Sprint społecznościowy (wersja 1.209) - komentarze

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Jeśli chcielibyście skomentować jakieś pomysły naszej społeczności, chcielibyście się dowiedzieć o nich czegoś więcej, albo zwyczajnie chcecie poprosić o więcej szczegółów od autorów pomysłów, możecie to zrobić w tym miejscu :)
 

Persarum Rex

Zablokowany
Właściwie w zwiazku z brakiem możliwosci wrażenia sprzeciwu nt. jakiegos pomyslu (ograniczenia forum) powinien powstac "równolegly" watek pt. Kto jest przeciwny pomyslowi i "przeklejone" wszystkie pomysly bo gracze przeciwni jakiemus pomyslowi nie moga sie wypowiedzieć :(
 

Markiz.

Książę
Właściwie w zwiazku z brakiem możliwosci wrażenia sprzeciwu nt. jakiegos pomyslu (ograniczenia forum) powinien powstac "równolegly" watek pt. Kto jest przeciwny pomyslowi i "przeklejone" wszystkie pomysly bo gracze przeciwni jakiemus pomyslowi nie moga sie wypowiedzieć :(
Mogą właśnie tutaj. I pozwolę sobie.
Pomysł z czatu:
"Tryb przebudowy - widok z góry, informacja jakie budynki nie są podłączone do drogi, jeśli jej wymagają. Możliwość sortowania budynków np. rozmiarem. Możliwość sprzedania budynku, podmiany budynków jak w zykłym mieście. "
Proszę nie robić z graczy idiotów, którzy nie wiedzą, które budynki są podłączone do drogi, a które nie są.
Za chwilę padnie pomysł żeby przebudowa robiła się sama, bo graczom nie chce się myśleć.
 

Persarum Rex

Zablokowany
Proszę nie robić z graczy idiotów, którzy nie wiedzą, które budynki są podłączone do drogi, a które nie są.
Jak stosujesz zdejmij to przy duzym miesci zdarza sie że np. na fonie "zdejmiesz" przypadkiem kawalek drogi - i to oczywiscie "wychodzi" jak klikniesz zastosuj i pół miasta nie podpiete bo jeden kwadracik drogi zdjety przypadkiem i jeszcze gdzies za duza perla czy budynkiem nie widać i autorowi chodzi wg. mnie chyba o to zeby juz w czasie ustawiania bylo to widoczne.
 

Markiz.

Książę
A co jeśli ktoś chce mieć "pół miasta nie podpięte"? Wtedy ma się mu wyświetlać kilkadziesiąt powiadomień w trybie przebudowy?
Jest bardzo dobrze i nie powinno się tego psuć.
 

Markiz.

Książę
To dlaczego chcesz "uszczęśliwiać" takich graczy, pojawianiem się tego również w trybie przebudowy?
Jest dobrze i "nie trza psuć" ;)
 

Borisel

Hrabia
Pomysl z czatu (gracz Hush):
W ustawieniach gry mozliwosc wylaczenia wszelkich amimacji
Przecież jest taka opcja w ustawieniach gry

