Szybkie opinie o wybranych perłach

GrubaLama

Szlachcic zagrodowy
Poprosiłbym o kilka zdań o perłach wymienionych poniżej - krótko, zwięźle i na temat. Dlaczego warto ją stawiać bądź dlaczego nie oraz czy koszty wymagane do podniesienia perły do sensownego poziomu są adekwatne do wysokości nagród z perły. Poproszę o wypowiedzi osób które miały styczność z tymi perłami w praktyce, a nie jedynie "na papierze" :)
- Bank Nasion
- Truce Tower
- Kosmiczny Transporter
- Wieża Innowacji (mam postawioną na 10 poziomie ale rozważam jej wywalenie)
- Tropiciel Gwiazd
 

Bożka123

Hrabia
Wszystkie perły z grupy "dyskusyjnych". Mam 1, 3 i 4. Najmniej wartościowa to WI, ale 80 poziom powoduje, że żal likwidować. BN sporo surki i niekiedy diaxy. KT surka specjalna (do czasu nowej epoki razie mało istotna) i bonus z nego, które i tak się robi.
 

negatyvv88

Szlachcic zagrodowy
Truce Tower dla mnie przydatna odkąd zrobili masowe motywki:D. Monety, młotki, towary, plany, medale, sporadycznie diamenty. Jak się jest w niskiej epoce to pomału się ciuła też towary z wyższych epok.
 
TT jak się da na wczesnym etapie (epoce) postawić jest super - z głowy martwienie się o młotki i surka z wyższych epok.
WI tak samo, pozwala wszystkie domki wywalić i daje jakieś tam pyrki, później dyskusyjna, zwłaszcza że eventowe dają ostatnio coraz więcej ludzików.
Monety, młotki, towary, plany, medale, sporadycznie diamenty.
TT daje tylko towary za wsparcie.
 

Auraya

Hrabia
gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania.... z tego zestawu jedynie TT nie postawilabym drugi raz mimo że jest bardzo tania i część poziomów można za darmo sobie podnieść... teraz szkoda mi jej usuwać a skoro ją mam to sobie w tle 'zarabia na siebie'. przy nowych wg zmienil mi się tylko priorytet motywacji
 

negatyvv88

Szlachcic zagrodowy
TT jak się da na wczesnym etapie (epoce) postawić jest super - z głowy martwienie się o młotki i surka z wyższych epok.
WI tak samo, pozwala wszystkie domki wywalić i daje jakieś tam pyrki, później dyskusyjna, zwłaszcza że eventowe dają ostatnio coraz więcej ludzików.

TT daje tylko towary za wsparcie.
Fakt pokićkało mi się, bo gapię się na pasek zbioru:haha:
 

Busterion

Baronet
Moim zdaniem najbardziej przydatna to WI - 48pr na 80 poziomie. Póżniej KT - i tak nego robię na mapie na surkę kosmiczna A często wpada pr i towary. TG i TT tylko jeśli potrzeba towarow, sam mam TT, towarow i tak mam nadwyżki więc TG raczej nie postawię. BN moim zdaniem to nieporozumienie, zupełnie nie widzę sensu jego posiadania.,
 

Borisel

Hrabia
Posiadam wszystkie perły z wymienionych oprócz WI :
BN na 80 lvl - często daje różne pierdoły typu monety , towary i wpadną raz na jakiś czas diaxy ( 50 sztuk) , dobra perła jak ktoś regularnie motywuje , minusów nie zauważyłem .
TT na 80 lvl - dla mnie przydatna perła , daje towary , więc zawsze jest coś na handel . Tak jak w przypadku BN trzeba regularnie motywować ,by dawało lepsze efekty . Minusem że przy wyższych lvl ciągle 1 towar daje .
KT na 80 lvl - alternatywna perła do ZH , przydatna czasami na WG oraz PCH , przydatniejszy drugi bonus ze specjalnymi towarami. Minusem może być niepełne wykorzystanie perły - zrobione pełne WG , PCH nie ma , za kilka minut ponownie zbiory - a możliwość wykorzystania nego przepadnie .
TG na 80 lvl - must have , jeśli ktoś ma zamiar robić wg 5 lvl negocjacjami. Największą zaletą są towary z poprzedniej epoki , które są potrzebne często w nego . Przy regularnym zbiorze , można uzbierać ładny zapas , nie martwiąc się handlem czy przebudową miasta specjalnie na te kilka towarów lub zastanawianie się czy używać pędzla . Minusem jest , że można dziennie zbierać określoną ilość jednego towaru - a nie pakietu towarów z poprzedniej epoki. .
 

Marik

Książę
Każda perła ma pewnien próg od którego się opłaca
TT na 80 lvl daje 109 towarów w zależności od epoki motywowanego budynku, perła nieopłacalna, ma się nijak do wg bo trzebaby było klikać u każdego na budynki z własnej i poprzedniej epoki, wątpie że ktoś tt wykorzystuje ręcznie
TG na 60 lvl (tak 60 nie 80) bardzo przydatna perła, zwłaszcza jak ciężko o towary z poprzedniej epoki, ale najbardziej opłacalna jest na 60 poziomie bo daje 140 towarów, na 80 daje bodajrze 143 więc podnoszenie 20 poziomów troche mija się z celem
KT na 91 ( tak samo jak zh na 91 masz 10 prób) bardzo dobra perła, która sypnie pr
BN na 81-101 jeszcze nie mam ale jest w planach i według wielu opinii na 101 ma największy sens
WI na 80+ moim zdaniem bardzo dobra perła, zwłaszcza na początek bo prócz ludności daje też pr, jedna z najtańszych pereł w foe
 
Do góry