[Inne] Surowce potrzebne do wznoszenie budynkow i tworzenia jednostek

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser12753
  • Data rozpoczęcia

Podoba sie


  • W sumie głosujących
    15

DeletedUser12753

Guest
Witam Wszystkich,

przepraszam za brak polskich znakow, ale niestety moja klawiatura takowych nie posiada, a zmiana klawiatury w pracy niemozliwa...

Co sadzicie o koniecznosc ponoszenia kosztow surowcow przy wznoszeniu budynkow jak i tworzeniu jednostek standardowych.

Mogloby to wygladac nastepujaco:
Produkcja surowcow moglaby wzrosnac o 50-100%, ale za to kazda jednostka (5 roznych jednostek w grze w kazdej epoce, tyle samo co surowcow) wymagalaby 1-2 szt danego dobra (kazda jednostka potrzebowalaby innego dobra, np dzialo proch strzelniczy, gwardzia mosiadz itd.) Budynki produkujace surowce wymagalyby danej ilosci dobra z poprzedniej epoki (np 40 szt), a budynki z tej samej epoki dana ilosc dobr z roznych epok (np kosciol moglby potrzebowac Granit Marmur i Cegle).

Uwazam takie rozwiazanie za bardzo urozmajcajace gre, wprowadziloby bardzo duze ozywienie na targowiskach jak i rowniez daloby wieksze znaczenie nowym graczom.

za informacje zwrotna bede wdzieczny, slowa pochwal jak i krytyki - jest to moj pierwszy post, wiec prosze mnie nie niszczyc :D

Pozdrawiam
 

DeletedUser625

Guest
Hmm w sumie jakby patrzeć na logikę to miałoby sens, bo w sumie złoto i narzędzia to chyba normalnie nie wystarczyłyby na budowę czegokolwiek. :p Jednakże jednocześnie utrudniło by to grę, bo o towary jest zdecydowanie trudniej niż o złoto czy zaopatrzenie.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Tym bardziej trudniej ze GvG pożera ogromne koszta, a znów ci najbardziej tam zaangażowani dostana po kieszeniach. ci co wymieniają sloty obrony i atakują...

Więc jestem na nie
 

DeletedUser12753

Guest
Tym bardziej trudniej ze GvG pożera ogromne koszta, a znów ci najbardziej tam zaangażowani dostana po kieszeniach. ci co wymieniają sloty obrony i atakują...

Więc jestem na nie


Zgodzilbym sie z ta uwaga, gdybym nie zaproponowal zwiekszenie ilosci produkowanych surowcow o dana wielkosc %. Nie chodzi o utrudnienie gvg, tylko o urozmajcenie gry.

Ale dziekuje : )
 

Hikari36

Polonista
Polonista
W sumie... to zawsze jakieś urozmaicenie i utrudnienie. Ale na razie wstrzymam się od głosu, zobaczymy co jeszcze z tego wyjdzie ;)
 

DeletedUser12599

Guest
Ewentualnie zamiast podwyższenia produkcji towarów możnaby obniżyć ceny wszystkich elementów z gry wymagających ich.
 

DeletedUser13199

Guest
Uwaga stwierdzam oczywistą oczywistość: jeśli surowce byłyby potrzebne do tworzenia jednostek wojskowych to trudniej byłoby produkować nowe oddziały po każdej trochę gorszej potyczce (jakby już samo czekanie na nowy oddział nie było wystarczającym utrapieniem). Prostota czasami jest lepsza niż zbytnie skomplikowanie, dlatego też jestem na nie.
 

DeletedUser

Guest
jeśli surowce byłyby potrzebne do tworzenia jednostek wojskowych to trudniej byłoby produkować nowe oddziały po każdej trochę gorszej potyczce
Ale przecież trzeba zapłacić żołnierzom winem (brąz), żelazem do produkcji zbroi (żelazo), drewnem do robienia dzid (brąz), prochem do dział (jesień) itd.:haha:

A na poważnie jestem na nie. Już teraz w gildiach jest dużo: "potrzebuje towarów". W miastach u niektórych jest ciasno i na dekoracje z eventu nawet miejsca nie ma
(tu troszkę wyolbrzymiam :p))
. Osoby bez gildii będą miały o wiele ciężej, bo będą musiały stawiać kolejne budynki, czekać, nastawiać..., a PR też są ważne.
 

Mikekun

Książę
Sądzę że pomysł jest raczej przeznaczony do kremacji bowiem :

1. Gdyby do gry zostało dodane konieczność posiadania surowców przy wznoszeniu budynków jednocześnie gra musiałby ułatwić sposób ich zdobycia albo produkcji przez co zostałby zaburzony balans samej rozgrywki.
2. Tylko perły wymagają konkretnego zestawu surowców do wznoszenia oraz badania do ich ukończenia, trzecia opcja zagospodarowania surowców przy budynkach byłoby gwoździem do trumny dla nowych graczy.
3. Warto też pamiętać i o tym że produkcja np : złota albo granitu na jeden dzień w wczesnym średniowieczu już kosztuje 1,600 monet i zaopatrzenia. Im lepsze surowce do produkcji tym większe koszta. Takie koszta które ponosimy produkując surowce musiałby zniknąć w wypadku wprowadzenia wymagań surowcowych względem budynków. Co jak zaznaczyłem wyżej popsułoby resztę rzeczy.

Dlatego też jestem na "nie" z taką typu propozycją. Nie piszmy na nowo gry która została stworzona już dobrze na pierwszym miejscu.

pozdrawiam Mikekun
 
Do góry