Stronghold Kingdoms -MMO-

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5506
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser5506

Guest
Witam!
Chcialbym Wam przedstawic ciekawa i wciagajaca gierke, jest to stara Twierdza Krzyzowiec ale w odslonie MMO, czyli taka ktora pozwala nam grac z innymi ludzmi z calej Polski, a nawet Europy! ! Posiada wiele rozbudowanych opcji tworzenia swojego miasta, jest troche (a nawet bardziej) wymagajaca od odslony single player ale daje wiele radosci z gry, jest wbudowany system badan (podobnie do FoE, lecz kazdy moze wybrac "galaz" w ktora idzie, a nie pnac bezmyslnie tylko do przodu) ktory pozwala nam rozwijac szybciej nasze miasto lub wojsko, mozna atakowac i przejmowac wioski tak jak w Plemionach lub atakowac NPC. Gra jest zaawansowana strategią i wymaga na prawde sporej checi do gry i myslenia, natomiast nie wymaga duzo czasu poswiecanego, tak jak to jest w FoE (chcesz miec duzo mlotkow to nastawiasz produkcje 5 minut, tam tak nie ma).
Jesli od kad pamietasz lubiales/as grac w Twierdze lub zaintrygowal Cie opis tej gry zobacz filmiki na youtubie, i jesli bedziesz jeszcze bardziej miec chec sprobowac szczescia w tej grze, napisz do mnie, a z checia pomoge postawic pierwsze kroki w grze :)
Link do rejestracji podesle z przyjemnoscia bo wpadna mi surowce ^^
A osoby ktore graly lub graja rowniez niech sie tutaj wypowiedza o wrazenieach z gry;)

Pozdrawiam i szczerze zachecam (nie dla surowcow :D ) bo gra ma w sobie to cos ;d
Mordka

Dolaczam oryginalny opis gry







Nie znasz gry Stronghold Kingdoms?

Stronghold Kingdoms to internetowa gra zamkowa w realiach średniowiecznych. Dołącz do setek tysięcy graczy w barwnym świecie szlachciców, szlachcianek, prostaków i baronów, gdzie możesz zbudować własną wioskę, prowadzić badania nad technologiami i walczyć o prymat w swojej krainie. Konstruuj potężne zamki, by bronić swoich włości przed zuchwałymi najeźdźcami, rozwijaj gospodarkę i utoruj sobie handlem drogę do zwycięstwa. Poprowadź szlachtę do wojny i przejmij kontrolę nad własnym królestwem. Buduj, oblegaj, wyruszaj na wyprawy łupieżcze i na zwiad, uprawiaj ziemię, prowadź badania, głosuj i ucztuj, torując sobie drogę do tronu!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5506

Guest
E no, nie wierze ze nikt z spolecznosci graczy (i teamu) nie gra lub nie chce sprobowac zagrac w ta epicka gre... :D
 

DeletedUser8996

Guest
Mnie też jakoś ta gra nie przekonała.
Nie wiem dlaczego, ale wolę FoE, zresztą aktualnie gram tylko w FoE.
 

DeletedUser5506

Guest
A graliscie w oryginalnego strongholda? Pytam nie ze chce przekonywac jak zwykle do moich racji a z czystej ciekawosci :D
 

Mikekun

Książę
Grałem w Twierdzę bardzo starego typu, ale mimo to jakoś jej wersji MMO mi do gustu nie przypada. Twierdza to twierdza, a nie większa lepsza wersja FoE albo Plemion :)

Zniechęciłem się dodatkowo bowiem gra wymaga instalowania klienta na komputerze, a dodatkowo oznacza coraz więcej zajmowanego miejsca. Dlatego też nawet miłośnikom starej twierdzy, polecam twierdzę do gry aniżeli to coś :D

Po drugie Mordka zapominaczu, nie czytałeś regulaminu forum czyżby ?

$6. Forum nie służy do prowadzenia kampanii reklamowych. Dlatego w całym forum dozwolone są jedynie linki, które nie mają na celu reklamowania czegokolwiek ani czerpania korzyści materialnych przez użytkownika forum. Linki referencyjne mogą odnosić się tylko do produktów InnoGames.

pozdrawiam Mikekun
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser5506

Guest
Grałem w Twierdzę bardzo starego typu, ale mimo to jakoś jej wersji MMO mi do gustu nie przypada. Twierdza to twierdza, a nie większa lepsza wersja FoE albo Plemion :)

Zniechęciłem się dodatkowo bowiem gra wymaga instalowania klienta na komputerze, a dodatkowo oznacza coraz więcej zajmowanego miejsca. Dlatego też nawet miłośnikom starej twierdzy, polecam twierdzę do gry aniżeli to coś :D

Po drugie Mordka zapominaczu, nie czytałeś regulaminu forum czyżby ?



