[Handel] TARG: Oferty tylko dla jednego gracza

Czy jesteś zainteresowany wprowadzeniem takiej funkcji?


  • W sumie głosujących
    32

Iseult

Szlachcic zagrodowy
Cześć. Uważam, że powinna być możliwość wystawiania ofert konkretnemu graczowi - dodatkowa zakładka oprócz tej „dla gildii”. Wybieralibyśmy nick osoby, dla której przygotowaliśmy ofertę. W ten sposób uniknęlibyśmy sytuacji, w której ktoś sprzątnie nam oferty sprzed nosa. Co o tym sądzicie?
 

Iseult

Szlachcic zagrodowy
jestem na nie, ponieważ taka opcja zabiłaby ducha gry jakim są pomyłki graczy i rywalizacja..:D
a tak gra zmusza nas do myślenia, przemysleń oraz nie jest nudna.,
Taka opcja nie zabiłaby ducha gry, lecz ją usprawniła. Rywalizacja jest na wielu innych polach :-)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Fajna opcja, ale za duże pole do nadużyć. Walka z multikontami i tak przypomina walkę z wiatrakami. Zagłosowałam na nie, z przykrością.
 

astrotaurus

Hrabia
Beznadzieja! Zawsze można sprawę załatwić takimi ofertami, że nikt nigdy tego nie sprzątnie sprzed nosa!!
Ludzie masowo handlują towarami, transakcje odbywają sie tylko i wyłącznie miedzy graczami, którzy sie umówili na handel... skąd nagle problem? Jaka jest ukryta idea?
 
Jak jesteście umówieni na wymianę, to raczej nie ma znaczenia te 5-10 sekund opóźnienia w ściągnięciu oferty jak oboje jesteście online, bo nikt tego nie ściągnie w tak krótkim czasie. Jak dla mnie zbędny bajer. Jestem na nie.
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
Nie dla jednego gracza, ale proponowałem kiedyś opcję "oferty prywatnej", która nie wyświetlałaby się na targu, a dostępna byłaby tylko przez załącznik (np. po wysłaniu załącznika w wiadomości grupowej, każdy członek tej grupy miałby dostęp do tej oferty).
Kolejny pomysł to grupowanie ofert na targu, tak jak w wiadomościach. Ktoś wystawia np. 50 jednakowych ofert i zajmują one 5 stron, chociaż są jednakowe, a mogłaby to być 1 linijka z dopiskiem "50x".
I jeszcze przydałaby się opcja wystawiania dużej liczby ofert, jakieś okienko obok ilości wymienianych towarów, w które wpisywalibysmy ile jednakowych ofert chcemy wystawić.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Kurcze, pomysł który ułatwiłby życie wszystkim, a jest tak krytykowany. Handel i tak wymaga totalnie rewolucji, ale o tym była dyskusja w innym temacie więc nie będę powielać.
 

GEoMax

Baron
Cześć. Uważam, że powinna być możliwość wystawiania ofert konkretnemu graczowi - dodatkowa zakładka oprócz tej „dla gildii”. Wybieralibyśmy nick osoby, dla której przygotowaliśmy ofertę. W ten sposób uniknęlibyśmy sytuacji, w której ktoś sprzątnie nam oferty sprzed nosa. Co o tym sądzicie?
Jak dla mnie pomysł dla samego pomysłu, może się nie znam , ale po co takie kombinowanie. Wiadomo że jeżeli oferta jest skierowana do konkretnego gracza to wystawiamy ją w czasie gdy jesteśmy obecni , wrzucamy ofertę do prywatnej wiadomości z rączki do rączki i po krzyku . Jestem na nie , a jeszcze dodatkowa zakładka to już wcale .
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Jak dla mnie pomysł dla samego pomysłu, może się nie znam , ale po co takie kombinowanie. Wiadomo że jeżeli oferta jest skierowana do konkretnego gracza to wystawiamy ją w czasie gdy jesteśmy obecni , wrzucamy ofertę do prywatnej wiadomości z rączki do rączki i po krzyku . Jestem na nie , a jeszcze dodatkowa zakładka to już wcale .
Widać, że grasz na spokojnym świecie bo na moim jak wystawisz korzystną oferte to czasem chwila i jej nie ma :D
a ile razy już na czacie się handlarze kłocili, że jeden zwinął oferte drugiemu

Jak ktoś pisze ze cos sprzeda, to często ludzie dodają do znajomych a potem czekają tylko aż się pojawią ofki :D

Na E, mało kiedy ofki robi sprzedawca - z tego powodu. Prawie zawsze to kupujący już musi robić ofki (wiadomo, że są niekorzystne dla ściągającego więc nikt nie ukradnie) Żmudne to i zbędne, a 1 Pr przy 100-500 ofertach jest dużą kwotą... i całkowicie zbędną (to w kwestii zniesienia limitu)
 

Auraya

Hrabia
nie spotkałam się jeszcze chyba z sytuacją kiedy to sprzedający robi ofki... w końcu skąd wiedzieć co kupujący ma na wymianę? zawsze w takich sytuacjach robi się oferty niekorzystne
Widać, że grasz na spokojnym świecie
powiedz proszę który to świat jest taki pierwszorzędny, już tyle aluzji zrobiłeś a jakoś nigdy nie wiadomo
a 1 Pr przy 100-500 ofertach jest dużą kwotą... i całkowicie zbędną (to w kwestii zniesienia limitu)
tyle co nic, nie prawdaż? nie chodzi o pr a czas... no i nie mieszajmy wątków
 

GEoMax

Baron
Widać, że grasz na spokojnym świecie bo na moim jak wystawisz korzystną oferte to czasem chwila i jej nie ma :D
a ile razy już na czacie się handlarze kłocili, że jeden zwinął oferte drugiemu

Jak ktoś pisze ze cos sprzeda, to często ludzie dodają do znajomych a potem czekają tylko aż się pojawią ofki :D

Na E, mało kiedy ofki robi sprzedawca - z tego powodu. Prawie zawsze to kupujący już musi robić ofki (wiadomo, że są niekorzystne dla ściągającego więc nikt nie ukradnie) Żmudne to i zbędne, a 1 Pr przy 100-500 ofertach jest dużą kwotą... i całkowicie zbędną (to w kwestii zniesienia limitu)
Strasznie demonizujesz , łapiesz się wszystkiego co tylko się pojawia i chcesz wszystkich przekonać do swoich racji . Zrozum wreszcie nie ma w grze lepszych i gorszych światów czy graczy. Nie chwaląc się też grałem na świecie E jak tylko powstał i to w topowej gildii , / nie wymienię nazwy żeby nie było że cokolwiek czy kogokolwiek reklamuje / super gracze ,bardzo serdeczni i pomocni ,ale nie o to w sumie chodzi. Wracając do tematu wiadomo że kupujący robi oferty , bo przecież płaci za nie to zrozumiałe :)
Napisze jeszcze raz jestem na ; Nie
 

Markiz.

Książę
Jak ktoś pisze ze cos sprzeda, to często ludzie dodają do znajomych a potem czekają tylko aż się pojawią ofki :D
Byłbym kretynem gdybym sprzedawał i wystawiał ofki (pozdrów sprzedawców ze swojego serwera).
a 1 Pr przy 100-500 ofertach jest dużą kwotą... i całkowicie zbędną
Nie jestem idiotą i koszt ściągnięcia ofert jest wliczony w cenę. Jeśli nie stać mnie na sprzedawanie, to nie sprzedaję.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Byłbym kretynem gdybym sprzedawał i wystawiał ofki (pozdrów sprzedawców ze swojego serwera).

Nie jestem idiotą i koszt ściągnięcia ofert jest wliczony w cenę. Jeśli nie stać mnie na sprzedawanie, to nie sprzedaję.
Na E nie jest. Na E się dopłaca za ofki. Płacisz za towar a nie za ich ściąganie.
Może ktoś dolicza
ale czy mi powie cene 4100 PR za towar
czy 4k pr za towar i prosze zwrot 100 pr za ofki to co za roznica? xD Dalej musze za nie zapłacić i zwiększają cenę
 

Auraya

Hrabia
to ten serwer chyba nie jest taki top top ... nie gram na e - pewnie sobie juz sprawdziłes- ale to bardzo dziwna praktyka zeby sprzedający wystawiał ofki na swoją niekorzyść
ale w końcu o czym my rozmawiamy? bo to że pr trzeba płacić to poza gildią i tak oczywiste? chyba mieszają nam się propozycję na tym wątku
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
E no pytanie było by ofki dało się robić dla jednego gracza i to jak najbardziej pasuje do tej dyskusji
Wystawca może zrobic 2k za 1k
Odbiorca max 500 za 1k więc odbiorca musi robic 2x więcej ofek z uwagi na ryzyko ze ktoś ukradnie ofki
a tak sprzedający by robił o połowe mniej ofek i wystawiaj kupcowi i kupiec by do tego płacil za ofki
 

Markiz.

Książę
Na E nie jest. Na E się dopłaca za ofki. Płacisz za towar a nie za ich ściąganie.
Może ktoś dolicza
ale czy mi powie cene 4100 PR za towar
czy 4k pr za towar i prosze zwrot 100 pr za ofki to co za roznica? xD Dalej musze za nie zapłacić i zwiększają cenę
Jeśli Cię nie stać na kupno towarów, to ich nie kupujesz. Takie są prawa rynku.

a tak sprzedający by robił o połowe mniej ofek i wystawiaj kupcowi i kupiec by do tego płacil za ofki
Oferty wystawia kupujący i nikt "niepowołany" ich nie zdejmie. Chyba, że ze swoją stratą, a więc z zyskiem dla wystawiającego. A Ty szukasz problemów tam gdzie ich nie ma.
Chcesz zaoszczędzić i czas i PR przy handlu, więc powtórzę jeszcze raz - nie stać Cię ( bo nie masz czasu/PR) to nie sprzedajesz/kupujesz.
I przestań już swoje brednie wypisywać, bo ludzie punktują Cię jak kiepskiego boksera, a Ty uparcie odwracasz kota ogonem.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Czy gdziekolwiek padło coś o "problemie z płatnością" płace ile chcą
nawiązuje do tego, że ekonomiczniej jest by to sprzedawca wystawił towar bo to karuzeli może wystawić 2k za 1k.
A nie 500 za 1000 jak to musi robic kupujacy.
Oferty dla konkretnego gracza byłby super. Aczkolwiek wystarczałaby zrobić oferty "prywatne" które są dostępne nie na rynku a np tylko w wiadomości. Lub w taki sposób, że były na rynku, ale można je ściągnąć dopiero po akceptacji wystawcy.

W żadnym miejscu nie czuje się punktowany gdyż na wszystkie problemy znajduje szybkie i proste rozwiązanie.

Oferty tylko dla konkretnego gracza są korzystne dla kupującego jak i sprzedawcy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry