[Handel] Targowisko-szybki podgląd potrzebnych surowców

  • Rozpoczynający wątek jestelepszy
  • Data rozpoczęcia

Czy jest to dobry pomysł


  • W sumie głosujących
    14

DeletedUser

Guest
W oknie targowiska proponuje wprowadzić nową zakładkę (obok "handel","stwórz ofertę" i "twoje bieżące oferty").
Będzie w niej pokazana ilość surowców potrzebna do przejęcia sektora za pośrednictwem negocjacji np. Kaltenweiher-alabaster 2/14, żelazo 10/8, wapień 9/11 (a także innych przeszpiegowanych sektorów).
Jest to drobne udogodnienie dla graczy, którzy preferują przejmowanie sektorów bez używania armii. Zaoszczędziło by to czas który jest tracony na wielokrotnym przechodzeniu do mapy i sektorów a potem z powrotem do miasta i targowiska. Problemem jest także zapamiętanie potrzebnych surowców ze wszystkich obszarów.
Tyle w temacie. :^)
 

DeletedUser3876

Guest
A ja proponuję dodać do pomysłu ankietę, zanim 'życzliwy' moderator zamknie temat nie spełniający wymogów ;)
 

Mikekun

Książę
Niestety jestem przeciwko, bowiem mało kto myśli na początku gry kiedy podbija mapę o tym aby handlować sektorami, a nie je zdobywać w walce. Owszem handel jest możliwy, mimo to ja z tej opcji korzystam niezmiernie rzadko. Wolę pkt walki od handlu. Z handlu korzystam tylko wtedy kiedy muszę zaopatrzyć siebie jeśli chodzi o badania :)

PS: Po drugie nikt nie handluje tak aby zabezpieczyć się pod handel na sektory.

Życzę udanej gry.
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser625

Guest
Mikekun nie podchodź do pomysłu subiektywnie. To że ty nie korzystasz, nie znaczy że nie ma osób, które z tego by korzystały i by im to ułatwiło życie. Ja bym nawet ten pomysł rozbudował i na przykład gdy kupujemy towary do drzewka rozwoju, żeby nam pokazywało (w nawiasie obok ilości towaru w magazynie) ile potrzeba danego surowca w obecnej epoce.
 

DeletedUser

Guest
Mikekun, ja osobiście zrezygnowałem prawie całkowicie z armii. Mam więcej miejsca na budynki produkcyjne, ponadto posiadam koloseum, więc nie muszę brać udziału w turniejach aby zdobyć medale, a do tego dochodzi latarnia.
Guanabana dobry pomysł, nie pomyślałem o tym :^)
 

DeletedUser7795

Guest
Mało kto negocjuje sektory ale opcja jest nawet przydatna.
 

Mikekun

Książę
Mikekun nie podchodź do pomysłu subiektywnie. To że ty nie korzystasz, nie znaczy że nie ma osób, które z tego by korzystały i by im to ułatwiło życie. Ja bym nawet ten pomysł rozbudował i na przykład gdy kupujemy towary do drzewka rozwoju, żeby nam pokazywało (w nawiasie obok ilości towaru w magazynie) ile potrzeba danego surowca w obecnej epoce.

W tym wypadku akurat z tobą się zgodzę, powinna w targowisku być opcja podglądu jakich surowców nam brakuje do wymogów z badań aby je opracować :D

Mikekun, ja osobiście zrezygnowałem prawie całkowicie z armii. Mam więcej miejsca na budynki produkcyjne, ponadto posiadam koloseum, więc nie muszę brać udziału w turniejach aby zdobyć medale, a do tego dochodzi latarnia.

Popełniłeś błąd który się on przypomni tobie w momencie ataku przypadkowego gracza na twoje miasto. Warto mieć armię przynajmniej po to aby się bronić :)

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser8507

Guest
Jestem na tak, ale chyba troche pracy FoE team będzie miał przy tym
 

DeletedUser625

Guest
Popełniłeś błąd który się on przypomni tobie w momencie ataku przypadkowego gracza na twoje miasto. Warto mieć armię przynajmniej po to aby się bronić :)

Przecież każdy kto gra w FoE trochę dłużej wie, że nie ma w tej grze obrony idealnej. AI jest tak durne, że jaki byś nie miał bonus i jakich być nie miał jednostek i tak przegrasz. ;)
 

chudya

Hrabia
Przecież każdy kto gra w FoE trochę dłużej wie, że nie ma w tej grze obrony idealnej. AI jest tak durne, że jaki byś nie miał bonus i jakich być nie miał jednostek i tak przegrasz. ;)

Pozwolisz, że nie zgodzę się z Tobą za bardzo.
Są jednostki we współczesnej, które dobrą robotę robią w obronie miasta + odpowiedni % w obronie i możesz po majtach dostać.
 

DeletedUser

Guest
Jak narazie (początek rozkwitu średniowiecza) jestem atakowany raz na 2 dni, a że wszystkiego mam pod dostatkiem za wiele nie tracę, jak będzie potem zobaczy się.
 

DeletedUser13723

Guest
Pomysł dotyczy mnie w 100% więc jestem na TAK,a nawet jakby mnie nie dotyczył to jest wielu którym się przyda.
 

DeletedUser8110

Guest
To teraz mam takie pytanie - a co z Graczami, którzy potrzebują towarów na zbudowanie Perły albo na ukończenie badań? Dlaczego jedynie zapotrzebowanie na towary potrzebne do negocjacji w sektorze?
 
Do góry