[Budynki] Szkolenie armii

sirromanek

Szlachcic zagrodowy
Stwórzcie budynek w którym można by szkolić jednostki z poprzednich epok. Po przejściu do kolejnej epoki jednostki z poprzedniej przestają mieć jakąkolwiek wartość lub dodajcie w końcu możliwość usuwania grupowo starszych jednostek.
 

Iselut Soldar

Wicehrabia
Starsze jednostki są zawsze na końcu, więc nie przeszkadzają w niczym przy wyborze wojska. Nie ma też limitu, więc nie zajmują cennego miejsca. A szkolenie takich jednostek mija się z ideą odblokowywania wojsk z nowych epok, lepszych i silniejszych. Jednak nowa epoka to znaczny postęp, więc trzeba trochę poświęcenia, a nie że sobie wyszkolisz jednostki z np. przemysłowej i ułanami, z szabelką w ręce, podbijesz kosmos Jeśli już to rozsądniejszą opcją byłoby utworzenie nowego slotu na jednostki specjalne, żeby np. łotry były oddzielnie, a nie za szeregiem wojsk piechoty.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
slotu na jednostki specjalne, żeby np. łotry były oddzielnie, a nie za szeregiem wojsk piechoty.
na szczeście piechota w żadnej z epok nie jest dobrą jednostką wiec je się zawsze usuwa by mieć łotry "na przodzie"
Stwórzcie budynek w którym można by szkolić jednostki z poprzednich epok. Po przejściu do kolejnej epoki jednostki z poprzedniej przestają mieć jakąkolwiek wartość lub dodajcie w końcu możliwość usuwania grupowo starszych jednostek.
Jednostki z poprzednich epok przydają sie na GvG ;)
 

kasia2389

Arcyksiążę
Poznaj najpierw możliwości gry a potem wymyślaj jakieś swoje bzdury.

Stwórzcie budynek w którym można by szkolić jednostki z poprzednich epok.
Jest taki budynek, to Alkatraz.
Oczywiście również odpowiednie koszary.
dodajcie w końcu możliwość usuwania grupowo starszych jednostek.
Można to zrobić wirtualnie:
1661015597596.png

Doskonale wiesz, że jest taki slot na jednostki specjalne, nazywa się 1661016283902.png
 
Ostatnia edycja:

Auraya

Hrabia
na szczeście piechota w żadnej z epok nie jest dobrą jednostką wiec je się zawsze usuwa by mieć łotry "na przodzie"
o ile się nie mylę, 4 jednostki trzeba zostawić, żeby było mniej zadań do przewijania. i chyba we współczesności/ ep jutra od biedy są nienajgorszym wyborem
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
o ile się nie mylę, 4 jednostki trzeba zostawić, żeby było mniej zadań do przewijania. i chyba we współczesności/ ep jutra od biedy są nienajgorszym wyborem
usuwam(a dokładniej wybijam) wszystko i nie zwracałem uwagi na pojawienie się zadania "zrekrutuj X jednostek" dziennie one wpadaja z GPC i dziennie są wybijane wiec i tak cos sie kazdego dnia pojawia
 

sirromanek

Szlachcic zagrodowy
Ludziska po przejściu do następnej epoki zostaje mi przynajmniej 4k woja które praktycznie staje się nieprzydatne w następnej epoce. No przecież szkoda tego tak czy nie? oczywiście można wykorzystać w GPCH ale chyba lepiej walczyć jednostkami z aktualnej epoki prawda? GvG cóż jak ktoś gra śmiało z nich korzysta no ale to tylko opcja da osób które grają w GvG...
A przykładowo taka perła(pisałem o budynku) do której można by wrzucić kilka jednostek na szkolenie z poprzedniej epoki które po pewnym czasie awansowały do aktualnej epoki było by chyba dla każdego przydatne, można by do takiego szkolenia wykorzystywać surowce i złoto którego też mamy w pytkę np złota mam 16 453 458 792 perłę można rozbudowywać dzięki czemu można by więcej jednostek przeszkalać. Po przejściu wirtualnej w następnych epokach regularnie dostajemy jednostki z wirtualnej ja wiem dla jednych przydatne dla innych bezwartościowe ale myślę że ważne żeby mieć wybór
Ja wiem że można te jednostki ukryć olać i grać aktualnymi ale po co marnować potencjał. Ale pewnie macie rację pomysł kompletnie nie trafiony bo przecież mamy filtry dzięki którym możemy ukrywać starsze jednostki a to przecież załatwia wszystko a w ukrywaniu jesteśmy najlepsi prawda^^
kasia2389 Bardzo Cię proszę nie pisz więcej;)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Ludziska po przejściu do następnej epoki zostaje mi przynajmniej 4k woja które praktycznie staje się nieprzydatne w następnej epoce. No przecież szkoda tego tak czy nie? oczywiście można wykorzystać w GPCH ale chyba lepiej walczyć jednostkami z aktualnej epoki prawda? GvG cóż jak ktoś gra śmiało z nich korzysta no ale to tylko opcja da osób które grają w GvG...
A przykładowo taka perła(pisałem o budynku) do której można by wrzucić kilka jednostek na szkolenie z poprzedniej epoki które po pewnym czasie awansowały do aktualnej epoki było by chyba dla każdego przydatne, można by do takiego szkolenia wykorzystywać surowce i złoto którego też mamy w pytkę np złota mam 16 453 458 792 perłę można rozbudowywać dzięki czemu można by więcej jednostek przeszkalać. Po przejściu wirtualnej w następnych epokach regularnie dostajemy jednostki z wirtualnej ja wiem dla jednych przydatne dla innych bezwartościowe ale myślę że ważne żeby mieć wybór
Ja wiem że można te jednostki ukryć olać i grać aktualnymi ale po co marnować potencjał. Ale pewnie macie rację pomysł kompletnie nie trafiony bo przecież mamy filtry dzięki którym możemy ukrywać starsze jednostki a to przecież załatwia wszystko a w ukrywaniu jesteśmy najlepsi prawda^^
kasia2389 Bardzo Cię proszę nie pisz więcej;)




w pomyśle nie napisałeś nić o ulepszaniu xD
tylko
Stwórzcie budynek w którym można by szkolić jednostki z poprzednich epok.
To przecież można stawiać budynek ze starszej epoki by wyprodukować konkretną jednostkę.

Nic nigdzie nie napisałeś o ulepszaniu jednostki np z VR do Marsa.
 

borsuk

Szlachcic zagrodowy
oczywiście można wykorzystać w GPCH ale chyba lepiej walczyć jednostkami z aktualnej epoki prawda?
Na niższych poziomach wyczerpania w GPC nie odczuwałem znaczącej różnicy w tempie rozgrywki walcząc jednostkami z niższej epoki. Co najwyżej, lepiej było zmienić epokę wojska na bieżącą, jesli trzeba się było ścigać o sektor. Można się szybciej pozbyć jednostek z niższej epoki nie używając ich w kombinacji z łotrami, a w międzyczasie zgromadzić odpowiedni zapas jednostek z aktualnej epoki.
Budynek (czy perła) niepotrzebne i niepraktyczne, gdyż ilość jednostek, o której wspominasz (4 tysiące) musiałaby się unowocześniać przez wiele dni. Nie wyobrażam sobie, żeby Inno dopuściło tanim kosztem awans np. 100 jednostek dziennie. Zanim ta chmara się zmodernizuje, i tak zyskujemy odpowiedni zapas wojska z bieżącej epoki, a być może będziemy już chcieli przejść do następnej.
 

mrMaras

Szlachcic
Stwórzcie budynek w którym można by szkolić jednostki z poprzednich epok. Po przejściu do kolejnej epoki jednostki z poprzedniej przestają mieć jakąkolwiek wartość lub dodajcie w końcu możliwość usuwania grupowo starszych jednostek.

dodaj ankietę, abym mógł zaznaczyć nie
 

Blade1984

Książę
no ale na gvg się właśnie przydadzą, więc nie zgadzam się, że są aż tak bezużyteczne.,
chyba, że Tobie chodziło o to, że są użyteczne do walki jednostkami wstecz na gpc, przy czym nie polecam bo żal bonusu z AO :d
przeczytaj raz jeszcze, bedziesz wiedziec o co mi chodziło ;) a tak poważnie to chodziło mi że są przydatneXD
 
Ostatnia edycja:

mrMaras

Szlachcic
swoją drogą dlaczego nie? xD
abstrahując od tego czy jednostki z poprzednich epok są potrzebne czy też nie to jaki jest jest powod by nie móc ich ulepszac wyżej?
bo musiałaby to być jakaś perła, perły dochodzą stosunkowo rzadko, więc wolałbym aby nowe miały sensowne bonusy, a ten jest tak potrzebny jak dodatkowe monety, samo szkolenie nie wyglądałoby zresztą tak że zmieni ci wszystkie na raz, tylko pewnie po kilka sztuk w zależności od poziomu. to oznacza że zanim by je przeszkolić już zbuduje się nowe za pomocą alca. W skrócie w przypadku bezużytecznych rzeczy głosuje na nie
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
bo musiałaby to być jakaś perła, perły dochodzą stosunkowo rzadko, więc wolałbym aby nowe miały sensowne bonusy, a ten jest tak potrzebny jak dodatkowe monety, samo szkolenie nie wyglądałoby zresztą tak że zmieni ci wszystkie na raz, tylko pewnie po kilka sztuk w zależności od poziomu. to oznacza że zanim by je przeszkolić już zbuduje się nowe za pomocą alca. W skrócie w przypadku bezużytecznych rzeczy głosuje na nie
wychodzisz z absurdalnego założenia, że można mieć - "wystarczającą ilość jednostek"
a nie ma takiego stanu. Zawsze jednostek z aktualnej epoki (tych dobrych) jest za mało. akutalnie mam 3k łotrów i 500 grenadierów
wystarczy ze bede (w koncu) dzien w dzien na gvg przez tydzien/dwa i będe miał mniej niż 1000 łotrów.
Z grenadierami to już wgl, pobij na gpc do wysokiego oporu i te śmieszne 120 (w moim przypadku) jednostek dziennie z alcatraz to jest kropla w morzu potrzeb
 

mrMaras

Szlachcic
wychodzisz z absurdalnego założenia, że można mieć - "wystarczającą ilość jednostek"
a nie ma takiego stanu. Zawsze jednostek z aktualnej epoki (tych dobrych) jest za mało. akutalnie mam 3k łotrów i 500 grenadierów
wystarczy ze bede (w koncu) dzien w dzien na gvg przez tydzien/dwa i będe miał mniej niż 1000 łotrów.
Z grenadierami to już wgl, pobij na gpc do wysokiego oporu i te śmieszne 120 (w moim przypadku) jednostek dziennie z alcatraz to jest kropla w morzu potrzeb
wychodzisz z absurdalnego założenia, że nie wiem co oznacza dużo bić na wysokim oporze, sprawa wygląda po prostu tak, że taki system jak zaproponowany nie jest w stanie rozwiązać tego problemu, z czego wydaje mi się, że zdajesz sobie sprawę
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
wychodzisz z absurdalnego założenia, że nie wiem co oznacza dużo bić na wysokim oporze, sprawa wygląda po prostu tak, że taki system jak zaproponowany nie jest w stanie rozwiązać tego problemu, z czego wydaje mi się, że zdajesz sobie sprawę
ależ problemu braku jednostek nie da się rozwiązać w żaden sposób.
perła 4x4 dająca nawet (m0im zdaniem by dawała więcej niż 8 jednostek na dzień)
Powiem tak, im więcej jednostek tym lepiej więc czemu odrzucać kilka jednostek w imię tego, że to i tak nic nie da xD
Dla mnie te kilka jednostek to jest czasem jeden obleg więcej, jedna obrona więcej, kilka walk na gpc etc....
Ciężko by gra dawała 1000 jednostek dziennie.
 

mrMaras

Szlachcic
ależ problemu braku jednostek nie da się rozwiązać w żaden sposób.
perła 4x4 dająca nawet (m0im zdaniem by dawała więcej niż 8 jednostek na dzień)
Powiem tak, im więcej jednostek tym lepiej więc czemu odrzucać kilka jednostek w imię tego, że to i tak nic nie da xD
Dla mnie te kilka jednostek to jest czasem jeden obleg więcej, jedna obrona więcej, kilka walk na gpc etc....
Ciężko by gra dawała 1000 jednostek dziennie.
tylko nie można zapomnieć że nie byłyby to nowe, a przeszkolone z poprzednich epok, oznacza to że wraz z przeszkoleniem wszystkich nagle perła stała by bez pracy, ilość jednostek przecież byłaby dalej ta sama, a jak jednak używamy argumentów z gvg to tam właśnie te star się przydają, więc może nie chcemy przeszkalać wszystkich, a wtedy jeszcze szybciej doszlibyśmy do momemtu gdy nie ma co przeszkalać
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
więc może nie chcemy przeszkalać wszystkich, a wtedy jeszcze szybciej doszlibyśmy do momemtu gdy nie ma co przeszkalać
Jednostki od arktycznej do Wenus są zbędne na GvG. W sensie, ktos kto jest w jowiszu, w życiu nie będzie używać wcześniejszych bo jednak im póxniejsza epoka tym lepiej
Zakładam, że wiązałoby się to z możliwością odznaczenia, ktore jednostki mogą byc ulepszone, a które nie.
 
Do góry