[Inne] Tasiemce zintegrowane z kodem gry - wyeliminowanie naciągaczy

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser19328
  • Data rozpoczęcia

Czy popierasz pomysł zabezpieczenia tasiemców przez kod gry?

  • Tak

  • Nie


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

DeletedUser7795

Guest
@borutaman pomyłki i naciąganie będą zawsze. Skoro ktoś notorycznie naciąga innych w łańcuszkach PR to należy go wyrzucić z gildii. Na co komu taki oszust?
 

DeletedUser19328

Guest
wolałbym polityki w to nie wciągać.
Rozumiem że dział 'pomysły' na forum to poroniony pomysł, bo przecież 'nie wprowadzą' ?
 

DeletedUser19328

Guest
@Chodzonce Zuo dlatego proponuję system który to minimalizuje.
Oczywiście że oszust nikomu nie potrzebny, ale pomysł dotyczy uniemożliwienia robienia takich oszustw.
Może zastanówmy się jak oszukać taki system, i jeśli się nie da, to chyba mamy problem z głowy nie?
 

DeletedUser

Guest
Jeśli chcesz aby twój pomysł przeszedł borutaman, to podaj go Niemcom gotowego na tacy, najlepiej jeszcze napisz podprogram do swego pomysłu, gdyż wątpię, aby chciało się im ruszyć ciężkie 4 litery.
 

DeletedUser19328

Guest
czyli cały dział pomysły forum jest niepotrzebny?
 

DeletedUser

Guest
O to należy zapytać w Hamburgu w siedzibie InnoGames. Support powinien producentom i programistom sygnalizować usterki . Ja oceniam, że robią to najwyżej raz w miesiącu albo nawet raz na kwartał i nieskutecznie.Co do pomysłów, to wszystko zależy od kaprysu tych z Hamburga.Ale biorąc pod uwagę te "poprawki" i inne "udogodnienia" to są one ... chyba tylko potrzebne idiotom.
Ile razy już gracze pisali o niebieskiej strzale, która pojawia się przy każdym większym evencie, a znika dopiero po losowaniu nagrody? Ile razy gracze pisali, że nie chcą widzieć tej strzały, bo wiedzą> co i gdzie mają kliknąć aby rozpocząć event? Myślisz , że to poskutkowało? Shit.
Albo są zupełnie tępi albo support i moderatorzy tego forum nic nie robią poza cenzurowaniem postów.
 

DeletedUser19328

Guest
w ten sposób można obalić każdy pomysł na tym forum, nawet go nie czytając - liczyłem na bardziej konstruktywną krytykę ;)
 

DeletedUser19328

Guest
heh, nie odświeżają mi się najnowsze posty...
a poza tym:
Jeśli chcesz aby twój pomysł przeszedł borutaman, to podaj go Niemcom gotowego na tacy, najlepiej jeszcze napisz podprogram do swego pomysłu, gdyż wątpię, aby chciało się im ruszyć ciężkie 4 litery.
i miałbym pominąć przyjemność skonsultowania się z wami czy jest dobry? :>
 

DeletedUser17530

Guest
czyli cały dział pomysły forum jest niepotrzebny?

Jak widać w dziale "Pomysły zrealizowane", coś tam jednak udało się wprowadzić. Inna kwestia, że dużo pomysłów jest z czterech liter wziętych.
Co do twojego pomysłu, to jesteś pierwszą osobą, która ma problem z łańcuszkami. Ktoś już wyżej pisał, jeśli ktoś nie chce wpłacić to wylatuje z gildii. Dużo osób po upomnieniu i wytłumaczeniu o co chodzi, wpłaca. A gildie do których można dołączyć bez weryfikacji to śmieciowe, nic nie znaczące gildie
 

DeletedUser19328

Guest
jeśli jestem pierwszy to super!
wyobrażasz sobie sytuację, że nikt tego nie zgłasza bo będzie okrzyknięty "wymyślasz problemy! Nikt inny tego nie zgłaszał!" ?
 

DeletedUser17530

Guest
@borutaman ogólnie to sprawa wygląda tak, że tylko ty masz z tym problem i uważasz, że jest to problem ogółu. Dodatkowo nie przyjmujesz do wiadomości argumentów podawanych przez innych i dalej twardo trzymasz się swojego pomysłu.

Łańcuszki i inne wymiany PR między graczami to tylko wymysł graczy, a nie twórców gry. Oni zrobili perły ze zwrotami za kilka miejsc i pewnie ich zamysł był taki, że kto da więcej PR to zajmie lepsze miejsce, a nie, że ja wrzucam tobie 100 PR i ty mi też musisz tyle wrzucić
 

DeletedUser7795

Guest
Może okienko w tasiemcu, w którym wskazujesz swoją perłę dopiero po wpłaceniu PR ?
 

DeletedUser

Guest
Borutaman, też chciałbym aby nie było oszustów. Jak znajdziesz lepsze rozwiązanie, co pozwoli wyeliminować ich prawie całkowicie, to niewykluczone, że zmienię swoja decyzję. Ale powierzać punkty jakiemuś wadliwemu systemowi? Nie dzięki. A moja zła opinia o programistach z Inno nie wzięła się stąd, że są Niemcami tylko z tego, jak działają. Czekam już miesiąc na likwidację innej usterki, która powoduje, że nie można płynnie zbierać produkcji z rzędu budynków mieszkalnych czy produkcyjnych.

I na G tak właśnie robimy w gildii. Najpierw wpłacasz, a potem wstawiasz swoją perłę do łańcuszka, pisząc do której perły chcesz punkty lub podpinając do info załącznik.
I kontrola; Zawsze patrz czy ci wpłacono punkty. Nawet jak masz 267 punktów w perełce, to po nowym ogłoszeniu z łańcuszka za 5 pr masz sprawdzić, czy na koncie są 272 punkty. Jak nie ma, piszesz informację do tej osoby aby te punkty zostały wpłacone. Inaczej, tasiemce i łańcuszki nie będą miały sensu. Przecież podobnie jest w wymianie dziennej. Wpłacacie sobie po 10, 20 czy 50 punktów a jak nie ma wpłaty to sygnalizujesz, że wpłaty nie było i sprawę wyjaśniasz.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19328

Guest
jakidziadzia - pomysł powstał po tym jak mieliśmy w gildii 5 oszustw w tygodniu, a średnio jest 1 na tydzień. Jestem autorem tematu (temat nie może mieć więcej niż jednego autora), ale to nie znaczy że problem mam tylko ja.
co do przykładu ze 100PR - mylisz łańcuszek z normalną wpłatą. Zwroty za udział to jedno, a łańcuszek to inna sprawa

autarcha - na razie wymieniono w tym systemie taką wadę, że możesz wpłacić nie tej osobie co chciałeś na początku, bo ktoś Cię uprzedzi - swoją drogą, to by tylko oznaczało, że są 2 osoby wpłacające, jedna niezwiązana jakimiś limitami u właściciela perły, i inna, związana limitami. Ktoś da PRki nie tej osobie. Tylko że w obecnym systemie to też jest możliwe i będzie strata PR, a w systemie moim nie.

Borutaman, też chciałbym aby nie było oszustów. Jak znajdziesz lepsze rozwiązanie, co pozwoli wyeliminować ich prawie całkowicie, to niewykluczone, że zmienię swoja decyzję. Ale powierzać punkty jakiemuś wadliwemu systemowi? Nie dzięki. A moja zła opinia o programistach z Inno nie wzięła się stąd, że są Niemcami tylko z tego, jak działają. Czekam już miesiąc na likwidację innej usterki, która powoduje, że nie można płynnie zbierać produkcji z rzędu budynków mieszkalnych czy produkcyjnych.

I na G tak właśnie robimy w gildii. Najpierw wpłacasz, a potem wstawiasz swoją perłę do łańcuszka, pisząc do której perły chcesz punkty lub podpinając do info załącznik.
I kontrola; Zawsze patrz czy ci wpłacono punkty. Nawet jak masz 267 punktów w perełce, to po nowym ogłoszeniu z łańcuszka za 5 pr masz sprawdzić, czy na koncie są 272 punkty. Jak nie ma, piszesz informację do tej osoby aby te punkty zostały wpłacone. Inaczej, tasiemce i łańcuszki nie będą miały sensu. Przecież podobnie jest w wymianie dziennej. Wpłacacie sobie po 10, 20 czy 50 punktów a jak nie ma wpłaty to sygnalizujesz, że wpłaty nie było i sprawę wyjaśniasz.

a gdyby tak system pilnował za Ciebie, i innych, mniej obeznanych i sprytnych graczy? Bez możliwości pomyłki.
 

DeletedUser

Guest
Nie ma takiego systemu :haha: To tak jak z prawem, zawsze się znajdzie łachudra, która będzie wykorzystywać je na swoją korzyść, naginając prawo albo wykorzystując luki w prawie ze szkodą dla innych. W Warszawie przekonało się o tym ponad 40 tys. ludzi (Kamienice). To samo dotyczy np. hakerów i oprogramowania oraz naszych oszustów w tasiemcach. Ale jak znajdziesz sensowne rozwiązanie, zmienię decyzję.
 

DeletedUser17530

Guest
co do przykładu ze 100PR - mylisz łańcuszek z normalną wpłatą. Zwroty za udział to jedno, a łańcuszek to inna sprawa

Nic nie mylę, napisałem, że twórcy gry nie myśleli o tym, że powstaną jakieś wymiany PR między graczami, czytaj ze zrozumieniem

pomysł powstał po tym jak mieliśmy w gildii 5 oszustw w tygodniu, a średnio jest 1 na tydzień

To kogo wy przyjmujecie, ludzi co od tygodnia grają i nie wiedzą ocb?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19328

Guest
Cóż, przyjmujemy nowych ludzi - nie mają wypisane na twarzy (profilu) co będą robić - zostali zdemaskowani i wyrzuceni, marne pocieszenie dla nas...

ok, nie pomyliłeś się z tym co pisałeś - i co to dokłada do dyskusji? Powiedziałeś już parę razy że wymyślili to gracze - no tak, wymyślili i co? - czy nie powinniśmy proponować usprawnienia czegoś co wynikło naturalnie ze społeczności, bo ma pewne problemy - bo obecny system tego nie przewidział?
 

DeletedUser17530

Guest
@borutaman usprawnień to potrzebują rzeczy, z którymi problem ma cała masa, a nie coś, z czym wyskakuje 1 osobnik :) Nie obraź się, ale już zostało podane wytłumaczenie jak sobie z tym radzić, a ja nawet nie pomyślałbym, ze ktoś może mieć z tym taki problem, by proponować nową opcję do gry. Jak macie ciągle problemy, to nowo przyjętej sobie piszcie najpierw o co chodzi z łańcuszkiem, zanim dodacie ją do tematu

A tak btw, może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego niektórzy nie mogą sami wrzucić sobie pr w perłę, tylko non stop piszą na globalu o wymianę? Np 50-100 pr beż żadnego zwrotu? Przecież wyjdzie na to samo, czy wrzucę komuś czy sobie. A po co tracić czas na szukanie wymiany, z której nic nie ma?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19328

Guest
Nie bez powodu memy z Januszem nabrały rozpędu - cały naród szuka co tu jeszcze można uszczknąć, a takie 100PR w czyjejś perle to prawie gwarancja miejsca ze zwrotem.
 

Von Grun

Wicehrabia
Mamy w gildii jednego od pilnowania łańcuszków i po sprawie. Z drugiej strony łańcuszki to marnotrawstwo pr. inwestowanie samemu w swoją perłę wychodzi taniej i szybciej. ;)
 

DeletedUser17395

Guest
Chciałbym tu zacytować wypowiedź jednego takiego tasiemcowego oszusta z czatu: "ja nie oszukuję, to gra strategiczna"
 

DeletedUser16730

Guest
Z drugiej strony łańcuszki to marnotrawstwo pr. inwestowanie samemu w swoją perłę wychodzi taniej i szybciej.

To już zależy jakie ma się duże perły i ile pr na dobę ze zbiórki. Przy wysokich perłach i dużej zbiórce łańcuszki są lepsze od samowrzutów pod warunkiem, że się jest w dużej gildii z aktywnymi łańcuszkami. I tak nimi obsadzisz u siebie niskie miejsca z małymi zwrotami, a pierwsze miejsca z dużymi zwrotami idą z arek. A mając duże zbiórki zasypiesz tak perły innych, że dostaniesz zwroty i plany.
Chociaż imo najlepsze są konkretne wymiany.
 

Von Grun

Wicehrabia
Prawda jest taka, że jak ładujesz samemu to na 1 i 2 zawsze ci jakaś znajoma Arka wrzuci. Z łańcuszków musisz pchać pr do końca poziomu bo tam miejsca są rozdane praktycznie od początku. Wymianka jest ok pod warunkiem, że zgarniesz to samo miejsce u kogoś, jak on u ciebie i zwroty będą porównywalne. Ale i tak i tu i tu musisz pilnować czy cie ktoś nie robi, a jak wrzucasz samemu to kontrolujesz sam od początku do końca.
 

DeletedUser11629

Guest
Bardzo popularna dziewczyna, choć owiana nimbem tajemnicy niczym Chanel no 5.

Ja mam takie doświadczenie, że z łańcuszków nie korzystam wcale. Gdzieś tak do 20 poziomu perły lepsze są konkretne wymiany, powyżej korzystanie z w.w. dziewczyny.
 
Do góry