Sposób wydawania PR

Status
Zamknięty.

Paolo von Appa

Szlachcic zagrodowy
Wypowiedzcie się w temacie wydawania waszych PR, które macie spaczkowane. W jaki sposób korzystacie z nich? Zostawiacie na później czy na bieżąco wykorzystujecie je do rozwoju pereł. Powiedzmy macie do dyspozycji 10tys spaczkowanych PR. Jaki procent z tego odłożylibyście na "przyszłość" a ile wydalibyście na rozwój pereł. Pytam o to, gdyż zastanawiam się nad strategią wydania zasobów PR. Zbiory z miasta dają mi średnio ok 110 PR, przy jednoczesnej chęci rozwijania 2-3 pereł trwa to dosyć długo, oczywiście staram się rozwijać perły dające PR ale to też trwa. Zastanawiam się właśnie nad ruszeniem zasobów z odłożonych PR i stąd moje pytanie.
 

midh

Wójt
to dosc prosta odpowiedz- kazdy musi miec tyle pr, zeby swobodnie wrzucac w perly innych graczy
wiec to kwestia indywidualna - ktos wrzuca 1000 dziennie a inny 100 000
nie ma zadnego uzasadnienia do chomikowania pr na pozniej, pr ktore nie sa w obrocie trzeba traktowac jakby nie istnialy
 

dawid17612

Hrabia
10k to minimum aby każdy miał, ponieważ musisz mieć PR do inwestowania w perełki innych nie po to aby znikały z 1.9 ale żebyś zawsze miał jak się ratowac gdy zabraknie ci medali, bo np. wykupiłeś rozszerzenia a trzeba robić WG.

dlatego uważam że 10k to minimum choć wiele osób posiada po 30-40k ale sa to już osoby w czołowych gildiach,
natomiat jak już masz taką ilość 30-40k, PR to polecam jakiś maraton perełki lub kupno towarów i przeskok o kilka epok
 

Królo

Rycerz
Tak jak wyżej napisane zależy od gildii w której jesteś i ile wrzutek dziennie robisz. Jak nie masz arki 80lvl to czym prędzej ją wybuduj i zbieraj pr. Kiedyś 2tys mi wystarczało, teraz 10k mało - niektóre sensowne wrzutki muszę odpuszczać i na zarobek do sąsiadów nie wbijam (jak już to nie liczę tych pr do ogólnych zasobów). No i w przypadku chęci przeskoczenia epoki pr zaczynam zbierać wcześniej ponad ustaloną wcześniej ilość na wrzutki.
Niby mam Arkę 100+ i robię teraz do 110 ale wrzucam tylko resztki pr których nie mam gdzie spaczkowac przez kilka minut.
Cel odłożonych pr to teraz dobić do 20k - ale to przy następnych pch do osiągnięci.
 

Paolo von Appa

Szlachcic zagrodowy
Jak nie masz arki 80lvl to czym prędzej ją wybuduj i zbieraj pr.

Arkę rozwijam mam już 72lvl więc Arka jest już dosyć pomocna szczególnie przy wbijaniu do sąsiadów. Mam kilka tys. pr spaczkowane w sumie to na wrzutki które w dłuższym czasie blokują pr nie wydaje zbyt wiele, zwykle wrzucam na wątkach 1.9 gdzie zamek jest dosyć szybko. Oczywiście zgadzam się że ilości potrzebnych pr to sprawa indywidualna. W moim przypadku bardziej chodzi o to czy jakąś część z posiadanych zapasów nie zainwestować w perełki by wbić je na wyższe lvle. Zbiory z miasta które obecnie mam nie są wystarczające by szybko rozwijać perły.
 

