Tereny do obrony

  • Rozpoczynający wątek PCSernik
  • Data rozpoczęcia

Chciałbyś aby twórcy bardziej przemyśleli zagadnienie terenu bitwy?

  • Tak, takie zmiany mogą przynieść więcej zabawy przy wymyślaniu taktyki

    Głosy: 4 80,0%
  • Nie, nie dałbym rady ogarnąć tego.

    Głosy: 1 20,0%

  • W sumie głosujących
    5

DeletedUser

Guest
Skoro w tej grze twórcy kładą nacisk na teren, to można by rozwinąć ta cechę gry.
Każdy z graczy ma możliwość wybrać teren pod obronę swojego miasta (za odpowiednią ilość monet/diamentów).
Na dodatek wprowadziłbym że machiny oblężnicze nie mogą się poruszać przez przeszkody, łucznicy dalej strzelają ze wzgórz, kawaleria nie może wjechać w las natomiast ciężka piechota nie może przejść przez góry... czy coś takiego :)
 

DeletedUser1017

Guest
Odp: Tereny do obrony

pomysł z wyborem terenu jak dla mnie Debilny. Poszerzenie możliwości terenów? Całkiem ciekawy. Po pierwsze, opis powinien się pojawić. Ile ruchu kosztuje przejście, bonusy itp. Po drugie, aby to agarnąć dobrzebyłoby wprowadzać zmiany stopniowe.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Tereny do obrony

dziękuję za częściowe poparcie, nareszcie ktoś tu napisał - btw możliwość wyboru terenu jest dobra jeśli można by zmieniać teren podczas gry (np raz na dzień...) W ten sposób zmusisz 2 gracza do zmiany swoich wojsk, możesz to zrobić zmieniając wojsko na obronie, ale taki bajer jeszcze bardziej by zaostrzył przymus myślenia taktycznego - nie walczysz ciągle na 1 terenie czyli musisz myśleć a nie lecieć ze schematu z youtuba. Nawet 3 terytorium do wyboru już by sporo pozmieniały (wiem że każdy gracz ma inny teren...) ale gdyby każdy gracz mógł wybierać teren na którym broni swojego miasta (oczywiście nie przed walką tylko np raz na dzień), byłoby jeszcze ciekawiej według mnie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry