Szach - mat (Czyli jak nieprzewidywalny może być komputer)

  • Rozpoczynający wątek for wer 2
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam! Dzisiaj walcząc na testowym serwerze - uświadomiłem sobie, że bonusy terenowe jak i te z pereł nic wielkiego nie dają na co dowodem jest poniższa grafika, która mówi sama za siebie. Mój bonus wynosił 13% do ataku i 9% do obrony.



XXL.jpg
 

DeletedUser

Guest
a teren walki bierzesz pod uwagę ?
z resztą wojskiem z rozkwitu i bonusem +13 % to widzisz ile możesz zrobić vs wojsko z jesieni
 

DeletedUser

Guest
Teren to jedna z podstawowych rzeczy strategii, więc i tak pamiętam - problem stanowiły działa, które nieubłaganie zbombardowały kuszników (jedynych pogromców cesarskich gwardzistów).
 

DeletedUser5324

Guest
a jak grałeś - na auto?
kolejna sprawa - że bonus 13% i 9% - to żaden bonus, gdy walczysz z jednostkami o epokę wyżej...
wcale nie dziwi mnie to, że przegrałeś... szanse na wygranie tego byłyby tylko grając ręcznie, przy dobrym terenie...
 

Borisel

Hrabia
A jak rozpoczynałeś walke ? Bo ja na twoim miejscu bym wstrzymał całe wojsko nie ruszając do przodu (ewentualnie bym dla piechoty znalazł równinę 1 kratkę dalej max.) . Dziala przeciwnika i tak by musiały sie zbliżyć nie oddając strzału (mały zasięg-dlatego nie ruszaj wojsk) tak samo łucznik dalekosiężny i gwardzista, w nastepnej rundzie bys konnice ruszyl od razu na dziala trzymając z dala od gwardzistów i łuczników , a piechotę i łotrów przegrupuj w jakiejś równinie na poczatku (lub nawet przed skala) bys mógł obronić kuszników. Gwardziści sila rzeczy musieliby zaatakować albo łotrów albo piechotę . Dziala w tej rundzie juz by mogły oddac strzal na konnice(która niewiele im zrobi) lub jeszcze sie zbliżyć do kuszników oraz piechoty . Konnica za jednym ciosem ubija dziala a potem piechota jak mozesz zaatakuj lucznikow (lotrami nawet atakuj) a kusznikami wybijaj piechote (nawet bij ich z rowniny/lasu jak nie masz skal ).
 

DeletedUser12062

Guest
Mnie ten wynik nie dziwi bardzo, zwłaszcza, że z tego co pamiętam był problem przy atakowaniu wojsk z epoki o jedną wyżej.
 

DeletedUser

Guest
nieco inny problem jest na mapie przemysłowej , nie zależnie od posiadanego bonusu w ataku czy obronie nie sposób przejść tą mapę wojskiem z epoki przemysłowej , nie licząc kupienia sektorów / prowincji ;<

jedynie wojsko z epoki postępowej da rade dokończyć tą dość trudną mapę ;)
 

DeletedUser8764

Guest
nieco inny problem jest na mapie przemysłowej , nie zależnie od posiadanego bonusu w ataku czy obronie nie sposób przejść tą mapę wojskiem z epoki przemysłowej , nie licząc kupienia sektorów / prowincji ;<

jedynie wojsko z epoki postępowej da rade dokończyć tą dość trudną mapę ;)

Piszesz chyba o rozszerzeniu do postępowej. Nie myl standardowej mapy z bonusową bo w rozszerzeniach zawsze wojsko jest z mocnym bonusem, tym bardziej, że akurat tutaj bonus w obronie tych sektorów nie został zmodyfikowany po obcięciu bonusów pereł. Dlatego ciężko jest przejść te prowincje :/

Co do walki z 1 posta, kto o zdrowych zmysłach walczy na mapie automatem i to z wojskiem z wyższej epoki :p
Na mapie automat trochę inaczej się zachowuje jak w walce z sąsiadem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry