Stopnie trudności eventów

Status
Zamknięty.

wuen

Hrabia
Proponuję wprowadzenie stopni trudności eventów - ujednolicony stopień trudności może drażnić swoją łatwością graczy zaawansowanych
1. gracze mogą wybrać stopień trudności na początku eventu, np. łatwy, trudny, ekstremalny
2. nagrody zależą od stopnia trudności wybranego eventu

Gracze zaczynający mają szansę na zdobycie nagród wybierając łatwy event natomiast dla bardziej zaawansowanych są kolejne stopnie - oczywiście ambitni gracze początkujący też mogą wybrać wyższe stopnie trudności zaś mało wymagający gracze zaawansowani - stopień łatwy :)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser4428

Guest
daj ankietę wuen ;)

jeśli dobrze rozumiem - im wyższy poziom wybierzesz, tym lepsze nagrody dostaniesz? pomysł bardzo ciekawy, masz mój głos ;)
 

DeletedUser

Guest
Nie przejdzie to :(

Dlaczego? Zysk z Cmentarza (Zadowolenie) czy powiedzmy Ciastkarni (Zaopatrzenie) jest uwzględniany za pośrednictwem epoki w której jesteśmy. Spowodowałoby to chaos, że jeden gracz w danej epoce ma tyle i tyle a drugi analogicznie ma czegoś mniej czy więcej. Oczywiście w tym momencie furtka dla "diamentowców" i dysproporcja byłaby kolosalna.

Ale warto o tym podyskutować. Też jestem za tym pomysłem tylko jak to ubrać w odpowiedni strój?
 

DeletedUser7261

Guest
Jak ma Wam to przynieść ulgę, to prosze bardzo, mogę być na tak. Ja lubię mimo wszystko eventy w obecnej postaci.
 

DeletedUser4428

Guest
Nie przejdzie to :(

Dlaczego? Zysk z Cmentarza (Zadowolenie) czy powiedzmy Ciastkarni (Zaopatrzenie) jest uwzględniany za pośrednictwem epoki w której jesteśmy. Spowodowałoby to chaos, że jeden gracz w danej epoce ma tyle i tyle a drugi analogicznie ma czegoś mniej czy więcej. Oczywiście w tym momencie furtka dla "diamentowców" i dysproporcja byłaby kolosalna.

Ale warto o tym podyskutować. Też jestem za tym pomysłem tylko jak to ubrać w odpowiedni strój?

Zgaduję, że wuen'owi nie chodziło tylko i wyłącznie o jedną nagrodę końcową, a o wszystkie, np. więcej medali, kuponów, jajek, złota/zaopatrzenia, towarów, a w końcu np. 2 budynki :D
 

DeletedUser5506

Guest
Oczywiscie dla pomyslu wielkie TAK :)
Nagroda koncowa taka sama dla wszystkich, ale z pojedynczych zadan lepsze wraz z rosnieciem poziomu trudnosci, cos co powinno byc od poczatku.

Super pomysl !
 

Mikekun

Książę
Szczerze powiedziawszy, kopiowanie rozwiązań z BigPonitu grze może zaszkodzić dlatego jestem na "Nie". Po drugie każdy gracz ma prawo tak samo zaczynać event jak inni, i nie może być takiego rozwiązania że jeden ma łatwiej a drugi trudniej. Byłoby to prostu nie uczciwie zachowanie, a osoby które wybiorą opcję trudniejsza będą miały pod górkę :D

pozdrawiam Mikekun.
 

DeletedUser4428

Guest
Szczerze powiedziawszy, kopiowanie rozwiązań z BigPonitu grze może zaszkodzić dlatego jestem na "Nie". Po drugie każdy gracz ma prawo tak samo zaczynać event jak inni, i nie może być takiego rozwiązania że jeden ma łatwiej a drugi trudniej. Byłoby to prostu nie uczciwie zachowanie, a osoby które wybiorą opcję trudniejsza będą miały pod górkę :D

pozdrawiam Mikekun.

Kolejny genialny komentarz mikekuna...
kto chce lepsze nagrody wybiera trudniejszy poziom, a kto chce mieć ułatwienie i gorsze nagrody wybiera łatwiejszy poziom. TOŻ TO ŻADNA FILOZOFIA!
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Ale jak wystopniują zadania?
Podbij więcej sektorów, albo jeszcze gorzej nie strać żadnej jednostki (to w extrem widzę przy 2 falowych ataków)

Jednak znając nagrody Foe za wydanie 150 tys zaopatrzenia i monet dostaniemy 60 tys zaopatrzenia lub monet ;)
 

DeletedUser7795

Guest
Nie mówię, że pomysł jest zły ale... niech zostanie tak jak jest obecnie. Jeśli pomysł by przeszedł to zaraz były by płacze i lamenty "czemu on dostał lepszą nagrodę ode mnie".
 

Mikekun

Książę
Kolejny genialny komentarz mikekuna...
kto chce lepsze nagrody wybiera trudniejszy poziom, a kto chce mieć ułatwienie i gorsze nagrody wybiera łatwiejszy poziom. TOŻ TO ŻADNA FILOZOFIA!

Zanim zaczniesz komentować czyjkolwiek post, naprawdę zastanów się co piszesz. Wiedz mi, widziałem na własne oczy jak działa event jeśli ma się przypisane do niego stopnie trudności i mimo to nie wyglądało jakoś zachęcająco. Kiedy firma zdecyduje się na ten krok różnica między łatwym a trudnym stopniem eventu nie będzie jakaś kosmicznie duża, oni naprawdę dobrze muszą panować nad balansem w grze aby tego nie schrzanić co jest. Dlatego też tego projektu co proponuje gracz nie zrealizują szybko, sądzę że mogą go odłożyć w czasie bowiem na początku muszą zakończyć sprawę z epokami, potem z gvg, a następnie wezmą się za poprawianie eventów. Być może wtedy dojdą do lepszych wniosków aniżeli my teraz :p

Życzę udanego dnia.
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser625

Guest
Mikekun bardzo słusznie podsumował ten Twój "genialny" poprzedni komentarz. Piszesz że by narzekali że gdy wybiorą trudniejszą opcję to będą mieli pod górkę. Owszem, ale nie wziąłeś pod uwagę jednej rzeczy zrobili by to na własne życzenie, więc gdyby zaczęli narzekać to powinni schować swoje żale wtedy w kieszeń.
 

DeletedUser9945

Guest
A czy to jest nie za duże urozmaicenie na taką już bardzo urozmaiconą grę. Ze względu na to, że gram na tablecie bronie tych którzy mają słabe procesory i karty graficzne a ich karta na 20 minutowe otwieranie FOE nie jest przygotowana.... Rok temu pamiętam co się działo podczas ewentu, kiedy niektórzy musieli sporo czekać żeby grę odpalić, a ta gra nie jest Total Rome II, żeby musiała mieć i7 z kartą graficzną NVIDIA 2 GB...
Mój tablet to Dell Pro Venue 8 z Windows 8.1 2 GB RAM, 24 GB pamięci (a dlaczego akurat tyle to nie wiem, ta wersja powinna mieć 32 GB) procesor Intel Atom (używany w 5-6 letnich komputerach) karta graficzna Intel HD (mam taki sam w laptopie)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3220

Guest
A czy to jest nie za duże urozmaicenie na taką już bardzo urozmaiconą grę. Ze względu na to, że gram na tablecie bronie tych którzy mają słabe procesory i karty graficzne a ich karta na 20 minutowe otwieranie FOE nie jest przygotowana.... Rok temu pamiętam co się działo podczas ewentu, kiedy niektórzy musieli sporo czekać żeby grę odpalić, a ta gra nie jest Total Rome II, żeby musiała mieć i7 z kartą NVIDIA...

Na jakim tablecie grasz? Taka ciekawość mnie troszkę zżera.

Dzięki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3876

Guest
A czy to jest nie za duże urozmaicenie na taką już bardzo urozmaiconą grę. Ze względu na to, że gram na tablecie bronie tych którzy mają słabe procesory i karty graficzne a ich karta na 20 minutowe otwieranie FOE nie jest przygotowana.... Rok temu pamiętam co się działo podczas ewentu, kiedy niektórzy musieli sporo czekać żeby grę odpalić, a ta gra nie jest Total Rome II, żeby musiała mieć i7 z kartą graficzną NVIDIA 2 GB...
Mój tablet to Dell Pro Venue 8 z Windows 8.1 2 GB RAM, 24 GB pamięci (a dlaczego akurat tyle to nie wiem, ta wersja powinna mieć 32 GB) procesor Intel Atom (używany w 5-6 letnich komputerach) karta graficzna Intel HD (mam taki sam w laptopie)

Boże. . .:|
 

DeletedUser

Guest
Hekchem...
A może po prostu kolejne zadania powinny być trudniejsze? Wtedy jedni zrobią tylko część łatwą (i zgarną łatwe nagrody), a ci, którzy lepiej sobie radzą, zdołają też ukończyć część trudną (i zgarną jedne i drugie nagrody). Event można wtedy podzielić na trzy części:
Część pierwsza:
Parę łatwych zadań, na finał zadanie za 500 diamentów.
Część druga:
Parę średnich zadań, drobne zagadki logiczne, na finał zadanie za 600 diamentów.
Część trzecia:
Parę trudnych zadań, mnóstwo główkowania, na finał zadanie na 700 diamentów.

Co o tym sądzicie? Można by jeden taki event wprowadzić na próbę.
 

DeletedUser7795

Guest
Hekchem...
A może po prostu kolejne zadania powinny być trudniejsze? Wtedy jedni zrobią tylko część łatwą (i zgarną łatwe nagrody), a ci, którzy lepiej sobie radzą, zdołają też ukończyć część trudną (i zgarną jedne i drugie nagrody). Event można wtedy podzielić na trzy części:
Część pierwsza:
Parę łatwych zadań, na finał zadanie za 500 diamentów.
Część druga:
Parę średnich zadań, drobne zagadki logiczne, na finał zadanie za 600 diamentów.
Część trzecia:
Parę trudnych zadań, mnóstwo główkowania, na finał zadanie na 700 diamentów.

Co o tym sądzicie? Można by jeden taki event wprowadzić na próbę.

Całkiem dobry pomysł.
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Proszę założyć nowy temat z ankietą. Ten, jako iż nie posiada już przez dłuższy czas ankiety zamykam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry