[Tawerna znajomych] Statystyki dotyczące aktywności znajomych

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser19420
  • Data rozpoczęcia

Czy podoba Ci sie taka metoda sprawdzenia aktywności znajomych?


  • W sumie głosujących
    16

DeletedUser19420

Guest
Witam. Mam pytanie czy była by możliwość dodania informacji o statystykach aktywności znajomych z ostatnich 7 dni bez konieczności uruchamiania komputera (korzystam z wersji mobilnej), wchodzenia do ratusza i wpisywania nazwy gracza? Na pasku znajomych w wersji mobilnej mogła by się pojawiać taka informacja np nad ikonką usuń znajomego. Wystarczy symbol gwiazdki i srebrnika i przy tym symbolu cyfra określająca ilość udzielonego wsparcia i odwiedzin w tawernie 7 dni wstecz.
W ten sposób szybko można by zlokalizować nieaktywnych graczy. Sadzę że ułatwiło by to grę wszystkim aktywnym graczom oraz zmobilizowało grających sporadycznie do większej aktywności.
Chodzi mi głownie o wersję mobilną ale mogło by to się również sprawdzić w przeglądarce.
Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser20139

Guest
Aktywnosc - wieczny problem nie do rozwiazania (a moze jednak sie da?). Gracze zamiast zyciem zajmujacy sie wylacznie graniem - sa aktywni jako gracze, a nie aktywni w zyciu. Ze wzgledow spolecznych powinno sie im przypominac, ze mogliby pomoc rodzicom chocby w sprzataniu wlasnego pokoju, a nie wylacznie GRAC. Prosze o to, by nie modyfikowac gry tak, by ta super aktywnosc w grze byla promowana. Aby wyrownac szanse mozna byloby ograniczyc czas gry do 40 godzin tygodniowo. W Grepolis jest czas na sen - nie mozna atakowac noca, gdy gracze spia. W tej grze czas jest rozmemlany - zadanie: klikaj w kilka budynkow co piec minut. Oczywiscie czekajac mozna wykonywac inne czynnosci w grze, pisac na forum lub popijac piwo, ale nie zmienia to faktu, ze czesc z tych 5 minut (pomnozone przez conajmniej 4) to czas stracony na czekanie:mad: Ktos inny powie, ze na: myslenie:p co dalej robic. Nic z tego: gra zostawia zbyt wiele czasu na czekanie, a myslenie przeciez boli, wiec lepiej nie myslec.
Gracze nie lubia malo aktywnych. A ci, co zagladaja nie codziennie uwazaja ze to normalne (wiec sa aktywni) i sami szukaja winnych malej aktywnosci, bo przeciez i tacy sie znajda, co graja zdawkowo.
Aby problem aktywnosci rozwiazac trzeba by zmienic zasady gry dotyczace pomowania aktywnosci. Co mam z gry za aktywnosc? Oczywiscie oprocz rozwoju miasta. Tawerna wymusza aktywnosc. Trzeba zamknac tawene! lub zmienic zadania wymuszajace ilosc wspac i odwiedzin w tawenach. Mozna taz ulatwic gre graczom, by czesciej zagladali do tawerny swojej i innych
Moje propozycje:​
Wyswietlenie informacji dodatkowej na pasku gornym o tawernie, dzieki temu, ze to info byloby zawsze na widoku sklanialyby do dzialania – odwiedzin we wlasnej tawernie lub znajomych, albo informujaca ile osob można wspierac
(aby nie trzeba było szukac tej informacji przewijajac plansze, czy liste znajomych):
1. wyswietlenie liczby graczy bedacych aktualnie w mojej tawernie
2. wyswietlenie wskaznika opisujacego liczbe osob, które mazna wesprzec.
3. wyswietlenie wskaznika opisujacego liczbe osob, które mazna odwiedzic w ich tawernie.
Wskazniki te to paski zmieniajace kolor i dlugosc:
¼ – czerwony gdy liczba 0-10, ½ – zolty gdy liczba 11-36, ¾ – zielony gdy 36-70, a turkusowy, migajacy gdy >71


wyswietlenie
 

Glorvit

Szlachcic zagrodowy
Sam wpadłem na podobny pomysł.
Można w menu odnośnie gracza (na dole ekranu w pasku znajomych/sąsiadów, gdzie można zobaczyć miasto) dodać opcję "Aktywność". A w niej nic więcej niż info z ratusza. Chodzi o to, żeby ratuszu nie wpisywać nazw graczy.
To prosty zabieg - w bazie danych i tak jest już odpowiednie kwerenda, trzeba ją tylko przypiąć do portretu postaci. Bardzo usprawni to grę.
 
Do góry