dawid17612

Hrabia
podaj screnna swoich perełek, to ci powiemy lub doradzimy, jak rozwijac perełki :D

ale to już jest podobny wątek i tam napisz posta to doradzimy :D
 

mastika

Wicehrabia
Przy umiarkowanych zbiorach (110 PR) nie rozdrabniałbym się na 6 różnych pereł, tylko tłukł efektywnie po kolei. Potrzebujesz PR, rób PC, podciągnij Przylądek tak do 40lvl, arkę podbiłbym punktami z paczek, zrobisz 80lvl, to potem możesz inwestować w 1,9 kombinując punkty z paska i paczek. Tak sobie odrobisz inwestycję w arkę :)
 

dawid17612

Hrabia
Cerkierw do wywalenia,
postaw sobie OBS,
a co do maratonu polecam ci na start zrobić Castel bo tani, oraz Allatraz. dobrze jest też posiadać Krakena, TA, i AO,
po Castel i Alaktraz do 60 lvl.
leć z KAtedrą i Zeusem tutaj mozesz nawet do 80 bo są tanie,
potem PC albo AO, jak kto woli
chociaż perełki PC, AO, TA, KRaken na start do 60 potem dopiero do 80
 

Królo

Rycerz
Ogólnie do 30 drogo każda perła szczególnie te nowsze od 30 do 60 tanio szczególnie WI ale to nie priorytet u Ciebie. Skup się na jednej max dwóch (pc i cdm?) a najbardziej na budynkach eventowych - na początek dobry zastrzyk w zbiorach. Zbiory około 100pr/dzień mam na pobocznych światach ze studniami a tam mam tylko po kilka eventowych budynków i studnie, żadnej perły na pr.
 

Paolo von Appa

Szlachcic zagrodowy
Przy umiarkowanych zbiorach (110 PR) nie rozdrabniałbym się na 6 różnych pereł, tylko tłukł efektywnie po kolei. Potrzebujesz PR, rób PC, podciągnij Przylądek tak do 40lvl,

Do tej pory starałem się rozwijać 2-3 czasem 4 perły w tym samym czasie. 110 PR to same zbiory z miasta, do tego dochodzi gpch gdzie dziennie przy dobrych dniach dojdzie te 30-50PR, wg też czasem dają jakieś PR i łupy wojenne ZH. PC rozwijam poprzez wymianę między światami 50PR ale wiadomo trwa to trochę zanim nazbiera się na 1 miejsce. Obecnie wchodzę w etap rozwoju PC gdzie wpłaty własne stają się mniejsze więc będę mógł trochę przyspieszyć z levelowaniem.

a co do maratonu polecam ci na start zrobić Castel bo tani, oraz Allatraz. dobrze jest też posiadać Krakena, TA, i AO,
po Castel i Alaktraz do 60 lvl.
leć z KAtedrą i Zeusem tutaj mozesz nawet do 80 bo są tanie,
potem PC albo AO, jak kto woli
chociaż perełki PC, AO, TA, KRaken na start do 60 potem dopiero do 80

Cdm, zacząłem rozwijać, mógłbym stawiać Krakena, TA i AO tylko problemem jest miejsce w świecie, kupuje rozszerzenia przez medale mam jeszcze dostępne 15 takowych. Eventówki z ostatniego roku mam zrobione na max levele, z ostatniech dwóch eventów jeszcze nie postawiłem bo muszę znaleźć miejsce na nie.
Katedra tak jak PC obsługiwana przez wymianę między światami +moje wrzutki a pozostałe 4 miejsca na 1.9.

Skup się na jednej max dwóch (pc i cdm?) a najbardziej na budynkach eventowych - na początek dobry zastrzyk w zbiorach. Zbiory około 100pr/dzień mam na pobocznych światach ze studniami a tam mam tylko po kilka eventowych budynków i studnie, żadnej perły na pr.

Eventy robię na maxa. Skupiam uwagę na to bo to mocno opłacalne w mojej sytuacji. Bonusy militarne, surowce i PR zawsze się przydają. Bardzo podobnie jak Ty robię na swoich 3 pobocznych światach, tam stawiam eventówki już niestety nie na max. studnie i kilka potrzebnych budynków by mieć woja lub surki.
 

dawid17612

Hrabia
jak tak będziesz się rozwjał to 5 lat minie i dalej będziesz słaby, i max 250PR,
nie rozwijaj 4 pereł na raz, skup się na 1 na Castel, na start, jak ci zostanie PR to paczkuj ale najpierw Castel do 60, PC jest za drogie na tak niskie zbiory.

graj rozsądnie, i na luzie :)
większy % ataku więcej, PR z GPC,
większy poziom ALaktraz też ci w tym pomoże :)

co do przebudowy miasta to choć na Priw :D
 

Traian

Szlachcic zagrodowy
Do tej pory starałem się rozwijać 2-3 czasem 4 perły w tym samym czasie. 110 PR to same zbiory z miasta, do tego dochodzi gpch gdzie dziennie przy dobrych dniach dojdzie te 30-50PR, wg też czasem dają jakieś PR i łupy wojenne ZH.
Generalnie z pól masz bardzo słaby zbiór. W gildii, która walczy w diamencie nawet bez wielkiego napinania można wyciągnąć 150-200 PR dziennie (oczywiście jeśli gildia walczy, a nie okupuje plażę).
Generalnie skupiłbym się na dokończeniu arki, wywalił cerkiew, a potem cisnął wojo, czyli przede wszystkim alca, zeus, cdm i katedra. TA zostaw na później, bo droga jak nieszczęście i skup uwagę na jednej perle na raz. Rozwijanie 3-4 możesz uskuteczniać jak masz zbiór z miasta 600-700 dziennie i do tego z pól ciągniesz ze 400 dziennie.
 
Ostatnia edycja:

Traian

Szlachcic zagrodowy
chyba robiąc tylko 20 walk dziennie :D haahahahha...:D
Chciałbym z 20 walk mieć 150-200 PR, może jesteś farciarzem, którego algorytm sobie wyjątkowo ukochał.
A tak serio to robiąc 80-100 walk można te 150-200 wyciągnąć. I tak, wiem że są kozacy którzy wyciągają nawet i 1500 PR dziennie (ja osobiście 300-400), ale to już wymaga czasu. 20-50 PR dziennie to można wyciągnąć wywalając opór na plaży.
 

dawid17612

Hrabia
miałem na myśli że ja gram na luzie i dziennie robie 250-400 walk czasami 500, i moje zyski wyglądają tak :
600-800 PR
150-200 Diaksów czasami 250-300
towarów nie licze,

i ja naprawde mało bije ponieważ jak dowodze to skupiam się na pilnowaniu gildi, oraz wiem ze podczas wymiany mi opór wpadnie więc oszczędzam zawsze, ja traktuje to jako gre na luzie, to że dowodze nie oznacza że musze zaraz robić 7-9k walk :D
 

Paolo von Appa

Szlachcic zagrodowy
Winą za to że mało zbieram jest po prostu brak tak dużego zaangażowania się przeze mnie w ten tryb gry;). Wiem, że gpch daje szansę na duże bonusy w postaci pr, surki czy diaksów:p. Ja niestety muszę trochę stopować swój zapał gdyż ilości woja są ograniczone. Na automacie walczę rzadko bo zauważyłem że przez to tracę żołnierzy bardziej niż gdy samodzielnie kontroluję polę walki, a że zasoby woja ograniczone to trzeba wybierać "lepsze zło" w postaci mniejszej ilości walk a posiadania wojsk na dłużej. Taki sposób powoduje również to że poświęca się więcej czasu.:zzz: Akurat mam takie szczęście że na gpch najczęściej trafiam odłamki statui honoru którą mam na max. także słaba pociecha z tego :D Nie porównuję się nawet do Was piszących z perspektywy osób z wielkimi zasobami w grze. Wszystko trzeba wypracować i za jakiś czas mam nadzieję rozwinąć mocno swoje zapasy.
 

dawid17612

Hrabia
tyle samo PR mają, więc jak masz 42szt, to będziesz mieć :
6szt. SH na 7 lvl. = 42 PR
5szt. SH na 8 lvl = 35 PR
 
Status
Zamknięty.
Do góry