Statystyka w FoE - dyskusja

Status
Zamknięty.

DeletedUser8577

Guest
Jedyne co w tej grze jest tak na prawdę eventem, to jak powyżej widać opcja obcowania z osobami wyposażonymi w intelekt oraz wyobraźnię której się nie da kupić za diamenty.
 

DeletedUser11629

Guest
Prawdę mówiąc to już siedzę jak na szpilkach bo jestem wielce ciekawy jak kreatywność Inno w psuciu eventów sobie z tym poradzi tego lata. Oczywistym jest, że nie mogą dopuścić żeby taka sytuacja się powtórnie przydarzyła i muszą z tym coś zrobić.

Ja wiem, ja wiem! Zrobią tak: wcisną 1 wartą cokolwiek nagrodę (ŚW, studnię, ulepszenie do któregoś elementu któregoś zestawu, a jakże) na co dziesiątym kole (oczywiście tylko 1 sztukę na koło, żeby nam się w głowach od dobrobytu nie poprzewracało), dla równowagi 9 kół będzie zawierało wyłącznie takie rarytasy, jak: 1 PR, 1 dobosz, cały wachlarz starych i nowych ozdupek, buteleczki z sokiem z gumijagód, pięciominutowe boosty do produkcji monet (do młotków już za cenne, max jedno na 5 kół, tyle kowali w grze!), bezcenne pakiety motywacji, mega paczki medali po 5 sztuk itd.

Przy tym systemie czwarty azyl czempiona z epoki będzie mi się wydawał mega okazją, niewątpliwie i pewnie zalosuję...
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
To jaki wniosek z tego mogę wyciągnąć? Że mam większe szczęście w miesiącach letnich, niż zimowych?

Wniosek jest inny, event letni jest nieporównywalny.

Same eventy można sklasyfikować np historyczne zazwyczaj są proste (jeżeli można to tak określić) dające nam konkretny budynek i historie jako nagrodę. Te z losowaniem z sąsiadami są grą szczęścia i losu. Letni o ile można mówić o szczęściu, to już o losie nie, faktycznie widzimy co jest na kole i mamy tylko szczęście żeby to wylosować, dodatkowo szansa rośnie z losowaniem bo ubywa z koła pul. To nie jest to samo co 5% na świątynie za każdym razem, bo w pewnym momencie mamy 100% szans na wygranie nagrody.

Dlatego event letni jest inny, szanse w nim sa inne, chyba że ma sie wrednych sąsiadów co dają odśwież koło wtedy mamy los marny ;)
 

DeletedUser5150

Guest
Fakt jest taki, że u mnie było 1 miasto na 8 w którym trafiłem wszystkie ulepszenia. Traf (no właśnie :)) chciał że świat jest pobocznym.
Nie podoba mi się losowość ale jak napisał scyzoryk - robię bo, no cóż jednak mam nadzieję :D

W wypadku losowych chyba jednak najsprawiedliwszym rozwiązaniem jest otrzymanie za wszystkie zadania pełnego zestawu, a ewentualnie dodatkowe w drodze "darów losu". Jak to wielokrotnie wskazywano zadania jednak są absorbujące i człowiek trochę czasu poświęca na ich wykonanie.

Co do kwestii mierzenia zadowolenia - oczywiście że ludziom (nieważne zadowolonym czy nie) nie chce się wchodzić na forum, no chyba że coś ich przypili i szukają rozwiązania, lub zadają pytania (jestem takim przypadkiem, aczkolwiek śledzę ostatnimi czasy
z uwagą słowne pojedynki :p)

i powiem tyle - wystarczyłby przycisk w grze (na kształt dodatków dot. eventów) z pytaniem podobał ci się event? T/N/ NW, ewentualnie miejsce na uwagi. Myślę że dużo osób mogłoby odpowiedzieć, bo przy okazji gry, czekając na zakończenie 5 minutowej produkcji nie ma co robić, a bez sensu jest wyjście jak za chwilę zbiory :D

z serdecznymi pozdrowieniami :)

Aha post powyżej powstał w wyniku 5 minut wolnego czasu :):D;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11629

Guest
Wniosek jest inny, event letni jest nieporównywalny.
Siur, że jest porównywalny, przecież właśnie go porównałam... :D

To inaczej (porównanie kosztów eventów dla gracza):

Event historyczny: 0 diaxów, 100% nagrody.
Event letni: 5k diaxów, 350% nagrody (każdemu zestawowi przyznałam po 50%, jako że były dwie główne nagrody w tym evencie).
Event karnawałowy: 5k diaxów, 0% nagrody...

To ja chromolę wydawanie diaxów, jak bez wydawania mam 100% szansy na taki sam efekt. A może nawet 350%.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Jomacha event karnawałowy masz 20% szansy na wygranie danej nagrody,
Event letni masz szanse zwiększającą się od ilości losowań i widzisz czy nagroda jest na kole.

Porównujesz nagrody, zapominasz o systemie losowania. Nie ma drugiego takiego wspaniałego eventu jak letni, jest nie porównywalny.
 

DeletedUser15238

Guest
Witam serdecznie,
mowa tu miedzy innymi o tym ze tu pisze zdecydowana mniejszość grających w FoE - tak Natalia masz racje chodź zdarza ci się to 50% / 50%
a wydaje mi się to z prostego powodu, nie piszemy tu za wiele bo jesteśmy porostu bezradni wobec tego co nam graczom oferujecie, ja wam poświęcam mój czas a jest naprawdę imponujący ponieważ gram ponad 5 lat, Suport musi nauczyć się słuchać ludzi i razem z nami ulepszać grę a nie szukać dziwnych wymówek, co do losowań nagród uważam ze to sprawa czysto losowa ale tez nie dam sobie nic uciąć ze nie ma jakiejś kombinacji :)
Ogólnie wystawił bym wam notę w skali od 1 do 10 mocne 7 :):) po prostu każdy ma prawo do słabszego dnia i oby ich jak naj mniej
pozdrawiam
 

DeletedUser7795

Guest
@diament1971 sam napisałeś, że muszą się nauczyć słuchać graczy i nie szukać wymówek więc nie wiem za co im siódemkę wystawiłeś :?
 

DeletedUser15238

Guest
Ja zawsze wierze w ludzi bo jak nie to w kogo :):) daje przede wszystkim sobie nadzieje ze Gra której poświęcam czas będzie sprawiała mi więcej radości
 
Status
Zamknięty.
Do góry