pozdrawiam Mikekun

MMO to Twierdza wlasnie starego typu z tym ze nie jestesmy sami, ja wlasnie uwielbiam gry gdzie nie jestem sam i dlatego zawsze szukam do kazdej gry single player alternatywy w MMO i tak udalo sie z Twierdza i przyznaje ze jestem niezwykle zadowolony. Twierdza to Twierdza, zgadzam sie calkowicie ale sa tu polaczone wlasnie elementy FoE i Plemion dlatego o tym wspomnialem jako ulepszonej wersji FoE i Plemion ^^
Twierdza tez wymaga instalacji na komputerze, a tak w ogole to przeciez kazda gra MMO tego wymaga (nie mylic z Online), miejsca zajmuje nie wiecej niz 500 MB wiec nie jest to duzo bo zwykla twierdza wazy pewnie kilka GB. To cos to tez gra i calkiem ciekawa gdzie nie mozna sie skusic na zadne kody i wspomagacze :D

Wydaje mi sie ze tez dzial po to jest zeby mowic o innych grach jak sam opis podforum o tym mowi ;)
 

Mikekun

Książę
Wydaje mi sie ze tez dzial po to jest zeby mowic o innych grach jak sam opis podforum o tym mowi

Mordka, tak można rozmawiać o grach typu MMO ale nie o grach Online. Twierdza akurat jest grą Online jak i MMO i tutaj jest haczyk bowiem nie wiadomo jak ją klasyfikować.

Co do samej gry, ostatni raz jak ją widziałem twierdza ważyła ok 350 MB u mnie na komputerze. Wujek też ma jedną z nowszych części i waży mniej aniżeli 1 Gb. Tylko gry MMO ważą aktualnie więcej aniżeli 5GB, każda inna gra waży do 3GB. Do Twierdzy zniechęciłem się bowiem nie do końca rozumiałem jak wszystkie zadania dobrze przejść. Teraz widzą że wyszła gra Online i nie jestem do końca do niej przekonany :)

Jedynie dobrą rzeczą z tej gry jest fakt iż gra posiadała symulator oblężeń niezależnie od tego czy ma się ukończony scenariusz samej gry czy nie :)

pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser5506

Guest
Mordka, tak można rozmawiać o grach typu MMO ale nie o grach Online. Twierdza akurat jest grą Online jak i MMO i tutaj jest haczyk bowiem nie wiadomo jak ją klasyfikować.

Co do samej gry, ostatni raz jak ją widziałem twierdza ważyła ok 350 MB u mnie na komputerze. Wujek też ma jedną z nowszych części i waży mniej aniżeli 1 Gb. Tylko gry MMO ważą aktualnie więcej aniżeli 5GB, każda inna gra waży do 3GB. Do Twierdzy zniechęciłem się bowiem nie do końca rozumiałem jak wszystkie zadania dobrze przejść. Teraz widzą że wyszła gra Online i nie jestem do końca do niej przekonany :)

Jedynie dobrą rzeczą z tej gry jest fakt iż gra posiadała symulator oblężeń niezależnie od tego czy ma się ukończony scenariusz samej gry czy nie :)

pozdrawiam Mikekun


Mialem nie odpisywac ale jednak nie potraife ^^
Wiec ta odmiana Twierdzy jest odmiana MMO nie Online, i nie ma co do tego zadnych watpliwosci. Masz racje twierdze sa leciutkie i najnowsza wazyla cos kolo GB. Gry MMO zazwyczaj waza malo, bardzo malo w porownaniu do gier single player z tego wzgledu ze wiekszosc plikow gier MMO jest po stronie serwer, za to klient ma tylko niezbedne pliki wiec jest lekki.
Co do samej gry, ja w twierdze gralem jak chodzilem do podstawowki, wiec jak wiadomo kumaty wtedy za bardzo raczej nie bylem ale jakos mi to szlo, troche misji zrobilem ale w zyciu kodu ani jednego tam nie uzylem wiec jakos grac sie da, fakt faktem dla nowicjusza gra moze byc trudna, bo jest to strategia z prawdziwego zdazenia, a symulatorow wladania zamkiem chyba duzo nie ma co dalej wyroznia ta gre na plus. Online Twierdzy nie ma...
No wlasnie ja na tym siedzialem gdy nie bylem w stanie misji wykonywac :D :D
 

DeletedUser5506

Guest
Zawiodlem sie na graczach FoE... Spodziewalem sie ze taka strategie porwie tlumy a tu nic :D No coz, jakby kiedys cos ktos to pisac mi na PW sluze pomoca i jeszcze raz zachecam :)
 

DeletedUser625

Guest
Mordeczko, grałem w to trochę doszedłem do poziomu Markiza, ale zostałem zdradzony przez własny sojusz. Wyrzucili mnie nawet nie wiem za co i zajęli wszystkie moje zamki (w sumie było ich chyba 10). Od tamtej pory się wkurzyłem i gram tylko Strongholda Crusadera 2. :)
 
Do góry