Support - Pytanie o rzeczywistość.

  • Rozpoczynający wątek Dooho
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Przeczytałem :
Zasady działu
1. Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy ktoś Cię nie wyprzedził. Jeśli już toczy się rozmowa na dany temat - nie zakładaj własnego tematu, tylko kontynuuj dyskusję w już istniejącym.
2. Z racji na szeroki zakres tematyczny tego działu, sprawdź czy inny dział nie pasuje bardziej do sprawy, którą chcesz poruszyć.
3. Tytuł powinien jasno mówić czego dotyczy temat.
4. Forum nie służy do wyjaśniania spraw blokad, banów, ostrzeżeń.

I na szczęscie na 4 punkcie nie ma nic na temat supportu.

Pytanie całkiem proste ale żłożone:

Dlaczego support blokuje konto zanim cokolwiek ustali z samym banowanym ? Czemu tradują się ze mną Perły za konto?
I najważniesze dlaczego nie czytają i nie sprawdzają tego co się do nich piszę ?

Chciałbym nadkreślić dla modelatorów Forum iż nie jest to temat zrobiony w złości czy niepowodzeniu pewnych spraw.
Chciałbym porozmawiać z kimś kompetentnym i tylko taka rozmowa w tym temacie mnie zainteresuje.
 

DeletedUser13910

Guest
Mój brat dostał bana za multikonto ze mną ale:

2) Współużytkowanie urządzenia lub połączenia internetowego
Wielu graczy może korzystać z tego samego komputera i połączenia internetowego, pod warunkiem, że każdy z nich kontroluje wyłącznie akcje swojego własnego konta.
Przykłady:
- Wszyscy członkowie rodziny mogą grać w Forge of Empires, pod warunkiem, że każdy gracz ma dostęp wyłącznie do swojego własnego konta.
- Można logować się z pracy lub szkoły, pod warunkiem, że każdy gracz ma dostęp wyłącznie do swojego własnego konta.

To jakim cudem dostałem 3 bany za logowanie na 1 kompie z kumplami i z bratem?
 

DeletedUser3876

Guest
Wyciąg z Zasad Forum:
7. Forum nie służy do dyskusji o blokadach czy też ostrzeżeniach otrzymanych w grze albo na samym forum. InnoGames prowadzi w tej kwestii zamkniętą politykę. Także skargi, odwołania, podejrzenia i komentarze związane ze sposobem wykonywania swoich zadań przez obsługę gry lub forum powinny być zgłaszane poprzez support, gdzie zostaną skierowane do odpowiednich osób nadzorujących pracę zespoł
 
Status
Zamknięty.
Do góry