Targowisko ? dla kogo to "coś " istnieje ?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1709
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser1709

Guest
Patrząc na targowisko z każdym kolejnym dniem ogarnia mnie śmiech.Dla kogo to "coś" istnieje ? Gracze sporadycznie umieszczają na nim oferty,a wygenerowani gracze poprzez samą grę proponują wymianę wręcz w debilnych proporcjach.
Za przeproszeniem,co za cymbał wymyślił,że opłacalna jest wymiana towaru w proporcjach 1 do 10 ?
Czy naprawdę według tworzących FoE tak wygląda handel wymienny ?
Ludzie gdyby w taki sposób Rzymskie Cesarstwo prowadziło handel z innymi nacjami nie należącymi do Cesarstwa ,padłoby z hukiem o wiele wieków wcześniej niż istniało rzeczywiście !!!
W taki sposób jak to jest teraz robione w życiu nie uda się rozpropagować targowiska jako coś opłacalnego,przynoszącego korzyści obu stronom uczestniczącym w wymianie towarowej.
Moim zdaniem FoE powinno zaczerpnąć wzorzec z targowiska na TW ( The West).
Bez jakichkolwiek zmian nawet jak targowisko zdechnie,nikt tego nie zauważy,bo wątpię aby w takich proporcjach jakie proponuje FoE chciał ktoś jeszcze tam zaglądać.
 

DeletedUser971

Guest
Odp: Targowisko ? dla kogo to "coś " istnieje ?

Z tym 1do10 to się zgodzę. Wielka przesada, zbyt duża róznica.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Targowisko ? dla kogo to "coś " istnieje ?

proponuje dołączyć do jakiejś gildii i wymieniać się wśród swoich ;)
 

DeletedUser1709

Guest
Odp: Targowisko ? dla kogo to "coś " istnieje ?

proponuje dołączyć do jakiejś gildii i wymieniać się wśród swoich ;)

Gdyby gildia gwarantowała wymianę towarową to bym do takowej należał i nie marudził na forum,że targowisko kiepsko działa i funkcjonuje :)
Większość "świeżaków" rozpoczynających grę po spojrzeniu na targ i na proporcje wymiany,natychmiast o tym targu zapomina.To w gestii FoE powinno być rozkręcenie handlu.Gdyby oferty były w proporcjach 1 do 2 lub 1 do 3,to jeszcze bym rozumiał,ale 1 do 10 za żadne skarby nie rozumie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Targowisko ? dla kogo to "coś " istnieje ?

a kto ci kaze handlowac po takim kursie
kazdy gracz ustala sobie kurs wymiany a nie jest on narzucony odgornie przez tworcow gry
co do handlarzy komputerowych to sie ciesz ze jest mozliwosc kupna jakiegos towaru nawet po takim kursie bo swiezaki rzadko maja dostep do niektorych towarow ktore sa potrzebne do odblokowania badan

a jesli chodzi o handel w gildii to powiem tak
przed otwarciem handlu wystawilem prawie 5 stron ofert a w dniu otwarcia handlu wszystko poszlo wiec przestan ******** ze handel w gildii nic nie daje
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Targowisko ? dla kogo to "coś " istnieje ?

nikt ci nie każe kupować surowców 1:10...
dołącz do gildii to będziesz miał taniej a nie narzekasz
 

DeletedUser1709

Guest
Odp: Targowisko ? dla kogo to "coś " istnieje ?

a kto ci kaze handlowac po takim kursie
kazdy gracz ustala sobie kurs wymiany a nie jest on narzucony odgornie przez tworcow gry
Oczywiście nikt mi nie karze handlować,jak również grać oraz pisać na forum.Gdybym wszystko przyjmował za oczywistą oczywistość (ulubione powiedzenie jednego z polityków),również zaprzestałbym zaglądania na to szacowne forum.
Ponadto gdzie ja wspomniałem o zawyżaniu cen przez graczy ? bo jakoś tego nie widzę.Wspomniałem jedynie o wygenerowanych przez FoE ofertach.

co do handlarzy komputerowych to sie ciesz ze jest mozliwosc kupna jakiegos towaru nawet po takim kursie bo swiezaki rzadko maja dostep do niektorych towarow ktore sa potrzebne do odblokowania badan
No teraz to dowaliłeś równo "ciesz ze jest mozliwosc kupna jakiegos towaru nawet po takim kursie". Cieszę się jak cholera,świeżaki pewnie też :haha:Jeszcze napisz,że również kupujesz towar z targu w proporcjach 1 do 10 :haha:

Natomiast do twoich ostatnich przemyśleń nie będę się odnosił,z wygwiazdkowaniem polemizować nie będę.Szkoda,że ci Sirmiron słów zabrakło.
 

DeletedUser101

Guest
Odp: Targowisko ? dla kogo to "coś " istnieje ?

Po co się męczyć skoro można pomarudzić na forum i pójść na łatwiznę. Handel z komputerem jest jak najbardziej w dobrych proporcjach, bo to ma być tylko pomoc, a nie główna metoda handlu. FoE polega na graniu z LUDŹMI (takimi z krwi i kości), a gra ma nie być łatwa. Większość gildi zapewnia handel. U mnie non stop coś się dzieje, ale mimo tego praktycznie nigdy nie brakowało mi surowców. Wystarczy wcześniej (kilka dni) zobaczyć co nam będzie potrzebne i zacząć to robić. Można zawsze postawić 2 jednakowe budynki i w obu budować, wystarczy chcieć, a nie płakać...
 

DeletedUser971

Guest
Odp: Targowisko ? dla kogo to "coś " istnieje ?

Ludzie spokojnie. Forum jest po to żeby wyrażać też swoje opinie a z tego co zauważyłem jak ktoś napisze, że mu się coś nie podoba to od razu jest masywny atak na niego oraz równanie z ziemią. Każdemu ma prawo coś się nie podobać. Nie każdy myśli tak samo.
Newer problem w tym, że u niego nic się nie dzieje - nie ma z kim handlować. jedyne wyjście to dołączyć do gildii :).
Można komuś doradzić bez zrównania go z błotem :). Wystarczy chcieć.
 

DeletedUser101

Guest
Odp: Targowisko ? dla kogo to "coś " istnieje ?

Wiesz czytając niektóre tematu inaczej się nie da. Sprawa byłą już poruszana wiele razy, no ale nie każdy korzysta z opcji szukaj i nie przegląda forum. Wcześniej było źle jak była małą aktywność i nie było gildi. Teraz mamy gildie oraz zwiększoną liczbę aktywnych graczy i nadal jest źle.
Strach wiesz, dla mnie gra nie powinna być łatwa. Na początku też miałem problemy ale udało mi się ugadać z graczem u mnie na kontynencie i się wymienialiśmy, on robił jedno, a ja 2 i wszystko jakoś szło.
 

DeletedUser971

Guest
Odp: Targowisko ? dla kogo to "coś " istnieje ?

Pewnie, że nie powinna być łatwa :). Teraz po update pomimo, że wyłapałem parę błędów na jednym nawet straciłem sporo surki przez błędne tlumaczenie to i tak jestem zadowolony :). Teraz przynajmniej jest co robić na kontynencie ';).
 

DeletedUser

Guest
Odp: Targowisko ? dla kogo to "coś " istnieje ?

Nie rozumiem człowieka - Piotrusia w sensie. Handel jest i to bezproblemowy. Ja nie miałem z takowym problemu nawet przed handlem w gildii. To tylko kwestia chcenia i pokombinowania. Ale w sumie prościej przelać żale na forum - to szybsze niż kombinowanie. Najlepiej żeby gra dawała sama wszystko i z dopłatą. Co do wymienianych przez ciebie świerzaków i ich odpychania to powiedzmy że to taki element sortowania czy ktoś powinien w to grać bo lubi kombinować czy musi mieć wszystko na talerzu podane a wtedy cóż - płakali za taka osobą nie będziemy.
 

DeletedUser1709

Guest
Odp: Targowisko ? dla kogo to "coś " istnieje ?

Nie rozumiem człowieka - Piotrusia w sensie. Handel jest i to bezproblemowy. Ja nie miałem z takowym problemu nawet przed handlem w gildii. To tylko kwestia chcenia i pokombinowania. Ale w sumie prościej przelać żale na forum - to szybsze niż kombinowanie. Najlepiej żeby gra dawała sama wszystko i z dopłatą. Co do wymienianych przez ciebie świerzaków i ich odpychania to powiedzmy że to taki element sortowania czy ktoś powinien w to grać bo lubi kombinować czy musi mieć wszystko na talerzu podane a wtedy cóż - płakali za taka osobą nie będziemy.
Ja ciebie nie obrażam,więc wymagam również należnego mi szacunku - to po pierwsze.
Po drugie czy to ty tworzyłeś tą grę ? bo z tego co mi wiadomo to nie,więc rady kto ma w to grać lub tez nie zatrzymaj dla siebie.Jak zatrudnią cię w IG to daj znać.Specjalnie dla ciebie zrezygnuję z dalszej gry.
Po trzecie jeżeli w sytuacji gdy wygenerowana oferta przez FoE w przeliczniku 1 do 10 jest dla ciebie korzystna,pozostaje mi pogratulować poczucia humoru :)
 

DeletedUser101

Guest
Odp: Targowisko ? dla kogo to "coś " istnieje ?

Piotruś jemu bardziej chodziło o to, że można się ugadać z graczami z kontynentu/gildi. Zasada prosta. Masz drewno a on barwnik, więc Ty produkujesz drewna dla 2 a on barwnik i handel kwitnie. Ja miałem taką sytuacje u siebie i jakoś na dobre mi to wyszło:) Wystarczy tylko chcieć
 

DeletedUser1488

Guest
Odp: Targowisko ? dla kogo to "coś " istnieje ?

Po prostu handel z komputerem jest gorszy (1:10) ale nie trzeba z niego korzystać jest tylko dodany aby był i zmusił cię do kontaktu z innymi graczami. Dzięki handlowi możesz się z kimś zapoznać, dołączyć do gildii i ułatwić sobie grę. Z innymi sobie już ustalisz czy 1:1 lub 1:2 a może 2:4 od tego jest handel z NPC jak i handel z graczem.
 

DeletedUser629

Guest
Odp: Targowisko ? dla kogo to "coś " istnieje ?

Po prostu handel z komputerem jest gorszy (1:10) ale nie trzeba z niego korzystać jest tylko dodany aby był i zmusił cię do kontaktu z innymi graczami. Dzięki handlowi możesz się z kimś zapoznać, dołączyć do gildii i ułatwić sobie grę. Z innymi sobie już ustalisz czy 1:1 lub 1:2 a może 2:4 od tego jest handel z NPC jak i handel z graczem.

Mi się wydaje, ze ten handel to taka deska ratunku dla tych którzy musza mieć dany surowiec a normalnie nie mogą go dostać. Mi sprzedawca na początku bardzo pomógł..wydałam na niego kupę drewna, barwników i innych surowców ale z drugiej strony poratował mnie bardzo kiedy nie było jeszcze gildii. Dzięki niemu mogłam w ogóle ruszyć do przodu, choć oczywiście cena za to była bardzo wysoka. Nie żałuje jednak tego, że wydałam na sprzedawcę tyle zasobów. Wymieniałam towary przy których miałam bonusy a otrzymywałam produkty których w ogóle nie miałam i nie miałam skąd ściągnąć. Teraz już go nie potrzebuję, bo tak jak wielu należę do gildii w której nie mogę narzekać na brak handlu.

Poza tym zgadzam się z moimi przedmówcami, że gdyby była niższa stawka to gra byłaby za łatwa.

Za przeproszeniem,co za cymbał wymyślił,że opłacalna jest wymiana towaru w proporcjach 1 do 10 ?
Czy naprawdę według tworzących FoE tak wygląda handel wymienny ?
Ludzie gdyby w taki sposób Rzymskie Cesarstwo prowadziło handel z innymi nacjami nie należącymi do Cesarstwa ,padłoby z hukiem o wiele wieków wcześniej niż istniało rzeczywiście !!!
W taki sposób jak to jest teraz robione w życiu nie uda się rozpropagować targowiska jako coś opłacalnego,przynoszącego korzyści obu stronom uczestniczącym w wymianie towarowej.

Kto powiedział, że zysk jest równy kosztom? Ja wymieniając u sprzedawcy towary niewątpliwie miałam zysk i to większy niż gdybym wymieniła na 10 krotność tego co dałam, a to dlatego, ze dostałam coś czego potrzebowałam na gwałt a nie miałam jak zdobyć. Poza tym pamiętaj, ze taki handel jest powszechny nawet w dzisiejszym świecie. Weź pod uwagę np kupca tureckiego który zawyża Ci cenę 10 razy a nawet i więcej tylko dlatego, ze Cię interesuje dana rzecz. Dobrym też przykładem jest kupowanie przez Ciebie spodni za 100 zł gdzie w Chinach wyprodukowanie jej kosztuje całe 30 gr..(wiem bo znajoma chciała nimi handlować) no a Ty płacisz choćby na targu 60 zł i więcej..gdzie tu równość o której mówisz? sprawiedliwy zysk którego szukasz?