Pozwoliłem również skomentować niektóre pomysły

Bożka :
" Założyciel może zobaczyć, kto z członków gildii jest zalogowany" - ciekawa opcja , rozwinąłbym opcję dla wszystkich członków gildii
Persarum Rex :
Wprowadzenie w ustawieniach gry wyboru "skórek" "kompozycji" kolorystycznych gry - ciekawa opcja , przydałaby się zmiana otoczenia - skoro jestesmy w epoce przyszlosci to spodziewałbym sie zurbanizowanych terenow a nie trawy - jednak za duzo roboty bedzie przy tym
Wprowadzenie przycisku "nowa armia" automatycznie wymieniajaca uszkodzone jednostki na pelnosprawne w takim samym "zestawienu" - nie przejdzie pewnie , z powodu możliwości zarobku dla twórców - leczenie uszkodzonych jednostek za diaxy - specjalnie to przeszkadza
"Za 5 diaxów auto zbior jak dotychczas za np. 10 diaxow zbiory bez ograniczenia "do 100 pr" - bez sensu pomysł - juz lepiej zlikwidowac limit pasku PR
"dodany filtr w rankingu pereł dla konkretnych pereł,tak żebym mógł wyszukać przykładowo same banki nasion" - nie ingerujaca za bardzo w gre , moze byc
"Widok w polach kto dobił sektor i kto zasponsorował obóz" - bardzo przydatna , szczegolnie kto zamykal oboz - pomoze odsiewac czarne owce
"informacja w profilu gracza jak wyglądały jego poprzednie nicki" - bardzo przydatna
"targowisko, zniesienie limitu (1000) ilości wymienianej surki w jednej ofce" - nie mam zdania - mało kto handluje z 1000 + towarami , albo jeszcze sie nie spotkałem z iloscia większą niż 500
"Zebrania ilości wojskowych z licznikiem, żeby zamiast 30 łotrów był 1x30,taka lista z podziałem na zdrowie i tak znacznie uprości wygląd,np. 20xłotr 10życia 10xłotr8życia" - za dużo kombinowania , już lepiej by pokazały same zdrowe jednostki , a ranne niech sie chowają póki zdrowych nie skończymy
"Zmiany w wyglądzie osiągnięć,jeśli nie ma w planie dodania kolejnych poziomów, to informacja o obecnym wyniku - nie wiem czy to takie ważne , ale mało roboty przy tym jest wiec może byc
"Możliwość zmiany jednokrotnie o,elementow na większe ilości przedmiotów." - może być
Maksymalnie jedno miejsce na budynek w sektorach na gpch - prosze nie proponować idiotycznych pomyslow na pch
Blade1984 :
"Zablokowanie możliwości ataku sektoru w GPC dla conkow gildii" - nie potrzebna zmiana - jesli by wprowadzili historię pch - to wtedy będziecie wiedzieć kto wam zamyka i wyciągnąć konsekwencje wobec takich maruderów
Cintra :
" w zarządzaniu armią dodać zakładkę dla jednostek specjalnych, żeby łotry nie były zakopane pod jednostkami szybkimi z obecnej epoki, bo na apce jak chce się szybko zmienić armię i posiada się lekkozbrojne jednostki, to jest to problematyczne" - nie mam apki , wiec nie bardzo wiem o co chodzi w tym , ale widzę jest popularna i potrzebna wiec spoko
-BREMEN- :
"No to może automatyczne wspieranie znajomych." - jest juz bardzo dobra opcja wsparcia znajomych . Ale wątpię czy system udźwignie wsparcie tylu ludzi za jednym razem - już lekko laguje przy zbiorach za 5 diaxow , to co mowa o 80 + 160 ludzi
piotresz :
"Likwidacja obozów w GPC" - napisze to samo jak wyzej : prosze nie proponować idiotycznych pomyslow na pch
Markiz Sebbaa :
" Likwidacja czatu sąsiedztwa". - malo przydatna funkcja wiec spoko
McPietro :
" Umożliwienie czytania wiadomości bez automatycznego przeskakiwania na nową wypowiedź, gdy ktoś ją doda "- bardzo przydatna , teraz to jest upierdliwe
Argonautka:
" Skoro mamy możliwość ustawiania produkcji z jednego okienka, bez konieczności wchodzenia w każdy budynek osobno, to niech też jest możliwość anulowania produkcji taki sam sposób." przyda sie taka opcja
 
Ostatnia edycja:

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Temat ten nie miał na celu komentowania "ten pomysł mi się podoba". Jego założeniem było dopytanie się o jakiś pomysł autora, prośba o rozwinięcie, ewentualnie dyskusja, czy można coś w danym pomyśle poprawić. Komentowanie "nie bo nie", albo "tak bo tak" jest tu zupełnie zbędne. A zrobione w niemiły sposób wprowadza niepotrzebnie negatywną atmosferę do dyskusji.

Wszyscy gramy w tę samą grę. Wszystkim nam zatem powinno zależeć na tym, by się przy niej dobrze bawić, czerpać z niej radość i każdy ma prawo do podzielenia się swoimi pomysłami na temat "co mogłoby być lepsze".
Oczywiście, nie wszystkim jakieś pomysły będą się podobać - przeważnie będzie to widać po niewielkiej liczbie "lajków", można to skomentować, ale niech to będzie zrobione z głową, z argumentami i bez agresji.

Fajnie widzieć, że macie sporo pomysłów i czekam z niecierpliwością na kolejne :)
 
Ostatnia edycja:

Borisel

Hrabia
Wystarczy moze napisać "nie podoba mi się" po co takie ocenne komentarze?
Więc napisz proszę w jakim celu (zamysłem) chciałbyś by twój pomysł pojawił się na sprincie ? Czy przypadkiem w wielu dyskusjach nie było poruszanego tam tematu i było przyjęte bardzo negatywnie - nie wspomagające ani nie poprawiające chorobę pól chwały ?

"Przycisk "pomin turę" dla calej armii"
Ten pomysł może mi się nie podobać , ale są gracze , którzy są leniuszkami i nie chce im się układać żołnierzy w różnych polach i wolą zostawić tak jak jest . Być może wspomagające funkcję w grze - dlatego dla mnie może być/nie mam zdania

2. Gdy z "HW" robisz akcję "zemsta" to całe okno "Historii.." znika i trzeba przeglądanie zaczynać od początku, co kosztuje kolejne kliknięcia i kolejny raz spowalnia się ładowanie stron. Fajnie by było, gdyby np. po walce gra wracała do okna z "HW"
Ten pomysł jest dobry - ale poprawiłbym/dodałbym żeby po wszystkich akcjach jakie wykonamy w historii powróciło do ostatniej oglądanej strony - po wejściu do miasta gracza z okna hw , po walce , handel , dodanie znajomych
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Persarum Rex

Zablokowany
Wszyscy gramy w tę samą grę. Wszystkim nam zatem powinno zależeć na tym, by się przy niej dobrze bawić, czerpać z niej radość i każdy ma prawo do podzielenia się swoimi pomysłami na temat "co mogłoby być lepsze".
Oczywiście, nie wszystkim jakieś pomysły będą się podobać - przeważnie będzie to widać po niewielkiej liczbie "lajków", można to skomentować, ale niech to będzie zrobione z głową, z argumentami i bez agresji.
Mozna tez zglosic np. pomysl z "poprawkami" :
Ten pomysł jest dobry - ale poprawiłbym/dodałbym żeby po wszystkich akcjach jakie wykonamy w historii powróciło do ostatniej oglądanej strony - po wejściu do miasta gracza z okna hw , po walce , handel , dodanie znajomych
Jest taka mozliwość :)
 

midh

Wójt
Coś bliżej o co tu chodzi. Nie czaję o co chodzi i podejrzewam, że nie tylko ja.
a co jest niejasnego w tym pomysle ? nawet nie wiem jak mialbym to prosciej wytlumaczyc niz jest napisane :)) przeciwnik ma wszystkie swoje pierwsze ruchy wykonac przed Toba, przy niektorych ukladach armii kolejnosc ruchu ma spore znaczenie
 

McPietro

Wójt
Obecnie (walczac recznie" mozna pominac ture dla kazdej jednostki osobno chodzi o dodatkowa mozliwosć pominiecia tury dla wszystkich jednostek jednoczesnie.
A widzisz. Teraz jest już jasna sprawa. Była by jasna od razu i dla wszystkich gdyby dodano, że sprawa dotyczy gry na smartfonie. W wersji na PC w ogóle nie ma takiej opcji, a wielu (w tym ja) gramy tylko na PC.
 

McPietro

Wójt
No tak, ale zgłoszony pomysł dotyczy możliwości pominięcia tury dla wszystkich jednostek jednym kliknięciem
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
Po prostu post, który komentowałem brzmiał, jakby w ogóle nie było opcji pomijania tury grając w wersję przeglądarkową.
 
Do góry