Spadek po Mędrcu II - MIX XV

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser3

Guest
Poprawne odpowiedzi:

1. Palace of Westminster / Pałac Westminsterski
2. Nowa Południowa Walia
3. 1983
4. Jama ustna
5. Półork

Dziś, wbrew oczekiwaniom, MIX sprawił sporo trudności. Pierwsze, drugie i ostatnie pytanie raczej nikogo nie zmyliły, ale trzecie i czwarte okazały się prawdziwymi killerami. Co do trawienia sacharozy, to najlepiej wyjaśni to druga odpowiedź gracza Marcin334, który zauważył swoją pomyłkę i skorygował odpowiedź (niestety, zgodnie z jego oczekiwaniami, nie mogła już być zaliczona):
Wiem, że to drugi post, nie będzie zaliczony, ale chcę, by wszyscy wiedzieli, iż już teraz jestem świadomy swojego błędu.
(...)
Jama ustna (ślina rozpoczyna proces trawienia cukrów! W jelicie trawi się dalej, ale rozpoczyna się to w ustach)
Kwestię roku 1983 w pytaniu numer trzy wyjaśniamy natomiast następująco: Ian McDiarmid po raz pierwszy zagrał postać imperatora Palpatine w filmie "Powrót Jedi", który wyszedł w 1983. Postać Palpatine'a pojawia się już w "Imperium kontratakuje", a więc we wcześniejszym filmie, ale tam została odegrana przez inną osobę, a McDiarmid został do tej sceny dodany dopiero po latach. Tak więc poprawną odpowiedzią jest rok 1983.
Uznaliśmy także odpowiedź użytkownika szachimat wytykającą nam literówkę w pytaniu o stan Australii :).


Zwycięzcy, to: przemasso, Juliusz Iwan, ramka, michalpl, Xmanpl, Vautrin, szachimat, ZbigniewCHajzer, deba13, grelix, Raena, poody35, szlag, liseq, badddy, Mordka, artur87.

Pula wynosiła 240 punktów, dlatego każdy ze zwycięzców otrzymuje ich 14,1.
Gratulacje!
 
Status
Zamknięty.
Do góry