P.S. Teraz dopiero zauważyłam. Marioxs: 2:4 to to samo co 1:2 :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1488

Guest
Odp: Targowisko ? dla kogo to "coś " istnieje ?

P.S. Teraz dopiero zauważyłam. Marioxs: 2:4 to to samo co 1:2 :D

Mi tu chodziło o dwa przedmioty za cztery (lub odwrotnie) i jeden przedmiot za dwa (lub odwrotnie) a nie że połowa ^^ Tak czy siak handel z NPC opłaca się jedynie na początku gry lub gdy nikt nie ma towaru a tylko od niego możemy dostać bo nam brakuje do nie wiem hmmm odblokowania budynku.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Targowisko ? dla kogo to "coś " istnieje ?

to sa zwykle prawa rynku
mala podaz+wysoki popyt=wysoka cena i tyle no ale niektorym nadal to ciezko zrozumiec
"wyzywaja" ludzi od cymbalow a sami oczekuja szacunku zal:)
 

DeletedUser

Guest
1:2, a może 2:4? Toż to jeden wuj... :idiot:


A co do tematu: nikt ci nie każe kupować od komputera. :idiot:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser625

Guest
On mówił z tego co się doczytałem, że w jego gildii nic się nie dzieje i jest martwa. Dlaczego zatem nie zmienisz gildii drogi kolego? Ja na przykład dopiero co wszedłem w Epokę Rozkwitu Średniowiecza (opracowałem raptem 2 badania), a mam już wszystkie zasoby jakie potrzebuję do odblokowania całej epoki (i to dzięki handlowi z członkami gildii). Jedyne co mnie przed tym wstrzymuje to punkty badań. Kolega z Gildii sprzedał mi ostatnio Miedź i Miód za Drewno w proporcji 1:1, co było dla niego bardzo niekorzystne bowiem koszt produkcji drewna jest 4x niższy niż produkcji Miodu czy Miedzi, a mimo to dokonał takiej wymiany. I co ty na to?
 

DeletedUser1920

Guest
Według mnie nie ma się co "czepiać" wymiany 1:10, większym utrudnieniem jest ograniczenie handlu do jednego kontynentu i gildii. Ja na targowisku mam zaledwie 2-3 strony ofert, często muszę czekać ze dwa dni aż moja oferta zostanie przez kogoś zaakceptowana. Jest to ogromne ograniczenie dla dobrych graczy, którzy rozwijając się szybciej stracą możliwości handlu (ponieważ gracze w ich okolicy będą np. w poprzedniej epoce, więc nie będą wydobywali lepszych surowców).
 

DeletedUser

Guest
Spoko kiedyś pewnie jeśli będzie mi brakowało na już 1 jednostki surowca to może kupię coś od kompa ale tak nie narzekam. A wymiana handlowa kwitnie nie rozumiem marudzenia kolegi. Nie jestem w żadnej gildii a kłopotów z wymianą nie mam a jakimś zaawansowanym graczem raczej nie jestem mając 2700 p.
 

DeletedUser

Guest
Tymi co chcą iść na łatwiznę nie ma co się przejmować. Mam jednak pewne poważne zastrzeżenie co do handlu. Z każdą kolejną aktualizacją są wprowadzane ograniczenia. Najpierw w stosunku do proporcji, a teraz jeszcze z odchaczaniem okienka "Tylko Gildia". Nie chcę tu uchodzić za radykalnego kapitalistę, ale handel moim skromnym zdaniem powinien być absolutnie wolny od jakich kolwiek ograniczeń. To naprawdę niszczy handel. U nas w gildii handel kwitł, nawt po ograniczeniu proporcji ( po prostu dało się to ominąć poprzez nie zaznaczanie okienka). Teraz tablica ofert świeci pustkami, bo nikt się nie chce zgodzić na takie ograniczenia. Na prawdę u nas wszyscy mają nadzieję, że programiści pukną się w głowę i przy kolejnej aktualizacji te ograniczenia zniosą.
 

DeletedUser1724

Guest
Przy następnej aktualizacji coś jeszcze bardziej spierdzielą i jak się na to patrzę to bardziej ta gra idzie ku upadkowi niż rozkwicie bo zamiast zająć się na prawdę fajnymi usprawnieniami gry to zajmują się pierdołami co i tak wychodzą na złe tak jak te ograniczenia w handlu....

Po woli zniechęcam się do tej gry...
 
Do góry