go wezmę, więc zostaje jedynie telefon.
 

Księżna Ciemności

Szlachcic zagrodowy
Kasa musi się zgadzać. Zatrudniasz młodzież, która w każdej aktualizacji naprawia błędy które sama zrobiła w poprzedniej. Młodzież potrzebuje kasy by po pracy mieć co zjeść i gdzieś przekimać. Koło robi się samo więc fajna gra która jest na rynku 11 lat musi prosić inne gry o reklamę by opłacić mało zdolną młodzież. Taka sytuacja...
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Bardzo teoretycznie. Dotychczas za gotówkę można było uzyskać na tyle nieznaczną przewagę, że była ona do nadrobienia ilością czasu poświęconego grze lub ... odrobiną cierpliwości. Teraz nasz kolega stanął przed ultimatum: płacisz albo w ciągu dnia jesteś praktycznie wykluczony z gry. Może sobie poklikać wieczorami lub w weekendy. Nie dla każdego taka gra jest satysfakcjonująca. Dla niego akurat na tyle irytująca, że zrezygnował z gry w ogóle.
Chętnie się dowiem, czym objawia się wspomniane "praktyczne wykluczenie z gry w ciągu dnia", bo może gramy w dwie zupełnie różne gry?

U nas reklamy występują tylko przy nielicznych funkcjonalnościach.. ba.. takich, które przed wprowadzeniem reklam do gry nie były w ogóle dostępne:
  • nowe zdarzenia losowe (fioletowe skrzynie) - w kwestii zdarzeń losowych, poza nowymi skrzyniami, nic się nie zmieniło - pojawiają się tak samo, jak wcześniej, tyle samo co wcześniej, nagrody z nich są takie jak wcześniej,
  • wsparcie wszystkich Graczy - cały czas można motywować "po staremu", tj. klikać Wsparcie pod każdym portretem, albo odwiedzać miasta Graczy i ręcznie motywować lub restaurować budynki,
  • specjalne, dodatkowe, bardzo niewielkie bonusy w tawernie znajomych - wcześniej tego nie było, jakoś Gracze sobie bez nich radzili,
  • specjalne zadanie (które nie blokuje miejsca na zadania dodam),
  • opcji dodatkowego zarobku Punktów Zamkowych ("stare" sposoby dalej funkcjonują "po staremu"),
  • skromnego przyspieszenia budowy budynków.
(2 ostatnie punkty z listy dostępne tylko poprzez aplikację mobilną)

Czy któraś z powyższych funkcjonalności sprawia, że jakieś konto jest "w ciągu dnia praktycznie wykluczone z gry"?

Proszę mnie źle nie zrozumieć, zdajemy sobie sprawę, że reklamy na urządzeniach mobilnych mogą być odstraszające i odrzucające od danej produkcji. Dlatego wprowadzając je, chcieliśmy to zrobić w sposób jak najmniej inwazyjny - tak, aby Gracze, którzy reklam oglądać nie chcą (i nie chcą płacić, aby je wyłączyć), mogli zwyczajnie omijać elementy, w których reklamy występują i dalej kontynuować zabawę "po staremu" (czyli sprzed wprowadzenia tej funkcjonalności).
 

Kiko14

Szlachcic zagrodowy
Dzień dobry, chciałbym obejrzeć reklamę w celu uzyskania kolejnych rozszerzeń terenu. proszę o udostępnienie mi takiej możliwości.
Ewentualnie mogli by wprowadzic fragmenty rozszerzen terenu za ogladanie reklam.
1 fragment z 1000 za 1 godzine reklam :)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Czy któraś z powyższych funkcjonalności sprawia, że jakieś konto jest "w ciągu dnia praktycznie wykluczone z gry"?
Obawiam się, że nie chodzi tu o konkretną funkcjonalność. Nie wiem na ile powszechna jest alergia na reklamy. Jeżeli przyjmiemy, że gra ma sprawiać przyjemność, a nie wkurzać...
Myślę, że kolega o którym pisałam, wyraźnie i (może nawet za bardzo) dobitnie napisał Wam co go zirytowało na tyle, że się pożegnał z FoE. Mam nadzieję, że jak mu "cholera" minie, to jednak wróci (o ile nie dostanie bana za słownictwo dalekie od klasycznej polszczyzny). Chyba nie o takie emocje Wam chodzi?
Stąd moje stwierdzenie, że w tej chwili mamy sytuację, która mocno różnicuje graczy płacących za grę i tych, którzy korzystają z niej bezpłatnie. Nie oceniam, a tylko stwierdzam fakt.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Obawiam się, że nie chodzi tu o konkretną funkcjonalność. Nie wiem na ile powszechna jest alergia na reklamy. Jeżeli przyjmiemy, że gra ma sprawiać przyjemność, a nie wkurzać...
Myślę, że kolega o którym pisałam, wyraźnie i (może nawet za bardzo) dobitnie napisał Wam co go zirytowało na tyle, że się pożegnał z FoE. Mam nadzieję, że jak mu "cholera" minie, to jednak wróci (o ile nie dostanie bana za słownictwo dalekie od klasycznej polszczyzny). Chyba nie o takie emocje Wam chodzi?
Stąd moje stwierdzenie, że w tej chwili mamy sytuację, która mocno różnicuje graczy płacących za grę i tych, którzy korzystają z niej bezpłatnie. Nie oceniam, a tylko stwierdzam fakt.
aktualnie wcale nie różnicuje, bo każdy ma reklamy chyba ze wykupi pakiet bez reklam.
Tak większość stron internetowych działa, ze albo wyłącz ad blocka, albo wykup dostęp za x zł miesięcznie i bedzie bez reklam.

Tu prezej mozna sie czepiać różnicowania mobilnie-Pc, ale no jest od zawsze w foe
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
aktualnie wcale nie różnicuje, bo każdy ma reklamy chyba ze wykupi pakiet bez reklam.
To zmienia sprawę diametralnie. W końcu wykupienie pakietu bez reklam to nie płatność za grę. ;)
Żarty żartami, a zaczynamy się poruszać po dość wrażliwej strefie, na styku słusznego oczekiwania dochodu za komercyjny produkt i oczekiwaniami graczy, których zachęcono do bezpłatnej gry (co w dalszym ciągu jest możliwe).
Pisałam o reakcji kolegi z gildii. Tak też ludzie reagują na reklamy. Rada, żeby przesiąść się na PC jest dobra, ale nie dla każdego wykonalna. Dlatego pisałam, że dostał właściwie ultimatum: nie trawisz reklam, zapłać. Nie każdy lubi takie stawianie sprawy. Grając głównie na telefonie, z niewielkimi możliwościami korzystania z PC, po prostu zrezygnował z gry.
Tu prezej mozna sie czepiać różnicowania mobilnie-Pc, ale no jest od zawsze w foe
Fakt, który wielokrotnie był poruszany, nie ma jednak z tym problemem nic wspólnego.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
dostał właściwie ultimatum: nie trawisz reklam, zapłać.
nie. Możesz zignorować te znajdźki. One są guzik warte. Przyspieszenie budowy budynków? jakie budynki budujesz co trwa dłuzej niż 5 sekund?
tylko w pierwszym etapie gry zanim się ktoś nauczy jak grać. Eventówki stają w 5 sekund. Wojskowy z uwagi ze wymaga 2x2 stoi w rusztowaniu bo alcatraz i tak działa.

Te bonusy za reklamy są nic nie warte i można je po porstu olać i grac dalej całkowicie za free.
 
Zgadzam się z Grzechem. Gram głównie na telefonie i w żaden sposób reklamy nie stały się bardziej uporczywe ze względu na ostatnią aktualizację. Szczerze mówiąc nic nie zmieniły. Dodatku z zamku nie zbieram, a fioletowe skrzynki lub masową motywkę wykorzystuję przy okazji zaglądnięcia na gvg. Reszta jak była mi niepotrzebna, tak po wprowadzeniu jest równie niepotrzebna. Gracz opisany przez Agatonkę (z całym szacunkiem) spróbował rozkręcić ****oburzę z nieistniejącego problemu. Wróżę karierę w polskim parlamencie.
 
Do góry